a sta da je bog bio zensko?!

Hektor:
Hajde,ne budi naivna,sta to pricas?Zar mislis da Bog ima telo kao ljudi,da ja musko???Bog je DUH,toliko iznad tvorevine da duh ljudi i andjela su ipak materijalne,ali finotvarne,posto su stvorene,da Bog postoji na sasvim drugaciji nacin nego Tvar,i da ne moze biti govora da je Bog musko,pa posto su muskarci nesposobni da svet ucine boljim nego sto jeste,a zene to naravno mogu,pa bi bilo bolje da je Bog zensko!
MA DA LI TI STVARNO VERUJES U TAKVE BAJKE?

... reče vernik. :lol: :roll:
 
*Narcisa*:
e,stvarno,vi koji kazete da je bog i jedno i drugo,da je on bice bez tela,da je "duh",razocarali ste me!bog mora biti muskarac,jer samo muskarac moze biti OTAC.(Bog je Isusov otac) ???
...I BOG I OTAC...uz to jos i SAMOHRANI OTAC koji
u trenutku slabosti svoje (ovo je vise za temicu
-NAGONI- jedne presslatke forumasice :) ) ne mogase da savlada svoj NAGON u narodu poznat kao-dig'o mi se- a posledica toga je BLUDNICENJE, ili
sve je TUDJE-SLADJE, pa trk, sa sve svojim
SVETIM DUHOM, kod TUDJE ZENKICE koja ga je vise palila nego sve galaksije zajedno i CRNE RUPE pride,
i onda to svoje VANBRACNO DETE kao i svaki NESAVESTAN OTAC, ostavi razbludnoj NEVERNICI...
Sta se posle toga desavalo, to niko pametan ne zna,
osim par ovcochuvara, koji -GLE CUDA- bejahu svi
pismeni, obrazovani cobani, pa sve lepo zapisase.
Da se pamti!
P.S. E, zato ja verujem u BOGA, zato sto je on bre bio i ostao -NAJVECI BLUDNIK GRADA C-
 
kojote:
*Narcisa*:
e,stvarno,vi koji kazete da je bog i jedno i drugo,da je on bice bez tela,da je "duh",razocarali ste me!bog mora biti muskarac,jer samo muskarac moze biti OTAC.(Bog je Isusov otac) ???
...I BOG I OTAC...uz to jos i SAMOHRANI OTAC koji
u trenutku slabosti svoje (ovo je vise za temicu
-NAGONI- jedne presslatke forumasice :) ) ne mogase da savlada svoj NAGON u narodu poznat kao-dig'o mi se- a posledica toga je BLUDNICENJE, ili
sve je TUDJE-SLADJE, pa trk, sa sve svojim
SVETIM DUHOM, kod TUDJE ZENKICE koja ga je vise palila nego sve galaksije zajedno i CRNE RUPE pride,
i onda to svoje VANBRACNO DETE kao i svaki NESAVESTAN OTAC, ostavi razbludnoj NEVERNICI...

e,sta sve necu cuti na ovom forumu....
Sta se posle toga desavalo, to niko pametan ne zna,
osim par ovcochuvara, koji -GLE CUDA- bejahu svi
pismeni, obrazovani cobani, pa sve lepo zapisase.
Da se pamti!
P.S. E, zato ja verujem u BOGA, zato sto je on bre bio i ostao -NAJVECI BLUDNIK GRADA C-
 
*Narcisa*:
kojote:
*Narcisa*:
e,stvarno,vi koji kazete da je bog i jedno i drugo,da je on bice bez tela,da je "duh",razocarali ste me!bog mora biti muskarac,jer samo muskarac moze biti OTAC.(Bog je Isusov otac) ???
...I BOG I OTAC...uz to jos i SAMOHRANI OTAC koji
u trenutku slabosti svoje (ovo je vise za temicu
-NAGONI- jedne presslatke forumasice :) ) ne mogase da savlada svoj NAGON u narodu poznat kao-dig'o mi se- a posledica toga je BLUDNICENJE, ili
sve je TUDJE-SLADJE, pa trk, sa sve svojim
SVETIM DUHOM, kod TUDJE ZENKICE koja ga je vise palila nego sve galaksije zajedno i CRNE RUPE pride,
i onda to svoje VANBRACNO DETE kao i svaki NESAVESTAN OTAC, ostavi razbludnoj NEVERNICI...

e,sta sve necu cuti na ovom forumu....

