CRNA GORA OVOG LETA

jao ne mogu da ćutim,na lakat bi progovorila:p
SRBIJA JE PREKRASNA,KAO I CRNA GORA. JA POTPISUJEM.
ALI KAO ŠTO SAM VEĆ NEKOLIKO PUTA NAPISALA NEUREĐENA!!!
a o crnogorskom gostoprimstvu ne bi I OVOG PUTA.
BTW, PARADIZO; ja u Bugarsku nikada nisam išla na odmor niti mi pada na pamet!!!
o mom putu u Sofiju i skraćenje za par hiljada evra sam već pisala ovde...
tako da ne mešajmo babe i žabe-GRČKA-BUGARSKA-CG=neuporedivo!!!!
i o ČESIMA KAO TURISTIMA,koji ne troše ništa vanpansionski:roll:
čuj, predugo sam u turizmu,nekako mi nasledno:p
pa sam svašta naučila.
i da otkri mi paradizo,koliko ti imaš godina?
nemam nameru da te vređam,samo želju da sklopim pravu sliku!
 
xpajamacax:
jao ne mogu da ćutim,na lakat bi progovorila:p
SRBIJA JE PREKRASNA,KAO I CRNA GORA. JA POTPISUJEM.
ALI KAO ŠTO SAM VEĆ NEKOLIKO PUTA NAPISALA NEUREĐENA!!!
a o crnogorskom gostoprimstvu ne bi I OVOG PUTA.
BTW, PARADIZO; ja u Bugarsku nikada nisam išla na odmor niti mi pada na pamet!!!
o mom putu u Sofiju i skraćenje za par hiljada evra sam već pisala ovde...
tako da ne mešajmo babe i žabe-GRČKA-BUGARSKA-CG=neuporedivo!!!!
i o ČESIMA KAO TURISTIMA,koji ne troše ništa vanpansionski:roll:
čuj, predugo sam u turizmu,nekako mi nasledno:p
pa sam svašta naučila.
i da otkri mi paradizo,koliko ti imaš godina?
nemam nameru da te vređam,samo želju da sklopim pravu sliku!

Potpuno si u pravu,ne uredjene zaista jesu,mada ima i toga sve vise,ali ovo drustvo je ne uredjeno pa je izgleda sve na tom nivou,ali ako vec znas sta te ceka,onda igraj po tim pravilima i idi tamo gde zelis u svojoj reziji.Ja potpisuje bice ne zaboravno,jer su ljudi inace jako gostoljubivi i prijatni.Bio sam u Brazilu,informisao sam se o zemlji i opasnostima kao i sta bi vredelo pogledati,otisao sam,nasao smestaj,iskusnog vodica i bilo je fantasticno u inace jako prljavoj i opasnoj,zbog siromastva,zemlji.DA ne pominjem Mexico i Argentinu,Tako se ljudi informisite pre nego krenete o tome sta bi vredelo videti i gde bi bilo dobro malo uzivati,a sporedne su stvari hoce li mi konobar doneti kafu namrsten ili nasmeja,zabole me.Da samo vidite u Mexicu kakvi su konobari,pa u Cg su zlatni.
 
xpajamacax:
jao ne mogu da ćutim,na lakat bi progovorila:p
SRBIJA JE PREKRASNA,KAO I CRNA GORA. JA POTPISUJEM.
ALI KAO ŠTO SAM VEĆ NEKOLIKO PUTA NAPISALA NEUREĐENA!!!
a o crnogorskom gostoprimstvu ne bi I OVOG PUTA.
BTW, PARADIZO; ja u Bugarsku nikada nisam išla na odmor niti mi pada na pamet!!!
o mom putu u Sofiju i skraćenje za par hiljada evra sam već pisala ovde...
tako da ne mešajmo babe i žabe-GRČKA-BUGARSKA-CG=neuporedivo!!!!
i o ČESIMA KAO TURISTIMA,koji ne troše ništa vanpansionski:roll:
čuj, predugo sam u turizmu,nekako mi nasledno:p
pa sam svašta naučila.
i da otkri mi paradizo,koliko ti imaš godina?
nemam nameru da te vređam,samo želju da sklopim pravu sliku!
PAJAMACO !!!! veruj me da te nisam bio svrstao u nijednoj od ovih primera, VERUJ MI !!!. Tekst sam posvetio onom drugaru sad sam mu i ime zaboravio, jer vidim da pocenjuje CEHE kao goste a ja sam bas mnogo zadovoljan sa njima, ja sam pisao jednom da moji gosti noce u mom objektu verovatno ima razloga a kupaju se svuda po CG, izgleda da ja imam neku dobru klijentelu CEHA, verovatno mi jos ne dobijamo dobre goste, izgleda da njihovo vreme tek dolazi i zato moramo sto prije biti spremni u svim sverama.
Pajamaco ja sam u mom profilu izneo strarost i jos neke detalje, tako da ja to od starta nisam drzao u tajnosti, ti sklopi sliku o meni bilo kakvu, samo zelim iskreno da ti kazem da imas sagovornika koji je prosao i posjetio vise od 60 drzava po celom svetu, ovo ti kazem radi tvog saznanja a ne nikako radi nekog marketinga, puno pozdrava i ugodno ljetovanje
 
