7.772.711 - 7.411.569 = ???

kome treba pomoci

  • srbima na kosovu

    glasova: 16 36,4%
  • majkama u srbiji

    glasova: 28 63,6%

  • Ukupno glasova
    44
  • Anketa je zatvorena .
Решење :
picture.php
 
Poslednja izmena:
meni malo "dosadno" pa setam po internetu...
i naletim na neku tabelu o stanovnistvu srbije zadnjih nekoliko godina..
1999 godina stanovnika 7.772.711 rodjenih 72.222 ali zato umrlih 101.444... ili
2006 godina: stanovnika 7.411.569 rodjenih 70.997 ali zato umrlih 102.884
znaci za sedam godina srbija u "minusu za 361.142 ili skoro 5 % ili oko 50.000 godisnje...ili jedan manji gradic ili da kazem grad veci od zajecara...
ako bi se pare koje se daju za kosovo, a koje zavrsavaju u "nepoznatim" rukama, prebacile na fond za porodicu ili za majke ili sta ja znam kako se to zove, da li bi od toga bilo vise koristi za srbiji????

pa bash i nije toliko jednostavno... i daleko od toga da brojnost populacije zavisi od novchane pomoci drzave.
 
pare treba da idu i srbima na kosovu, i majkama u srbiji, oba problema su teska , ali ove pare sto idu na kosovo bi morale da budu strogo kontrolisane, kome i zasto se daju, a ne da razni lokalni samoproklamovani lideri slazu milione u strane banke , dok sirotinja raja , kao i uvek nema ni hleb da kupi. narocito bi , gro novca morao da ide srbima ispod ibra, jer nema nikakve logike da srbi na severu, koji su naslonjeni na srbiju , i imaju sve mogucnosti i prava koje ovi drugi mucenici nemaju , budu milljenici vlasti, bar kako je do sada bilo

slazem se, mada je i alergicna dala odlican post.
 
Pa normalno da ne zavisi. Bas oni koji su najpuniji imaju najmanje dece ili je ni nemaju da im ista ne bi kvarila komfor i provod.

tacno je da oni "puni" nece da kvare svoj komfor, ali zato i oni srednjeg sloja ne mogu imati vise od jednog cisto zbog ekonomskog stanja... a oni su najbrojniji
citam za 2006 rodjeno je 70.997 dece... koliko bi para bilo dovoljno za malu pomoc majkama???
ne znam da li je suma od 100.000.000 e.velika, ali bi popravilo tesku situaciju, recimo po 500 e. posle porodjaja i po 100 e. tokom godinu dana svakog meseca...
mada taj problem postojii kod nas, pomoc i sl. samo sto mi ne znamo da "racunamo", tako da pravimo decu cistoiz inata nekima....:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top