Kada cu se stideti Srebrenice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Рецимо, за потребе овог топиц-а, да смо поверовали „правоснажној пресуди“ суда у Хагу о почињеним злочинима у Сребреници. Ерго, ми као народ бисмо се требали стидети, тако кажу неки...
Ја обично кажем – када се Монголи буду стидели Џингис Кана, стидећу се и ја Сребренице. Али то је веома непрецизно. Рецимо да ми предоче статистичке податке да се већина Монгола стиди Џингиса, зашто бих ја веровао тим подацима. Зато ћу дати предност личним контактима. Дакле стидећу се Сребренице оног момента када ме
a) У то убеди Монгол који се стиди Џингис Кана. Сад тешко да ћу уопште наћи Монгола, па због тога
b) Можда ме убеди Португалац (боље Португалка) која се стиди Васка де Гаме. Васко јес био велики морепловац, читао сам ја Лузијаде у оригиналу, али из угла неког Индуса или Арапа он је претеча колонијалне власти. А често је у дипломатији давао предност топовима.
c) Можда ме убеди неки Енглез који се стиди Черчила због свих његових злодела од Бурског рата на овамо.
d) Можда ме убеди Амер који се стиди Кенедија због интервенције у Заливу свиња или зато што је Америку увео у Вијетнамски рат.
Ето тако, можда ме и убеде...
 
dakle, zlocin postoji.To koliko vidim apsolutno niko ne osporava.Ali necete da se stidite dok to drugi ne budu radili.Ajde gospodo draga, psihologiju u ruke, pa procitajte malo nesto o pojmu "Stid"...
Ne funkcionise to tako:"E on je kupio zvaku, sad cu i ja..."
 
1. Подсећам да је Младић ПОЗВАО Алијине хорде да се предају ИЛИ ЋЕ БИТИ УНИШТЕНИ.
НИСУ СЕ ПРЕДАЛИ - почели су да беже... нису ПОЛОЖИЛИ ОРУЖЈЕ ! УНИШТЕНИ СУ -
ТО ЈЕ РАТ .

2. Нису били у питању јадни мали ненаоружани цивили НЕГО ПСИХОПАТЕ КОЈЕ СУ
ПОКЛАЛЕ 2.500 СРБА У БРАТУНАЧКИМ СЕЛИМА. Жене и деца су транспортовани ван
зоне ратних дејстава.

п.с. народна изрека

НЕМОЈ - ПА СЕ НЕ БОЈ !
 
pilgrim_kg:
dakle, zlocin postoji.To koliko vidim apsolutno niko ne osporava.Ali necete da se stidite dok to drugi ne budu radili.Ajde gospodo draga, psihologiju u ruke, pa procitajte malo nesto o pojmu "Stid"...
Ne funkcionise to tako:"E on je kupio zvaku, sad cu i ja..."
Brate moj, RAT sam po sebi i jeste zlocin!!!! Nego mogao bi ti tu psihologiju malo da izucavas.....
 
eremita:
1. Подсећам да је Младић ПОЗВАО Алијине хорде да се предају ИЛИ ЋЕ БИТИ УНИШТЕНИ.
НИСУ СЕ ПРЕДАЛИ - почели су да беже... нису ПОЛОЖИЛИ ОРУЖЈЕ ! УНИШТЕНИ СУ -
ТО ЈЕ РАТ .

2. Нису били у питању јадни мали ненаоружани цивили НЕГО ПСИХОПАТЕ КОЈЕ СУ
ПОКЛАЛЕ 2.500 СРБА У БРАТУНАЧКИМ СЕЛИМА. Жене и деца су транспортовани ван
зоне ратних дејстава.

п.с. народна изрека

НЕМОЈ - ПА СЕ НЕ БОЈ !
AMIN!!!!
 
Zar treba nesto dodati... Cega da se stidim.. Stidim se jedino pljuvanja po srbima koja su se dogodila na ovom forumu zadnjih dana, i to brat na brata. toga se stidim i toga me sramota, kako hocete, .. Toga se stidim, bar ja koji jesam ucesnik pomenutog rata..

A sto se tice Srebrenice i stida, ako nista drugo tu je bilo

"OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB"

S toga..
 
Ne GZ, ne bih rekao je bilo bas "oko za oko, zub za zub"
Jer da je tako bilo, u Srebrenici niko od muslimana ne bi bio postedjen, ni zene, ni deca...niko (na srecu ipak jesu).
Jer je poznato da Oricevi "vojnici" nisu nikog stedeli one tri godine pre oslobadjanja Srebrenice.
Na tu cinjenicu svi zaboravljaju.
 
GZ:
"OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB"

drincic_ordinacija.jpg
 
Svako ko kuka nad 2000 izginulih vojnika tzv. BiH je u rangu onih koji kukaju nad neduznim zrtvama u redovima vojske Vermahta.
Iskreno i od srca se nadam da necu morati da objasnjavam dalje.
Kao Srbinu bi mi tesko pala cinjenica da u mom naroidu ima idiota koji nisu u mogucnosti da razumeju veoma jednostavnu stvar.
 
