Sloboda govora na podforumu Politika

gost 47473

Iskusan
Poruka
5.729
Da li mislite da je ugrozena sloboda govora na ovom podforumu? Zasto se svaka manja carka sankcionise banovanjem? Da ne gresim dusu samo od strane jednog moderatora. Da li treba pustiti i malo psovanja, svadje i uvreda jer to je sastavni deo foruma? Takodje da li opada kvalitet podforuma?
 
Markelja:
Da li mislite da je ugrozena sloboda govora na ovom podforumu? Zasto se svaka manja carka sankcionise banovanjem? Da ne gresim dusu samo od strane jednog moderatora. Da li treba pustiti i malo psovanja, svadje i uvreda jer to je sastavni deo foruma? Takodje da li opada kvalitet podforuma?

...slazem se... a najvise mi smeta sto oni koji nisu banovani likuju zbog toga - pametnom vise koriste neprijatelji nego ludom prijatelji :)
 
ma ja naprimer ne bih banovao zbog psovke,tu i tamo...pogptovo ne stare forumashe,koji su ucestvovali u milion diskusija,pa se iznerviraju nekad..e sad,treba banovati one sa bezobraznim forama kao onaj o djindjicu...
mozda stvarno ne bi bilo loshe da se postavi jedna lepljiva koja bi bila bez moda:idea:
 
Markelja:
Pa ako je bas toliko zeli da vlada gvozdenom pesnicom niko na forumu nece ostati


uvek će ostati patriJote da se igraju


corax.gif
 
Andreavk:
...slazem se... a najvise mi smeta sto oni koji nisu banovani likuju zbog toga - pametnom vise koriste neprijatelji nego ludom prijatelji :)
--------------------------------------------------------------------------------
Ne likujem, naprotiv.
Ovo je prvi post od sinoc (ne znam da li i poslednji, odluka mozda ne zavisi od mene, a ako zavisi, debelo cu razmisliti):
Original postavio Plava Bilja
jomini:Moram da se umešam. Počelo je nebulozno objašnjavanje i ubeđivanje da je u ''ono'' vreme bio lakši i bolji život...Mene je sramota što čitam, kako li je tek vama što to tvrdite? U stvari, kako bi trebalo...? Moramo raumotriti opciju banovanja i za izrečene totalne gluposti koje srozavaju nivo konverzacije više nego najsirovije psovke, kletve i uvrede ikad izrečene na srpskom jeziku.
----------
I, zakljuca temu.
Mene je sramota da mi neko poredi kolika je tada bila plata a kolika sada, a da pri tome ne uvazi sva silna poskupljenja svega i svacega. Zar je glupost napraviti paralelu izmedju ovakvih tvrdjni?
Banovanje za "gluposti"?!
Ti procenis da je nesto sto sam, recimo ja napisala , glupost?
Ne znam sta da kazem, osim da vrednovanje "gluposti" od Moderatora je nesto sasvim novo za mene.
Psovke, vredjanja, vulgarnosti, provociranja, OK, ali kategorija gluposti jos nije ustanovljena ni jednim parametrom od strucnih ljudi, ali, ovde jeste.
Zbunjena sam,( ali ne trazim ludog)!!!
-------------
I, o cemu vise sme da se pise :confused:

Sta moze diskutant da pise, ako se njegovo pisanje ucini moderatoru kao cist glupost :confused:
Znaci li da na necije "argumente" ne smem da odgovorim protivargumenima :confused:
Jedno sam naucila ovde, protiv Zorana Djindjica ne sme da se zucne ni rec, a protiv Milosevica, Radikala, vreme vlasti Milosevica, proslost, sve moze da se kritikuje (neretko neargumentovano) sme sve i svasta.
Ni to nije problem, ali, ne mogu da shvatim jedno. Ako jomini, ili bilo koji drugi moderator ima drugacije misljenje od moga, znaci li da moze da zakljuci da sam ja pisala gluposti :confused: :confused:

Vidim da je banovan i Alekasandar, Paola, i drugi, svi uglavnom slicnih misljenja, odnosno slicnih mojim.
Ne psujem, ne vredjam, ne provociram, ali onda mi nadju drugu "gesku", da su gluposti to sto pisem.
 
Biljo, tebi nije zamereno ništa. Zar ne? A da li znaš zašto? Ovo je pitanje za sve učesnike! U čemu se razlikuje Plava Bilja od Paole, Strele, Aleksandra itd...? Kako to da Bilja, koja je evidentno radikalka (i samim tim ''ugrožena vrsta'' ovde), nije nikad opomenuta iako se njeni stavovi slažu i poklapaju sa stavovima banovanih?
 
