29 Februar Dina II deo.

Odgledala upravo. Sem dozvoljenih preskakanja, jer bi onda trajao 5 sati i planetarnog ekologa koji je u knjizi muškarac što ne čini neku razliku, dobro je urađen film, stvarno. Čitala sam komentare i tačno se vidi razlika između onih koji su čitali knjigu i mlađih kojima je film dosadan jer je spor. Pa nije ovo Marvel, ovo je prava naučna fantastika pomešana sa epskom i brže ne može jer bi onda izgubila na radnji. Drugo treba videti borbe koje tek slede i prilično su masovne. Tehnički je odlično napravljen, malo dronjavo što bi se reklo no tako je u knjizi. Džesika je malo bledunjava, ona je Bene Geserit a to nisu plačljivice već ratnici, mnogo je jača nego što ova glumica pokazuje. Polova unutrašnja borba se nadam da će biti bolje prikazana u drugom delu jer tu i pripada. Prihvatiti sudbinu ili je prepustiti drugome, vrlo teška odluka ali neću detaljisati jer znam da niko ne voli da zna radnju priče unapred, sem mene. Ova priča ima pred priču gde je objašnjeno poreklo porodica al to neka istražuje ko želi. Muzika i fotografija, posebno fotografija, su sjajne i dobro uklopljene, ne odvlače pažnju ali su prateća podloga bez koje bi to bio film o pustinji a ne o Arakisu, Dini. Sviđa, za sada.
Bas to!
I jeste i malo ubacio pop elemente pa cak i momou koji je i nekako ok ispao u filmu iako dankana zamisljam skroz drugacije iz knjige cak mi je dankan iz linchove verzije karkterno blizi al ok. Moralo je i za siru masu.
A opet je tu i hans zimer koji je i uspeo da provuce cak i klise elemente (po meni ono grleno mongolsko pevanje, gajde, onda ono etno africko, koje su super ali opet isuvise ocigledno u referenci ka etno/iskonsko/pustinja bla bla) , ali ok.
 
Baš mi je drago što ti se dopao. Ja nisam neki poseban fan naučne fantastike a bila sam zatečena, pozitivno.
Baš mi je drago što ti se dopao. Ja nisam neki poseban fan naučne fantastike a bila sam zatečena, pozitivno.
Dinu sam prvi put pročitala u mojim dvadesetim i nakon bezbroj drugih knjiga svih žanrova ostaje nezaboravna, čak i litanija za strah je nešto što se može pametno primeniti u životu. Pokušaj i pročitaj je, videćeš sve drugim očima.
 
Bas to!
I jeste i malo ubacio pop elemente pa cak i momou koji je i nekako ok ispao u filmu iako dankana zamisljam skroz drugacije iz knjige cak mi je dankan iz linchove verzije karkterno blizi al ok. Moralo je i za siru masu.
A opet je tu i hans zimer koji je i uspeo da provuce cak i klise elemente (po meni ono grleno mongolsko pevanje, gajde, onda ono etno africko, koje su super ali opet isuvise ocigledno u referenci ka etno/iskonsko/pustinja bla bla) , ali ok.
Pa ako se uzme u obzir da se radnja odvija u godini deset hiljada i nekoj, da se ljudska rasa raširila po svemiru, da prostor-vreme premošćuju uz pomoć začina ne čudi što je iskoristio sve što je mogao da bi stvorio kako kaže novi zvuk. Kulture i religije su se vremenom izmešale, stvorile su se nove pa se morao napraviti miks novog i starog. Realno koliko ljudi sluša Mongolsku narodnu muziku, Afričku itd a da je beo i živi na zapadu? Kum me je umalo anatemisao kad sam na FB okačila grupu Mongola i njihovu muziku proglasivši me izdajicom pravoslavlja što veze s pameću nema.

Dina nije uopšte laka za snimanje ni tehnički ni narativno, potrebno je mnogo introspekcije a da ne bude dosadna modernom gledaocu i zaradi pare. Dankan jeste drugačiji i za mene ali mi za divno čudo ne smeta Momoa, valjda zbog fizičke snage a i uloga mu nije velika, ne zatrpava ekran. Biće zanimljivo gledanje drugog dela.
 
Pa ako se uzme u obzir da se radnja odvija u godini deset hiljada i nekoj, da se ljudska rasa raširila po svemiru, da prostor-vreme premošćuju uz pomoć začina ne čudi što je iskoristio sve što je mogao da bi stvorio kako kaže novi zvuk. Kulture i religije su se vremenom izmešale, stvorile su se nove pa se morao napraviti miks novog i starog. Realno koliko ljudi sluša Mongolsku narodnu muziku, Afričku itd a da je beo i živi na zapadu? Kum me je umalo anatemisao kad sam na FB okačila grupu Mongola i njihovu muziku proglasivši me izdajicom pravoslavlja što veze s pameću nema.

