27. март 1941. побуна слободољубивих против зла

Много су гори Енглези.

Nećemo se nadmudrivati, ne možeš me ubediti

Imam rodbinu i jedne i druge, znam ih

Kakvi god da su Englezi nismo im smetnja kao Nemcima.

A ideja da bi sa Nemcima mogli napraviti dogovor koštala nas je milione žrtava

Niko gori od onih koji njih ne vide kao glavne neprijatelje, poštenije je biti ustaša ili drugosrbijaner, a ne sa pozicija patriotizma zagovarati saradnju sa njima
 
Kakvi god da su Englezi nismo im smetnja kao Nemcima.
Одувек су радили против нас, исто као и Немци. С тим што се Немци бар нису правили да су нам пријатељи, а Енглези јесу. Па ти сад види ко је гори.
 
Одувек су радили против нас, исто као и Немци. С тим што се Немци бар нису правили да су нам пријатељи, а Енглези јесу. Па ти сад види ко је гори.

Imaju meru, jer im trebamo, Nemcima ne trebamo, smetamo im

Da li razumeš, mi zauzimamo teritoriju koja njima treba, mi smo niža rasa, mi ništa ne znamo.

Samo je Nemac na pravdi boga krenuo da osvaja životni prostor

Tamo gde su Englezi imali kolonije eno ih žive milioni, tamo gde su Nemci gospodarili ostaje pustinja .. Balkan i Istočna Evropa

Englezi su uzeli od Arapa par procenata za naftu, Švabo ostavlja par procenata
 
Imaju meru, jer im trebamo, Nemcima ne trebamo, smetamo im

Da li razumeš, mi zauzimamo teritoriju koja njima treba, mi smo niža rasa, mi ništa ne znamo.

Samo je Nemac na pravdi boga krenuo da osvaja životni prostor

Tamo gde su Englezi imali kolonije eno ih žive milioni, tamo gde su Nemci gospodarili ostaje pustinja .. Balkan i Istočna Evropa

Englezi su uzeli od Arapa par procenata za naftu, Švabo ostavlja par procenata
ово су глупости за 10
ми смо непријатељи сами себи па тако и ђе треба и ђе не треба стварамо и тражимо непријатеље

а ниједна српска мудра глава (гов нар) да каже: "чекајте мало идијоти, српска крв није нечиста вода да се тако лако присипа"
некад нас јесу водиле мудре главе а у задњи 100 година сами идијоти
 
ово су глупости за 10
ми смо непријатељи сами себи па тако и ђе треба и ђе не треба стварамо и тражимо непријатеље

а ниједна српска мудра глава (гов нар) да каже: "чекајте мало идијоти, српска крв није нечиста вода да се тако лако присипа"
некад нас јесу водиле мудре главе а у задњи 100 година сами идијоти

Mi ne prosipamo našu krv što volimo, već što nam nametnu

1941, nakon sloma i hajde trebali Hitleru, pa nas uz pomoć izdajnika što srpskih što braće od jednog troimenog naroda istamburao, napravio "red" kakv mu odgovara i eto stvorio tu NDH, narod bio miran

Ni prva ni poslednja vlast koja se menja

Ali ne onda hrvati krenu u teror, pitam dedu što ste se pobunili: kaže nije se moglo više trpeti ili mi ili oni, ali bukvalno su goloruki išli na njih

Da li razumeš li poentu, oni te dovedu do zida i onda kada se suprostaviš dobiješ pokolje

To su nam hteli namestiti i 90-tih, i ubeđena sam da nije bilo Engleza nas bi samleli ali bukvalno

I opet nisu nama Englezi prijatelji ali mi njima trebamo ovde uostalom u Repunlici Srpskoj policija je pod kontrolom Engleza i jedino je ona ostala u nadležnosti Republike Srpske i onda majmuni pale prost narod kako policija ima istu kapu kao engleska i treba to ukinuti

Ništa gore po ovaj narod od germanske agenture, oni nas bukvalno gurnu u naručje Engleza ili Rusa

Da nije bilo nemačkog agenta Stojadinovića ne bi bilo ni puča. A njega je doveo Knez Pavle nakon što su ga instalirali progermanski krugovi iz Londona i ta dvojica su nas ukopala za ceo vek
 
434380788_10219372885392932_2226394473547897172_n.jpg
 
Mi ne prosipamo našu krv što volimo, već što nam nametnu

1941, nakon sloma i hajde trebali Hitleru, pa nas uz pomoć izdajnika što srpskih što braće od jednog troimenog naroda istamburao, napravio "red" kakv mu odgovara i eto stvorio tu NDH, narod bio miran

Ni prva ni poslednja vlast koja se menja

Ali ne onda hrvati krenu u teror, pitam dedu što ste se pobunili: kaže nije se moglo više trpeti ili mi ili oni, ali bukvalno su goloruki išli na njih

Da li razumeš li poentu, oni te dovedu do zida i onda kada se suprostaviš dobiješ pokolje

To su nam hteli namestiti i 90-tih, i ubeđena sam da nije bilo Engleza nas bi samleli ali bukvalno

I opet nisu nama Englezi prijatelji ali mi njima trebamo ovde uostalom u Repunlici Srpskoj policija je pod kontrolom Engleza i jedino je ona ostala u nadležnosti Republike Srpske i onda majmuni pale prost narod kako policija ima istu kapu kao engleska i treba to ukinuti

Ništa gore po ovaj narod od germanske agenture, oni nas bukvalno gurnu u naručje Engleza ili Rusa

Da nije bilo nemačkog agenta Stojadinovića ne bi bilo ni puča. A njega je doveo Knez Pavle nakon što su ga instalirali progermanski krugovi iz Londona i ta dvojica su nas ukopala za ceo vek
зар није Павлек смакао Стојадиновића?:eek:
стојадиновић је био опортуниста а павлек србомрзац и антисрбин
 