A sto se Zorana Djindjica tice pojedini su u avatar kacili i Zvezdana Jovanovica tako da nemoj pricati nesto ako nisi sasvim upoznata. Pa onaj Aleksandrov post kako Zoran vodi sa tri metka prednosti. Ipak se moraju znati granice ukusa. Kad je umro Slobodan bilo je sve i svasta. Svakakvih reci i sam sam bio jedan koji je likovao nad njegovom smrcu. Ali kad pogledas sta je to on uradio ovom narodu u prethodnih 15 god. reakcija je sasvim razumljiva.
 
Plava Bilja:
--------------------------------------------------------------------------------
-------------
Jedno sam naucila ovde, protiv Zorana Djindjica ne sme da se zucne ni rec, a protiv Milosevica, Radikala, vreme vlasti Milosevica, proslost, sve moze da se kritikuje (neretko neargumentovano) sme sve i svasta.
Ni to nije problem, ali, ne mogu da shvatim jedno. Ako jomini, ili bilo koji drugi moderator ima drugacije misljenje od moga, znaci li da moze da zakljuci da sam ja pisala gluposti :confused: :confused:

Vidim da je banovan i Alekasandar, Paola, i drugi, svi uglavnom slicnih misljenja, odnosno slicnih mojim.
Ne psujem, ne vredjam, ne provociram, ali onda mi nadju drugu "gesku", da su gluposti to sto pisem.
biljo,ti si bila pristojnija pa nisi banovana..aleksandar je napisao to sto je napisao,ako je tebi to ok,onda suoer..paola,maltene shizofreno pocne da pishe o pacovima...
i razni su pljuvali,na najrazlicitije nachine i "demonokratske stranke" i izdajnike...
sad se ti,kao foirash i pravish..ali,dobro,lepa je ta solidarnost
 
jomini:
Biljo, tebi nije zamereno ništa. Zar ne? A da li znaš zašto? Ovo je pitanje za sve učesnike! U čemu se razlikuje Plava Bilja od Paole, Strele, Aleksandra itd...? Kako to da Bilja, koja je evidentno radikalka (i samim tim ''ugrožena vrsta'' ovde), nije nikad opomenuta iako se njeni stavovi slažu i poklapaju sa stavovima banovanih?
zato sto je kulturna i ne eksponira se na neki bolestan nacin kao ostali. :)
 
jomini:
Biljo, tebi nije zamereno ništa. Zar ne? A da li znaš zašto? Ovo je pitanje za sve učesnike! U čemu se razlikuje Plava Bilja od Paole, Strele, Aleksandra itd...? Kako to da Bilja, koja je evidentno radikalka (i samim tim ''ugrožena vrsta'' ovde), nije nikad opomenuta iako se njeni stavovi slažu i poklapaju sa stavovima banovanih?
Ne znam, ali jedno moram da ti objasnim. Bilja nije RADIKALKA, Biljana je bila 8 godina veliki simpatizer SPO-a, sve dok nije dosao na vlast. To je fakat, Onda sam shvatila svoju zabludu, i nisam Radikalka, ali hocu PRVI put glasati za Radilkale.
Ne zato sto su oni najbolja opcija, nego sto su JEDINI jos koji (po meni) preostaju, da bismo
konacno imali domacina u sopstvenoj kucu (citaj drzavi).
Ako i oni omanu, znaci, nema vise izlazenja na biraliste i time je sve moje angazovanje oko "politike" zavrseno.
Mnogo ce vode proteci dok stignu neke nove snage, a Srbija nema vremena za cekanje.
Dakle, to bi bila prava istina. Jos nesto, 5. oktobra nisam bila u Beogradu, ali sam se radovala promeni vlasti, da bih kasnije, kada je pocelo sudjenje Milosevicu u Hagu, kada sam pocela pomno da ga pratim, shvatila da nesto ipak nije u redu s mojim vidjenjem Milosevica i njegove vladavine, kao i svega sto se posle toga desilo.
Puna je Srbija izbeglica, nije kriv samo Milosevic, krivi su i Tudjman i Kucan i Alija celokupna svetska javnost, a ja sam mislila da je kriv samo MIlosevic. Tako su me ucili.
Od tad, ja sam se okrenula za 180 stepenei. Ne bi Radikali toliko napredovali, da ova vlast ne cini to sto cini, i narod nema izbora.
Ili, misli da je jedini izbor SRS...........pa videcemo.
 
Mislim da je ovaj pristup moderatora, ok.......

Nema vredjanja, jer to i nije svrha brate.......Lecenje kompleksa nije bas pozeljno na forumu
Sta bi dobili???
Masovnu pljuvacnicu........pominjanje keve, sestre.......svasta........

e, sad....na moderatorima je da ovaj forum ne bude bas previse sterilan.
To je najtezi deo....da se ne opominju ljudi za rec, glupost, nebuloza, ........to nije direktna uvreda, ali nekad ne mozes drukcije da okarakterises neciji post..:)

I da ubuduce banovanje bude, nakon bar tri opomene ...javne.........da se covek ne iznenadi , kad mu
odjednom, lupe ban.........
 

Back
Top