Ljubavnik ili prijatelj!

geisha

Aktivan član
Poruka
1.976
Psihologue i ja smo vec dugo razmisljali o ovoj temi,

naime svi smo culi o postojanju tajnovitih veza u kojima najcesce muskarac predlozi devojci da budu ljubavnici ali da ispred svetom izigravaju prijatelje i kao da se nista u seksualnom smislu ne desava izmedju njih. Naravno okolina itekako ima neku predstavu da se to dvoje perdase, ali nista se eksplicitno ne zna. :-D E, sad Psiha i mene zanima zasto muskarci predlazu ovakve veze? I zasto se zene slazu da udju u ovakve veze? I zasto i kako posle nekog vremena prestanu da izigravaju prijatelje i obelodane vezu svima? I naravno da li mislite da ikad ovakve veze koje zapocnu ovako imaju neku sansu da opstanu i budu cvrste u braku?

Zelela bih da cujem necija misljenja prvo, a onda cu reci svoje misljenje na ovu temu.... :wink:
 
Muskarci predlazu ovakve veze zato sto ih zene ne predlazu :D Ja takve sheme nisam obelaodanjivao nikad i uvek je ostajalo na kresu;zasto se zene ne bune da udju u ovakvu vezu je verovatno zato sto i one oce to al ne smeju da predloze da ne bi ispale k.u.r.v.e. a za ovo cetvrto ne znam
 
Ko kaze da zene ne predlazu takve veze? Po mom misljenju, jedan od lepsih nacina druzenja. Mislim, dobijes sve sto je lepo - i iz veze i iz prijateljstva - a nema onog dodatnog smora - osecaj vezanosti, odgovornosti, posedovanja, ljubomore...
 
ja znam neke primere takvih veza, i muskarci su takve veze predlagali zato sto su bili u nedoumici da li bih ta devojka bila s njima dugorocno, a plus su se i plasili vezivanja, pa su hteli da probaju neobaveznu varijantu de imaju ljubavnicu, ali u isto vreme i prijatelja. isto tako znam i neke primere gde je decko imao oko 5-6 ljubavnica, a sve su mu bile "priateljice" i nije mogao da se odluci koju bih za dugorocno, ali te devojke su ga poceli ostavljati jedna po jedna zato sto su ocekivali da ce se on posle nekog vremena uozbiljiti i pripadati samo jednoj. mmmmmm, veoma kompleksna situacija.
 
Nikad ne bih to nijednoj predlozio pogotovo ako sam u ozbiljnoj vezi... ja sam za nju jedan i jednini kao i ona meni sto je...
E sad, da nisam u vezi, onda se ne bih nazvao ljubavnikom... a opet nijednoj(koja ima decka, vezu ili sta vec) ne bih ja bio ljubavnik jer je to po meni nesto najgore...
 
a, ima i neka car u toj celoj tajnovitosti, ono intiman si, ali ispred sviju se pravis da nisi, pa s pogledima se dogovaras s ljubavnikom, mmmmmm. ali, meni nikad nije bilo jasno de prestaje ta granica tajnovitosti? i kad je vreme da se otkrije veza?
 
Psihologue:
Geisha i ja podstaknuti smo prevelim provodadžisanjem da bi se neki ljudi upoznali i posle toga
oni kao prijatelji a u stvari gemblaju se na sve strane..Nemam ništa protiv sexa ali
što kriti?
Predpostavljam da kriju da ne bi upropastili neke druge prilike...
Nemam pojma, ali to mi je nekako racionalno.ž
Drugi razlog, kada već pominješ provodadžisanje, mogao bi biti njihova nesigurnost. Kao, nije loše da se kresnemo tu i tamo, ali ako ovo ne radi, kako onda posle dve nedelje da ljudima kažemo da se u stvari ne trpimo, Svi će da pitaju šta, kako, bla, bla, bla...

Nemam pojma, nagađam...
 
