Jevreji i njihove zasluge

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dejan_

Obećava
Poruka
53
Rešio sam da otvorim ovu temu zbog toga što vidim da i na ovom forumu ima paćenika koji lupaju gluposti o jevrejskoj zaveri i raspiruju mržnju prema tom narodu.To rade najverovatnije zato što su neobrazovani,iskompleksirani,zato što jedino znaju za mržnju u svom jadnom životu..........

U knjižarama se ranije mogla kupiti gomila gluposti na temu jevreja kao najvećeg antisrpskog zla. Jednu od ovih loših kopija "Manifesta sionskih mudraca" je potpisao i tzv. intelektualac Dragoš Kalajić.
Kakve veze i konflikt interesa imaju Srbi sa Jevrejima, nikada mi neće biti jasno.
Još manje mi je jasno kako neki likovi umeju da spoje u jednoj zaveri jevreje, Vatikan, CIA i komuniste ? To su tako zavađene strane,a likovi koje ih povezuju nemaju veze sa mozgom.
Jevreji su mi izuzetno simpatični. A kakve su sinove i kćeri izrodili, stvarno imaju čime da se ponose. Najveća imena ljudske civilizacije, pa čak i ona ne tako velika ali duhovita.
I kada se neko osvrne na današnju Državu Izrael, njene ratove, i spoljnu politiku, može se reći samo jedno: Svaka čast ! Nacija koja ima identitet, ponos i savršeno je određena u svom cilju.

Šta su sve izmislili Jevreji?
(Ovo sam uzeo sa jednog drugog foruma iz teme o antisemitizmu,nadam se da mi neki članovi tog foruma neće zameriti što sam iskoristio njihove postove)

*pilule za kontracepciju
*vakcinu protiv hepatitisa B ('krvna zutica')
*DALJINSKI UPRAVLJAC
*gramofon, vinil plocu (razliciti pronalazaci)
*streptomicin--prvi lek protiv tuberkuloze (iz iste laboratorije je izisao i neomicin)
*video rikorder
*tv u boji
*Barbiku
*brojne uredjaje, tehnologije i materijale bitne za fotografe
*kolica za kupovinu koja koristite u velikim supermarketima
*jeans aka farmerke aka LEVISKE (Levi Strauss)
*inkubator za prevremeno rodjene bebe
*fleksibilni endoskop (cirasi znaju o cemu je rec, i verovatno mrze tu proceduru )
*operaciju kojom se leci katarakta (od koje pate mnogi stariji ljudi)
*Jevrej je otac supersonicnih letova (Theodore von Karman)
*jedan od pronalazaca lasera je Jevrej (Theodore Maiman)
*tranzistor, i ne misli se na one male radio-aparate, vec na one tranzistore koji se koriste u elektrotehnici
*pace-maker i to vise raznih vrsta (pitajte srcane bolesnike koji imaju vestacki pejs mejker kako bi bili zivi bez njega?)
*prvi automobil sa dvotaktnim motorom koji je koristio benzin (Siegfried Samuel Marcus--prvi covek koji je pokrenuo automobil benzinom)
*jezik gluvonemih (Jacob Rodrigues Pereira)
*TELEFON (Johann Philipp Reis); Bell ga je kasnije usavrsio
*elektronski mikroskop
*igle za vakcinaciju
*diazepam (omiljeni srpski lekic--Apaurin, Valium, BENSEDIN )

itd.

Jevrejka Gertrude B. Elion je pronasla neke lekove bez kojih bi danasnja medicina bila daleko neefikasnija:

*6-mercaptopurine--prvi lek protiv leukemije
*azathioprine (Imuran)--prvi lek koji deluje imunosupresivno, koriste ga ljudi kojima je transplantiran neki organ (i mnogi mnogi mnogi drugi bolesnici, oni koji imaju autoimune bolesti, npr. reumatoidni artritis)
*allopurinol--giht
*pyrimethamine--malarija, ubija vise od milion ljudi svake godine
*trimethoprim--zajedno sa sulfametoksazolom ulazi u sastav BACTRIMA (znate onaj antibiotik), kojim se mogu leciti i lece se: meningitis, sepsa, upale pluca, urinarne infekcije
acyclovir--protiv herpesa

Njen rad je bio vazan i za otkrivanje prvog efikasnog leka protiv AIDSa,


Malo li je, od 0,22% svetske populacije...