Banesto:
Mozda bi Plava spilja trebalo malo da letuje po nekim drugim mestima van CG pa ne bih ni postavio (la) gornju temu. A ni ovo nema veze sa politikom, jednostavno neki od nas za svoje tesko zaradjene pare zele mnogo vise od odmora od onoga sto ima CG....ponekad se i pitam: a sta to i ima u CG, hmmmm.....

Steta sto nema ko da pokaze, ali ima, ponesto... To je prelijepa, cista priroda, netaknuta divljina, velelepna istorijska zdanja, dah istorije...
naravno, problem je i u ponudi i u traznji - ponuda sto to ne zna da nudi, a traznja..
Pa, nasi ljudi obicno hoce samo more, more, more, more, plazu, plazu i izlaske, izlaske... Onaj ko to trazi, moze ga naci u Budvi (koliko-toliko), u Kotoru.
Tu je rijec o omladini ili mladima u dusi. A stariji i ozbiljniji traze ono sto domacini izgleda kriju ili su samo lijeni i nemastoviti da pokazu.
Mnogi odavde cesto umru ne znajuci za sve ljepote koje bijehu na dohvat ruke, sakrivene u zelenilu ili pustom krsu.
 
Nisha:
Ljudi moji,Kotor,Perast,to je takvo ludilo,ljudi fantasticni,a provod odlican i urban,vrlo malo narodnjaka itd.Ada Bojana san snova,kopkabana plaza,14 km predivne pescane plaze,drobni pesak,crvena glavica i puno divnih plaza.Izuzetno jeftini apartmani na pet minuta od BD,za 20eura dnevno 35,40 kvadrata,sve stranci oko vas,ako ste kolima najbolja stvar.Zabljak leti,fantazija,konji,bicikla,priroda,hrana,pristupacne cene,sve ovo mozete u jednom intervalu da posetite.Idite zeljni avanture i dobit cete fenomenalan odmor u CG,ne po hotelima vec u smestaju van gradova.Posetite Rijeku Crnojevica,ljudi tu vreme stalo,to je tako romanticno i divno da svesni niste,a tek riba iz jezera aaaa.Ja bio sa drustvom,mi puno putujemo i gde god da odemo idemo u svom aranzmanu i sa svojim ciljevima,probajte ovako da krenete i shvatit cete koliko moze biti uzbudljivo.Bez politike i naduvavanja bespotrebnog molim vas,za nas mlade nebo je granica.Pozdrav.

Vidis, odavno niko nije pomenu Rijeku Crnojevica. Ko nije bio, ne zna sta je propustio. Jako lijep detalj, a niko ga ne pominje (da ne pomenem rijec reklamira). Bas steta.
Bas sam nasla na nekom stranom (engleskom?) sajtu pricu o Rijeci Crniojevica. Samo treba zagolicati sopstvenu masyu i potraziti, a nadam se da ce ovdasnji turisticki radnici uskoro omoguciti da ne morate da sami trazite, vec da uz punu uslugu, sugestiju i informacije, istrazujete po svojim emocijama spoznajuci ljepote.
 
" Pa ne ides na letovanje da bi bio u hotelu covece.Hahahahahahahah Brate koja nzamena teza i gde to imas sve za 200 eura.U Bugarskoj,ali na nekoj potpuno bezveznoj destinaciji?Gde brate,daj taj sajt da vidimo gde dobijas sve zivo za 200 evra i jos ostaj 10 dana?Mozda u Kasmiru na granici ili u Kabulu bato,ali u Evropi toga nema,sto se tice hotela.Dakle opet ne znate i nemate nicim da potkrepite te lude izjave.Ako i postoji takvo mesto,racunas li prevoz,vizu,van pansionsku potrosnju itd.?"

