Abu Dhabi... Dubai

Pozdrav svima:)
Da li neko zna sta je sa al rafidom? sajt im vise ne funkcionise.

Ima li neka druga agencija za UAE vizu?
Cula sam da trenutno moze da se dobije viza na 30 pa poroduzi na jos 30 dana.
Kako dobiti vizit vizu na 3 meseca?
 
Moja sestra je dolazila preko Al Rafida pre mesec dana, sve savrseno funkcionise, uradili su joj vizu za jedan dan, 700 dirhama kosta, poslala sam im samo kopiju njenog pasosa i sliku. Sve sam zavrsila iz kancelarije, s obzirom da su oni u Dubaiju, a ja ne. Viza je vazila mesec dana, nisam pitala da li je bilo moguce produzavati je, ali koliko znam, turisticka viza se ne moze produziti.Evo ti njihov broj i ostalo:

George Francis ( Operation Manager)
AL RAFID TOURISM LLC
United Arab Emirates
Dubai
P.O.BOX 98903
george_afrancis@yahoo.com
Tel : +971 4 2828859
Fax: +971 4 2828490
Mob:+971 50 9191152
working hours: from 9 to 6 pm
Office location : al Garhoud

Cudno mi je da po navodno novim pravilima koja vaze od pre nesto vise od mesec dana, vise nije moguce sponzorisati sestru ili bratu, samo oca i majku. Zvala sam Immigration i oni mi tako rekli...jedina varijanta je ova, preko agencija u Dubaiju, u Abu Dabiju ovo nije moguce, a ako i neka agencija hoce da ti uradi turisticku vizu, naplatice mnogo skuplje, preko 1000 dirhama.

Ako se avionska karta kupi preko Emirates ili Etihad Airlina, onda oni rade vizit vizu na 3 meseca. Naravno njihove su karte mnogo skuplje i cela varijnta mnogo skuplje izadje.
 
pozz svima..ima li nekog koji je terenutno u abu dabi da mi kaze sljedece:
dobio sam ponudu da idem tamo od nekog covjeka koji je bio ovdje ljetos u Sarajevu,ima nekih firmi i sl...
ja i zena smo odlucili da idemo tamo. mi bi ostali vjerovatno duzi period. govorim arapski i eng, koliko su nam sanse da ostvarimo nesto ako ostanemo na duzi period...da li mogu naci posao kao nastavnik??kao sportski radnik,prevodilac,imam iskustva u tim poslovima...
zena mi je laborant sa visom skolom..koliko su joj sanse da nadje tamo posao...u zdravstvu..
postoji li mogucnost studiranje i koliko bi kostalo...i koliko su priznate diplome iz BiH
ako me neko moze uputiti bio bi mu zahvalan..
 
Ciao,

Sve diplome priznaju, nema razloga da ih ne priznaju. Samo moraju biti pravilno overene.Iskustvo je takodje bitno. Sto se tice skola, ja sam u pocetku pokusavala da se zaposlim kao nastavnik engleskog, ali posto nemam diplomu da sam nastavnik, bilo mi tesko da nadjem takav posao u skolama u kojima dobro placaju.U onima gde je plata slabija, nije bilo problema, ali ja nisam htela. Deca su ovde blago receno, katastrofa. da radis za male pare i da se nerviras, nema sanse. Imam iskustvo u poducavanju, radila sam u vrticu u Egiptu i Beogradu, tako da su u vrtice hteli drage volje da me uzmu, ali nazalsot oni ne sponzorisu zaposlene za vizu, vec primaju one koji vec imaju npr. muzevljevu/ocevu/zeninu vizu. Velike skole uglavnom odradjuju vizu. Imam drugaricu Iranku koja je nastavnik plivanja, ali ima neke silne sertifikate pored diplome fizickog obrazovanja. Nije nesto najzadovoljnija, ali s obzirom odakle je, ima smestaj od skole i ok platu, a leti (kada nema skole) dodatno privremeno radi u nekim sportskim klubovima kao spasilaca ili instruktor plivanja.

