A zašto se potpisuje za vakcinu?

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.626
Pitanje "A zašto se potpisuje za vakcinu?" je jedna od taktika obmanjivanja koju koriste antivakseri.

Radi o pravnoj normi. Zato što može da se desi da osoba koja je primila vakcinu umre posle nekoliko meseci ili možda nekoliko dana ko zna od čega, a njegova porodica ili njegov partner može da tuži ustanovu gde je dotični primio vakcinu i da da ta tućbe prođe na sudu ida ta ustanova bude kriva za njegovu smrt. Eto zato se potpisuje formular za vakcinu baš zbog tih pravnih rupa u zakonu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne potpisuje se svugdje.
U Hrvatskoj nema nikakvog potpisa.
Nisam vjerovao da ima i drugdje ali onda mi je Rayela rekla da je ona u Njemackoj morala ispotpisivati hrpu teksta, a @Grom_sa_neba! mi cak linkao filmic u kojem se tocno vidi kako u Srbiji neki covjek potpisuje papir.
Nakon toga sam malo googlao oko toga, ispada da su drzave u vezi toga podijeljene, uopce nema nekog pravila.
 
Nekada su se vakcine ispitivale pre nego sto su pocele da se daju ljudima i tada se nije nista potpisivalo posto su bile ispitane.
Sada ove za kovid daju bez ispitivanja i ko zna sta je u njima i kakve ce posledice da ostave na onome ko ih je primio pa zato traze da potpises da niko ne bi snosio odgovornost ako ti se nesto desi (a desice se kad tad).
 
Ne potpisuje se svugdje.
U Hrvatskoj nema nikakvog potpisa.
Nisam vjerovao da ima i drugdje ali onda mi je Rayela rekla da je ona u Njemackoj morala ispotpisivati hrpu teksta, a @Grom_sa_neba! mi cak linkao filmic u kojem se tocno vidi kako u Srbiji neki covjek potpisuje papir.
Nakon toga sam malo googlao oko toga, ispada da su drzave u vezi toga podijeljene, uopce nema nekog pravila.
Kod nas je takva regulativa.
 
Nekada su se vakcine ispitivale pre nego sto su pocele da se daju ljudima i tada se nije nista potpisivalo posto su bile ispitane.
Sada ove za kovid daju bez ispitivanja i ko zna sta je u njima i kakve ce posledice da ostave na onome ko ih je primio pa zato traze da potpises da niko ne bi snosio odgovornost ako ti se nesto desi (a desice se kad tad).
To je antivakserska laž. Naravno da su vakcine ispitane. Jeste da su brzo došle, ali danas nauka i tehnologija brzo napreduje.
 
Moguće da se potpisuje taj pristanak da bi preuzeo odgovornost ako ti se nesto desi jer vakcinacija nije obavezna po zakonu, pa se ogradjuju, tj. nije donet taj zakon kao i ostale vakcine, one sto primaju deca. Te su obavezne, roditelji snose razne posledice ako odbiju da vakcinisu decu i to je uredjeno. Ovo jos uvek nije uredjeno zakonom. Mislim da ne moze nista da se desi jer lekari pregledaju pacijente i provere da li su ljudi alergicni itd., ali ako neko npr. ode ranije ili ne prijavi neku alergisku reakciju pa dozivi sok i tako to. To mi je logicno. Mislim i iz bolnice kada izlazis na svoju ruku moras da potpisujes da izlazis na svoju odgovornost i niko nije kriv ako se nesto desi.
 
Moguće da se potpisuje taj pristanak da bi preuzeo odgovornost ako ti se nesto desi jer vakcinacija nije obavezna po zakonu, pa se ogradjuju, tj. nije donet taj zakon kao i ostale vakcine, one sto primaju deca. Te su obavezne, roditelji snose razne posledice ako odbiju da vakcinisu decu i to je uredjeno. Ovo jos uvek nije uredjeno zakonom. Mislim da ne moze nista da se desi jer lekari pregledaju pacijente i provere da li su ljudi alergicni itd., ali ako neko npr. ode ranije ili ne prijavi neku alergisku reakciju pa dozivi sok i tako to. To mi je logicno. Mislim i iz bolnice kada izlazis na svoju ruku moras da potpisujes da izlazis na svoju odgovornost i niko nije kriv ako se nesto desi.
Ne nego zbog tih rupa u zakonu. Desi se da osoba umre od ko zna čega i da da porodica ili neko ko je blizak toj osobi tuži te doktore koji su mu dali vakcinu.
 