Ima, ima al ti ne znas da nadjes jer nikad nisi izasao iz CG. Koja Bugarska, koji Kabul? Ajd malo geografsku kartu u ruke i trazi....Viza je 10 evra, prevoz oko 200 evra, ovde je bilo reci o ceni za usluge u hotelu (citaj sta je neko napisao pre nego sto isti tekst iskomentarises) i moze se zakljuciti da Paradizo za isto pare nudi krevet, podgrejan hleb svaki dan i snicle od pre dva dana, ha, ha, cim se toliko hvali vanpansionskom potrosnjom svojih gostiju u svom hotelu....al nema veza naucuce i on, jos je mlad. I kraj avgusta se smatra sezonom, ipak treba jos malo vise da ucis o turizmu ako hoces time da se bavis, ne traje letnja sezona u svim zemljama samo do 15. avgusta kao u CG....Nema veze, poenta cele price je kao i svih ovih prethodnih tekstova je da na svu srecu mnogi od nas za svoje pare mogu da idu na daleko bolja mesta nego sto je CG. Kad kazem na bolja mesta tu mislim i na samu Srbiju, pa svako mestasce je bolje i simpaticnije od CG.....
 
Ajde, nije moje da se mijesam i izigravam advokata, ali bi bilo fino da ne omalovazavamo necije godine i iskustvo dok ne pogledamo sta je taj neko izlozio u svom profilu. Ljudi koji strahuju da ce dobiti az obrok snicle od prije dva dana su oni koji u zivotu nisu ljetovali (jesu sa 10 eura za 5 dana, znam licno covjeka) ili bi bar da oni imaju pansion servirali nesto tako. To je ostecen mentalitet.

U CG je sve vise privatnih turisticko-ugostiteljskih objekata (izmedju ostalog Paradizzov hotel) cijim vlasnicima nije cilj da izmuvaju goste, pa da dogodine zatvore jer su na losem glasu, vec da uloze, mozda manje zarade ove godine nego sto bi muljajuci i pakujuci ustajalu hranu, ali da vremenom oforme tradiciju i kontinuiranu zaradu.

Na zalost, standard naseg naroda nije pretjerano visok (eh, krivi smo mi), pa odsjedaju u najsugavijim smejstjima i po sobama uz koje nemaju ni kupatilo nego ga dijele sa gazdama. Mislim, nije ni to lose, ali je fino znati da ima i bolje. Jedan Britanac (ne znam koji je dio Britanije bio) se prenerazio kada ga je jedna poprilicno starija gospodja bukvalno isteglila iz busa (vozio se sa aerodroma Tivat) da ga dovuce do svog stana gdje izdaje sobu, a zatim naisli neki nasi momci i iskukali da njega otkaci da uzme njih jer je izdavala neku rupu za smijesne pare.

Zalud rade pojedinci na poboljsanju, ako ne radi drzava. Evo, imam kod sebe biznis plan na drzavnom nivou koji je CG narucila od Njemackih sturcnjaka. Pa, nije lose, samo da to tako i bude. Evo, obnavljaju nam aerodrome, mada se to ne tice onih koji nemaju novca da rezervisu hotel jer nemaju ni za avio kartu.

Najvise bih voljela da nasi stalni gosti budu Njemci. Bice i to. Sa sada samo sto manje onih sa torbakom robe i dva paketa hrane. Mislim, ne smiju se ni oni izbaciti, kupice bar neki sladoled, ali ce stranac kupiti i sladoled i suvenir, i kosulju, i turisticke ture po CG, i ulaznicu za muzej ili tvrdjavu i rucak u boljem restoranu i razglednicu i platice prevoz taksisti... E, kada ti turisti postanu najprirodniji ovdje, recicemo da je turizam krenuo.
 
Banesto:
" Pa ne ides na letovanje da bi bio u hotelu covece.Hahahahahahahah Brate koja nzamena teza i gde to imas sve za 200 eura.U Bugarskoj,ali na nekoj potpuno bezveznoj destinaciji?Gde brate,daj taj sajt da vidimo gde dobijas sve zivo za 200 evra i jos ostaj 10 dana?Mozda u Kasmiru na granici ili u Kabulu bato,ali u Evropi toga nema,sto se tice hotela.Dakle opet ne znate i nemate nicim da potkrepite te lude izjave.Ako i postoji takvo mesto,racunas li prevoz,vizu,van pansionsku potrosnju itd.?"

