A šta ako nije tako?

A Pavle sišavši pade na nj, i zagrlivši ga reče: ne bunite se, jer je duša njegova u njemu.
slažem se, duša je u telu i pokreće ga. kad duša napusti telo nepokretno je i o ničemu ne razmišlja niti išta oseća.
onda kako mi možemo biti telo?
za sada je tako videćemo kad dozvole kloniranje da li pokreće duša ili sećanje duše koje beleži mozak
 
slažem se, duša je u telu i pokreće ga. kad duša napusti telo nepokretno je i o ničemu ne razmišlja niti išta oseća.
dusa jeste zivo telo, izraz je nesrecan "u telu", pa se onda vi kao razlucujete samo da SAZNATE sta je dusa, kao da vam zivot nije dovoljna lekcija? to posle je duh, nema duse, kakva dusa POSLE, sad si dusa ziva, a posle ces da budes DUH, samo je zaostao termin dusa, pa koja zgresi ima da pogine, ali ne sve
onda kako mi možemo biti telo?
ma nisi telo, nego ziva dusa, obucen u misice tkiva organe, cula itd
za sada je tako videćemo kad dozvole kloniranje da li pokreće duša ili sećanje duše koje beleži mozak
sio mi ga djura
 
dusa jeste zivo telo, izraz je nesrecan "u telu", pa se onda vi kao razlucujete samo da SAZNATE sta je dusa, kao da vam zivot nije dovoljna lekcija? to posle je duh, nema duse, kakva dusa POSLE, sad si dusa ziva, a posle ces da budes DUH, samo je zaostao termin dusa, pa koja zgresi ima da pogine, ali ne sve

ma nisi telo, nego ziva dusa, obucen u misice tkiva organe, cula itd

sio mi ga djura
rekoh dobri duh gasper, duh je samo suština bez forme, on održava vezu tela i duše. nema nikakva čula ni osećanja.
nije biblija jedini izvor o duši. postoji jedna čitava nauka o duši zove se psihologija.
vi što odbacujete sve zemaljsko obilato koristite u vaše svrhe.
i jel ti ja rekoh još na početku da di fejk pravoslavac, a sada si zakucao poslednji ekser jer pravoslavni veruju u dušu kao samostalni deo celog čoveka i ne veruju u duhove.
 
ne znam ja, razmišljam logikom. ako si duh kad umreš onda si duh što bi ti ja branio, onda možeš i da zaposedaš ili budeš poltergeits :D
ma nisi ni dusevan, a kamoli duh - ne moze preko reda, lepo ti citirah ap. pavla, ali ti zapeo preko reda... e pa ne moze
i jel ti ja rekoh još na početku da di fejk pravoslavac, a sada si zakucao poslednji ekser jer pravoslavni veruju u dušu kao samostalni deo celog čoveka i ne veruju u duhove.
pa dobro, niti si obavezan da diskutujes samnom, niti da mi verujes, veruj onda tima koji nisu kao ja fejk

ja ti kazem da samo satanisti ili zli ljudi vade coveku dusu na slamcicu, odvajaju je, ma cupaju od tela, ne dao ti Bog da to proveravas, a ti njima blanko verujes cak?! ludost! TO NIJE PRAVOSLAVLJE, A DUHOVI SU CAK PRAZNIK.

Духови (празник) - Википедија

 
Poslednja izmena:
ma nisi ni dusevan, a kamoli duh - ne moze preko reda, lepo ti citirah ap. pavla, ali ti zapeo preko reda... e pa ne moze

pa dobro, niti si obavezan da diskutujes samnom, niti da mi verujes, veruj onda tima koji nisu kao ja fejk

ja ti kazem da samo satanisti ili zli ljudi vade coveku dusu na slamcicu, odvajaju je, ma cupaju od tela, ne dao ti Bog da to proveravas, a ti njima blanko verujes cak?! ludost! TO NIJE PRAVOSLAVLJE, A DUHOVI SU CAK PRAZNIK.

Духови (празник) - Википедија

A vole da kazu da su dyhovni haha
 
A vole da kazu da su dyhovni haha
e sale paganin uci mene pravoslavlju, kaze odvajaju dusu od tela, a duh sta bese ono, do toga ko zna kada ce doci, ne moze preko reda, vec sam mu rekao?

ja mu kazem da su teski satanisti sto muce ljude i decu, dusu im vade bacajuci ih na muke, ima na netu SVALI joj je sifrovano ime! a on mene uci da je to pravoslavna doktrina... okey, onda je jasno zasto misli da sam ja fejk
 
e sale paganin uci mene pravoslavlju, kaze odvajaju dusu od tela, a duh sta bese ono, do toga ko zna kada ce doci, ne moze preko reda, vec sam mu rekao?