Iskreno mislim da je nemoguce da neko umre par dana nakon vakcinacije i da za to tuze lekara ili bolnicu. Tj. nije moguce da se umre od vakcine pogotovu ovih novih, osim ako nije od neke alergijske reakcije koja se ispolji za tih 15 min. sto se sedi u cekaonici. To ne bi proslo na sudu nikada. Ali ne razumem se u zakon, tako da je vrlo moguce i to.
 
To je antivakserska laž. Naravno da su vakcine ispitane. Jeste da su brzo došle, ali danas nauka i tehnologija brzo napreduje.
jesi li pratio kako je to sve išlo sa vakcinama?
Prvo kažu da će da spreči da se zaraziš i da preneseš drugima. Onda, da i ako se zaraziš biće blaža bolest ali ne možeš da umreš. Onda, da imunitet traje duže nego ako ga stekneš prirodnim putem...
Sada znamo da i vakcinisani mogu da se razbole, da prenesu drugima i da umru.
Dakle, šta je tu ispitano?
 
jesi li pratio kako je to sve išlo sa vakcinama?
Prvo kažu da će da spreči da se zaraziš i da preneseš drugima. Onda, da i ako se zaraziš biće blaža bolest ali ne možeš da umreš. Onda, da imunitet traje duže nego ako ga stekneš prirodnim putem...
Sada znamo da i vakcinisani mogu da se razbole, da prenesu drugima i da umru.
Dakle, šta je tu ispitano?
Vakcine jesu preventiva i najbolja su zaštita koju za sada imamo.
 
Pa dokaz je manja smrtnost. Istrazite malo statistiku, pogotovo onih drzava gde je 80, 90% populacije vakcinisano. Jos nisu u karantinu, nisu obavezne maske itd. Svakako je korisno da se nastavi normalan zivot. Ne mozemo zauvek biti zatvoreni, onda cemo imati mnogo vece pretnje, glad, hladnoca.
 
Pa dokaz je manja smrtnost. Istrazite malo statistiku, pogotovo onih drzava gde je 80, 90% populacije vakcinisano. Jos nisu u karantinu, nisu obavezne maske itd. Svakako je korisno da se nastavi normalan zivot. Ne mozemo zauvek biti zatvoreni, onda cemo imati mnogo vece pretnje, glad, hladnoca.
kolika je smrtnost (procentualno) medju vakcinisanima i nevakcinisanima?
 
Sigurno neću da verujem idiotima i kretenčinama sa YouTube koji lažu i odmanjuju narod kako bi opravdali svoju paranoju ili proslavili sebe na taj način.

Nem struka podeljeno mišljenje. Nego postoji podela na struku i one koji su se odmetnuli od struke.
Isto tako kako si ti zauzeo čvrst stav i dokazao svoju vernost time što si se vakcinisao, ima i onih koji ne veruju da kovid vakcina pomaže a obzirom da može da naškodi (dokazano) onda oni neće da se vakcinišu.

Zašto ti insistiraš da svi rade ono što ti radiš kada znaš da vakcina ne sprečava širenje kovida? Šta ti smetaju nevakcinisani i kako oni tebe ugrožavaju?
 
Pa ok, ako sti istrazivao, zavisi koji su tvoji izvori itd., zato se i potpisuje valjda. Svako treba sam da odluci i da se nosi sa svojom odlukom. Ne mislim da neko pokusava da nas prevari nego samo da se ogradi, pogotovo u danasnje vreme kad je sve osetljivo i podlozno izvrtanju reci i namera. I da vakcine nisu opasne, pogotovo te rekombinantne i iRNK, osim tih 15 min. kad je omogucena lekarska pomoc u ambulanti ako dodje do komplikacija. Ali to je samo mogucnost hipersenzitivne alergijske reakcije, sto je moguce sa raznim lekovima, hranom, ubodima od insekata itd. sto unosimo u sebe. E to koliko su delotvorne, itd. to sve zavisi koje su reference, koliko vremena je proslo, itd. U idelnim uslovima, bi trebale da stite od zaraze, da simptomi budu blazi, smrtnost manja, osetljive grupe mnogo zasticenije, pogotovo oni koji ne mogu da dobiju vakcinu jer bi bilo manje zarazenih logicno pa samim tim i manja verovatnoca da do njih dodje i sta ja znam jos svasta. Videcemo sta ce biti i kako ce se razvijati.
 

Back
Top