Ima, ima al ti ne znas da nadjes jer nikad nisi izasao iz CG. Koja Bugarska, koji Kabul? Ajd malo geografsku kartu u ruke i trazi....Viza je 10 evra, prevoz oko 200 evra, ovde je bilo reci o ceni za usluge u hotelu (citaj sta je neko napisao pre nego sto isti tekst iskomentarises) i moze se zakljuciti da Paradizo za isto pare nudi krevet, podgrejan hleb svaki dan i snicle od pre dva dana, ha, ha, cim se toliko hvali vanpansionskom potrosnjom svojih gostiju u svom hotelu....al nema veza naucuce i on, jos je mlad. I kraj avgusta se smatra sezonom, ipak treba jos malo vise da ucis o turizmu ako hoces time da se bavis, ne traje letnja sezona u svim zemljama samo do 15. avgusta kao u CG....Nema veze, poenta cele price je kao i svih ovih prethodnih tekstova je da na svu srecu mnogi od nas za svoje pare mogu da idu na daleko bolja mesta nego sto je CG. Kad kazem na bolja mesta tu mislim i na samu Srbiju, pa svako mestasce je bolje i simpaticnije od CG.....


Albanija?Tamo je viza 10 evra.OTurska?Tamo vredi samo Istanbul,sve drugo je istant turizam,a ni tamo ne mozes naci za 200 eura 10 dana,pun pansion i jos da ti poseban kelner pravi palacinke,kako ti izjavi negde gore.Dakle i da je tako,ukupno 400 evra 10 dana,mozda moze ali uz rizik da neka budala eksplodira u hotelu ili plazi za svete Alahove ideale.Znaci,bolje i rizikovati glavu u seljackoj turskoj nego ici u CG?Ne bih se raspravljao,ali zaista donosis sumnjive zakljucke.Naravno da ima fantasticnih mesta i mnoga sam obisao,od San Tropea do Lisabona,ali CG po mom misljenju nije tako losa kao sto tvrdis.U ostalom neboj se crnogorci ti nece nista,ne znam otkuda taj strah.Budi pravi Srbin,budi posten bre,gledaj realno,ne dopusti da ,na ustrb dobrog provoda,politicaris i patrioticaris i kenjas bez potrebe.
 
Banesto ocekuje za 18 eura punpansion u hotelu sa *****, a da za dezert bira izmedju 10 vrsta kolace, moze i animator i ogromna sala u kojoj se organizuju veliki svjetski koncerti (recimo Rollingstones), grandiozni bazen olimpijskih razmjera, djakuzi u svim sobama, kao i finska sauna na raspolaganju, uz to dva roba da ti masu dok se izlezavas na plazi.

Sjajno, sjajno, vrlo dobra zamisao. I ja sam juce vidjela ekstra Mercedesa ML, a gad nece da mi ga proda za 2 000 eura. Pi, kakvi su ti ljudi!

Jesi li ikada odjeo u Hajatu? Ocigledno nisi jer ovo sto sam nabrojala imas tamo, mada za neke malo vece pare (nista znacajno, ne brini), a ti ga ocekujes u pansionskom smjestaju za 18eura. Evo, odacu ti moju malu tajnu - u Hajatu je nocenje 200 e po osobi sto ne podrazumijeva sva tri obroka, nego samo dorucak, doduse, svedski sto. Ako ces da ruckas i kolacic imas i takozvani cajni restoran gdje imas predivne kolace (oko 4 eura, naravno nisu uracunati u cijenu), da ti ne nabrajam...
 
HEBEHA:
Banesto ocekuje za 18 eura punpansion u hotelu sa *****, a da za dezert bira izmedju 10 vrsta kolace, moze i animator i ogromna sala u kojoj se organizuju veliki svjetski koncerti (recimo Rollingstones), grandiozni bazen olimpijskih razmjera, djakuzi u svim sobama, kao i finska sauna na raspolaganju, uz to dva roba da ti masu dok se izlezavas na plazi.

Sjajno, sjajno, vrlo dobra zamisao. I ja sam juce vidjela ekstra Mercedesa ML, a gad nece da mi ga proda za 2 000 eura. Pi, kakvi su ti ljudi!

Jesi li ikada odjeo u Hajatu? Ocigledno nisi jer ovo sto sam nabrojala imas tamo, mada za neke malo vece pare (nista znacajno, ne brini), a ti ga ocekujes u pansionskom smjestaju za 18eura. Evo, odacu ti moju malu tajnu - u Hajatu je nocenje 200 e po osobi sto ne podrazumijeva sva tri obroka, nego samo dorucak, doduse, svedski sto. Ako ces da ruckas i kolacic imas i takozvani cajni restoran gdje imas predivne kolace (oko 4 eura, naravno nisu uracunati u cijenu), da ti ne nabrajam...