Dina nije uopšte laka za snimanje ni tehnički ni narativno, potrebno je mnogo introspekcije a da ne bude dosadna modernom gledaocu i zaradi pare. Dankan jeste drugačiji i za mene ali mi za divno čudo ne smeta Momoa, valjda zbog fizičke snage a i uloga mu nije velika, ne zatrpava ekran. Biće zanimljivo gledanje drugog dela.
Naravno da nije.
"Duboko u ljudskoj podsvesti je perverzna potreba za logickim kosmosom koji ima smisao."

Mene mongolsko grleno pevanje asocira na poreklo. Stepe i planine Mongolije gde je razredjen vazduh i onda nekako i ljudima postane rezak glas. Kao na pr i norvezanski jezik. Maltene kao da se smrzavas: auh hlah floh loki uodin...

Cini mi se da negde u knjizi ima kada Gurni svira na nekom instrimentu.
 
Naravno da nije.
"Duboko u ljudskoj podsvesti je perverzna potreba za logickim kosmosom koji ima smisao."

Mene mongolsko grleno pevanje asocira na poreklo. Stepe i planine Mongolije gde je razredjen vazduh i onda nekako i ljudima postane rezak glas. Kao na pr i norvezanski jezik. Maltene kao da se smrzavas: auh hlah floh loki uodin...

Cini mi se da negde u knjizi ima kada Gurni svira na nekom instrimentu.
Tačno, ne mogu se setiti sada ipak nisam dugo obnavljala i sad mi se vrti po glavi da kupim knjigu da je imam uz sebe.
 
Probala sam da rezervisem karte za Dune2 u Apollo Kino i samo ova napred mesta su ostala. :sad2:

IMG_7964.jpeg


Sad cu pokusati da za subotu rezervisem mesta u Hollywood Megaplexu u St.Pöltenu.
Kad vec sutra uvece idemo u NÖ.

Ide li neko veceras da gleda film? :)
 
Recenzije "Dine 2" ukazuju da je reč o pravom spektaklu, koji je čak i bolji od prvog dela. Naučnofantastična ekranizacija
prema scenariju Vilneva i Džona Spajtsa, drugi je deo adaptacije knjige Frenka Herberta iz 1965. godine.

Film prati mitsku avanturu glavnog junaka Pola Atreida, briljantnog i nadarenog mladog čoveka, koji je sudbinski predodređen za velike stvari, koje još ni sam ne razume.On želi da se osveti onima koji su razorili njegovu porodicu, ali će u tom poduhvatu biti primoran da bira između svoje jedine prave ljubavi i sudbine kosmosa.

Jedva cekam da odgledam film

 
Definitivno je mnogo bolji od prvog dela, koji mi se nije dopao.

Najgore iz prvog dela je što je režiser rešio da ide bez prologa a morao je mnogo toga da objasni pa je prva polovina bila natrpana usiljenim dijalogom. Takođe su bili preterali sa muzikom i forsiranim dramatičnim preglumljavanjem, da bi kao objasnili značaj događaja.

U ovom delu toga nema, već smo u priči, narativ lepo teče kroz ceo film, muzika je mnogo diskretnija, glumci mnogo komforniji u svojim likovima. Jedino bih mogao da im zamerim trajanje, mislim da je jedno 20 minuta moralo biti skraćeno, ali dobro.

Baš me zanima da li će nastaviti, rekao bih da će ovaj film odlično proći na box office i da je velika šansa da ćemo videti i treći deo, a posle ko zna?
 
Gledao. Ma bioskop nije obnovio repertoar na sajtu. Bio sam juce. Izvozao me film lepo.
Sinoc sam ga gledala.
Bas mi se dopao. :)
Toliko, da sam ga odmah mogla jos jednom pogledati.
Ici cu opet sa drugaricama.

Veceras se vracam za Bec, a tamo mi je knjiga, trilogija. Moram da proverim nesto za Barona, jer je meni drugacije u secanju. Verovatno znas na sta mislim.
U svakom slucaju odlican film. :)
Neke scene su sjajno uradjene, ali necu sad u detalje da drugima ne bih kvarila dozivljaj.
 
Sinoc sam ga gledala.
Bas mi se dopao. :)
Toliko, da sam ga odmah mogla jos jednom pogledati.
Ici cu opet sa drugaricama.

Veceras se vracam za Bec, a tamo mi je knjiga, trilogija. Moram da proverim nesto za Barona, jer je meni drugacije u secanju. Verovatno znas na sta mislim.
U svakom slucaju odlican film. :)
Neke scene su sjajno uradjene, ali necu sad u detalje da drugima ne bih kvarila dozivljaj.
P barona i nisu nesto ni naglasili. A ako si mislila da li su dz i on u... Da jesu i u knjizi.
 

Back
Top