O KRFU KONKRETNO

Posle iscrpnog istrazivanja na Internetu, Villa Dasia izgleda kao najbolji (najjeftiniji) izbor u Dasiji. Da li neko zna gde se ti apartmani nalaze, kakav je smestaj (posto je skoro duplo jeftiniji od drugih), i da li bi odgovarao porodici sa klincom od 2 god?
Unapred zahvalni na svim odgovorima,
3 cice
 
Posle iscrpnog istrazivanja na Internetu, Villa Dasia izgleda kao najbolji (najjeftiniji) izbor u Dasiji. Da li neko zna gde se ti apartmani nalaze, kakav je smestaj (posto je skoro duplo jeftiniji od drugih), i da li bi odgovarao porodici sa klincom od 2 god?
Unapred zahvalni na svim odgovorima,
3 cice
 
vlado,3cice,
nećete pogrešiti!
dassija je raj za ljude sa decom.
a i imate bus iz dasije,dva busa koji idu u grad!
imate oko 12 km do krfa!
ma,slobodno..opušteno,i koristite sve chandriss opušteno;)
samo se lepo ponašajte:p
nema tamo gde daleko da budu app,jer je sve uz magistralu.
možda koji je malo više,ali ne i daleko,sve je to tu na pljucometar.
opasno je ako vas smeste u kato korakijanu,ili ano korakijanu,ali vidim da to niko ne nudi
što je dobro!
 
za vladu:
apartmane dimitris prošle godine radio kalodukas. o komforu i apartmanima ne bih, jerbo nisam bio, ali je lokacija sjajna. inače, nalaze se neposredno uz hotel dassia beach na samoj obali. koliko ja znam, prilično je mirno uveče, mada sam ja svako veče išao u grad krf, a retko sam ostajao u dasiji.
pozdrav :)
 
u agenciji su mi rekli da je vila Dasia sa "one" strane magistrale ,malo,malo,malo u brdu.
i ja sma htela apartmane Dimitris,ali je termin od 05.08. popunjen,tada je bilo od 16.08.A da,popunjen je i onaj krajem jula.Odlucih se na kraju za apartmane Kaludis,pa ako neko nesto zna neka napise.Zanima me i koju hranu mogu da nosim posto idem avionom.
hvala
 
Dobro bre, dobri ljudi, hoce li mi neko bar nesto napisati o tim Kaludis apartmanima?Ili bar o ovogodisnjim cenama po kaficima?Ili bar o cenama hrane?Ili bar o tome koju hranu mogu da nosim posto idem avionom,mislim,postoji li neka zabrana?
 
Hvala maco, hvala Trottere na informacijama, ali danas sam saznao da u apartmanima Dimitris nema mesta sve do kraja septembra, te se odmah bacih na novo trazenje i nadjoh preko Kalodoukasa Palma Beach Hotel u Dassii.Izgleda vrlo pristojno na www.palma-beach-hotel.com i dosta je dobra cena.Nisam nasao taj hotel nigde osim kod Kalodoukasa, pa ako neko nesto zna o ovom hotelu ja cu vrlo rado procitati. :-P
Pajamaco i Trottere, ged klopati u Dassii ???
 
mislim da znam koji je ovaj palma bič
i ako jeste...super je:p
ne znam za sobe,tamo nikada nisam boravila po hotelima,ali znam da je bazen čist,tamo smo blejali posle posla:p
e,sad...u dassiji,ako još uvek postoji...pored kampa,a ana magistrali, preko puta mesare...ima restorančić...koji ima najbolju piletinu,giros...
na prvi pogled ne bi ni ušao tamo...ali kada vidiš da grci tamo klopaju...sve ti je jasno.
znam d aje odličn apica bila u onoj pizzeriji koja je na spratu,mislim da se zvaše bella italia,ma nemam pojma,sve sam zaboravila....ali je jedna jedina.ona mu dođe nekako preko put adrugog chandrissa,gledano sa strane grada,ne od ipsosa.
eee.....da!!! u mestu koje se zove katokorakijana,a odmaj je tu iznad dassija benzinske pumpe...ima neki restoran do yaya. naravno, opet tamo idu domorodci, ali je klopa bila ada se smrzneš!!! hobotnice,riba,školjke....kao nigde na ostrvu!!!
e,sad...kako se zove, nemojmo o tome:lol:
ali se raspitaj, dakle u kato korakijani se nalazi...e,a jel ti ideš kolima?
ili imaš li nameru iznajmljivanja?
 