Sve ovo mozete da nadjete u Wikipediji, a ko voli neka prione na temeljnije istrazivanje.

Zbog toga gospodo antisemiti svaki put kad posegnete za farmerkama, kad posegnete za daljinskim upravljacem da bi ukljucio svoj tv u boji, kad budete dosipali benzin u rezervoar svog automobila, kad ukljucite svoje radio-prijemnike (koji je deo muzickog uredjaja u kome se nalaze tranzistori), kad podignete slusalicu svog telefona, kad posegnete za kolicima u supermarketu, kad budeš ti(ili tvoje dete) primao vakcinu, kad ubacis BENSEDIN u usta, kad tvom ocu/tetki/ujaku/strini budu ugradjivali pejs mejker, kad tvom rodjaku daju onaj lek protiv gihta jer se prezderao svinjetine, ili recimo tvojoj drugarici koja ima meningitis daju BACTRIM......U SVIM TIM SITUACIJAMA HRABRO RECI NE "ODURNOJ JEVREJSKOJ DOMINACIJI!" POMOZI I ONIMA KOJE VOLIS DA NE PRIME TE GADNE LEKOVE, NEKA HRABRO PATE I/ILI UMRU!

Pozdrav svim antisemitima na forumu! :lol:
 
da,da..chudo su ti jevreji..ima nesto u tome..koliko samo filozofa...tj.nisu samo rotshildi i ostali bogatashi..
uvek sam se pitao odakle to da nekima u srbiji smetaju jevreji..al' onda sam shvatio da istima smetaju i jovan pavle II,latini,svetska vlada,becki dechaci,mcdonalds...pa mi budejasnije:confused::)
 
Još malo o jevrejima :-D

Niels Bohr, svi smo ucili strukturu atoma u skoli (majka mu je bila Jevrejka), dobio je Nobelovu nagradu za fiziku 1922.

180px-Bohr_Niels.jpg


Ernst Boris Chain.Ovaj covek je podelio Nobelovu nagradu za medicinu 1945. sa Alexanderom Flemingom i Howard Walter Floreyem za rad na penicilinu. Naime, Fleming ga je otkrio, ali su ova druga dvojica nasla njegovu prakticnu primenu, Chain je otkrio kako da ga izoluje i koncentrise, i do 1945. bila je moguca industrijska proizvodnja penicilina, koji su koristili Saveznici u Drugom svetskom ratu

flocha02.gif


Stanley B. Prusiner, dobitnik Nobelove nagrade za medicinu 1997.otkrio je prione (oni su odgovorni za bolest ludih krava)


Malo o Jevrejima iz naših krajeva

Geca Kon, osnivač prvobitne "Knjižarnice Geca Kon", potonjeg "Izdavačkog preduzeća Geca Kon", koje se danas zove "Izdavačko preduzeće Prosveta" i najznačajnije je izdavačko preduzeće u Srbalja ikada. Udarivši temelje izdavaštvu u Srbiji, Kon je ušao u srpsku istoriju kao jedna od najznačajnijih ličnosti. Do rata "Izdavačko preduzeće Geca Kon" izdalo je oko stotinu hiljada knjiga najznačajnijih srpskih i stranih autora. Na žalost, kao i mnogi drugi Jevreji, Geca Kon i čitava njegova porodica nestali su u Holokaustu.