Sto se tice arapskog, kao diplomirani filolog arapskog, iako ga govorim, citam i pisem, nisam imala srece da nadjem konkretno posao prevodioca. Na takvim mestima su uglavnom Arapi, jer ovde ima svih zivih Arapa i svih zivih dijalekata. Istina je da nisam imala prethodnog prevodilackog iskustva (crno-na belo), a verujem da ako ga imas, mozda postoji sansa da te zaposle kao prevodioca. Na svom poslu (asistent generalnom menadzeru) cesto dobijam da prevodim sa nemackog i arapskog, a i hrvatskog na engleski.tako da, ako nista drugo, sada radim na iskustvu. A i arapski je ovde totalno potisnut od strane engelskog, mada uvek i svuda imas prednost ako znas arapski.
 
Hvala ti iako ovo djeluje malo obeshrabrujuce za mene:sad2:ali sta je tu je.Mi smo odlucili da idemo pa sad nema odustajanja.U Bosni vec dvije godine trazimo poslove od kojih bi se moglo normalno zivjet ali osim kafane nista...Valjda i abu dhabi ima kafana pa necu nista izgubit:mrgreen:

Ako ima jos neko u abu dhabiju trenutno volio bih da se javi.Sve informacije dobro dodju a i lakse covjeku kad prica sa nekim ko je vec tamo.
Moze li se u abu dhabiju zaposliti u zdravstvu,ako ima neko sa ovih prostora da vec radi ili zna nekoga ko radi molim da se javi.
Iscitali smo detaljno ovaj forum od pocetka do kraja i svaka cast ljudima koji su tu.Nista osim korisnih informacija nismo ni vidjeli:ok:
Kakav je abu dhabi inace za zivot,ima li mozda neko iz Bosne...
Ma eto sve sto mislite da bi moglo zanimati nekoga ko tek dolazi pisite...
pozzzzzzz svima
 
Ako se avionska karta kupi preko Emirates ili Etihad Airlina, onda oni rade vizit vizu na 3 meseca. Naravno njihove su karte mnogo skuplje i cela varijnta mnogo skuplje izadje.[/QUOTE]

Aribi,
hvala ti najlepse na informaciji. Saznala sam da turisticka moze da se produzi na jos 30dana.
Jedno mi nije jasno: kad sam otisla na sajt Emiratesa videla sam da za 3month visit visa
mora da se ima neki rodjak tamo, da li je tako i za Etihad Airline?

Ja nemam tamo rodjake, a treba mi 3m visit visa,
pa ako ovo nije moguce preko Emiratesa i Etihad Airline, da li postoji drugi nacin?
 
jesi li sigurna za rodjake?
ja sam 2008 dosla na emirates airline vizu, nisam imala rodjake.
mada oni stalno nesto menjaju.....nikad se ne zna.
najbolje ti da zoves nas emirates airline office u beogradu i da njih pitas, evo ti broj: 3034489 valjda se nije promenio.
sad sam zvala etihad, kazu ne moras da imas rodjake, idi na website
www.ttsuaevisas.com, kazu tamo sve pise. da li ce ti dati vizu zavisi od drzavljanstava i godista, mada mislim da ne bi trebalo da bude problema.
pozz
 
jesi li sigurna za rodjake?
ja sam 2008 dosla na emirates airline vizu, nisam imala rodjake.
mada oni stalno nesto menjaju.....nikad se ne zna.

Hvala ti, sad sam ih zvala, moze, ali kazu da mogu da odbiju i da mora da imas dobar razlog
zasto ides na 3 meseca, pa da mogu da traze dodatnu dokumentaciju i td.

