ovako...

sensual

Zainteresovan član
Poruka
260
Ej zdravo ;) ! Sha ima?
Nesto mi pade na pamet da vas pitam za misljenje o ljudima sveta... Za one koji ne znaju direktno, kako zamisljate(mogu da budu i predrasude) npr. Arape, Turke, Chileance, Rome iz drugih zemalja, Eritrejance, Marokance,Poljake, zene koje nose marame(shavije, feradze i te stvari kako li se vec zovu) i tako dalje...?Mozda Albance..
A za one koji su upoznati (citaj: zive u inostranstvu ili ga posecuju, of course), kakve postrasude imate o drugim ljudima? Naravno da ne mozemo sve da svrstamo pod jedno ali ipak kultura ima svoje posledice i cesto su ljudi koji dolaze iz iste zemlje slicni na neki nacin...
Kao sto su Srbi i ostali ex Jugovici svuda poznati kao opasni mafijasi i mnogi ih se stvarno plase, Poljake ljudi povezuju sa Narkomanijom (sa razlogom) i tako dalje... Verovatno da i vas odredjena grupa naroda asocira na nesto..
So...?
 
ja sam puna predrasuda na nacionalnoj osnovi
i nekad me blam ali nekih ne zelim da se oslobodim
a da:imala sam neke iluzije o francuzima koje su srusene posle 4 god zivljenja ovde:?
da sam dosla ovde single mislim da bih to i ostala do kraja zivota,sem ako ne bi upao neki svez stranac koji jos nije poprimio oblik francuza
 
valjda nemam predrasude s obzirom da mi je muz latino -spansko-kineski mix...
nema ni njegova porodica ni drustvo predrasude prema meni (inace, vladaju stvarno divne predrasude o istocnoevropljankama...samo kazi odakle si, odmah ce neko da se nadje da te pita koliko kostas)...
drustvo nam je sareno (bukvalno :) )...njegovo drustvo je uglavnom latino a moje je balkan u malom - rumun, albanac, hrvat - moja tri super druga i drugarice iz Zagreba, sa Kube i iz Beograda...
inace, ovde su jako ostetljivi na to pitanje i ne mogu da shvate nas smisao za humor...mi balkanci medju sobom mozemo da se zayebavamo ali nema sanse da iste stvari kazemo nekom crncu...i nije crnac nego afro-amerikanac :)
 
imam predrasude prema romima i muslimanima.ne zelim da ucestvujem ni u jednoj oblasti njihovog zivota i ukoliko svako zna gde je cije mesto ja sam tolerantna.
generalno ne volim ni kineze jer su prljavi i nekulturni( za nas pojam) i jako ruzni ljudi.totalno antipaticni.
aj kad se setim jos dodacu
 
da li te još zanima zašto me zanima?

ne volim ovakve teme jer je to otvaranje pandorine kutije... unosi se zla krv ljudi mogu biti povređeni nečijim predrasudama a razgovor tipa grešite ljudi nisu svi romi muslimani itialijani štatijaznamkoji loši nema lošeg naroda loši su ljudi, pojedinici... samo sviranje ku... ništa više...

zato mislim da nije trebalo... bolje da žene pričaju o proleću šminakma i cipelama...
 
nije sviranje q, gigule...zasto samo pricati o cipelama samo da se neko ne bi zakacio?
ne insistira se bezveze na ovome u svakoj normalnoj zemlji...
 
pa...pitala je...ja sam odgovorila.sad nema ljutis.ko se nadje uvrejden...pa dobro..nije mu prvi put..neko verovatno ima predrasude prema lekarima jel onog puta izvadih oci sa Kaa samo jer je njegova bivsa bila to i onda poceo da nas pljuje na zdravlju.na kraju je priznao da je pogresio i da ne moze da generalizuje.
ne mogu ni ja...ok mozda se nadje neki pojedinac iz tih grupa koji bi me zasenio ali govorimo okvirno.
 
