A na lokalu za komuniste...

Da li komunisti zaslužuju poverenje makar i na lokalnom nivou?

  • Da

  • Ne

  • Neka se kandiduju,pa ćemo videti...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Taj vizionarski pogled u srecniju buducnost ne mogu da pomrace sitni provokatori i licimuri imperijalisticke provincijencije
titoinkardeljpx7.jpg
 
Taj vizionarski pogled u srecniju buducnost ne mogu da pomrace sitni provokatori i licimuri imperijalisticke provincijencije

Te vizionarske poglede smo videli na vanrednom XIV kongresu SKJ...Ti njihovi pogledi su davno vec hvala bogu u kovcezima i par metara pod zemljom...Vidimo i sami kakvu su nam buducnost doneli...Dosta su zla naneli ovom nasem napacenom narodu...
 
ce gevara,tito je bio na celu revolucije i borbe od 1941 do 1945.i bio na celu jugoslavije 35 godina od osnivanja,zar ne mislis da je malo mnogo da mislis da jedan obican covek nepogresiv.sramota je sto se komunisti dele oko pojedinih licnosti.i mao ce tung je gresio mnogo pa ga se kineze ne odricu kao sto se nekih odrice sopstvena partija i narod.
 
ce gevara,tito je bio na celu revolucije i borbe od 1941 do 1945.i bio na celu jugoslavije 35 godina od osnivanja,zar ne mislis da je malo mnogo da mislis da jedan obican covek nepogresiv.sramota je sto se komunisti dele oko pojedinih licnosti.i mao ce tung je gresio mnogo pa ga se kineze ne odricu kao sto se nekih odrice sopstvena partija i narod.

Pa to je slucaj kod nas...Oni koji su danas u DS i LDP-u (ortodoxni titoisti) podrzavaju Tita,Kardelja,Kidrica,Fadila i sve ostale koji su doprinosili da se Srbiji izdogadja to sto joj se izdogadjalo,a pljuju srpske ljude koji su hteli da uzmu deo odgovornosti za zemlju u svoje ruke (tu mislim na Rankovica i Milosevica)...Revolucija u Jugoslaviji sem sto je bila drustvena i narodno oslobodilacka,bila je i nacionalno degenerisana prema Srbiji...Setite se samo programa KPJ i pre Drugog sv. rata...
 
milosevic je milosevic 1985 i 2005.koliko ja znam milosevic je 1985 nije bio toliko uticajan u partiji,a pokazalo se da je nacionalisticki nastrojen.i to sto je on pokusao da uradi jeste da jednim potezom srusi sve odluke lose po srbiju.pa ne radi se to tako.ne moze se jedna stvar koja je trajala decenima da se promeni u jednom danu i uz pomoc tenkova.
 
srbija je 1991 imala dva miliona clanova SKJ sta mislis koliko je bilo onih pravih istinskih komunista?vrlo malo.to je bio najveci problem zemlje a ne ustav iz 1974.pokazalo se da nije problem u titu vec u njegovim lesinarima i saradnicima koji su cekali da umre pa da svaki uzme deo svog kolaca,a to nisu ni K od komunista.
 
To si u pravu,ali više nije bilo vremena...Cenim to uspinjanje od jednog šefa banke,preko gradonačelnika,do predsednika Srbije i kasnje Jugoslavije...Ja i jesam komunista,ali nacionalistički nastrojen...To su bili i svi Hrvatski i Slovenački komunisti na XIV kongresu,pa su mislili da će lako da ućutkaju anacionalne srpske komuniste...
 
srbija je 1991 imala dva miliona clanova SKJ sta mislis koliko je bilo onih pravih istinskih komunista?vrlo malo.to je bio najveci problem zemlje a ne ustav iz 1974.pokazalo se da nije problem u titu vec u njegovim lesinarima i saradnicima koji su cekali da umre pa da svaki uzme deo svog kolaca,a to nisu ni K od komunista.

Pa to imaš u svakom vremenu i uvek će toga biti...Danas sam član ove partije da bi dobio posao,sutra one da bi dobio viši položaj,prekosutra one da bi dobio još jedan stan i tako dalje...
 
ustav iz 1974 je davao velika ovlascenja republikama i autonomijama,a ne da se drzava sto pre raspadne.zar ne mislis da to ne bi islo titu u prilog da mu se drzava raspada.problem je bio u nacionalizmu,lazima i terorizmu.

Tito je bio veliki tata i ovi komunisti su to znali pa su čekali da on umre...On nije napisao taj ustav.Ustav su pisali Gligorov i neki Slovenac,i njemu samo poturili da potpiše,govoreći da je dobro rešenje...Mada i da je bio sposoban da tada razmišlja nešto slično bi uradio jer se plašio srpskog nacionalizma,a ovako bi Kosovarski i Vojvođanski nacionalizam oslabeo Srbiju za neke radikalnije poteze...
 
i komunista nikad ne moze biti nacionalisticki nastrojen,za komuniste su svi narodi isti.ljudi se dele na dobre koji hoce da rade i zle koji nece i koji zele da se bogate na drugima.nema tu ja sam slovenac,madjar,italijanac,kipranin itd.komunisti su svi isti.
 
e vidis taj isti Gligorov je lio suze nad njegovim posmrtnim ostacima ima cak i slika a deset godina kasnije je cepao njegovu drzavu.pa zar ne mislis da je malo glupo da jedan covek posle 30 godina obavlja sve funkcije u drzavi?pa i da pise ustav.on je tim ljudima verovao kao i mi.
 

Back
Top