Adaptacija stana od poda do plafona

Ako ste mislili da cete se ikad resiti radova u kuci, nemojte gajiti laznu nadu. Evo, u ovoj kuci smo 7 godina, bilo je mnogo posla, ulaganja i MAJSTORA. Svake nove godine napravimo novi spisak na A4 formatu sta jos treba da se radi, do kraja godine uradi se pola, ali svaki drugi put bude opet A4 format...Kuca je rupa bez dna, a pogotovo ako imate i dvoriste, kao...samo pokosis travu...ahaaaaa...tu je i ograda i korov i cvece i trotoar koji pukne i prilaz garazi i krtice...
Nece ova tema nikuda , ostace tu za vjeki vjekova sa nama.
 
I ja sam misljenja da kada covek nesto radi (u ovom slucaju adaptaciju ili izgradnju kuce) da ne treba stedeti. Jer koliko para, toliko muzike. Ali opet ne preterivati, jer ono sto je najskuplje nije pod obavezno i najbolje. Ili drugim recima ono sto je znatno jeftinije mozda je samo malo losije, ako ne isto...
Ja se iskreno jezim od firmi sa referencama. Ne vezano za ovu temu,ali vise puta sam u svom poslu sretao firme sa referencama ciji rad je bio isti ako ne i losiji od firmi bez referenci. Samo sto ovi sa referencama imaju dobru pricu, te reference sto znatno podize njihovu cenu i nista drugo. Ako mislimo na reference da su radili puno projekata, skupe projekte i projekte za zvucne firme ili pojedince. Ali sam za to da se treba pogledati par radova tog majstora ili firme,porazgovarati sa ljudima gde su radili kako su zadovoljni, kako se to nesto (recimo ta klizna vrata) pokazalo u eksploataciji. To je meni licno dosta bitnije nego da mi to odradi firma koja je radila stolariju za Raiffeisen banku ili poslovnu zgradu Delte ili.....

Sto se tice termomosta, verujte mi da ce vam se svaki euro isplatiti. Govorim iz licnog iskustva, tj. iskustva svojih roditelja. Kada su pre 6-7 godina uzimali stolariju za njihovu kucicu u izgradnji odlucili su se za alu bez termomosta. Mi totalno neinformisani oko toga, covek koji nam je radio stolariju slucajno ili namerno nije objasnio funkciju i ulogu termomosta. Doduse, rekao je da je stolarija bez termomosta i nista drugo. Mi smo tada mislili da je najvazniji broj komora, ova je ima valjda 3 sto je u to vreme bio neki maximum ili bar standard. Vec prve godine smo shvatili sta znaci imati ili nemati termomost. Na prozorima je bilo vode kao u tus kabini posle tusiranja. Zidovi ispod prozora su preko cele zime imali ogromne fleke od vode,tj. bili su mokri.....
 
I ja sam misljenja da kada covek nesto radi (u ovom slucaju adaptaciju ili izgradnju kuce) da ne treba stedeti. Jer koliko para, toliko muzike. Ali opet ne preterivati, jer ono sto je najskuplje nije pod obavezno i najbolje. Ili drugim recima ono sto je znatno jeftinije mozda je samo malo losije, ako ne isto...
Ja se iskreno jezim od firmi sa referencama. Ne vezano za ovu temu,ali vise puta sam u svom poslu sretao firme sa referencama ciji rad je bio isti ako ne i losiji od firmi bez referenci. Samo sto ovi sa referencama imaju dobru pricu, te reference sto znatno podize njihovu cenu i nista drugo. Ako mislimo na reference da su radili puno projekata, skupe projekte i projekte za zvucne firme ili pojedince. Ali sam za to da se treba pogledati par radova tog majstora ili firme,porazgovarati sa ljudima gde su radili kako su zadovoljni, kako se to nesto (recimo ta klizna vrata) pokazalo u eksploataciji. To je meni licno dosta bitnije nego da mi to odradi firma koja je radila stolariju za Raiffeisen banku ili poslovnu zgradu Delte ili.....