mislim da se restoran u kato korakijani zove etrusco ili tako nešto i jako je kao hvaljen po vodičima. nisam bio ali mi se čini da je prilično fensi... što se tiče dasije i klope, mislim da se girosarnica koju maca pominje zove anastazija i nalazi se na ulazu u dasiju od strane ipsosa, na krivini kod buske stanice. ako kreneš, s druge strane, preko puta dasija chandrisa, lepo sam klopao u alexandrosu - standardni bifteki, što je njihova pljeskavica ali sa dosta origana... recimo da bi dobar opis bio faširana šnicla al na roštilju. :)
naravno, musaka im je di beste, moja bula kući nikad ne pogodi taj šmek :roll: mada se iskreno trudi :) ja nisam mnogo klopao po restoranima jer mi klinac ko metak i ne mogu da ga dobijem ni dva minuta da bude na miru... možda ove godine, ipak je malo stariji :p
pozdrav
 
VladaR71:
Hvala maco, hvala Trottere na informacijama, ali danas sam saznao da u apartmanima Dimitris nema mesta sve do kraja septembra, te se odmah bacih na novo trazenje i nadjoh preko Kalodoukasa Palma Beach Hotel u Dassii.Izgleda vrlo pristojno na www.palma-beach-hotel.com i dosta je dobra cena.Nisam nasao taj hotel nigde osim kod Kalodoukasa, pa ako neko nesto zna o ovom hotelu ja cu vrlo rado procitati. :-P
Pajamaco i Trottere, ged klopati u Dassii ???
Bio pre 2 godine u Palmi. Hotelčić solidan, sa bazenom 18x8m (odokativno), sobe čiste, pločice na podu, klime nema, nama nije ni trebalo, severna strana, noći sveže, a danju ionako nismo boravili unutra.Nameštaj u sobi karakterističan za apartmane u GR, uostalom cena sve govori, i ako ne tražiš luksuz bićeš kao i ja prezadovoljan. Na bazenu imaš ležaljke i suncobrane, okružen je zelenilom (palme, limun, maslinjaci i ostalo rastinje koje ne znam da definišem). Doručak kontinentalni, tj. mazalice svaki dan, nije ništa posebno. 150m od mora, uz samu tzv. magistralu, nema brda. Imaš i sef da ostaviš lovu, pasoš, i ostale vrednosti, bilo 5e za 12 dana.
U Dasiji super klopa u taverni Dimitris, 150-200m levo od hotela, na glavnom putu, posle velikog supermarketa. Kako je auto na Krfu (sopstveni ili rentirani) obavezna stvar, u samom gradu Krf ima strava klope, ali preporučujem restoran u selu Spartilas 4-5 serpentinama iznad Ipsosa na 400-500m nad morem, na vidikovcu odakle je fenomenalan pogled posebno noću (ime restorana zaboravio, ali ako kreneš ne možeš promašiti). Samo tu zaboravi na piće, jer je put kako uzbrdo tako i nizbrdo, ozbiljan izazov. Poz.
 
jun/sept za svih 10 dana rentacar oko 220-250e. možda i jeftinije ako se iscenkaš. mada biće ove godine više ljudi nego prošle, pa možda na to i ne treba računati. izvadi međunarodnu, opično pandure na krfu i nećeš videti, ali neka je, ionako je 900 din (ako nije poskupela).
 
Trotter:
jun/sept za svih 10 dana rentacar oko 220-250e. možda i jeftinije ako se iscenkaš. mada biće ove godine više ljudi nego prošle, pa možda na to i ne treba računati. izvadi međunarodnu, opično pandure na krfu i nećeš videti, ali neka je, ionako je 900 din (ako nije poskupela).
Hvala lepo !
 
