meni treba pomoc....HITNA!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nata$a

Početnik
Poruka
24
:!:
Ne znam u cemu je fora!Radim malo na kompu,i-on se ugasi!Sam od sebe!
U poslednje vreme,to se desava kad mi je otvoreno vise programa...ne znam sta mu je!
Nisam nista podesavala,da sam radila nesto u vezi sa tim,znala bih...
Zna li neko sta mu je,sta da radim?????
Pomoooooooooooc!
 
Pokreni task manager (ctrl+alt+delete), pogledaj koji ti programi najvise jedu resursa na rachunaru.
Ukoliko imas instaliran antivirus, skeniraj oba hdd/a zbog virusa, ukoliko nemas antivirus instaliraj ga i uradi ovo gore napomenuto, prvo.

Zasto mislis da mora da se reinstalira rachunar ArkantoS-Vrbas ?
 
ArkantoS-Vrbas:
Lek za sve : System Reinstall
Nije to uvek lek....
Kad bi se zbog svakog problema reinstalisali OS, bilo bi to malo mnogo...
Osim, ako se ne radi o korisniku ko nema nista znacajno sem igrica instalisano, pa ce ocas da vrati nako reinstalacije sistema.
Ljudi koji se ozbiljno bave racunarima, programiranjem, dizajniranjem itd... se uzasavaju reinstala ao nije apsolutno neophodno, samisli koliko reinstalacija svega i svacega sledi posle OS...
A i mozda i nije problem koji bi se resio tek reinstalacijom.
 
U ovakvim slucajevima moze da bude u pitanju bukvalno bilo sta...od virusa do crknutog ventilatora.
Nezahvalno je pomoc ocekivati na forumu,narucito kada se da tako malo informacija,baba Vangi ovde nema.
Ako nemate nekog druga/poznanika/rodjaka koji se iole razume u racunare pravac servis.
Mada ni rodjacima nije uvek za verovati,a prema nacinu na koji ste postavili pitanje rekao bi da slabo stojite sa tematikom pa bi ipak preporucio neki kvalitetan servis kao jedino sigurno resenje.
Poz.
 
ja koliko posedujem ovu masinu,znaci od decembra 2004.,nisam nikada nista reinstalirao,imao sam 2-3 puta viruse i samo sam update-ovao AVP i sve radi kao podmazano.najbitnije je voditi "higijenu" racunara,ne instalirati svakakve programe i posecivati sigurne sajtove.that's all falks! :wink:
 
nata$a:
:!:
Ne znam u cemu je fora!Radim malo na kompu,i-on se ugasi!Sam od sebe!
U poslednje vreme,to se desava kad mi je otvoreno vise programa...ne znam sta mu je!
Nisam nista podesavala,da sam radila nesto u vezi sa tim,znala bih...
Zna li neko sta mu je,sta da radim?????
Pomoooooooooooc!
Odnesi u servis i reci da ti zamene ploču i da isprobaju da li se gasi. Ili, ako se usuđuješ, uradi to sama, pozajmi ploču od nekoga.
Meni se to isto dešavalo, i na kraju je ispalo da ploča ne valja. Btw, koju imaš?
I gledaj da ti ne uvale neko gowno, serviseri su, mahom, lopovi :mrgreen:
 
Svakakvih nadrilekara ima ovde. Svi se razumeju u sve, a kad sve sjebu, onda tek idu kod majstora, pa kukaju kako ih i oni oderu. Takve i treba oderati.
Prvo system reinstall - to ce ti reci svako ko veze nema o zivotu iako je ocigledan tehnicki kvar, prvo reinstaliraj sistem, pa onda kad se sve nastavi po starom kukaj nekom drugom.
Onda kako ploca moze sama da se gasi? Ploca ili radi ili ne radi. Mogu da vrisni elektroliti (kondenzatori), moze napajanje da vrisne, pa da ne daje struju, a oni isti nadilekari da kazu da je crkla i ploca i procesor i napajanje. Ne ide to tako.
Nije ploca stoperica niti je vestacka inteligencija toliko zazivela pa da se samo od sebe gasi. Mora postojati uzrok tome.
I konacno uzmes usisivac, po mogucnosti sa metalnim zavrsetkom i usisaj prasinu. Pa kad ti taj metalni kraj sprzi i plocu i procesor i napajanje, onda ce ti trebati i nova ploca i reinstal sistema.
I posle ces naravno reci, pomogli su ti ljudi sa foruma.


P.S. Zokky, da ja dam tebi brezovu metlu da ocistis 2 ara sume? Naravno, da ne ostane lisce po zemlji posle ciscenja?
 
