90% loše centriranje guma

Može felga da skace a on je spustio na 5g i da se čini ok ali da trese na nekoj brzini ..Tako da uvek stoj pored i gledaj koliko ti gume/felge skaču..Vidi se golim okom kad nije u redu ..Nedaj majstoru da stavlja +50g naterati ga sa zarotirati gumu na felgi za 90° nekad je to dovoljno da drasticno smanji gramazu .. kod Kineza imaš tacku (najtezi deo gume ) koja se obično montira suprotno ventila.. eto kad sledeći put odeš kod njega koristi ovo kao manuel :)
Auuu bravo Igi hvala.Probat ću ali ne daju oni blizu da im se priđe odma nadrkanost kreće.
Otići ću reklamirati sutra ako budu hteli.Sigurno su tu gramažu pogrešili ili neku sitnicu.Imaju puno posla pa odrade fušerski.
 
Ispitah konačno teren i naterah vulkanizere da ponovo pogledaju.Ustanoviše da jedna felna na balns mašini malo skakuće.
Ja im rekoh i prvi put da obrate paznju ali djabe.
Jedino što je zajebano kupiti polovnu ispravnu pa zameniti.
Trap mi ok na balansu bilo sve % ali eto jedna felna pa drma.
 
Na jedvite jade pogledaše....čim je reklamcija svađaju se.Bio sam kod balans mašine i vibrira felna na gumi.Balans mi bio ok i sve u nuli.Od felne skače ali nisu videli kad su stavljali.A lepo sam ih upozorio prvo felne ispitati.Hebe se njima.
Može li se felna ispraviti Igi?
Ako kupim polovnu nema šanse da bude 0% vibracija.Nove su mislim skupe,neznam.
Auto je na trapu dobar nije od toga treslo.
Jesi jesi puno hvala Igi.
 
Ja sam pre 20 i kusur godina kupio momo 16" i morale su na ispravljanje išle su na strug. Mislim da sam platio 20 evra sva 4 točka od toga jedan koji je bio u oštećenog ruba posle nije trebao ni teg. Morale su da se peglaju jer je neki ludak taksirao sa njima. Svaki vulkanizer ima nekoga za ravnanje alu felni.

Čelične dobar vulkanizer pukne macolom u srce tačno gde treba i probl rešen.
 
Uopšte mi nije jasno kako to balansiraju gume, uzmu pare i guma trese. To je pre bilo nemoguće a danas svaki drugi auto tako rade. Otvorio sam svojevremeno temu.
Veruj mi da vecina ljudi pojma nemaju.Odvedu auto ovi odrade plate ljudi i ne zanima ih.To što trese objasne im da su poluosovine i ovi nasedaju.Ja pre 7 dana stavljao letne kazem mu lepo,kulturno,najlepše prijatelji ako su krive felne upozorite me kupit ću druge pa tek onda stavljamo .
Ma jok oni,"sve je u redu zdrave felne sve ok"a razbija me na auto putu.
Vratis se reklamiraš bune se i još budu neprijatni.Seljačka posla.95% fušeraj,retko gde odrade korektno.
Kao da felne nisu bitne.Oni samo da lovu klepe nakače gume i ćao.Ja ga upitah da li može ispraviti felne kaze lik "ne isplati se" uzmi drugu .
 
Ja sam pre 20 i kusur godina kupio momo 16" i morale su na ispravljanje išle su na strug. Mislim da sam platio 20 evra sva 4 točka od toga jedan koji je bio u oštećenog ruba posle nije trebao ni teg. Morale su da se peglaju jer je neki ludak taksirao sa njima. Svaki vulkanizer ima nekoga za ravnanje alu felni.

Čelične dobar vulkanizer pukne macolom u srce tačno gde treba i probl rešen.
Juče ovu felšavu je udarao nečim i ja mu reko da zameni točkove zadnje na prednje pa ćemo videt oće li tresti.Izuzetno su bezvoljni dok rade.Verovatno im gazda da male plate i ne da im se.Da je njihov servis bili bi angazovaniji ovako sve fušeraj.
 

Back
Top