mislim da nije poskupela.
e, jeste etrusco...tamo sam jela prvi put sabljarku :p
a servirali je ko prase sa jabukom:lol:
ma pitram za auto,jer ima jedan bircuz...iznad ipsosa,pirgya...
dakle kada se ide ka nisakiju,ili ka sidariju...od ipsosa, na krivini se račva put,ima tu telefonska govornica..daklen,skreneš levo,ne ka sidariju...
i tako vozaš se nekih 500m uzanom uličicom, dok ne naletiš na bircuz zvani panorama.
e, tu je super stifado i sofrito,tipično krfski specijalilteti!!!
a i pogled na zaliv je divan:p
eee da tamo mu tražite da pijete moon juice...(domaća retzina sa spriteommmmmmm)
to je specijalitet kuće:p
aufh...ma idem i ja na krf sledeće godine...da vidim drugare:( i da pijem moon juice..da jedem sofrito, da se izležavam na mirtiotici...e,a tamo ima super kafanica...gde nema dve iste čaše, tanjira...a na meniju ono što je deda jutros ulovio;)
iiiii na ulazu u paleokastricu,sa leve strane(a gde bi) magistrale...preko puta nekog,italijanskog hotela...ima bar LA GROTTA....e...ko na ibici:p
tamo je stvarno super, za blejaž.
savršena muzika, voda nestvarno bistra....
 
Trotter:
jun/sept za svih 10 dana rentacar oko 220-250e. možda i jeftinije ako se iscenkaš. mada biće ove godine više ljudi nego prošle, pa možda na to i ne treba računati. izvadi međunarodnu, opično pandure na krfu i nećeš videti, ali neka je, ionako je 900 din (ako nije poskupela).
Na žalost, što se tiče međunarodne, saznao sam da je poskupela. Proveri u najbližem AMS ali imam info da je oko 2000 din, a meni ističe iduće godine...
 
Evo, danas sam rezervisao Krf,Dassia kod Kalodoukasa od 04.-14.09. Medjutim, obzirom da treba da letimo "Montenegro Airlines"-om :confused: , zanimaju me Vasa iskustva sa tim prevoznikom, jer supruga ima informacije od nekih ljudi koje nisu bas zadovoljavajuce, a ja bas nista nisam cuo o njima.
Poz
 
ma montenegro je ok.
ja sam samo jednom letela sa njima,do ciriha.
jedina zamerka je što su sedišta bila nekako skučena,i sendviči su bili....:roll:
ali ostalo...je bilo ok.
moj ćale stalno leti sa njima, i zadovoljan je.(na zh-beg relaciji su jeftiniji od jata)

ja sam na krf uvek išla sa ATR-om...pola puta moliš boga da stigneš, drugu polovinu se pitaš šta ti je to trebalo:lol: uvek je bilo neko nevreme:lol:početak i kraj sezone:p
 
pajamaca:
ma montenegro je ok.
ja sam samo jednom letela sa njima,do ciriha.
jedina zamerka je što su sedišta bila nekako skučena,i sendviči su bili....:roll:
ali ostalo...je bilo ok.
moj ćale stalno leti sa njima, i zadovoljan je.(na zh-beg relaciji su jeftiniji od jata)

Nadam se da ce ovo bar donekle da razuveri moji zenu.Hvala.
 
samo je ti povedi na liston na jednu kaficu..i ima sve da zaboravi:p
a posle u goodys, na salad bar...da se naručka.
ali ne zaboravie prepečenu slaninicu,sino seckanu:lol: da prelijete salatu:p
a...posle....na sladoled u hagendaas:p(ako još existira tamo)
 
Kaludis apartmani su dobri, jedan su od retkih apartmanskih smeštaja koji je ispod magistrale, tako da je jako blizu mora. Cula sam da su ove godine renovirani, mada su i prosle bili OK. Neces pozaliti! Sto se tice hrane, mi smo nosili ono sto je zapakovano: supe u kesicama, pire u prahu, konzerve...bez problema. Cena konkretno ne mogu da se setim, ali je sve bilo kao i u kontinentalnom delu Grcke, skuplje nego kod nas ako kupujes hranu po prodavnicama, ali ako hoces da jedes negde u restoranu, to nije tako skupo, povoljnije je nego kod nas po restoranima, osim ako bas neces neki ekstra meni.
Bice ti super, lepo se provedi.
 
Da li na Krfu postoji neki izlet u vezi sa ronjenjem, devojka oboazava ronjenje, pa sam hteo da je iznenadim sa jednim takvim izletom? Idemo u Sidari, da li se u tom mestu organizuje ronjenje, cene....sve?

Pozdrav i hvala.
 
meni deluje extra.....
K-Sidari.jpg
 
Izgled nekog mesta na slici moze toliko da bude varljiv.....Sidari je pravi primer za to....Ronjenje tamo? Tesko, tesko.....Ja nisam nikada cula da se na Krf ide zbog ronjenja....za te stvari se ide u Tursku i Egipat...to su te blize i nama prihvatljive destinacije...
 

Back
Top