4 Arapske mudrosti

1. Prva mudrost: AKO TE NEŠTO BOLI, ĆUTI

Da, slažem se. Niko ne voli ljude koji stalno kukaju, boli me ovo, boli me ono. Smatraju ih za hipohondore.
Podrazumeva se da će neko, ko ima zdravstvene probleme da se požali porodici i da će ići kod lekara.

NIKADA NE GOVORI LOŠE O SEBI

Ako se stalno i svima govori loše o sebi, najpre se time uništava samopouzdanje. I drugi ljudi će čudno reagovati u slučaju da neko stalno, stalno govori loše o sebi.

NE GOVORI PRIJATELJU ONO ŠTO NE BI REKAO NEPRIJATELJU

Tačno. Time se povređuje osoba koja ti je prijatelj. Svako od nas ima nekog neprijatelja-osobu koja širi laži, koja spletkari, osobu koja laže.

Četvrta mudrost: NE ŽALI SE

Moj deda je često govorio "Ne žali se" " Nikome nemoj da se žališ ako nemaš dovoljno para". Uvek reci da imaš ( mislio je na novac ) i nemoj da se žališ.

Ove mudre reči- savete primenjujem i nikome se ne žalim. Naravno, porodici možemo da se žalimo i da zajednički pronađemo izlaz iz te situacije.


Ne znam o kojoj temi govoris, znam samo ono sto pise ovde, a to je prevara, koja je cak definisana i Zakonom.

O kakvoj prevari ti pričaš? Postoji šaljiva tema o horoskopu. Šta je konkretno prevara zbog koje bi ti @Manga Hilux prijavio i to da krši Zakon?

I pored najbolje volje, ne mogu da te razumem.
 
O kakvoj prevari ti pričaš? Postoji šaljiva tema o horoskopu. Šta je konkretno prevara zbog koje bi ti @Manga Hilux prijavio i to da krši Zakon?

I pored najbolje volje, ne mogu da te razumem.

Covek je priznao da se bavi vidovnjastvom i horoskopima, i tako "resava probleme" ljudima. To je definisano kao prevara.

1710860820065.png
 

Back
Top