Glavobolja. Migrena?

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Posto sam jutros ustala iz mrtvih jer sam juce (opet) ratovala sa migrenom zelim da vas pitam:
Jel' vas to muci?
Koliko traje?
Kako se borite sa tim?
Koliko vam je vas doktor u tome pomogao?

(Postavila sam temu namjerno ovdje a ne na zdravlje jer me interesuje misljenje ostalih migrenasica...ako Gazda smatra da treba da se zakljucava, brise ili premjesta - nek' to slobodno uradi)
 
mammy: Jel' vas to muci?
cal: O, da. Od 2001. godine redovno.
mammy: Koliko traje?
cal: Dan ili dva.
mammy: Kako se borite sa tim?
cal: Uglavnom zamračim sobu i isključim sve što proizvodi zvuke, tu i tamo povraćam i čekam da prođe. Ako sam na poslu, onda samo očajavam i tu i tamo povraćam.
(Preventivno izbegavam u ishrani i ponašanju one stvari koje su potencijalni uzročnici migrene.)
mammy: Koliko vam je vas doktor u tome pomogao?
cal: Nimalo. Rekla je - o, pa to se dešava.
 
Da. Imam česte migrene. Toliko mi tada bude loše da jedino što mogu je da legnem
u krevet, popijem brufen od 600 mg ili kafetin i nadam se da će proći. Prošli mesec sam
baš imala česte glavobolje pa skoro svaki drugi dan.. Ali nisam sigurna koji je uzrok:
stres? Promena vremena? Hormoni?
 
Moja koleginica ima migrene od svoje 20 godine, bas bas cesto. Isla je na kojekakva ispitivanja i samo su joj rekli da je to tako i da mora ziveti sa tim. Popije nesto protiv bolova, ispovraca se, prvi dan je najteze, a drugi vec lakse. Sva je srecna kad je napad uhvati tokom vikenda pa ne mora na posao... :-(
 
Piše u jednom medicinskom biltenu da ako pijete tablete protiv glavobolje, i to više od 6 mesečno, obavezno treba otići na ozbiljno ispitivanje.... I onda, odete kod lekara a on vam kaže "Ništa strašno, znate li koliko ljudi ima mnogo ozbiljnije probleme pa ne dolaze stalno"..
I tako, i dalje pijem analgetike, nemam baš prave migrene ali zna da bude gadno i ovako...
 
Ja imam otprilike par dana "pripreme" i dan zestoke glavobolje.

Kad su dani pripreme onda imam bol ali mogu (vise-manje) da funkcionisem (uz raznorazne tabletice)...medjutim kad dodje taj "zestoki" dan onda sam potpuno beskorisna...i sebi i drugima.

Taj dan prodje u lezanju, plakanju, povracanju i potpunom iscrpljivanju. Onda nocu uspijem da zaspim i ujutru (kao i jutros) se probudim sa mutnom (utrnulom) glavom, sporih misica, itd itd.
 
Po jednoj verziji migrena nastaje zbog loše prokrvljenosti u potiljačnom delu.

Mom stricu lekar rekao (posle xy godina borbe sa migrenom) da batali sve lekove i da počne da pije čašicu rakije yutrom - i upalilo je
pomaže i aromaterapija - o tome će Bett kad pročita knjigu :razz:
 
moja kewa bash ima powetje probleme s migrenom... nekad se skroz pogubi od bolowa pa ne zna ni shta pricha, powratja po ceo dan... nishta ne jde i onda se "natoksishe" cigaram od kojih ponkad zna da joj bude i malo bolje

stwarno ne znam shta da radim kad je takwa i bash se brinem za nju
btw, nadam se da netju da nasldim owu boljku :)

a najwishe je cepaju hormoni... i zna da je drzhi i po 4-5 dana. ewo, bash je danas 5ti dan i ne pamtim kad joj j bilo gore... idem malo da je "pazim"
 
Ja sam imala ludacke migrene kad sam bila mala, stres je bio u pitanju, mnogo sam osetljiva na svasta nesto. Znaci, gubis vid, javljaju se zute tackice, trne ti polovina tela, ili se rotira slika, muka ti je, mozes da padnes i u nesvest.

Snimali mi glavu, rekli da je sve ok.:lol:

Nemam ih od tada, dobijem glavobolju u pms-u, al' to nije toliko strasno.
 
:( ja nisam nikad imala problema sa tim al danas ebote....uh..:|
doshlo mi da donesem cebe i da spavam na podu u kupatilu koliko mi loshe bilo, teshim se da je zato shto ne jedem normalno i shto crtam po 14 sati za kompom, pa me najzad puklo po glavi

prvo glad, pa muchnina, pa vrtoglavica, pa osetljivost na mirise i zvuke, pa budesh hladan kao mrtvac, pa povracanje, popijesh lek, pa opet povracanje, fuj bre,
mada se posle bljuvanja bar na 10 minuta osetish opet ok..bash se osetih onako jadno i bespomocno :-( i ode mi chitav dan :sad: buhuhuhu

nadam se da se nece ponavljati
 
moja tetka to ima... e sad ne y nam da li u medjuvremenu ipak nema poshto ona to usput stalno pokusava da izlechi...ishla je u yubc centar kod neke doktorke neshto polualternativno valjda (vajlda sam ovo dobro zapamtila) ali nije joj to pomoglo ili ejste malo vishe ne znam...ona sad ima 71 god..znam da joj neki lekovi nisu pomagali hm

ono shto znam -> "lora" navodno mozhe da pomogne (larisa fotina, njena metoda)...
na lori sam saznala ovo, interpretiram: migrena je bolest karaktera. to najceshce imaju zhene koje su po karakteru "direktori"...ne vole kad neshto odstupa od reda, vole da je po njihovom
i onda ima tu neka vezba "prashtanje"...koja se sastoji u tome da prodjesh u mislima kroz neke teshke momente... ok ovo sad interpetiram i ne drzite me za rech nego pronadjite knjigu koga interesuje !!!! ...kao neke meditacije... (ali ne da mantrash nego samo neshto kao osecash delove sebe npr)...mislim nije to samo ya migrenu nego opshte zdravlje

sa lorom imam polovichna iskustva... neki ljudi pricaju kako im je to stvarno mngoo pomoglo (kao neke zene sa migrenom, rekle su da im je bilo bolje) a meni onako... nije bash sve tako sjajno. nisam bas potpuno ubedjena u to odnosno nisam uspela mozda da ovladam iz nekog razloga time... postoje skupovi ljudi koji se "bave" lorom, to imau ruskom domu 2x mesechno, dzabe su...u bgd..kurs lore se drzi na prolece i jesen (eto malo reklame ;) )

ono shto mi lici na loru amozda je i ubedljivije...to je "autogeni trening"...za to se raspitajte u anti-stres centru a telefon emebliga...isto imaju uvodna predavanja u RDomu ( eto svako ima neku omiljenu ustanovu..... )

a ovo ostalo ne znam mislim da nisam migrenash
 
e jel vi shto imate migrene...el imate ikakvih problema sa kilazhom....tj el ste sklone gojenju
da li to ima neke veze :)
tipa ako si sklon gojenju verovatno necesh dobiti migrenu i tako
he
 

Back
Top