Sta se posle toga desavalo, to niko pametan ne zna, osim par ovcochuvara, koji -GLE CUDA- bejahu svi pismeni, obrazovani cobani, pa sve lepo zapisase.
Da se pamti!
P.S. E, zato ja verujem u BOGA, zato sto je on bre bio i ostao -NAJVECI BLUDNIK GRADA C-

EVO NAMA NAŠEG DRAGOG, ŽENSKOG, BOGA!
POČELA SI DA -ČUJEŠ FORUM-, NARCISA?! :)
 
U bre ljudi pa filozofija totalno propade, viditeli vi kakve se teme postavljaju?
@ Sizif
hmhm ne bih bas rekao da je Hriscanstvo bas bilo takvo u pocetku. U pocetku je to bio pokusaj oslobodjenja robova odnosno plebejaca od patricija i vlasti uopste pokusajem da su SVI PRED BOGOM JEDNAKI.
**** su moj jednaki. Prvo se to kosilo sa Rimskom vlasti medjutim kasnije kad su i rimski vladari prihvatili Hriscanstvo vlast je opet bila rezervisana za njih. I tek od tada se moze smatrati pokusajem nametanja nize vrednosti. Veruj u ovo veruj u ono. Bog kaze ovo, Bog kaze ono, kako kom popo odogvara tako se crkveni zakoni i pisu.
@Hektor
Komunizam je bio jedini ispravan pokret (kao i jedini ispravan gest naseg druga Tite) u Srbiji za vreme njene istorije. Kad su crkvi pokupili Zemlju i ostalo sto su pokrali pa se poceli buniti na sav glas.
I reci mi kako bi drugacije mogao ujediniti Pravoslavce, Muslimane i Katolike u jednu drzavu? DA bilo koji veru proglasis zvanicnom uvek ostaje veliki broj onih koji bi se pobunili i onda je najbolje resenje bilo da se stremi ka ateizmu.
 
*Narcisa*:
e,stvarno,vi koji kazete da je bog i jedno i drugo,da je on bice bez tela,da je "duh",razocarali ste me!bog mora biti muskarac,jer samo muskarac moze biti OTAC.(Bog je Isusov otac) ???
U bre ovo ne vidjoh.
Pa ti stvarno nemas tri ciste o religiji. Koja je slava crkve? Sveta Trojica. A sta ona predstavlja?
1.Otac
2.Sin
3.Duh sveti
A sta je to? To ti je taj tvoj Bog, nije on nikakav lik nego neki mutant i izmisljotina ljudskog uma, a postou ono doba nije bilo ni pomisli o TV-u, da se napravi neki kvalitetan crtani oni sve to skovase u Bibliju i vidite i sta su napravili.
 
*Narcisa*:
da li bi svet bio drugaciji da je bog (bio) zena?
volela bih da cujem neka vasa razmisljanja? da li je mozda zbog toga doslo do neke podele prava izmedju muskaraca i zena ili je muskarac uvek bio u povlastenom polozaju??! samo razmisljanje.......

Zavisi o kom i cijem Bogu govorimo. Ako govorimo o hriscanskom Bogu tu opet ima dve varijante oko koje su se podzapali u Konstantinopolju 1054. - po jednoj varijanti on je jedan sastavljen iz tri dela a po drugoj ta tri dela funkcionisu kao odvojene celine.

I kako to mislis, muskarac je uvek bio u povlascenom polozaju?
 
da li bi svet bio drugaciji da je bog (bio) zena?
volela bih da cujem neka vasa razmisljanja? da li je mozda zbog toga doslo do neke podele prava izmedju muskaraca i zena ili je muskarac uvek bio u povlastenom polozaju??! samo razmisljanje.......