Avram Lević, početkom dvadesetog veka bio je dugogodišnji načelnik Državnog računovodstva Kraljevine Srbije i desna ruka legendarnog srpskog ministra finansija, Laze Pačua. Pre svega ga pominjem zbog jedne druge stvari, a za koju malo ljudi zna - Avram Lević je zaslužan što danas imamo jedno od najvećih srpskih blaga - Miroslavljevo jevanđelje. Naime, nakon što je 1915. godine srpska vlada baš njemu poverila ovaj najznačajniji spomenik srpske kulture, Lević ga je u svojim rukama, povlačeći se sa srpskom vojskom, preneo preko Albanske Golgote, Krfa i Solunskog fronta, te ga 1918. doneo u Beograd.

Hajim Davičo, književnik, savetnik kneza Miloša Obrenovića, konzul Srbije i jedan od najznačajnijih srpskih diplomata u devetnaestom veku. Između ostalog, zaslužan i za osnivanje prve beogradske štamparije.

Isak Samokovlija, lekar i jedan od najznačajnijih književnika dvadesetog veka. Inače, kao zatvorenik u ustaškom logoru, spasao je živote mnogih svojih logorskih sapatnika, Srba

Danilo Kiš-Jevrejin Madjar koji je dao ogroman doprinos razvoju srpskog govornog i knjizevnog jezika i knjizevnosti uopste.
itd.
Od oko 1700 jevreja koji danas zive u Beogradu ogromna vecina onih u zrelim godinama daje veliki doprinos razvoju ovog drustva kroz svoju delatnost.
Posle poplava u Banatu Jevrejska zajednica je odmah poslala pomoc, stalno pomaze domove za decu bez roditeljskog staranja, decu zaostalu u razvoju...i sve te humane gestove ta zajednica cini bez ikakve medijske pompe
 
Jevreji nemaju nikake zasluge za covecanstvo. neosporavam njihovo pravo na postojanje ali morau da znjau da su i oni obicni smrtnici i da ne mogu da zezaju ostale narode od kojih su neki napredniji od njih (konkretno Srbe, Nemce, Ruse, Francuze) (apsolutno nisam neonacista)
 
u nadi da necu biti svrstan medj' antisemite ... pitao bih borca za ugrozeni jevrejski narod ... koliko bi bio argument na mestu da je neki sloba ili neko drugi istrcao u Rambujeu npr. pred Medlin olbrajt i sudbonosno rekao Ne ne bombardujte srbe ili ako vec bombardujete kazite ne naizmenicnim motorima, radio transmisiji i svemu ostalom sto je ovaj izumio. Po svoj prilici barem ja tako mislim naisli bi ( Sloba i ostali) na podsmeh i umesto u Hagu zavrsili u ludnici. Sad, ako i tebe snadje odredjena doza podsmeha nemoj da se iznenadis posto je paralela postoji izmedju gore navedenog i tvog posta. Naravno, necemo ulaziti u teme tipa ko je spasavao malu Medlin ... ako je i nek' je ... samo ... postedi me tvoje borbe za jevrejska prava ... to oni rade bolje od tebe... ucini nesto da zastitis negde svoj narod pa ako ti ostane vremena raspali po antisemitizmu. Ako vec moras bas bas odmah... onda to cini na topicu i direktno onome ko je napadao jevreje i jevrejstvo.

Strasno sad jos i antisemitizam ... pa jel nije dosta da se preodgaja "genocidnost" spram hrvata,muslimana,slovenaca,makedonaca,crnogoraca i ostalih ... polako ipak smo ovih vise "istrebili" u "genocidnom ludilu" na prostorima "sumskih" republika kako ih vi zovete.
 