Ma ne radi se o nezrelosti niti o skrivanju. Radi se o tome da ti se neko dovoljno svidja da se sa njim druzis, fizicki te privlaci, dobro vam je zajedno, ali znas da ne zelis da budes u vezi sa njim (to je znak zrelosti - ne insistiras na vezi po svaku cenu). Na primer: imas drugara sa kojim ti je super, dobro se zezate, dobar je frajer ali previse duva (ovo je samo primer). E sad, kada si mu devojka ili zena, tebe to moze (a i ne mora) da opterecuje... a kada ti je to ljubavnik - sta te briga? Ili je neuredan, ili prosto imas svoja posla i nemas vremena za taj smorex od veze - kad si u vezi ili braku onda si stalno u nekom odnosu sa nekim, i kad hoces i kad neces - a ovako kazes "Maco, izvnini, ove nedelja/danas itd. NE. Imam posla. Nece mi se...itd. I nema ljutish :) Naravno da moze da preraste u ljubav, al' uglavnom se neko zaljubi (najcesce u nekog treceg) ili prosto dosadi...
 
psihologue,
zasto bi se prijateljstvo pokvarilo zbog seksa? Ako ti je neko drugar, onda valjda mozete da se smejete zajedno (mislim, ako je los seks) - a ako je dobar - jos bolje :)
Iako, ima raznih ljudi - ko voli da se svadja i komplikuje zivot, taj uvek nadje neki razlog.
 
muvalo:
Ma ne radi se o nezrelosti niti o skrivanju. Radi se o tome da ti se neko dovoljno svidja da se sa njim druzis, fizicki te privlaci, dobro vam je zajedno, ali znas da ne zelis da budes u vezi sa njim (to je znak zrelosti - ne insistiras na vezi po svaku cenu). Na primer: imas drugara sa kojim ti je super, dobro se zezate, dobar je frajer ali previse duva (ovo je samo primer). E sad, kada si mu devojka ili zena, tebe to moze (a i ne mora) da opterecuje... a kada ti je to ljubavnik - sta te briga? Ili je neuredan, ili prosto imas svoja posla i nemas vremena za taj smorex od veze - kad si u vezi ili braku onda si stalno u nekom odnosu sa nekim, i kad hoces i kad neces - a ovako kazes "Maco, izvnini, ove nedelja/danas itd. NE. Imam posla. Nece mi se...itd. I nema ljutish :) Naravno da moze da preraste u ljubav, al' uglavnom se neko zaljubi (najcesce u nekog treceg) ili prosto dosadi...

Zaista... Te ozbiljne, stalne, brakolike veze su opterećujuće. Kradu previše vremena i energije, a i živce troše.
I baš sada kada sam na putu za brak, ja sebe nalazim u situaciji da sam već izmoren od svega toga.

Mislim da bi ovakvom opisu iz naslova teme mogla da odgovara najbolje moja druga veza, koja je trajala jedno godinu dana. Fora je međutim u tome, da meni riba to uopšte nije ni predložila ni tako prezentovala stvari. Još više, bilo joj je potrebno i da sam zaljubljen do ušiju i da sam veran itd. Međutim, to da sam joj dečko znalo je tek nekoliko najbližih ljudi. Za mnoge druge sam joj bio samo neki drug...

Šta bih danas dao ponovo za takav aranžman... i svih ovih godina pre.
Mnogo je to dobra stvar. Samo čovek ne treba da bude posesivan i ljubomoran, i onda je genijalno dobro !
 
Ispravite me ako grešim ali, zašto bi se išta skrivalo? Ako se sa nekim viđaš a razgraničili ste da je to samo seks, ne postoji mogućnost da se to pretvori u nešto više... možda samo kod jednog od njih tokom vremena, onda takva veza prestaje da bude to što je bila.
Sa druge strane, čemu gluma? Ako mi je neko prijatelj, onda je prijatelj i tu nema pomisli o seksu.
Ne mogu da se foliram ni pred kim, ni zbog koga, ni zbog čega... valjda to dolazi sa godinama.
 

Back
Top