Bog je duhovne prirode, bez oblika je i forme. Mi smo kreirani po ugledu na Njega jer i mi sami jesmo duhovna bića; Duše, i kao takvi samo imamo fizička tela u ovom svetu. Zato posle svakih nekoliko inkarnacija menjamo pol fizičkog tela u koje inkarniramo. Razlog je tzaj što trebamo izbalansirati svoje unutarnje principe, muške i ženske (pozitivne i negativne...).
Budući da na ovakve tvrdnje mnogi traže dokaze, ne treba ići mnogo u istraživanje već se okrenuti oko sebe i videti da imamo mižuškarce koji imaju ženstveni pristup životu baš kao što imamo žene koje imaju muški pristup...
Ovde se može malo pročitati: http://forum.krstarica.com/entry.php/20063-ZALJUBLJIVANJE-ROMANTI%C4%8CNA-I-PRVA-LJUBAV

U prošlosti je biolo i jednih i drugih perioda (koji se smenjuju baš onako kako se klatno njiše iz jedne u drugu krajnju tačku). I dana ima krajeva u ovom svetu gde žene jesu te koje imaju poziciju kakvom je ima muškarac ovde kod nas i šire.
Veoma često se kao žene borimo za svoja prava ne shvatajući da smo koju inkarnaciju ranije, kada smo bili u telu muškarca baš mi smo bili ti koji smo najviše kršili prava žena - tretirali ih kao roblje....
Otuda. to što si sada u telu žene znači samo da sada trebaš malo više razviti ženske principe kako bi jednoga dana, nezavisno da li si u muškom ili ženskom telu u sebi imala puni balans oba principa. To je deo našeg procesa duhovnog razvitka nezavisno šta i kako verujemo ili ne verujemo. Religije su retko kada držale do istine o životu...
 
Poslednja izmena:
Nije da nisam razmišljala o ovoj temi, davne 2004.godine :mrgreen:, dok me još nije bilo na forumu.

No, pošto ste povampirili temu:
da savršeni apsolut, deus kreatus, uopšte postoji, svakako ne bi stvorio nesavršene sledbenike koji se, obožavajući ga, ponosno samounižavaju.
Ako - pukim ne-slučajem, ipak postoji, svakako nije žena. Žena ne traži poniznost već ponosno a iskreno pripadanje.
Žena Bog bi svojim vernicima davala ljubav, za džabe. Ne bi tražila ništa za uzvrat, izuzev, ponekad, malo slatkih reči.
Moral ne bi bio moranje; laž ne bi bila greh; i svet bi - naravno - bio brbljiviji.

Samo jedno bi bilo isto kao i u slučaju muškog Boga: satrla bi konkurentkinje, proglasivši ih nepostojećim ili inferiornijim od nje.
 
Nije da nisam razmišljala o ovoj temi, davne 2004.godine :mrgreen:, dok me još nije bilo na forumu.

No, pošto ste povampirili temu:
da savršeni apsolut, deus kreatus, uopšte postoji, svakako ne bi stvorio nesavršene sledbenike koji se, obožavajući ga, ponosno samounižavaju.
Ako - pukim ne-slučajem, ipak postoji, svakako nije žena. Žena ne traži poniznost već ponosno a iskreno pripadanje.
Žena Bog bi svojim vernicima davala ljubav, za džabe. Ne bi tražila ništa za uzvrat, izuzev, ponekad, malo slatkih reči.
Moral ne bi bio moranje; laž ne bi bila greh; i svet bi - naravno - bio brbljiviji.

Samo jedno bi bilo isto kao i u slučaju muškog Boga: satrla bi konkurentkinje, proglasivši ih nepostojećim ili inferiornijim od nje.

Ja cu ponoviti nesto sto je rekla nasdaq blejdu. Nesvesni bog postaje svestan kroz coveka. To mnogo govori.
 

Back
Top