Dejan_:
Šta su sve izmislili Jevreji?
(Ovo sam uzeo sa jednog drugog foruma iz teme o antisemitizmu,nadam se da mi neki članovi tog foruma neće zameriti što sam iskoristio njihove postove)

*pilule za kontracepciju

(БАШ ЛЕПО, БЕЛА КУГА)

*vakcinu protiv hepatitisa B ('krvna zutica')
*DALJINSKI UPRAVLJAC

(МА БЈАЖИИИИИИИИ)

*gramofon, vinil plocu (razliciti pronalazaci)
*streptomicin--prvi lek protiv tuberkuloze (iz iste laboratorije je izisao i neomicin)
*video rikorder
*tv u boji
*Barbiku
*brojne uredjaje, tehnologije i materijale bitne za fotografe
*kolica za kupovinu koja koristite u velikim supermarketima
*jeans aka farmerke aka LEVISKE (Levi Strauss)
*inkubator za prevremeno rodjene bebe
*fleksibilni endoskop (cirasi znaju o cemu je rec, i verovatno mrze tu proceduru )
*operaciju kojom se leci katarakta (od koje pate mnogi stariji ljudi)
*Jevrej je otac supersonicnih letova (Theodore von Karman)
*jedan od pronalazaca lasera je Jevrej (Theodore Maiman)
*tranzistor, i ne misli se na one male radio-aparate, vec na one tranzistore koji se koriste u elektrotehnici
*pace-maker i to vise raznih vrsta (pitajte srcane bolesnike koji imaju vestacki pejs mejker kako bi bili zivi bez njega?)
*prvi automobil sa dvotaktnim motorom koji je koristio benzin (Siegfried Samuel Marcus--prvi covek koji je pokrenuo automobil benzinom)
*jezik gluvonemih (Jacob Rodrigues Pereira)
*TELEFON (Johann Philipp Reis); Bell ga je kasnije usavrsio
*elektronski mikroskop
*igle za vakcinaciju
*diazepam (omiljeni srpski lekic--Apaurin, Valium, BENSEDIN )

Ово остало неби било могуће да СРБИН ПРАВОСЛАВАЦ НИКОЛА ТЕСЛА СИН ПРАВОСЛАВНОГ СВЕШТЕНИКА ИЗ ВОЈНЕ КРАЈИНЕ СРБСКЕ НИЈЕ НАПРАВИО НАИЗМЕНИЧНУ СТРУЈУ И МНОГО ДРУГИХ СТВАРИ КОЈЕ СУ ПОКРАЛИ МНОГИ ДРУГИ "НАУЧНИЦИ ЈЕВРЕЈИ"

А ЗА ТЕЛЕФОН ПА И ПУПИН ЈЕ ИМАО НЕКУ УЛОГУ.

А БАРБИКА ДА ЗАТУПЉУЈЕ ДЕЦУ И ДА ОД ДЕВОЈЧИЦА ПРАВИ СПОНЗОРУШЕ
АЛАЛ ИМ ВЕРА
 
Ма разгаламио се после кључа од неки дан на РТС - у,
НИКОЛА ТЕСЛА
МИХАЈЛО ПУПИН
ИВО АНДРИЋ
МЕША СЕЛИМОВИЋ
СВ.САВА
СВ.КНЕЗ ЛАЗАР
ЦАР ДУШАН СИЛНИ
И ХИЉАДЕ ДРУГИХ СВЕТСКИ ПОЗНАТИХ СРБА И СРБКИЊА
а он мени Јевреје.
 
Па нека иде у Изарел па нек псотује, ја имам у породици Јевреја па небулазним по вас цијели дан о њима.
А ставри које су измислили. МА бјажиииииииииииииии
 
neboysha:
Jevreji nemaju nikake zasluge za covecanstvo. neosporavam njihovo pravo na postojanje ali morau da znjau da su i oni obicni smrtnici i da ne mogu da zezaju ostale narode od kojih su neki napredniji od njih (konkretno Srbe, Nemce, Ruse, Francuze) (apsolutno nisam neonacista)

Jevreji imaju zasluge za covecanstvo, neupuceni covece, koliko i drugi narodi...
Mozda od nekih malo vise, od drugih manje. Oni bar znaju da su smrtnici...pokazao im je Hitler i njegovi sledbenici, ako si zaboravio. I dalje im pokazuju fundamentalisticke grupe radikalnih terorista, koji svaki dan dizu decu i zene u vazduh po Izraelu. (Interesantno, koliko Srbi drze stranu muslimanima, od kojih su mnogi klali na ovim prostorima,protiv Jevreja)

Verujem da nisi neonacista, ali ...svi smo mi pomalo antisamiti , zar ne??
 
