advokat uterivac?

Osim toga u našoj državi Smrdiji ne može ni da se podnosi tužba za vrednosti ispod 15.000,00 din.
Ako nekom nisi dužan preko 15.000,00 din. slobodno ga otkači (tako kaže zakon):lol:

Koja odvala. Sve sam stručnjak i poznavalac prava.
 
Naravno da moze da se podnese privatna tuzba za manje iznose, ali javno tuzilastvo ne podnosi odstetne zahteve za nize stete od 15000 dinara. Recimo, kada te neko pokrade ili prevari, pa je steta manja od 15000 tuzilastvo ne podnosi krivicnu prijavu i ne mozes da se pojavis kao osteceno lice, zato te uputi na privatnu tuzbu. Isto kao sto se resavaju saobracajne stete ispod 500evara...ucesnici sami resavaju odnose.
 
Sada vidim da je tema iz 2009. godine i da Tuki ima problem sto mu je advokatica uterala dug koji ne zeli da plati....sto je budalastina tipa " kupite mi boju za zidove u toj i toj nijansi, izmesajte, a ja cu sam da okrecim." ( da vam ne bih platio krecenje.
Naravno da je advokat u pravu sto mu je naplatio uredjivanje tuzbe, mada je postojao i lepsi nacin koji bi ga kostao vise, nego je advokatica bila korektna, pa mu je ustedela pare i odrzala lekciju iz pristojnosti. ( " moj racunovodja je vec fakturisao...." ) hahahahaha
 
U upravnom sporu tuzim jer su mi da se tako izrazim naplatili nesto sto nisam hteo da kupim pa to ne zelim ni sad.
Ima li neko pravilo- kada se smatra da je postignut dogovor o pruzanju usluge tipa pravnog saveta (sto je valjda isto sto i misljenje jer to mi izgleda naplacuje) izmedju advokata i klijenta i da li je advokat u obavezi da sam kaze pre pruzanja usluge -e to bi vas kostalo toliko i toliko,?(prihvatate ili ne)
Inace ako je po tarifiniku onda je one 3000 valjda 50% od 6000 na osnovu"Za sastavljanje odgovora na tužbu, prigovora na predlog i ostalih obrazloženih podnesaka ili podnesaka koji sadrže činjenične navode, advokatu pripada nagrada iz stava 1. ovog tarifnog broja.
Za sastavljanje OSTALIH podnesaka advokatu pripada 50% nagrade iz stava 1. ovog tarifnog broja. ", jer se ovaj upravni spor smatra za prekrsajni postupak (mada u tuzbi trazim odredjenu cifru(oko 6000) te bi uslugu trebalo svrstati u 'Sastavljanje podnesaka u procenjivim predmetima' ?)
Tuzba je vec vracena kao neuredna i to je ispravljeno u roku tako da sad ne verujem da moze da se podnese nova verzija tuzbe samo eventualno neki novi dokazi? (u novoj verziji bi mogao da se prikaci i njen racun i svi zadovoljni)


koja si ti ciganija....i treba da ti naplati, jer je ona potrosila svoje vreme na tebe. sto bi neko citao sve tvoje papire i pairice u vezi tuzbe i besplatno ti odgovorio sa da ili ne?

nego, ti bi uvek nesto free dxa dobijes, pa kada ne dobijes onda kmecis.
 
Kod mene je došla baba da joj uknjižim stan, zagrcnula se kad je čula cenu, a cena uobičajena. Ali baba misli za dž ću da šaljem dokumenta u katastar.
Sad imamo online predaju ali vala mi ne pada na pamet za hvala da to uradim.

Ja sam stara, rekoh samo da je stan dobila još 80ih pa je imala vremena da se uknjiži.
Na kraju pristade, jedva mi plati.
 
Pozdrav..na postavljenu temu rekao bih da je pitanje odgovornosti pomenute advokatice jedino moguće tumačiti na ovaj način,na forumu ili u neobaveznom ćaskanju,moje je mišljenje da se ovakvi slučajevi mogu sprečiti jedino preventivno ranijim dogovorom sa advokatom ma o čemu se radilo,savetu ili zastupanju.Kodeks profesionalne etike advokatima definiše kako obaveze tako i prava ali takođe svaki advokat je individua za sebe i radi na svoj način,što se tarife za savetovanje tiče uveren sam da je pogrešan,makar bio i besplatan,savet NAJSKUPLJI! Govorim iz ličnog iskustva i sa svima vama se generalno slažem ali suština je da advokati u Srbiji nemaju zakonsku obavezu da budu osigurani u slučaju nastale štete po klijenta prouzrokovane svojim činjenjem odnosno nečinjenjem pa nama jedino ostaje da ovako razmenjujemo mišljenja pogotovu ako se radi o sporovima manje vrednosti,opet advokatima sa druge strane ostaje i zagarantovana tarifa i nagrada po realizaciji..