anakin:
nije sviranje q, gigule...zasto samo pricati o cipelama samo da se neko ne bi zakacio?
ne insistira se bezveze na ovome u svakoj normalnoj zemlji...
ma razumem ali pitam se, da li zaista neko prihvati ili počne da razmišlja drugačije ili ima drugačiji odnos prema drugačijim ljudima ( onima prema kojima gaji predrasude) samo zato što je recimo pročitao na forumu da nije u pravu?
ja jesam za rušenje predrasuda i za odbacivanje stereoptipa o narodima ali...ne znam bilo je tu tema pa ne znam da li je to nekome promenio stav/ oslobodio predrasuda ....

rekoh ja tebe razumem i sigurno si jedna od onih na forumu sa kojom se u ovome potpuno slažem ali ... ne znam ... pitam se samo koliko vredi raspravljati o ovome ovde?
volela bih da nisam u pravu ali uskoro će ovde biti puno ružnih reči o raznim ljudima...
 
hanibaI77:
e obicaj je ko otvori temu da prvi odgovori!!!
e, pa da ;)
Pre svega, ja sam poslednja koja ce da ima ista protiv drugih nacija i sl jer sam sama mixovana sto se tice nacije i religije, a i postujem sve ljude i otvorena sam sto se tice toga, i bila sam i u dzamiji i u Indijskoj crkvi iako nisam ni muslimanka ni Indijka
ne mogu ni da kazem da imam predrasude jer sam sada prilicno upoznata sa svim ovim ljudima... I tako sam skontala da mnoooogi ljudi koji su ceo zivot proveli u Africi i npr Indiji umeju da se ponasaju jako srdacno, ljubazno, jako su veseli i pozitivni i druzeljubivi...(postrasude) To mi se mnogo svidja :D Turci,Kurdi i njihove komsije su uglavnom buuuchni ;) i temperamentni kao i balkanci...
I tako... ima jos mnogo, mnogo stvari...
 
Bila je na faksu jedna devojka Karin,mesana crnkinja-srpkinja...osnovnu i srednju skolu je zavrsila tamo (ne znam tacno gde) a faks ovde...bila je student generacije sa prosekom 10,00....udala se ja mislim ovde za srbina...
Mozda da sam malo vise putovala ne bih tako mislila.
bila sam u Hrvatskoj dosta puta.Uvek imam knedlu u grlu kad boravim tamo.Nisu ljudi neprijatni..ali to je osecaj kog ne mogu da se oslobodim.
 
Vragolasta Amfibija:
imam predrasude prema romima i muslimanima.ne zelim da ucestvujem ni u jednoj oblasti njihovog zivota i ukoliko svako zna gde je cije mesto ja sam tolerantna.
generalno ne volim ni kineze jer su prljavi i nekulturni( za nas pojam) i jako ruzni ljudi.totalno antipaticni.
aj kad se setim jos dodacu
Romi u mnogim drugim zemljama nisu kao kod nas, tj ne prose na ulici i to ali sto jes-jes oni stvaaarno mlogo lazu. Ja poznajem tri i sva trojica se bave kradjom i cesto izmisljaju sve i svasta... Muslimani... mnogi su skroz okej, ja ih znam gomilu ali se stalno bore da pokazu da njihove zene koje nose shamije nisu zaostale ali jbg mnoge jesu...Imam puno protiv tih samija i nikada necu shvatiti kako one ne shvataju da nece zavrsiti u paklu ako to skinu :?
 