Bravo.
 
Kusadasi, Hotel 3*, prosle godine, polupansion 11 nocenja 250 evra. Hotel u sopstvenom parku na obali mora, sa animatorima. Za dorucak toliko vrsta hrane, da ne mozes ni da probas sve. Za veceru isto tako, a kolaca jedno 15-20 vrsta, i voce. Ciscenje sobe svakog dana, kao i menjanje peskira. Decije igraliste, dva bazena, za odrasle i za decu. Lezaljke na plazi i suncobrani (naravno, ne naplacuju se)... I da ne nabrajam vise... Ko kaze da to ne postoji?
 
Mi smo prosle godine bili u Petrovcu i lepo nam je bilo. Imali smo privatni smestaj koji je bio fin ali kada se na kraju sve sabere i oduzme bilo je skupo... Uplatili smo rucak i veceru u jednom restoranu gde je hrana bila ukusna ali vrlo cesto se znalo desiti da ako covek dodje malo kasnije nema odredjenog jela, imaju sam ostatci od rucka. :roll: Cistoca takodje nije nesto cime se taj restoran mogao pohvaliti. Uflekani stoljnjaci su valjda deo interijera, sta li. :roll: O toaletima ne zelim ni da pricam, bljak...
More u Petrovcu je bilo relativno cisto, samo 2 dana su plivale neke travuljine po povrsini. Plaza onako, pikavci i djubre svuda ali ipak puno manje nego u Budvi. Tamo smo isli jedan dan na izlet, more je bilo uzasno prljavo, ja ne znam kako neko moze da se kupa tamo 10 dana. :? Eh da, plaza u Petrovcu je bila besplatna ali su se zato naplacivale lezaljke i suncobrani.
Neljubaznost konobara je bila onako, zavisi kako gde. Cesto se desavalo da narucimo kafu sa mlekom a dobijemo bez. :roll: Negde drugo bi se izvinjavali do neba a tamo te samo nadrkano pogledaju i uzmu onu soljicu nazad bez osmeha.
Skupo je bilo i da se jede napolju, jednu vece smo narucili neke 2 ribe i to nas je kostalo 50 evra. :shock: U Spaniji me nije toliko kostalo. :roll: Ali OK, tu je bar usluga bila na nivou, konobar se polomio oko nas.
Nemam nameru da pljujem, nama je bilo lepo tih 10 dana ali da se CG moze meriti sa nekom drugom zemljom ne moze. Nije im ni do kolena. Ja zivim u Norveskoj i znam sta otprilike norvezani traze a to sto CG nudi nije ni blizu toga. Ljudi traze prvenstveno cistocu jer i sami dolaze iz ciste zemlje. Mislim niko ne voli da pliva zajedno sa govnima ali mozda mi to lakse podnosimo (jer smo navikli) od jednog norvezanina. Traze i ljubaznost, cistocu po hotelima, restoranima i toaletima kao i znanje engleskog jezika od konobara i ostalih (cime se CG ponovo ne moze pohvaliti). Primetila sam da NIJEDAN jelovnik u restoranima nije imao deo na engleskom jeziku. :shock: Kako misle da ljudi koji ne govore srpski naruce sebi nesto za jelo ili pice, stvarno ne razumem? :? Kada me norvezani pitaju o odmoru na Balkanu ja im uvek preporucim Beograd kao glavni grad i Hrvatsku za more. Bilo bi me sramota da hvalim CG pa da posle ja budem kriva kada ne budu zadovoljni cistocom mora i plaza, uslugom i svim ostalim. Ajde da je bar jeftino ali nije... :roll:
Mi cemo ove godine u Bugarsku ako ja uspem da dobijem vizu. Za manje para cemo sigurno dobiti vise nego sto smo prosle godine dobili u CG.
Crna Gora ima potencijal samo treba nesto da se uradi sa njim, ne moze da se nastavi ovako kako je sada.
 
