8. mart

Taj praznik mi nista ne znaci!
Simbol mi je nekih borbi, previranja, masovnih okupljanja................sada me podsjeti na Bg od prije nekoliko dana............masa, uzavrela rulja, koja se bori za svoja prava...........
Ne treba mi taj dan da podsjeti mog muskarca kako treba da se ponasa prema meni..........i ne volim kada mi ga neko cestita ili pokloni nesto!
A voliš na Valentinovo?
 
A voliš na Valentinovo?

Valentinovo?
Nadji ti svetog Valentina u nasem pravoslavnom kalendaru......
Dan zaljubljenih?
Komedija!

Prisila, to je cista prisila da decko pokloni nesto djevojci jer inace nema zelju za tim............i mene, iskreno, boli uvence za te praznike!
Poklanjam za rodjendane i u prilikama kada naidjem na nesto stto me asocira na tog decka, a to moze biti bilo koji dan u godini!
 
Prisila, to je cista prisila da decko pokloni nesto djevojci jer inace nema zelju za tim............i
pridruži se diskusiji
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=1480
(jao što sam čip)

meni osmi mart sve više znači, i to baš ono što jeste.. znate li vi da su recimo u švajcarskoj žene dobile pravo glasa tek sedamdesetih godina dvadesetog veka? i tome slično. volim što nisam inferiorna.
u tom smislu, prezirem poklanjanje cveća domaćicama na taj dan i slične gadarije.. takvi činovi toliko vređaju sve ono za šta su se one hhrabre žene nekada izborile.

a po evropi postoji nešto što se zove "dan majki" i tad deca rade sve ono što smo mi radili kad smo bili mali za osmi mart..
 
ali mislim da se to odnosi na očeve nacije.
sad sam shvatila da i kod nas postoje one materice i paterice kad se roditelji vezuju itd al nije to isto..
 
ja se secam kada smo u drugom razredu osnovne skole kupili uciteljici poklon za 8. mart,odeljenski,skupili pare,birale smo ga dana i ja,*** i kupimo joj mi nekog labuda sa nekim susenim cevecm unutra,onako simbolicno,jeste bzv ali smo se tada odusevile i dobije uciteljica poklon ode na veliki odmor i dolazi posle desetak minuta i pocinje da se dere na odeljene(mislimda nije znal ko je birao poklon:))kako je samo ona dobila glupu gusku sa susenim cvecem a sve ostale uciteljice su dobile nakit parfeme i slicno..mislim da od tada vucem traume 8. marta:)
 
je li bre? sto ulazis u frku kad si slabiji, i svalerka i zena se placaju kad si ozenjen ako nemas ne mozes i to je to, zato ja nisam ozenjen :lol:

pa dobro zemljace...nisi ozenjen....mozda te niko nije htjeo...

otkad se u bijeljini koriste termini "je li bre"...i "sto ulazis u frku"...
aha...blizu ste srbije
 
eto vidis problem kad golja hoce da bude baya
svalerka je skup sport
moras u svakom trenutku da budes sposoban da zadovoljis sve svoje zene
u svakom pogledu
ako to ne mozes, onda batali

ne zelim ja da budem baya,seceru....
moj je problem sto ne znam da odbijem...a zene nasrcu
trudim se da ih zadovoljim...videcemo...
 
...moram malo da se pokazem...



E, dakle od ovoga mi muka!!!!
Sta ima da se folirate i da se "pokazujete"?
Zar ne mozete da budete ono sto ste? Cemu to izvodjenje, kupovina, setanje, foliranje na pocetku pa posle par meseci kraj svemu tome?
Trudis se na pocetku dok ne osvojis, a posle.....
Ccccc
To mi nikada nece biti jasno. Ali nikada!
 
Pa da. Danas se, a naročito kod nas, ovaj praznik vezuje za komunizam. Ali ono što je bitno jeste da je on dao ženama mnoga prava. A socijalizam nije isto što i komunizam i mnoge zapadnjačke zemlje su socijalističke i obeležavaju 8. mart. Mešate babe i žabe. Ono što je u to vreme mogao samo taj pokret, pošto se u kapitalističkom, toga doba, žena nije mešala sa muškarcima, van kuće, je ono što treba slaviti, pošto je žena prestala da bude rob muškarcu. Barem nekim pisanim pravom. E to što i danas mnoge dopuštaju muškarcima da od njih traže da rade i na poslu i u kući i ne pomažu, to je druga stvar. Ono na šta je 8. mart spao, kod nas barem, je smejurija i zato ima žena koje govore kako je to glupo, a ne razmišljaju da su im taj stav upravo muške šoviniste koje bi da vrate ženu u kuhinje i oduzmu im prava, želeli da izboksuju. E zato ova tema nije za LjiS. Odnosno, ono što se iz ove teme izrodilo, pošto je pitanje postavljača daleko od ove rasprave.
Ako si nam zavitlala varjacom :)
 

Back
Top