A šta ako nije tako?

Kona udari na njegove dobrog srca iz smesta ga nadrlja
Mene slobodno bockaj nito sam koga nahranila nit napojila Dinar moj da ti padne na nogi ode ti u hitnu haha
ne razumeš...njegova mala braća koju pominje su svi ljudi...nije to da će on da se stvori kao čovek ispred tebe da te testira niti su braća samo hrišćani...ovim gore je rekao da Bog živi kroz svakog, da je svako emanacija Boga....e sad nije svako dostigao status Sina tj. da bude jedno sa Ocem i na svesnom nivou a ne samo na nivou duše...svaka duša je komadić ili ćelija Boga
 
ne znam kako si ti čitao jevanđelja ali si izgleda ključne delove za tvoje spasenje preskočio

Luka 6,35Ali ljubite neprijatelje svoje, i činite dobro, i dajite u zajam ne nadajući se ničemu; i biće vam velika plata, i bićete sinovi najvišega, jer je on blag i neblagodarnima i zlima.
a zasto tebe da smatram neprijateljem mojim? sta si mi uradio?
ovde gore ti bukvalno kaže da Bog živi kroz svakog čoveka i šta god dobro ili loše činiš tom čoveku u stvari činiš Bogu
pa, nece biti bas
kad ne učiniste jednome od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.
ti nisi mali Hristov brat, za tebe je on monopolista secas se? za tebe je najvazniji problem sujeta, secas se, a ne bolesni, gladni itd? ja ti otvaram oci, a ti bi da me osudis
 
Poslednja izmena:
a zasto tebe da smatram neprijateljem mojim? sta si mi uradio?
kad kaže volite neprijatelje time naglašava da treba da voliš sve pa čak i neprijatelje
pa, nece biti bas

ti nisi mali Hristov brat, za tebe je on monopolista secas se?
svaki čovek ti je taj mali Isusov brat, dete Božije.....

nemaš ti pojma o Isusu...ja kao neko ko nije hrišćanin mnogo bolje kapiram poentu njegove priče...
 
kad kaže volite neprijatelje time naglašava da treba da voliš sve pa čak i neprijatelje
ali ti si virtuelni lik hm337, nisi mi cak ni neprijatelj
svaki čovek ti je taj mali Isusov brat, dete Božije.....
opet izmisljas, jer rece nekima vas je otac djavo?!
nemaš ti pojma o Isusu...ja kao neko ko nije hrišćanin mnogo bolje kapiram poentu njegove priče...
rece onaj kome je sujeta najveci problem, a Isus monopolista -
na cudan nacin pokazujes "kapiranje" :mrgreen:

ali shvati sam ces svojim recima sebe osuditi kao onaj koji rece za sebe da nije hriscanin, a mene samo mastas da osudjujes, jer ne mozes
 
ali ti si virtuelni lik hm337, nisi mi cak ni neprijatelj

opet izmisljas, jer rece nekima vas je otac djavo?!

rece onaj kome je sujeta najveci problem, a Isus monopolista
na cudan nacin pokazujes "kapiranje" :mrgreen:
nije to toliko teško za kapiranje...samo ti ne želiš da budeš kao Isus...hoćeš na rečima da ga hvališ i propovedaš i da tako kupiš stan u raju al Isusa zabole za reči...njemu su bitna dela...bitna mu je ljubavi prema bližnjem i to ne pasivna nego ona koja čini dobro..ne da čini dobro zato što tako treba ni da bi kupila ulaznicu za raj nego zato što voli......

jel Samarićanin iz priče bio hrišćanin? jel čovek kome je on pomogao bio hrišćanin? Jel žena Hananejka kojoj je Isus pomogao bila hrišćanka?

svi su deca Božija koji imaju dušu...a pošto nisi Isus pa ne možeš znati koji su bez duše onda trebaš da voliš sve i činiš im dobro......
Isus je Sin Božji jer je dostigao nivo svesti jedinstva sa Ocem...a ostali su deca Božija odnosno mala braća Isusova (u Izraelu se reč sin koristila ne za muško dete nego za muško dete koje je odraslo, sazrelo i postalo kao otac..jedno je sin drugo su deca...deca se rađaju, sin se postaje)...ili misliš da ih je Isus podjebavao kad je preporučio da se Bogu obraćamo sa Oče naš?
 