chokolada:
Mi smo prosle godine bili u Petrovcu i lepo nam je bilo. Imali smo privatni smestaj koji je bio fin ali kada se na kraju sve sabere i oduzme bilo je skupo... Uplatili smo rucak i veceru u jednom restoranu gde je hrana bila ukusna ali vrlo cesto se znalo desiti da ako covek dodje malo kasnije nema odredjenog jela, imaju sam ostatci od rucka. :roll: Cistoca takodje nije nesto cime se taj restoran mogao pohvaliti. Uflekani stoljnjaci su valjda deo interijera, sta li. :roll: O toaletima ne zelim ni da pricam, bljak...
More u Petrovcu je bilo relativno cisto, samo 2 dana su plivale neke travuljine po povrsini. Plaza onako, pikavci i djubre svuda ali ipak puno manje nego u Budvi. Tamo smo isli jedan dan na izlet, more je bilo uzasno prljavo, ja ne znam kako neko moze da se kupa tamo 10 dana. :? Eh da, plaza u Petrovcu je bila besplatna ali su se zato naplacivale lezaljke i suncobrani.
Neljubaznost konobara je bila onako, zavisi kako gde. Cesto se desavalo da narucimo kafu sa mlekom a dobijemo bez. :roll: Negde drugo bi se izvinjavali do neba a tamo te samo nadrkano pogledaju i uzmu onu soljicu nazad bez osmeha.
Skupo je bilo i da se jede napolju, jednu vece smo narucili neke 2 ribe i to nas je kostalo 50 evra. :shock: U Spaniji me nije toliko kostalo. :roll: Ali OK, tu je bar usluga bila na nivou, konobar se polomio oko nas.
Nemam nameru da pljujem, nama je bilo lepo tih 10 dana ali da se CG moze meriti sa nekom drugom zemljom ne moze. Nije im ni do kolena. Ja zivim u Norveskoj i znam sta otprilike norvezani traze a to sto CG nudi nije ni blizu toga. Ljudi traze prvenstveno cistocu jer i sami dolaze iz ciste zemlje. Mislim niko ne voli da pliva zajedno sa govnima ali mozda mi to lakse podnosimo (jer smo navikli) od jednog norvezanina. Traze i ljubaznost, cistocu po hotelima, restoranima i toaletima kao i znanje engleskog jezika od konobara i ostalih (cime se CG ponovo ne moze pohvaliti). Primetila sam da NIJEDAN jelovnik u restoranima nije imao deo na engleskom jeziku. :shock: Kako misle da ljudi koji ne govore srpski naruce sebi nesto za jelo ili pice, stvarno ne razumem? :? Kada me norvezani pitaju o odmoru na Balkanu ja im uvek preporucim Beograd kao glavni grad i Hrvatsku za more. Bilo bi me sramota da hvalim CG pa da posle ja budem kriva kada ne budu zadovoljni cistocom mora i plaza, uslugom i svim ostalim. Ajde da je bar jeftino ali nije... :roll:
Mi cemo ove godine u Bugarsku ako ja uspem da dobijem vizu. Za manje para cemo sigurno dobiti vise nego sto smo prosle godine dobili u CG.
Crna Gora ima potencijal samo treba nesto da se uradi sa njim, ne moze da se nastavi ovako kako je sada.


Petrovac nije relevant za turizam u CG,Ulcinj,Budva,Kotor,HN,Perast su za more ono sto je najbolje dole.Zabljak,Biogradska gora,rafting Tarom,safari po Sinjajevini,Prokletije,Kanjon Nevidio,za sve imate aranzmane pa probajte.A ljubaznost konobara,pa kolkiko sam primetio vecina konobara je iz Srbije.Zar ne?
 
Isobel:
Kusadasi, Hotel 3*, prosle godine, polupansion 11 nocenja 250 evra. Hotel u sopstvenom parku na obali mora, sa animatorima. Za dorucak toliko vrsta hrane, da ne mozes ni da probas sve. Za veceru isto tako, a kolaca jedno 15-20 vrsta, i voce. Ciscenje sobe svakog dana, kao i menjanje peskira. Decije igraliste, dva bazena, za odrasle i za decu. Lezaljke na plazi i suncobrani (naravno, ne naplacuju se)... I da ne nabrajam vise... Ko kaze da to ne postoji?

Strava,super je provod u Kusadasiju ako ostanes u hotelu,jedes pijes i ne mrdas nigde izvan njega.A onaj covek je rekao da za 200 evra dobijas,negde,pun pansion sa sve palacinka menom koji ti je na raspolaganju 24 sata dnevno itd.
 
Bugarska ti je super,ako ides sa puno drustva da se zezate,ali pazi da te ne pokradu,jer su vrlo lose prilike u toj zemlji.Ako idete kolima,sto vam ne bih preporucio,dobro se informisite jer ima otimacine na putevima itd.
 