Kohen:
Jevreji imaju zasluge za covecanstvo, neupuceni covece, koliko i drugi narodi...
Mozda od nekih malo vise, od drugih manje. Oni bar znaju da su smrtnici...pokazao im je Hitler i njegovi sledbenici, ako si zaboravio. I dalje im pokazuju fundamentalisticke grupe radikalnih terorista, koji svaki dan dizu decu i zene u vazduh po Izraelu. (Interesantno, koliko Srbi drze stranu muslimanima, od kojih su mnogi klali na ovim prostorima,protiv Jevreja)

Verujem da nisi neonacista, ali ...svi smo mi pomalo antisamiti , zar ne??
brate
za jedan neuspeli teroristichki napad
izraelski helikopteri i tenkovi zbrishu par sela sa mape

ima licemerja, morash priznati.

a antisemiti... pa "svi mi" nemamo u rechniku ni pribliznu rech pojmu GOJ, to stoji.
 
isti2006:
u nadi da necu biti svrstan medj' antisemite ... pitao bih borca za ugrozeni jevrejski narod ... koliko bi bio argument na mestu da je neki sloba ili neko drugi istrcao u Rambujeu npr. pred Medlin olbrajt i sudbonosno rekao Ne ne bombardujte srbe ili ako vec bombardujete kazite ne naizmenicnim motorima, radio transmisiji i svemu ostalom sto je ovaj izumio. Po svoj prilici barem ja tako mislim naisli bi ( Sloba i ostali) na podsmeh i umesto u Hagu zavrsili u ludnici. Sad, ako i tebe snadje odredjena doza podsmeha nemoj da se iznenadis posto je paralela postoji izmedju gore navedenog i tvog posta. Naravno, necemo ulaziti u teme tipa ko je spasavao malu Medlin ... ako je i nek' je ... samo ... postedi me tvoje borbe za jevrejska prava ... to oni rade bolje od tebe... ucini nesto da zastitis negde svoj narod pa ako ti ostane vremena raspali po antisemitizmu. Ako vec moras bas bas odmah... onda to cini na topicu i direktno onome ko je napadao jevreje i jevrejstvo.

Strasno sad jos i antisemitizam ... pa jel nije dosta da se preodgaja "genocidnost" spram hrvata,muslimana,slovenaca,makedonaca,crnogoraca i ostalih ... polako ipak smo ovih vise "istrebili" u "genocidnom ludilu" na prostorima "sumskih" republika kako ih vi zovete.

Hteli mi .ili ne da priznamo, prijalo to nama ili ne, ali antisemitizam se na ovim prostorima, kao i u celoj Evropi ponovo javlja,
Ko je spasavao malu Merlin, ne znam, verovatno njen tata, jer su ostali Jevreji u Srbiji bukvalno zbrisani za vreme drugog rata. Bgd je prvi resio tzv. Jevrejsko pitanje u Evropi.

I, najzad...ne vidim nista lose, naprotiv, da neko postavi ovu temu,
Pa nisu politika samo Radovan i Ratko....postoji svet i izvan granica ove zemlje.Pa nije valjda svaka tema osim dve ili tri vezane za KiM, R&R, i CG...nebitna za Srbiju.
Ksenofobicno, covece, ksenofobicno :wink:
 
nince:
Pa jednom i ja sa tobom da se slozim... :D :D :D
У много чему можемо да се сложимо, једина разлика што сам ја Националиста а ти ниси, па се по тим стварима мимоилазимо, али верујем да 80% форумаша хоће јаку и економски здраву Србију, само начин на који мислимо да дођемо до тог циља се разликује.

bar_cr_02.jpg


http://www.vladars.net/cr/
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top