Sad me ova naplasila, ne znam da li da trazim na 1 mesec pa da produzujem jos 1
ili odmah na 3m pa da rizikujem da me odbiju...??
Sta uopste reci-zasto 3meseca, rekla mi je da nikako ne pominjem da hocu da trazim posao.
 
blu flower hvala ti al moram te pitat posto vidim da si dugo tamo...da li bi mogao ja na doskolovanje za sportsko radnika"trener"tamo???da li je to skupo tamo...
mada imam iskustvo u radu s djecom a dolazim s radnom vizom koju ce mi drug poslati...a rekao mi je da slobodno mogu poslje 8h rada da radim sta mi zelja...
posao u zdrastvu zena mi laborant sa visom sa visom skolom,ima drzavni i malo iskustva...ima li sanse tamo da sta i za nju nadjem???
unaprijed hvala i sorry na gnjavazi....
 
neznam za doskolovavanje ovdje, nisam sigurna. ima li sanse da u sarajevu nabavis neku diplomu za trenera, instrukotra, bio sta, jer to bi ovdje mogao da fino zaradis honorarno. za zenu u zdravstu, mozda, al vjerovatno mora da polaze nesto, neznma da li za medicinsku sestru mora. mozda je lakse da nadje posao u vrticu, ako bi to htjela raditi.
 
Hvala blue flower.Ja bih trebao doci u abu dabi krajem septembra,i upravo me zanimalo to za honorarni rad buduci da imam dozvolu poslodavca da radim i druge poslove.Inace za pocetak cu raditi kao voditelj jedne teretane a poslije vidjet cu...ja i zena smo planirali ostati duzi period tamo.
Sto se tice diplome nisam siguran da cu uspjeti ali mogu dobiti pismene preporuke klubova gdje sam dugo godina trenirao i radio kao pomocni trener.Sve bi bilo ovjereno od strane kluba i trenera sa kojima sam radio.Hoce li to vrijediti.
Odlicno govorim citam i pisem arapski jezik a govorim i engleski,imam 26 godina.
Inace arapskog sam porijekla.Ne ocekujem naravno nikakve privilegije zbog toga ali mislis li da ce mi to pomoci da se lakse adaptiram tamo i da lakse ostvarujem kontakte ili je stranac stranac.
Vjerovatno cu imati jos nekih pitanja tokom ovog mjeseca,iako na ovom forumu ima dosta informacija...
A kad vec budem tamo ako bude prilike da upoznam tebe ili nekog drugog sa ovih prostora bit ce mi zadovoljstvo
pozzzzzzz
 
Hvala ti, sad sam ih zvala, moze, ali kazu da mogu da odbiju i da mora da imas dobar razlog
zasto ides na 3 meseca, pa da mogu da traze dodatnu dokumentaciju i td.

Sad me ova naplasila, ne znam da li da trazim na 1 mesec pa da produzujem jos 1
ili odmah na 3m pa da rizikujem da me odbiju...??
Sta uopste reci-zasto 3meseca, rekla mi je da nikako ne pominjem da hocu da trazim posao.


Te u nasem Emirates Airlinu inace vole da plase ljude, i mene su tako, pa na kraju sve bilo ok. Zovem ih kad sam dosla u Bg da promenim vizu sa vizit na radnu (morala sam da izadjem iz UAE, pa udjem ponovo), da pitam koliko karta i da li ima mesta ne letu, posto sam trebala hitno da se vracam, kaze ona:" Ah pa nece moci tako lako!Nemas vizu!" Otkud ti znas da ja nemam vizu...One misle da su nesto wow ako rade i tom officu, ma gluposti...ako imas mogucnosti dodji tako, kazi dolazis na shopping festival :D
 
Te u nasem Emirates Airlinu inace vole da plase ljude, i mene su tako, pa na kraju sve bilo ok. Zovem ih kad sam dosla u Bg da promenim vizu sa vizit na radnu (morala sam da izadjem iz UAE, pa udjem ponovo), da pitam koliko karta i da li ima mesta ne letu, posto sam trebala hitno da se vracam, kaze ona:" Ah pa nece moci tako lako!Nemas vizu!" Otkud ti znas da ja nemam vizu...One misle da su nesto wow ako rade i tom officu, ma gluposti...ako imas mogucnosti dodji tako, kazi dolazis na shopping festival :D

i ako hoces, reci da si udata ( u slucaju da nisi), daj neko ime i prezime tamo, ne trebaju nikakvi papiri, najbolje tako po mom misljenju...
 

Back
Top