Jel neko svracao na ulicne trke?

gost 15932

Obećava
Poruka
84
Evo ja sam par veceri posecivao ulicne trke nedeljom kod CK na uscu, ima tu svega. Od tako zvanih nabudzenih jugica pa do stvarno dobrih masina. Pale se gume, nadglasavaju se muzike, poneka "dobra riba" provoza se na motoru. Sve u svemu i ne izgleda lose.

Problem je samo sto se jos uvek nije pronasao ni jedan covek ili klub koji bi nesto ozbiljnije posvetio paznju ovom okupljanju.
Kada vec imamo sve te zainteresovane ljude koji dolaze, i sve te mlade momke koji zele da nas zadive svojim umecem na dva ili cetiri tocka, bar da im obezbedimo sto veci stemen bezbednosti i pravovremene lekarske pomoci u situacijama kada izgube kontrolu nad vozilom.

Proslu nedelju ili pak 7.5 imali smo jedan takav primer,
doslo je do nezgode, i iskreno se nadam da su ti momci danas na svojim nogama sa svega par masnica!

Vase misljenje, ili mozda mozete uticati na bezbednije okupljanje?
 
ma na uscu i nema trkanja ustvari , vise se ljudi zezaju tako sto pale gume ili se vozikaju u krug bez veze , bio sam dosta puta tamo tako da znam ali zato sa usca se izdvoji nekoliko desetina automobila i ode za pancevo e tamo su prave trke na 400 metara a nema ni saobracaja tako da je manje vise bezbedno... Na usce dolazi dosta ljudi koji nemaju veze sa kolima uopste a kamo li da imaju neke nabudzene masine , cast izuzetcima , tako da se stvori velika guzva bez veze i to traje par sati dok ne dodje policija i sve rastera , ima i kod arene dosta dobrih auta da se vidi i cou sam da je bilo neko sranje sad u nedelju da su neki momci pali sa one terase iznad parkinga i da su se povredili ... ali desava se ... nadam se da su ok
 
U gradu gde zivim se chesto desavaju te ulichne trke od semafora do semafora pa ih posle policija juri po celu notj,ali to su sve auti mnogo brzi od policije tako da retko kada uhvate koga,inache grad u kojem zivim je najpoznatiji po tim trkama i da ovde zive najbolji "burneri" u Norveskoj.A svake godine sve zeshtja kola dovoze,skroo se pojavila 2 Subaru STi a jedan Mitsubishi EVO XIII.
 
Dok sam ziveo u Idahu cesto sam isao na "crusing" (tada bilo zanimljivo, a sada mislim da je cista glupost) na najvecoj ulici u gradu i tu je cesto bilo trka od semafora do semafora. Secam se jednu vece pojavio se tip sa modifikovanim 1977-1981 Camarom Z28, niko mu nista nije mogao.
 
Trke bez okupljanja gledalaca nemaju svrhe, tako da je sasvim normalno da se okupi i publika. Da nije tako, koja svrha svih onih dobrih automobila. Ali moja ideja kada sam pokrenuo ovu temu je bila da se na tim trkama okupi jos ljudi koji imaju te dobre masine, ali da se pronadje neko ko ce shvatiti da je takvo nesto potrebno metropoli kao sto je Beograd i da se malo ozbiljnije pozabavi tim. Bilo bi lepo kada bi se ta desavanja organizovala i kada bi se bolje obezbedila.
 
pa i pre pojave cele frke oko tuning & smajlinga, na misheluku su se redovno okupljali likovi sto motorasi sto automobilisti. jedan moj drugar dolazi na misheluk skoro 20 godina!?! od svoje 12 ! ja sam mladji ali i dalje pamtim rane 90te kada su se gore kriminalci przili sa divljim ferarijima, porscheima, lamborghinijima, bembarama....niko se ne vozi u gradu, nema goriva kriza a gore f355 protiv 911 turbo! ludnica!!! tako je i nastala " limanska jednacina" - ako imam 100 kad udjhem u tunel ( prema gradu ) koliko imam kad izadjem? cak i dok je most bio srusen, misheluk je super radio jer nije bilo saobracaja pa si stalno mogao da przis.
 
Znas sta Hemi ... danasnja omladina misli da pre Seke Aleksic nije postojala muzika ... isto tako misle i da pre F&F i NFSU nisu postojale ulicne trke.

Inace ja se secam da je uvek posle auto i moto trka bilo okpljanja i trkanja. Govorim o pocetku 90.-ih.
 
inace, najgore stvari koje su se desile street racing komuni su pojava NFS i F&F gluposti. ne samo da su ljude natripovali da je to stvarno nego su tolike likove okrenuli ka lambo vratima kao smislu tuninga a ne ka mehanici, motoru i ogibljenju sto je u stvari pravo budzenje i umetnost. znas, kad neko da 6000 evra u styling a ispod haube mu je i dalje obican 1,0 motor sa 58 KS i jos misli da je glavni racer u kraju, onda tu nesto ne stima.
 
HEMI 426:
znas, kad neko da 6000 evra u styling a ispod haube mu je i dalje obican 1,0 motor sa 58 KS i jos misli da je glavni racer u kraju, onda tu nesto ne stima.

Postoji ime za takve ljude - riceri. Ovde ih ima gomila, moj jedan drug je krenuo istim putem (sin od osobe koja ti je donela one stvari u Novi Sad). Vozi '99 VW Jettu 2.0L automatik. Nedavno je stavio onaj veci metalni rep. Auto nevidjeno sporo, jednom krenuo na autuputu da se trka sa zadnjom generacijom SS Camara, a jednom i protiv '05 Mustanga GT. Rezultat ne moram da ti govorim.
 
pa ispada da je tako
samo street racing su i smislili amerikanci, prvo sa hot rodovima a kasnije sa muscle automobilima i to jos pre 50tak godina.To su bile prvo brze masine pa onda sve drugo. Kicenje automobila, spojleri, felne, multi color farbanje su japanske izmisljotine, cisto da auto bude upadljiv ako vec nije brz i lep a ljudi su se poveli bljestavilom umesto sustinom, tipicna prica...
 

Back
Top