250 GODINA OD RODJENJA MOCARTA !

Znaci ne mogu da verujem da postoji tame o mom omiljenom kompozitoru , ovde u Srbiji na forumu...
Mozart je uvek bio i uvek ce ostati moj omiljeni kompozitor.Trenutno svram njegovu sonatu za osmu sonatu za klavir u a molu i svaki put kad je sviram posteno se oznojim.Sve mi je od njega superrrrrr.Cevek bio genije , mislim jos uvek je ... mnogo ga postujem.Kad sam slusao Requem u Negotinu kad je bila lacrimoza skoro da sam plakao.
Evo bas sam malopre slusao koncert za hornu u Es-duru KV.495.Skroz sam se uziveo.
Svidja mi sta ste rekli za Kraljicu noci kako je mozart od glasa napravio instrument , najkul arija svih vremena.E , a uvertira za carobnu frulu,jbt...napravio sam obradu za klavir i tolikoooooooooooooooooo je mocno.Osecam se kao neki ludak kad je sviram.
Jedva cekam da pocnem da sviram jedanestu sonatu u A duru , Alla Turca, iako sam Turski mars svirao odavno...ja tako sviram u trecem razredu muzicke Turski mars i ulazi moja nastavnica i dere se na mene sto necu nista drugo da vezbam...ali da se zna super sam ga svirao. :p
 
E i jos da kazem da mi bilo toliko zao sto je ziveo sa onim debilnim ljudima...kad sam prvi put gledao Amadeus Milosa Formana tolko me bilo zao,pogotovu onaj kraj kad ga bace u onu rupu i onaj pop se ko od bede prekrsti,a sve vreme se cuje lakrimoza...covece!
 

Back
Top