Sto se tice termomosta, verujte mi da ce vam se svaki euro isplatiti. Govorim iz licnog iskustva, tj. iskustva svojih roditelja. Kada su pre 6-7 godina uzimali stolariju za njihovu kucicu u izgradnji odlucili su se za alu bez termomosta. Mi totalno neinformisani oko toga, covek koji nam je radio stolariju slucajno ili namerno nije objasnio funkciju i ulogu termomosta. Doduse, rekao je da je stolarija bez termomosta i nista drugo. Mi smo tada mislili da je najvazniji broj komora, ova je ima valjda 3 sto je u to vreme bio neki maximum ili bar standard. Vec prve godine smo shvatili sta znaci imati ili nemati termomost. Na prozorima je bilo vode kao u tus kabini posle tusiranja. Zidovi ispod prozora su preko cele zime imali ogromne fleke od vode,tj. bili su mokri.....

kada kazem referenc lista mislim :

moja firma je do sada u srbiji i crnoj gori izgradila vise od 70 bazena, kada mi dodje investitor ja mu pokazem neke od reprezentativnijih, negde ga i odvedem da vidi kako to izgleda i razmeni iskustva sa drugim investitorima, a mislim da je najveci uspeh sto me jos NIKO od tih 70 ljudi nije pozvao da se zali na kvalitet. e to je PRAVA referenc lista.
a to sto je neko uradio dva objekta nije nista pa makar jedan od tih objekata bio i tc usce ;)
 
Kada sve ovo procitam, dodje mi da postojeca vrata samo dobro sredim, tj. da zamenim okove, lepo ih ismirglam i odnesem kod drugara na farbanje (inace je auto lakirer). Bice puno bolja nego sto su sada, a postedecu sebe cekanja na isporuku, montaze, moguceg ostecenja prilikom montaze i td i td... Da ne govorim ako promase dimenziju, pa onda opet cekanje 25 dana, pa moguce ostecnje pri montazi i popravka istog.... I na kraju ustedecu novac.
Pogotovo sto su kod mene svi poslovi nekako vezani i nemogu jedni bez drugog. Gipsari i moleri (trebali bi doci sredinom naredne nedelje) ne mogu dok ne zamenim vrata, vrata ne mogu da zamenim dok ne odradim neke plocice u hodniku, majstor za plocice ( u koga imam poverenja) ne moze u skorije vreme da mi radi. A on mora i posle gipsara , a pre molera da mi odradi jedan zid od kamena. A u sve to moram uglaviti parketara (hoblovanje i lakiranje) i coveka za grejanje (premestanje nekih radijatora sa zida na zid, izbacivanje postojeceg i dodavanje novog/manjeg). I ja sve to zamislio da odradim u kratkom vremenskom roku... Ne znam, ni sam nisam pametan odakle da pocnem, sta mi je prvo raditi a da se sve to ne oduziiiiiii. Prosle godine kompletan moleraj (guljenje, gletovanje, krecenje) u 2 sobe i delimican moleraj (samo guljenje plafona i gletovanje istog) u trecoj sbobi uz hoblovanje i lakiranje parketa u sve tri i premestanje jednog radijatora se oduzilo na preko 3 nedelje. Ovaj put sam se nadao da cu veci posao zavrsiti za 2 nedelje angazovanjem firme koja sve to radi ili ima firme saradnike za ono sto oni ne rade. Ali kako stoje stavi nece moci bez mesec i po dana... ako ne i cela dva
Ufffff
 
Poslednja izmena:
Sve ce biti u redu :)

Već je bolje :worth:

Zid izgletovan, još jednom da se prekreči i to je to :)

Jedna od tuš kabina napravljena( na drugu su zaboravili :roll: ), vrata se normalno zatvaraju a onaj idiot od vodoinstalatera me ubjeđivao da joj nema spasa jer je keramičar zaj.ebao stvar :roll:

Zid u dvorištu raste nevjerovatnom brzinom, ako ne bude kiše gotovo za 3 dana :worth:

U idućoj sedmici očekujemo stepenice :worth:


A ja izdržala bez cigara 4 dana :sije:
 

Back
Top