ne razumeš...njegova mala braća koju pominje su svi ljudi...nije to da će on da se stvori kao čovek ispred tebe da te testira niti su braća samo hrišćani...ovim gore je rekao da Bog živi kroz svakog, da je svako emanacija Boga....e sad nije svako dostigao status Sina tj. da bude jedno sa Ocem i na svesnom nivou a ne samo na nivou duše...svaka duša je komadić ili ćelija Boga
A ko su ovi
Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим
 
A ko su ovi
Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим
oni koji nisu činili bližnjima dobro iz ljubavi idu u pakao...malo preoštro u mom shvatanju...zato i nisam hrišćanin...suviše je visoko podigao lestvicu...raj će da mu zvrji prazan....ne vidim da se neko može dubinski popraviti ako mu pretiš kaznom pogotovo ovoliko drastično gadnom kaznom...ne verujem u raj i pakao
 
oni koji nisu činili bližnjima dobro iz ljubavi idu u pakao...malo preoštro u mom shvatanju...zato i nisam hrišćanin...suviše je visoko podigao lestvicu...raj će da mu zvrji prazan....ne vidim da se neko može dubinski popraviti ako mu pretiš kaznom pogotovo ovoliko drastično gadnom kaznom...ne verujem u raj i pakao
Samo zbog male brace sam ovo postavila.Nije mu svako bice ljudsko njegov bratic.Ne zato jer on nece oni necedu.
 
jel Samarićanin iz priče bio hrišćanin? jel čovek kome je on pomogao bio hrišćanin? Jel žena Hananejka kojoj je Isus pomogao bila hrišćanka?
ti vise ne znas sta pricas, mislis da nisu bili jevreji, a hriscani su potom postali ako su poverovali da je on Mesija
.njemu su bitna dela
onda imaj dela, za dela sto kazes si i jedino u pravu, mozda te ona izbave, tj srce, a pamet tesko
oni koji nisu činili bližnjima dobro iz ljubavi idu u pakao...malo preoštro u mom shvatanju...zato i nisam hrišćanin...suviše je visoko podigao lestvicu...raj će da mu zvrji prazan....ne vidim da se neko može dubinski popraviti ako mu pretiš kaznom pogotovo ovoliko drastično gadnom kaznom...ne verujem u raj i pakao
pametniji si kada cutis, nista nisi u pravu, jel shvatas, ama bas nista osim iznad za dela
za tebe teorija uopste nije, samo gledaj praksu, ozbiljno ti kazem
 
Poslednja izmena:
ti vise ne znas sta pricas, mislis da nisu bili jevreji, a hriscani su potom postali ako su poverovali da je on Mesija

onda imaj dela, za dela sto kazes si i jedino u pravu, mozda te ona izbave, tj srce, a pamet tesko
ljubav je i kad prepustiš drugom da bude u pravu iako nije........ne brini se za moje spasenje...ja ne verujem u raj i pakao...učenje o raju i paklu je uništilo lepotu etike hrišćanstva
 
Poslednja izmena:
Tebe ce zena i da bije ti ces je volis haha
poenta je da možeš da voliš bilo koju kad se otarasiš senke i učvrstiš u ljubavi prema svima....ja ću neku sumo rvačcu da ženim...da se učim da trpim bol :p

inače senka je Jungov koncept... sve negativno što potiskuješ u sebi i projektuješ na druge...u praksi to je po meni manje više isto što i sujeta...u sebi potiskuješ ono što misliš da te čini manje vrednim i onda prezireš druge koji imaju te osobine tj. gledaš te ljude s visine...
 
poenta je da možeš da voliš bilo koju kad se otarasiš senke i učvrstiš u ljubavi prema svima....ja ću neku sumo rvačcu da ženim...da se učim da trpim bol :p

inače senka je Jungov koncept... sve negativno što potiskuješ u sebi i projektuješ na druge...u praksi to je po meni manje više isto što i sujeta...u sebi potiskuješ ono što misliš da te čini manje vrednim i onda prezireš druge koji imaju te osobine tj. gledaš te ljude s visine...
Hemo coda haha

Ispalo nemo haha
 

Back
Top