зар није Павлек смакао Стојадиновића?:eek:
стојадиновић је био опортуниста а павлек србомрзац и антисрбин

Sa pozicije ovog vremena i nekih procesa i informacija koje sam pročitala, čula mogu reći sledeće

Navodno se Stojadinović protivio formiranju banovine pod upravom Zagreba tj Hrvata, što je neverovatno jer je ona formirana na nemački pritisak
Englezi trgovali sa Nemcima ( jeste, preterali smo da Versajem evo vam RUR, Sudeti, Austrija, šta Hrvati vam bolji od Srba evo i njima , ali nama ostaje istočni deo Bliskog istoka)
Stojadinović kao nemački čovek rekla bi da je imao ulogu, u tom slučaju, na zatezanje situacije, mi ne damo, oni traže i eto konflikta ( vidi KiM od 1981)
S tim što i ako pristaješ oni kad su moćni nameste da ne pristaješ, kad si im neposlušan i nepouzdan
A ako si bio pouzdan lako nameste istorijske činjenice u tvoju korist i šire ih kasnije preko onih koji su im saradnici ili jednostavno primoraju aktere da šire priče a mi da verujemo
A može biti uslov Engleza da će uticati na vlast da se formira Banovina ali da se makne 100% nemački čovek iz vlasti
 
Изашли на улицу јер је Југославија потписала пакт са Хитлером, а они написали "Живео СССР" који већ има пакт са Хитлером!
i napao Poljsku, nedelju dana posle potpisivanja sporazuma Ribentrop-Molotov...
 
Пуч 27.марта али још више демонстрације слободуљивог народа у српским градовима јесу покренули ланац догађаја и из данашње визуре то јесу била самоубилачка чињења за српски корпус.
Њемачку реакцију су кудикамо више узроковале демонстрације у српским градовима из разлога што је нацистичка врхушка много држала до пропаганде. Они су самом пакту дали велики публицитет као доказ да нациостичка Њемачка има у краљевини Југославији оданог пријатеља (на страну што код нациста пријатељстви има вијек трајања", док се не промијене околности), како су демонстрације показале да то није тако, краљевина Југославија и српски народ су морали бити сурово кажњени.

Слиједећа важна ствар јесте да пропаганда из неких минулих времена да је напад на Југославију одложио напад на Совјетски Савез нема везе са истином. Напад на Грчку је био планиран за 6.априла, напад на Совјетски Савез и прије марта за крај јуна, прије тога би такав напад због дугих зима гдје се у мају топи снијег ужасно отежао напредовање њемачке механизације, у њемачком војном врху су итекако разумјели те ствари.
И сам напад на Југославију није донио штету њемачким војним ефективима нити их је ослабио, напротив, поред трупа ангажованих за напад на Грчку (око 680.000 војника) добили су бољи "војни материјал" у смислу да је додатних 337.000 војника ангажованих током напада на Југославију (од око 4 милиона колико је Њемачка имала за офензивне операције, и које ће употребити током напада на Совјетски Савез) прекаљено у ратним операцијама.

Опет када је наставак те наше ужасно трагичне приче, намећу се два важна питања.
Да ли би да није било мартовског пуча и демонстрација, Југославија била поштеђена њемачке експанзије и неминовног комадања?
По ономе што знамо, што знамо и из свједочанстава важних актера тог времена, нацисти и тако предани својој доктрини "крви и тла" нису били нимамо благонаклони према Србима, напротив, у њиховим пројекцијама уопште према Словенима као нижој раси, Срби су могли очекивати временом само два наставка, поробљавање или истребљење. И ту очекивати да нацисти првом приликом неће погазити све потписане споразуме, као што су уосталом погазили и онај са Совјетским Савезом, је инфантилно.

И друго. Да није било мартовског пуча, да ли би наставак те приче био мање трагичан за српски корпус?
И ту је важно да су претходних година учињене бројне грешке, српски лидери, и кнез намјесник и водећи политичари, нису били дорасли изазовима и мало шта је учињено да српска нација спремније дочека велики вртлог свјетских промјена. Попуштање по питању стварања бановине Хрватске јесте ужасна грешка као и попуштање успостављању ХСС из које ће бити регрутоване усташке хорде након априлског слома. Ту је и снажна индоктринација и усађивање србомржње у хрватском корпусу, та акумулирана србомржња једноставно морала је имати епилог у злочињењима и звјерствима. То је једноставно било неизбјежно, било какав да је био наставак тих дешавања. Питање је само колике ће рамјере бити тих злодјела. И ту како знамо да су већ од краја априла 1941-е на простору ендехазије почели масовни покољи Срба, свако одлагање надолазеће катастрофе, сваки добијени дан би значио мање хиљаде изгубљених српских живота. Тако да је одговор по мом мишљењу, да се добило на времену, да се није десио априлски крах и да није толики број српских војника и посебно школованих официра завршио у заробљеништву, и у том случају би наставак те приче био и крвав и трагичан за српски корпус, али и доста мање крвав и трагичан.
 
"Sovjetski otpravnik poslova u Beogradu Lebedev i vojni ataše generalAleksandar Samohin35 na nešto drugačiji način su videli događaje od 27. marta.Poput svojih kolega koji su službovali u Berlinu i Sofiji i oni su uzroke i povodvojnog puča objašnjavali navodnim pokušajem kneza Pavla da uz nemački pristanak i podršku sebe proglasi jugoslovenskim kraljem." Aleksandar Životić, SOVJETSKA DIPLOMATIJAO DOGAĐAJIMA 26/27. MARTA 1941. U JUGOSLAVIJI
 

Back
Top