Ti, genije, o veliki drmr, bi mogao malo da odgovaraš na privatne poruke.
Mene je serviser opljačkao, doslovno, ako si to, slučajno bio ti, jao, pa izvini na mišljenju, molim te, od sada ću sve servisere da nazivam poštenjačinama, pa neka me zajebavaju do mile volje, i neka koriste moje neznanje.
Kada sam ovde iznosila ovaj isti problem, pre godinu dana, nisi se javio sa dijagnozom, a vidim da ni sada nisi rekao ništa korisno, samo si prikenjao.
E, da, molim te obriši moju poruku, to bi bilo baš, ono... Mislim, kao prošli put bez objašnjenja.
Dakle, ako nemaš nešto korisno i pametno da napišeš u oblasti kojom se, očigledno, baviš, onda bi bilo bolje da ćutiš. Ovo je samo savet, naravno. Na linkovima, dole, si pričao isto, i ispostavilo se da, zamisli, ipak ploča nije valjala.
Za devojku koja je postavila temu:
http://forum.krstarica.com/threads/40686
http://forum.krstarica.com/threads/72444
Namerno se trpam u temu jer me interesuje da li smo, možda, uzele isti škart, jer je ova ploča bila takva od dana kada sam je kupila, samo što nisam mislila da je problem do nje (pitate se što?), i gašenje nije bilo toliko učestalo, pa nije predstavljalo neki veći problem.
Da bi se otkrilo u čemu je kvar na njoj, rečeno mi je da je potrebno suviše truda i da je jednostavnije da zamenim ploču.
Kuliraža, ako se to kosi sa nekom tvojom interpretacijom pojedinih knjiga, šta da ti radim. Niti sam lekar, niti serviser, ali znam kada me neko zajebava.
 
Кулиража:
Svakakvih nadrilekara ima ovde. Svi se razumeju u sve, a kad sve sjebu, onda tek idu kod majstora, pa kukaju kako ih i oni oderu. Takve i treba oderati.
Prvo system reinstall - to ce ti reci svako ko veze nema o zivotu iako je ocigledan tehnicki kvar, prvo reinstaliraj sistem, pa onda kad se sve nastavi po starom kukaj nekom drugom.
Onda kako ploca moze sama da se gasi? Ploca ili radi ili ne radi. Mogu da vrisni elektroliti (kondenzatori), moze napajanje da vrisne, pa da ne daje struju, a oni isti nadilekari da kazu da je crkla i ploca i procesor i napajanje. Ne ide to tako.
Nije ploca stoperica niti je vestacka inteligencija toliko zazivela pa da se samo od sebe gasi. Mora postojati uzrok tome.
I konacno uzmes usisivac, po mogucnosti sa metalnim zavrsetkom i usisaj prasinu. Pa kad ti taj metalni kraj sprzi i plocu i procesor i napajanje, onda ce ti trebati i nova ploca i reinstal sistema.
I posle ces naravno reci, pomogli su ti ljudi sa foruma.


P.S. Zokky, da ja dam tebi brezovu metlu da ocistis 2 ara sume? Naravno, da ne ostane lisce po zemlji posle ciscenja?

@ Kuliraza
Smatrao sam te ozbiljnijim.
 
zokky:
@ Kuliraza
Smatrao sam te ozbiljnijim.
Covek je apsolutno u pravu. Ja mislim da treba izbaciti pitanja tipa "Komp mi se gasi. Sta da radim?"
I uvek isti odgovori: napajanje, pregrevanje. ploca itd...
Ja mislim da zato postoje servisi, a sto neko zna i da odere... Svako znanje treba platiti.
Uostalom ako mu ne radi racunar kako postavlja pitanje na forumu?
 
I ne samo to. Ako vec neko ima problem tipa komjuter mi se gasi.... trebalo bi da posalje sto vise podataka, koji mogu biti o dkoristi, da se lakse razmisli. Nista nam ne znaci samo gore pomenuta recenica. Mogao bi ta posalje podatak da li je nesto skoro menjao, da li je imao skoro nekih problema sa setrujom u kuci, da li mu je komjuter mozda udaran slucajno, da li je imao neki visrus skoro, da li mui inace sporo radi, da li je instaliso nesto novo u skorije vreme, da li je nesto uradjeno sto moze biti od koristi da se detektuje problem.
Ovak "kompjuter mi se gasi, sta da radim" ne znaci ama bas nista i ja na primer i ne pokusavam vise da odgovorim,. Nemam vremena da se igram igre pitanja-odgovori, da bi na kraju ustanovili mozda da je precvikan kabl pa gubi kontakt, te stvari ipak moze svako sam da proveri.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top