ja mu kazem da su teski satanisti sto muce ljude i decu, dusu im vade bacajuci ih na muke, ima na netu SVALI joj je sifrovano ime!
Pise lepo prvi adam dusa ziva poslednji zivotvorni duh.
Neko nije idmako od adama
 
Ne moze dusa ziva da razume zivotvorni duh.
pa zato Pavle i rece POSLEDNJI "adam" [ja licno sam prvi, bas me briga sto mi ne veruju], ali hajde da idemo njihovom logikom na koju se @Сале poziva:
1. Kor. 15:45: „Napisano [je]: 'Prvi čovek, Adam, postao je živa duša.' Poslednji Adam postao je duh koji daje život.“

kako to necije svete mosti imaju dejstvo ako se dusa razlucila od njih odavno? onda to vise ne deluje dusa svetitelja, po saletu, ako je otisla?!
 
pa zato Pavle i rece POSLEDNJI, ali hajde da idemo njihovom logikom na koju se @Сале poziva:

kako to necije svete mosti imaju dejstvo ako se dusa razlucila od njih odavno? onda to vise ne deluje dusa svetitelja, po saletu, ako je otisla?!
Tako je.U jednom svom delu zrno primarni atom zadrzava vezu sa duhom koja je utoliko realnija ukoliko je u zivotu bila veca vlast dyha nad telom.
I zato tamo negde i pise vaskrsavaju prvo sveti.
 
Tako je.U jednom svom delu zrno primarni atom zadrzava vezu sa duhom koja je utoliko realnija ukoliko je u zivotu bila veca vlast dyha nad telom.
I zato tamo negde i pise vaskrsavaju prvo sveti.
ma, ja ne verujem tako! ti si to napabircila ko zna odakle, i ko zna sta sve mislis sa ovim sto si rekla, ja uopste tako ne verujem... odmah se ogradjujem, jer i ovo tvoje je ucenje od pozadi, neces ni ti redom lepo... sa kojim duhom, odakle ti veza sa njim? kada, kako?
da si ti u pravu ne bi trebalo krstenje u ime oca sina i SVETOG DUHA, da se ima neka davna veza sa nekim duhom kako ti kazes

veza sa BOGOM DUHOM je pokidana odavno, te bas zato imamo religiju da je uspostavimo opet - tako se i definise religija, to su osnove nase vere
 
Poslednja izmena:
ma nisi ni dusevan, a kamoli duh - ne moze preko reda, lepo ti citirah ap. pavla, ali ti zapeo preko reda... e pa ne moze

pa dobro, niti si obavezan da diskutujes samnom, niti da mi verujes, veruj onda tima koji nisu kao ja fejk

ja ti kazem da samo satanisti ili zli ljudi vade coveku dusu na slamcicu, odvajaju je, ma cupaju od tela, ne dao ti Bog da to proveravas, a ti njima blanko verujes cak?! ludost! TO NIJE PRAVOSLAVLJE, A DUHOVI SU CAK PRAZNIK.

Духови (празник) - Википедија

Душа је животни Божији дар који је предат човеку, и она је индивидуална суштина која постоји на Божијој одлуци да она има потпуну слободу личности и свој оргинални однос према било коме па и Богу. Тај свој ипостасни однос.
Она је лоцирана у свим деловима тела, а ако се део тела изгуби а сам тај губитак није узрок за престанак животне функције тела онда се она „повлачи“ у остале његове делове док одстрањени део умире и нестаје.
Функција душе је оживотворавање тела, материје, и она комплетира човека, када човек и јесте савршени човек. Нити је човек – човек само са телом, нити је човек само са душом, и то треба увек нагласити или подвући, него: Човек је човек само са душом и телом! Због тога је и Слово примило на себе и душу и тело, то јест Човека, или како ми то у богословљу кажемо Богочовека.
Душа нема никакву материјалну основу и научници не могу да је пронађу, или лоцирају. Постоје „научне хипотезе“ или тај хипотетични однос према истинама о души, али то су само нагађања коју су вођена духом времена и политичким приликама. Хипотетична наука је дисциплина која се бави претпоставкама у односу на питање које она сама не познаје. Једина реална духовна наука (или духовни „саентисти“? ) о души јесте светоотачко богослвоље монашког подвига и искуства, јер су се писци на сав свој живот определили на изучавање питања душе и духовног живота, т.ј. унтурашњег или „невидљивог човека“.
 