Uvjek polazim od toga da nas ima svakakvih....i dobroh i manje dobrih i zlih i plemenitih....medju Muslimanima, Katolicima, Srbima, Japancima, Surinamcima....
Ja nisam mix ali sam se dobrovoljno izmixala....
Jeste: Marokanci se drze jedni drugih
Holandjani su hladni i "maskirani" ( u smislu da im lice izgleda isto bili najbjesniji ili najzaljubljeniji)
Surinamci vole da kuvaju i svi su dobrodosli da jedu
Turci su prljavi
i lista je duga
ali
svi su ljudi
i znam i Surinamaca i Indijaca i Holandjana i Albanaca i Srba i Muslimana i ....
i dobrih
i losih
 
to je predrasuda :-D

znaci ..ipak svi imamo predrasude..ne mora da znaci u negativnom smislu...mozda samo neku rezervisanost ili nedostatak snage,zelje,volje da razumes.

ako bi se stvarno potrudila sigurna sam da bi mogla da razumes zasto to rade.ipak...za razumevanje drugacijeg potrebno je mnogo znanja i multikulturelnog obrazovanja sto svakom nije omoguceno.
definitivno putovanje i ucenje smanjuju broj predrasuda..onda se jasno izdvoji sta je za pokusaj prihvatanja...sta za definitno odbacivanje.
 
eto ameri vole crnce ,daju im jeftin heroin
a i englezi vole albance,diluju qurve zajedno ispred ociju skotland jarda
sve je to biznis
ovde ce biti zesceg napusavanja
zatvaraj temu,ko je nadlezni?
 
mammy:
Uvjek polazim od toga da nas ima svakakvih....i dobroh i manje dobrih i zlih i plemenitih....medju Muslimanima, Katolicima, Srbima, Japancima, Surinamcima....
Ja nisam mix ali sam se dobrovoljno izmixala....
Jeste: Marokanci se drze jedni drugih
Holandjani su hladni i "maskirani" ( u smislu da im lice izgleda isto bili najbjesniji ili najzaljubljeniji)
Surinamci vole da kuvaju i svi su dobrodosli da jedu
Turci su prljavi
i lista je duga
ali
svi su ljudi
i znam i Surinamaca i Indijaca i Holandjana i Albanaca i Srba i Muslimana i ....
i dobrih
i losih
pa da mami al dobrota nije uvek presudna ni za sta...ja za neke narode mislim da su prirodno glupai u proseku pa ako su dobri ok za njih,nije dobrota valjda jedino sto gledamo?ako je neko zadrti musliman a dobar dzaba to jer moze da ti skine zvezde s neba a ako se vencate uvice te u marame
 
gigule:
ma razumem ali pitam se, da li zaista neko prihvati ili počne da razmišlja drugačije ili ima drugačiji odnos prema drugačijim ljudima ( onima prema kojima gaji predrasude) samo zato što je recimo pročitao na forumu da nije u pravu?
ja jesam za rušenje predrasuda i za odbacivanje stereoptipa o narodima ali...ne znam bilo je tu tema pa ne znam da li je to nekome promenio stav/ oslobodio predrasuda ....

rekoh ja tebe razumem i sigurno si jedna od onih na forumu sa kojom se u ovome potpuno slažem ali ... ne znam ... pitam se samo koliko vredi raspravljati o ovome ovde?
volela bih da nisam u pravu ali uskoro će ovde biti puno ružnih reči o raznim ljudima...

ja mislim da se to uci...vecina ljudi ionako prihvata sta mu se servira preko TV ili ide linijom manjeg otpora pa se ponasa kao i vecina...
ako se stvari postave tako da su predrasude nepozeljne, vecina ce ipak da se postavi tako...
kod nas je sasvim normalno da opljujes crnca, pedera ili hrvata..maltene uobicajeno a negde cak i drustveno pozeljno...to je zasto mislim da treba insistirati na ovakvim temama...
 
e kad malo razmislim a zasto ja ne bih imala predrasude?pa ja sam vaspitana na jedan nacin i imam prava da mi se ne svidjaju ili da zazirem od drugih vaspitanja.
zapravo ako mi se nesto ne svidja to je odredjeni mentalitet,npr volim veseli italijanski mentalitet i oni u startu imaju vece sanse da mi budu simpa,ali to ne mora da znaci,
ne volim versku zaslepljenost muslimana i oni u startu imaju jako male sanse ali opet ne mora da znaci
 

Back
Top