A kako to kod vas - pas živi u stanu?

Naša Maza je prve dve godine zivota bila u stanu bez terase. Nikad, ali nikad nisam usred noći izašla da je prošetam jer me probudi, nikad nisam ujutru izašla sa njom pre nego što sam natenane popila kafu i sredila se. Kada zvoni sat ja ustajem a Maza otvori samo jedno oko da vidi da li sam ustala. Zatim kuvam veliku solju kafe, palim televizor,gledam jutarnji program. Maza spava. Pred kraj moje kafe gospodja ustaje, proteže se, pogleda me,ja u kupatilo,spremimo se i napolje.Nikada nisam krmeljiva i bez kafe izašla napolje kao komšije koje sam sterala u kućnim haljinama i bade-mantilima ili preko pižame natučena jakna, u papučama i još nerasvešćeni. Naši prijatelji su sa mužjakom bretonca usred noći u mantilu istrčavali ispred zgrade. Psa u stanu vi prilagodjavate vama. Normalno da za to treba vremena i truda od momenta kada štene udje u stan. Ako se na početku malo više posvetite psu i njegovom vaspitanju posle godinama imate lepo vaspitanog i prilagodjenog kera.
Moj muž je bio protiv psa u stanu, ne zato što ne voli pse, naprotiv, već je mislio da je to obaveza i u pravu je. Zato smo sa njim kada smo uzeli Mazu deca i ja potpisali ugovor po kome on nema nikakve obaveze prema psu osim da nas po potrebi vozi kod vet.I tako je bilo godinu dana. On se samo u stanu sa njom igrao, obozavao je, ali joj nije ni vodu sipao a o hranjenju i šetnji da ne pričam. Za to vreme ja sam je malo dresirala, a i deca, pa kada sam ga neterala da izadje sa nama on je bio frapiran.Od tada pa do danas oni se ne razdvajaju. Dok je bila mladja svuda je vodio sa sobom. Njih dvoje u kola i idu da obavljaju poslove. Ona uredno sedi na suvozačkom mestu, ledja naslonjenih na naslon sedišta, ne laje, ne skače, nikada mu nije smetala dok vozi, samo kada stanu na semaforu ona stavi svoju levu šapu preko njegove ruke na menjaču da je pomazi dok kola stoje. Čim kola krenu ona je mirna. Ma svuda smo isli sa njom. Ali ako krenemo kolima porodično onda je ubedjivanje sa Mazom ko će da sedne napred.Samo joj kažes "Mazo,ako ne odeš pozadi nećeš ići sa anama" i to uvek upali. Slatkiš pametni,:rotf:

Pametan pas, nema sta!!!:klap:

U jednoj knjizi pise da ako zelite psa i uzmete ga, vodite ga uvek sa sobom.
A sto se tice dece, moji jedni prijatelji imaju dva sina od 2 i 4 godine, sada imaju 2 psa koja su u dvoristu, i to steneta od 3 i 5 meseci, a deca ih maze igraju se sa njima i posle jedu krofne i nista im nije, i to im majka sama dozvoljava, a deca uopste nisu bolesljiva, cak se sa psima igraju i valjaju u pesku. Njima je , kao i svima koji imaju pse, lakse jer imaju dvoriste, a psi ne ulaze u kucu!
Ja nemam decu, ali i meni od 3 psa dva spavaju u kuci, setaju se i nikad nikom nista nije bilo, ako je higijena samog psa i tamo gde pas spava onako kako treba, nikakve bolesti nece biti, ja se bar time vodim i do sada nema losih rezultata!
 
Moj Laki kao "zivi" u dvoristu,bar tako je trebalo na pocetku,ali cudno nam je kada nije sa nama,tako da mu je ostavljena mogucnost izbora;)......Preko dana je uglavnom napolju jer uvek je neko u dvoristu i nikada mu nije dosadno,nocu spava u boksu(vrata od boks su uvek otvorena).Ali dnevno provodi i nekoliko sati u kuci(od nekih 3 do 6 u vreme kada smo i mi u kuci) i nije mu problem,u setnju ide 3 puta dnevno,ujutro nekih 45 min. oko podne 30ak min. uvece nekih 2 sata....nema vrsenje nuzde u boksu i kuci,a obicno ni u dvoristu jer sve obavi u setnji..............i super nam je:D.......bude par sati sam u dvoristu ali tada uglavnom pajki i puni baterije za igru sa nama:mrgreen:..............
E da zimi je skoro ceo dan u kuci:super:
 

Back
Top