Душа је животни Божији дар који је предат човеку, и она је индивидуална суштина која постоји на Божијој одлуци да она има потпуну слободу личности и свој оргинални однос према било коме па и Богу. Тај свој ипостасни однос.
Она је лоцирана у свим деловима тела, а ако се део тела изгуби а сам тај губитак није узрок за престанак животне функције тела онда се она „повлачи“ у остале његове делове док одстрањени део умире и нестаје.
Функција душе је оживотворавање тела,
dusa sama je funkcija covekova, a nema ona funkciju;
dusa sama je zivot, pa kada Hristos kaze da je on sam zivot, znaci da se mi duse zive na taj nacin sa njim poistovetimo [budite, ostanite u meni, kao i ja u vama itd]... inace jel nam Hristos predat ili zivot svima koji i ne poznadose Hrista, mislim na pre nove ere? znaci, ne valja ti to ma od koga da kopiras.

kaze taj individualna sustina, A JA KAZEM individualna forma, a sustina svaka mora biti duhovna, ne moze biti tek dusevna
Душа нема никакву материјалну основу и научници не могу да је пронађу, или лоцирају.
pa i ne treba, duse smo svi mi
 
dusa sama je funkcija covekova, a nema ona funkciju;
dusa sama je zivot, pa kada Hristos kaze da je on sam zivot, znaci da se mi duse zive na taj nacin sa njim poistovetimo [budite, ostanite u meni, kao i ja u vama itd]... inace jel nam Hristos predat ili zivot svima koji i ne poznadose Hrista, mislim na pre nove ere? znaci, ne valja ti to ma od koga da kopiras.

kaze taj individualna sustina, A JA KAZEM individualna forma, a sustina svaka mora biti duhovna, ne moze biti tek dusevna
duša je suština u svim tradicijama sem u židovstvu i sektama
 
duša je suština u svim tradicijama sem u židovstvu i sektama
onda sam ja neka zidovstvujuca sekta, po tebi? ahahaha

covece bre, pa znas srpski kada se za nekog kaze dusevan co'ek, gde to moze da bude sustina?
valjda je Bog koji je Duh sustina? i onda hriscanstvo Sveti Duh isto sustina nase veronauke - sta ti tu nije jasno?
krstenjem dobijamo zalog Duha Svetoga, a za duse svoje da ne marimo cak, kako Hristos rece, ali ti odbijas jevandjelje, hteo bi da zadrzis paganizam, e to je batice problem.
a uz paganizam i dusa da ti bude ne znam sta... ja kazem dusa ego ja, to je to, i da se ne pravi neka fama velika

Ko čuva svoj život izgubiće ga - Википедија


Jer ko hoće dušu svoju da sačuva, izgubiće je; a ko izgubi dušu svoju mene radi i jevanđelja onaj će je sačuvati.

i ti sad kazes da je dusa sustina? van pameti, dusa je puka forma zivljenja, kako se kome zalomilo na ovom svetu, pa ne bi Hristos trazio da se odricemo sustine - sustina je sveti Duh, a ne nase mizerne duse
 
Poslednja izmena:
onda sam ja neka zidovstvujuca sekta, po tebi? ahahaha

covece bre, pa znas srpski kada se za nekog kaze dusevan co'ek, gde to moze da bude sustina?
valjda je Bog koji je Duh sustina? i onda hriscanstvo Sveti Duh isto sustina nase veronauke - sta ti tu nije jasno?
krstenjem dobijamo zalog Duha Svetoga, a za duse svoje da ne marimo cak, kako Hristos rece, ali ti odbijas jevandjelje, hteo bi da zadrzis paganizam, e to je batice problem.
a uz paganizam i dusa da ti bude ne znam sta... ja kazem dusa ego ja, to je to, i da se ne pravi neka fama velika

Ko čuva svoj život izgubiće ga - Википедија


Jer ko hoće dušu svoju da sačuva, izgubiće je; a ko izgubi dušu svoju mene radi i jevanđelja onaj će je sačuvati.

i ti sad kazes da je dusa sustina? van pameti, dusa je puka forma zivljenja, kako se kome zalomilo na ovom svetu, pa ne bi Hristos trazio da se odricemo sustine - sustina je sveti Duh, a ne nase mizerne duse
Nešto si ovde zbrzao? Kako bi mizerna i efemerna forma življenja bila besmrtna, ako čovek nema individualnu suštinu? Ko to diktira formu življenja?
 
Nešto si ovde zbrzao? Kako bi mizerna i efemerna forma življenja bila besmrtna, ako čovek nema individualnu suštinu? Ko to diktira formu življenja?
besmrtna je samo po Blagodati, a ne po nekom pravilu koje svi ovi traze, jer "koja dusa zgresi, ona ce poginuti" itd

da nastavim, ili ces ti prvo? i jel si proverio prvo https://sr.wikipedia.org/sr/Ko_čuva_svoj_život_izgubiće_ga

Ko hoće za mnom da ide neka se odrekne sebe i uzme krst svoj, i za mnom ide. Jer ko hoće dušu svoju da sačuva, izgubiće je; a ko izgubi dušu svoju mene radi i jevanđelja onaj će je sačuvati. Jer kakva je korist čoveku ako zadobije sav svet, a duši svojoj naudi? Ili kakav će otkup dati čovek za dušu svoju?[2]
 

Back
Top