Abu Dhabi... Dubai

Da treba da prevedes i overis u Sudu; verovatno Vencani list. Sta drugo? Isto tako vazi i ovde kad se vencas. Vencani list overavas na 300 mesta dok sve ne zavrsis :) Samo sto je ovde vec na engleskom tako da ne moras prevoditi. Ostalo je sve verovatno isto. Ali jednostavnije je to obaviti u Srbiji jer pretpostavljam overis samo u Sudu i cao djaci. Mada verujem i kad ga doneses vamo opet ces morati na skoro 300 mesta da ga overavas pre nego ti ovaj Sud u Dubaiju to konacno overi :)
 
@jozefk

samo sam preletela tvoj link pa nisam sigurna da li sam dobro razumela...

Jel to znaci ako sam trenutno u Emiratima, i zelim aplicirati za work ili residence visa moram se prvo vratiti u svoju zemlju???
A ma ja nista nerazumem :???:
 
Ja sam u UAE (Ras Al Khaimah) vec 2 meseca, medjutim za sve ovo vreme nisam upoznao u ovom gradu nikog iz nasih krajeva. Imam prijatelje u Ajman-u i Dubai-ju! Mozda neko zna nekog ovde jer gradi i nije tako mali...a dao bog nas ima svuda...
 
ide preko agencije.
neki dan sam opet citao u novinama da je prakticno razlika samo u tome sto kada ti istekne visa i ako hoces da produzis mozes i dalje da ides u iran ili oman ali platis dodatnih 500 AED. to je sto se tice produzivanja.
tourist vizu mozes dobiti samo preko agencije. ne moze vise drug ili prijatelj da ti pravi vizu, kao sto je pre moglo.
i tako :)
 
"A tour operator from Deira said nothing has changed. "Every day people approach us for visa runs. We arrange trips to Oman for Dh350. The majority of people on visit visas cannot afford to fly home to get a new visa.""

Znaci, ako sam dobro razumeo, taj "Visa-run" je zapravo legalna stvar? Takodje, za konverziju visit vize u employment (resident) vizu isto moze da se "skokne" do Omana za 350 dhs?
 
"A tour operator from Deira said nothing has changed. "Every day people approach us for visa runs. We arrange trips to Oman for Dh350. The majority of people on visit visas cannot afford to fly home to get a new visa.""

Znaci, ako sam dobro razumeo, taj "Visa-run" je zapravo legalna stvar? Takodje, za konverziju visit vize u employment (resident) vizu isto moze da se "skokne" do Omana za 350 dhs?



Tako je.
Uvek je i bilo legalno.
 
Koliko su oni striktni po pitanju sprovodjenja takvih stvari? Konkretno to da se vize vade samo za krvno srodstvo...
Koliko sam cuo i ranije su znali da odbiju nekoga ko je rezident a vadi vizu za prijatelja?
 
Poslednja izmena:
to jos nisam probao tako da ne znam ali mislim da za krvno srodstvo nema problema. a sto se tice prijatelja na to sada verovatno treba da zaboravis cim tako kazu.
da i ranije su znali da odbijaju ali ne znam iz kojih razloga. nemam iskustva s tim jos uvek.
 
pozz svima i ja sam jedna od onih koji su zainteresovani za dubai,
procitala sam citavu ovu temu i nasla puno korisnih informacija,

imam pitanje za ovo nekoliko ljudi sto su tamo kakva je prilika da se nade posao za diplomiranog ekonomistu ,smjer bankarstvi i osiguranje
i da li se moze tamo radit,a da se nezna arapski vec samo engleski

hvala unapred na odgovoru puno bi mi znacila ta informacija iz prve ruke

pozz
 
mozda nisi najbolje procitala :)) pisao sam vec o tome da na primer ja ne znam nista vise od arapskog sem "zdravo" da kazem :))
ovde ima puno ljudi koji ne govore arapski. a za bankarstvo nisam strucnjak. pretpostavljam da nije problem. osim ako mislis da radis u nekoj od njihovih [arapskih] banki.
u svim ostalim kontam da nema veze ako ne govoris araspki. isto vazi i za sve ostale smerove.
dodji pa ces vec naci nesto da radis. ili bas moras da radis kao bankar?
 
:) procitala sam sve detaljno al eto vidis to za arapski mi je negdje umaklo :)

nemoram u banci mislim ekonomski fakultet je upitanju ono mogu i u marketingu ili osiguranje,nekretnine,menadzment ma zanimanje ekonomista je siroko,samo reko znas li kakve su mogucnosti da se nade fin posao za ekonomistu sa podrucja ex yuge,neki posao koji je u skladu sa zvanjem

vjerujes li da sam se registrovala na ovaj forum zbog tebe i one druge djevojke koja je takode tamo reko necu ih smarati ali mesecno dva tri pitanja da im postavim bar :)
 
ja znam troje nasih ovdje koji rade u osiguranju, tako da to definitivno mozes.
u agenciji za nekretnine takodje mozes, jer je to ovdje sad bas popularno, znam za dvije nase djevojke koje to rade, a ima ih sigurno jos. i niko od njih ne zna arapski, tako da ne brini, engleski je dovoljan.
 

Back
Top