Advokati su osigurani od profesionalne odgovornosti, plaćamo 3.500 godišnje i za svaku eventualnu grešku možemo da namirimo stranku.
Ne znam do kog iznosa, nisam koristila nadam se da neću.
 
Требало би да мењам кров на старој кући, и јуче ми је био мајстор, погледао ситуацију, и у делу куће који прокишњава, заменио ми је један цреп који је био напукао. За сада нећу имати проблема, али ми је следеће да заменим цео кров. Како је човек коректан, он ће, са његовом екипом да ми ради замену целокупног крова. Када сам га питао колико са дужан за ову услугу, он је рекао да нема намеру да наплати то што је заменио један цреп.
Пре две године, кад су пооштрили услове за регистрацију, па штоп светло не може да буде поломљено, а на ауту ми је задње штоп светло имало један мали делић који је био поломљен, купио сам штоп светло, позвао аутомеханичара, и он ми је то штоп светло заменио за пар минута. Када сам га питао колико услуга кошта, рекао је да то не жели да ми наплати (радионица му је била препуна аутомобила, али је издвојио неколико минута да ми намести штоп светло), већ да палим и обновим регистрацију. Наравно, следећи пут кад сам радио веће оправке на ауту, уредно је наплатио своје озбиљне услуге, као што ће и мајстор из прве приче да ми наплати уредно замену целокупног крова.

То је нормална пословна етика.

Адвокати, велики део њих, има очајну пословну етику. У оба случаја сам имао уредно пружену услугу. Е, сад долазимо у ствари до главне ствари. Услуга.

Какву је услугу пружила адвокатица? Није имала списе предмета, већ само нацрт тужбе. Како је могла било шта да ради без увида у списе предмета и без тога да направи истраживање случаја? Шта је урадила? Поправила је форму поднеска?

Ха, ха.

Треба је тући гомњивом мотком јер наплаћује очајну услугу.
 
Kad je ništa zašto jok se postavljač teme obratio uopšte? Ne razumem šta je sa ljudima. Svakako je to njoj oduzelo vreme, a kakve veze ima tvoj majstor sa njom. Nije ni ona morala da naplati, ali je htela. I ako.

А шта је наплатила?

Како је могла да наплати случај који није могла да истражи и није имала списе предмета? Наплатила је нула услугу.

И наравно да моји мајстори имају везе, не са њом (како си написала), већ са темом. Реч је о пружању услуге. Моји мајстори су ми пружили услугу, квалитетну, коју нису наплатили због пословне етике. Она је очајну услугу наплатила. Јер нема пословну етику.
 
Kad je ništa zašto jok se postavljač teme obratio uopšte? Ne razumem šta je sa ljudima. Svakako je to njoj oduzelo vreme, a kakve veze ima tvoj majstor sa njom. Nije ni ona morala da naplati, ali je htela. I ako.
Одузело јој време?

Колико јој је требало времена да промени форму поднеска? Три минута куцања?

Иначе, могло је ово да јој одузме и 8 дана, али ако је услуга неквалитетна, а сигурно је неквалитетна јер није направила истраживање случаја и није имала списе предмета, онда таква услуга вреди НУЛА динара, све и да јој је одузела деветнаест дана.
 
Kad je ništa zašto jok se postavljač teme obratio uopšte? Ne razumem šta je sa ljudima. Svakako je to njoj oduzelo vreme, a kakve veze ima tvoj majstor sa njom. Nije ni ona morala da naplati, ali je htela. I ako.

Наравно, кад некоме одговараш на пост, онда кликни у доњем десном углу на иконицу "одговорите" како би саговорник могао да добије нотификацију и како би пост на који одговараш био цитиран пре твог одговора.


Баш за такве случајеве и постоји иконица "одговорите".
 
Kad je tri minuta zašto postavljač nije sam uradio to? Ne razumem stvarno tu logiku. Može majstor za dž tebi tri krova da zameni, to opet nema veze sa advokaticom.