Isobel ne vredi da objasnjavas ovim ogranicenim ljudima tipa Nevena, Paradizo i ovaj Nisha. Ako do sada niste Crnu Goru zamrzeli kao turisticku destinaciju onda sad sigurno jeste posle njihovih komentara.
Sta ces Nevena ako malo procunjas po sajtovima turistickih agencija naci ces i ti hotele po vrlo povoljnim cenama gde ces dobiti sve gore navedeno. I nije u pitanju Turska, ha, ha, a Albanija, pa valjda vi iz Crne Gore bolje znate kako je u Albaniji, ha, ha....A ja nemam nameru da se raspravljam sa vrlo ogranicenim osobama poput vas troje.
Boli me pozadina za Hajat, o njemu ti mozes da sanjas, ja ne sanjam, ja zivim svoj zivot, ha, ha....A ti slobodno "odsjedaj" u Hajatu....

P.S. A ostali ucesnici foruma jel ste primetili kako se ovde neki ubise od silnih putovanja tipa San Trope, Kuba, Karibi, Mexico a ne znaju ni jednu jedinu fotku da postave sa tih istih putesestvija....ili ovde ima puno Pinokija sa dugackim nosevima, ha, ha......
 
" Strava,super je provod u Kusadasiju ako ostanes u hotelu,jedes pijes i ne mrdas nigde izvan njega.A onaj covek je rekao da za 200 evra dobijas,negde,pun pansion sa sve palacinka menom koji ti je na raspolaganju 24 sata dnevno itd."

Nepismena budalo.....Vrati se u skolu i uci da citas srpski jezik. Da, za dorucak i veceru u restoranu imas kuvara koji ti tu sprema palacinke ili kajganu za prilozima (valjda toliko znas da palacinke vrede jedino kad su vrele) odnosno za veceru spagete za nekoliko priloga po zelji.....Budalo, ko je ovde pominjao kuvara koji ti je na raspolaganju 24 casa? Mozda u tvojoj udarenoj zelji da se pokazes kao neko ko je negde putovao....Da, do Albanije i do Bugarske gde ti je i mesto.......Ajd sanjaj jos malo, jedino nemoj mnogo da zamaras svoj mozak....ako uopste uspes da ga pronadjes u svojoj glavi..........
 
Nisha:
Kakva je to disfalifikacija Cg majke ti.Sta ti znas o putovanjima i bilo cemu sto se tice dobrog,avanturistickog odmora sa drustvom.Da si putovao,shvatio bi da je CG jedan biser u moru instant turistickih destinacija.Skijanje,plivanje na 3,4 sata voznje.Jesi probao? NE,zato i tako pricas.Jeste putovali kroz Srbiju leti,a patriote?Pa ne sigurno,a ja sam obisao sve sto se obici moglo i mogu vam reci da je Srbija fantasticna za odmor leti,svima preporucujem,salase i banje jer takav divan odmor retko gde ima.Imate sajtove za seocki turizam,e ljudi moji to je fantasticno,baka sprema ranu,a ti biciklo pa kilometrima kroz sela i salase,konji,dobro drustvo i provod fenomenalan.Cantona brate,ne kenjaj i ne politicari.Bio sam u Italiji i govance je plutalo po moru,tako da ne preterujte sa tim stvarima jer nema gde toga nema.

Slusaj...
Da si ti obisao i malo koliko ja znao bi sta pricam... Sve ukupno obisao sam 27 zemalja (od toga na moru 12)... Ali razumem ja tebe. Nisi jos nigde bio, ni nista lepo video... Sve mi je jasno... Zao mi te je, majke mi...
 
Do sada sam letovala samo u CG, ali sam bila i u Grckoj i Madjarskoj- ekskurzije, tako da mi one nisu relevantne, ali moram da napomenem da me odredjeni hoteli nece videti.

Dakle CG, kad podjem tamo kuci ostavim prohteve, izvoljevanje i potrebu da mi svi ugadjaju. Meni CG odgovara, jer mi pruza ono sto mi treba, a to je psihicki, a ne fizicki odmor, mogu da plivam, penjem se po planini, obilazim znamenitosti. Neljubazni konobari, prodavci, mestani me uopste ne doticu- mogu mi samo pomoci da se jos bolje zabavim, djubre samo preskocim, prljavo more resavam plivanjem u piz.. materinu, smestaj mi nije bitan jer tu samo prenocim, jedino sto zelim je voda i to nemora stalno, moze i samo uvece.
 