Poenta, sami sve radite i sami se branite, sudije obožavaju laike :)

Nema potrebe da citiram post ispod koga pišem.
 
Kad je tri minuta zašto postavljač nije sam uradio to? Ne razumem stvarno tu logiku. Može majstor za dž tebi tri krova da zameni, to opet nema veze sa advokaticom.

Poenta, sami sve radite i sami se branite, sudije obožavaju laike :)

Nema potrebe da citiram post ispod koga pišem.

Постављач јесте урадио сам.

А та три минута (или осам дана, све једно) му ништа нису помогла.
 
Kad je tri minuta zašto postavljač nije sam uradio to? Ne razumem stvarno tu logiku. Može majstor za dž tebi tri krova da zameni, to opet nema veze sa advokaticom.

Poenta, sami sve radite i sami se branite, sudije obožavaju laike :)

Nema potrebe da citiram post ispod koga pišem.

Са адвокатицом нема везе.

Има везе са темом.
 
Neka mu bude za nauk :)

Tako se stranke uvrede kad im advokat za proučavanje predmeta naplati 200-300-400 evra.
Donesu predmet star 10 godina i težak 5-6 kg i očekuju da ga pročitaš besplatno.
To je nemoguće, nekada ti treba 2 dana da shvatiš o čemu se radi i šta činiti.
 
Kad je tri minuta zašto postavljač nije sam uradio to? Ne razumem stvarno tu logiku. Može majstor za dž tebi tri krova da zameni, to opet nema veze sa advokaticom.

Poenta, sami sve radite i sami se branite, sudije obožavaju laike :)

Nema potrebe da citiram post ispod koga pišem.

Наравно да писмен човек који спроведе истраживање може сам да заврши једноставније послове пред судом.

Не морам да идем код брице да ме обрије, то могу и сам. Фризуру за прославу матуре не могу сам да направим, па одем до брице (али оног ко уради нешто корисно).

Наравно да сваки човек може себи да офарба прозорски рам или врта и за то не мора да ангажује мајстора. Или да замени осигурач. За веће поправке ангажује мајстора. За тужбу Управном суду му није био потребан адвокат, нити је судија гледао странку лаика, већ прочитао поднесак, оценио доказе и испитао законитост оспореног акта. За то му не треба ни посебна форма поднеска, нити фенси адвокат или фенси адвокатица.

Очајну услугу никад не треба плаћати.

Не пословању се не наплаћује нечије време, већ успешно извршен посао. Посао није извршен, а она је могла и месец дана да ради. Резултат је био нула.

И свакако су маја поређења са мајсторима у овој теми релевантна, јер је у питању пословни однос где се пружа одређена услуга.
 
Ok, dakle onda ne ideš kod brice samo malo da te ošiša niti kod advokata da samo malo uredi podnesak ili petitutm, ne sećam se više početka teme.
Dovoljno je što je nazvao ženu i poslao mail.

Iskreno se nadam da je pustila račun na izvršenje.
 
Neka mu bude za nauk :)

Tako se stranke uvrede kad im advokat za proučavanje predmeta naplati 200-300-400 evra.
Donesu predmet star 10 godina i težak 5-6 kg i očekuju da ga pročitaš besplatno.
To je nemoguće, nekada ti treba 2 dana da shvatiš o čemu se radi i šta činiti.

И такве адвокате треба тући гомњивом мотком. Као што рекох, у пословању се не наплаћује нечије време, већ пружена услуга.

Поменуо сам горе стару кућу и замену крова. Обратио сам се другом грађевинском предузетнику да ми направи спецификацију реновирања целе куће. Он је дошао, погледао, узео план куће, а затим направио спецификацију предвиђених радова. То је послао на мејл. Цена је била превелика, и понуду сам одбио. Он је уложио време и труд. Мени понуда није одговарала и одбио сам је. Да ми је одговарала, прихватио бих посао, он би ми кућу реновирао, а ја бих му платио рад и материјал.

Наплаћује се успешно завршен посао, а не време. Осим тамо где постоји наопака пословна етика.
 
Ok, dakle onda ne ideš kod brice samo malo da te ošiša niti kod advokata da samo malo uredi podnesak ili petitutm, ne sećam se više početka teme.
Dovoljno je što je nazvao ženu i poslao mail.

Iskreno se nadam da je pustila račun na izvršenje.

Наравно да се надаш томе, јер си и ти иста таква.

Ништа му корисно није урадила, а да наплаћује услугу. Ужас.
 

Back
Top