Meni u crnoj gori smeta usluga, to sto nema vode, sto su plaze prljave... Nesmetaju mi crnogorci... Npr. pre 6god kada sam jos odlazio tamo, hocu da kupim sladoled, a prodavac koji lezi 10m dalje mi kaze navrati za 5min sada me mrzi da ustajem. Isto je tako i u kaficima i restoranima. Koda ja trebam da budem srece sto imam priliku da im dam novac... Ako vec placam, onda hocu da se osecam stvarno kao gost... Svuda drugde je bolja usluga. A da se i razumemo, uopste nisu ni tako jeftini, sta vec... Sto se tice provoda, stvar je u tome, ako si sa odabranim drustvom, svuda ce ti biti dobro, a barem ces se lepo osecati... To je moje misljenje...
p.s. Nisha - a sto se tice Italije, gde si bio... Sigurno ne na Siciliji, Sardiniji, Djenovi... Verovatno na severu jadrana kod reke Po. Tamo niko i ne ide da se kupa, vec da razgleda znamenitosti...
 
Nisha:
Strava,super je provod u Kusadasiju ako ostanes u hotelu,jedes pijes i ne mrdas nigde izvan njega.A onaj covek je rekao da za 200 evra dobijas,negde,pun pansion sa sve palacinka menom koji ti je na raspolaganju 24 sata dnevno itd.
Pa naravno da nisam nigde htela da mrdam iz hotela, sa 2 dece, od kojih je starije imalo 2.5 godine. To mi je i trebalo, da ne idem nigde i da se opustim. Kad nisam imala decu, isla sam na Zabljak i obisla sve vrhove i trazila avanturisticki odmor. A sad, sa malom decom mi ne pada na pamet da rizikujem da li ce soba biti cista, hocu li imati kupatilo, itd. Samo proverene varijante dolaze u obzir.Ali, covek uvek trazi odmor prema svojim individualnim potrebama. A takvo nesto kao u Turskoj nisam mogla da nadjem u CG (bili smo pre bombi). Sad vec ne bih isla.
 
Nisha:
Petrovac nije relevant za turizam u CG,Ulcinj,Budva,Kotor,HN,Perast su za more ono sto je najbolje dole.Zabljak,Biogradska gora,rafting Tarom,safari po Sinjajevini,Prokletije,Kanjon Nevidio,za sve imate aranzmane pa probajte.A ljubaznost konobara,pa kolkiko sam primetio vecina konobara je iz Srbije.Zar ne?
Nisi dobro citao, ja sam sa Petrovcom bila zadovoljna, svi oni utisci od gore mi nisu pokvarili odmor ali morala sam da ih napisem. A u Budvu ne bih, hvala, em je skupo, em je velika guzva, em nema vode, em je prljavo...
Bogami u Srbiji sam vrlo retko dozivljavala da mi neko donese pogresnu kafu i da jos koluta sto mora da ode i napravi novu. :roll:
Eh da, da ne bude zabune, nemam nista protiv crnogoraca ili CG, samo sam napisala svoje utiske, ne bi bilo lose da se poradi na nekim stvarima zbog svih buducih turista.
 
Nisha:
Bugarska ti je super,ako ides sa puno drustva da se zezate,ali pazi da te ne pokradu,jer su vrlo lose prilike u toj zemlji.Ako idete kolima,sto vam ne bih preporucio,dobro se informisite jer ima otimacine na putevima itd.

Ovo nema veze sa mozgom:roll:
zašto se neko ne bi proveo i u dvoje, kakve veze ima veliko društvo?
U svakom od letovališta: Zlatni pjasci, Albena, Nesebar, Sunčev breg ima po desetine i desetine kafića, nekoliko diskoteka, restorani, aqua parkovi, noćni klubovi....
Kradja?
Bio sam tamo , nisam pokraden, odlično sam se proveo i nisam čuo da su ikog pokrali.
Išao sam automobilom, dobrim. Nema otimačine.
Uzgred, osoblje u hotelima i konobari su fenomenalni i uslužni, cene su duplo niže nego u CG. Ima vode, struje, čisto je.
A konobari nisu iz Srbije, možeš misliti8-)
 
Nisha:
Petrovac nije relevant za turizam u CG,Ulcinj,Budva,Kotor,HN,Perast su za more ono sto je najbolje dole.Zabljak,Biogradska gora,rafting Tarom,safari po Sinjajevini,Prokletije,Kanjon Nevidio,za sve imate aranzmane pa probajte.A ljubaznost konobara,pa kolkiko sam primetio vecina konobara je iz Srbije.Zar ne?

Pa kakve ima veze sta je iz SRBIJE, koji ih je mozak primio kad neznaju da rade, ili ces ti da kazes da CG nema ljuckog potencijala za drzavu, znaci da nema ni konobara, a da ne pricamo o skolovanim ljudima koji treba da promene ovu tugu. i zato molim te, makar nemoj ovde, ovo je TURIZAM I PUTOVANJE.
 

Back
Top