Duh Sekire:
Рецимо, за потребе овог топиц-а, да смо поверовали „правоснажној пресуди“ суда у Хагу о почињеним злочинима у Сребреници. Ерго, ми као народ бисмо се требали стидети, тако кажу неки...
Ја обично кажем – када се Монголи буду стидели Џингис Кана, стидећу се и ја Сребренице. Али то је веома непрецизно. Рецимо да ми предоче статистичке податке да се већина Монгола стиди Џингиса, зашто бих ја веровао тим подацима. Зато ћу дати предност личним контактима. Дакле стидећу се Сребренице оног момента када ме
a) У то убеди Монгол који се стиди Џингис Кана. Сад тешко да ћу уопште наћи Монгола, па због тога
b) Можда ме убеди Португалац (боље Португалка) која се стиди Васка де Гаме. Васко јес био велики морепловац, читао сам ја Лузијаде у оригиналу, али из угла неког Индуса или Арапа он је претеча колонијалне власти. А често је у дипломатији давао предност топовима.
c) Можда ме убеди неки Енглез који се стиди Черчила због свих његових злодела од Бурског рата на овамо.
d) Можда ме убеди Амер који се стиди Кенедија због интервенције у Заливу свиња или зато што је Америку увео у Вијетнамски рат.
Ето тако, можда ме и убеде...

Bio je rat.U ratu se ubija,valjda.Nije trebalo ni da bude rat,ali kad rat pocne onda treba da se ubijaju protivnici.
 
SRJ nije imala kontrolu nad RS
HAG - Zastupnici SCG tvrdili su juče u nastavku izlaganja po tužbi BiH protiv SCG u Hagu da je RS od 1992. do 1995. godine imala "faktičku državnost" i "sopstveni Ustav", da je bila prihvaćena kao "glavni politički igrač u pregovorima u vezi s Vens-Ovenovim planom" i da joj je Savjet bezbjednosti uveo sankcije.

Iz toga, kako je rekao britanski advokat Ijan Braunli, zaključuje se da tadašnja SR Jugoslavija nije imala "efektivnu kontrolu" nad osamostaljenom RS.

Nakon povlačenja JNA u maju 1992. godine SR Jugoslavija, tvrdi Braunli, nije kontrolisala vojne operacije u BiH, a pomoć u snabdijevanju VRS po njemu "ne znači da je postojala kontrola iz Beograda".

On je negirao da je Beograd podržavao i kontrolisao paravojne formacije, kao što su Srpski četnički pokret Vojislava Šešelja i Arkanova Srpska dobrovoljačka garda. Dokazi o naoružavanju i obučavanju paravojnih formacija na koje se poziva strana BiH, tvrdi Braunli, zasnivaju se na novinarskim izvorima i nisu dovoljni da bi se država proglasila odgovornom za genocid.

Braunli tvrdi da nema dokaza da je Slobodan Milošević unaprijed znao da će se u julu 1995. dogoditi masakr u Srebrenici. U prilog tome citirao je dijelove knjige lorda Ovena, koji "vjeruje da je Milošević 1993. godine spriječio da Mladić uđe u Srebrenicu".

Ukazujući na to da se Milošević nije slagao sa rukovodstvom Srba u BiH, Braunli se pozvao na Ovena koji je napisao da su "lideri Srba u BiH bili veći nacionalisti od Miloševića", i da se Milošević i Karadžić nisu slagali jer su "obojica željeli da budu vođe Srba".

Nakon Braunlija, njegov francuski kolega Ksavije de Ru je iznio argumente kojima se osporava da se zločini počinjeni u BiH mogu kvalifikovati kao genocid. On je rekao da su se u BiH desili strašni zločini i ubistva, ali da se oni ne mogu definisati kao genocid.
 
urospo:
Ne GZ, ne bih rekao je bilo bas "oko za oko, zub za zub"
Jer da je tako bilo, u Srebrenici niko od muslimana ne bi bio postedjen, ni zene, ni deca...niko (na srecu ipak jesu).
Jer je poznato da Oricevi "vojnici" nisu nikog stedeli one tri godine pre oslobadjanja Srebrenice.
Na tu cinjenicu svi zaboravljaju.

Па јес' геноцид су у ствари вршили они, а не Срби.
Убити само ратне заробљенике није геноцид. Посебно ми иду на ку*ац они антисрби који пореде Сребреницу и Аушвиц.

PAC-PAC:
Svako ko kuka nad 2000 izginulih vojnika tzv. BiH je u rangu onih koji kukaju nad neduznim zrtvama u redovima vojske Vermahta.
Iskreno i od srca se nadam da necu morati da objasnjavam dalje.
Kao Srbinu bi mi tesko pala cinjenica da u mom naroidu ima idiota koji nisu u mogucnosti da razumeju veoma jednostavnu stvar.

Па јес тако је...
 
Duh Sekire:
Па јес' геноцид су у ствари вршили они, а не Срби.
Убити само ратне заробљенике није геноцид. Посебно ми иду на ку*ац они антисрби који пореде Сребреницу и Аушвиц.
Па јес тако је...

А Екуменизам! Шта је то? То је измишљотина оне исте исконске Змије ( који је "ђаво и сатана", Откр. 12,9)
Тако је заробљеници су терет економији земље у рату
 
Пантеру, шта ће ти тај клерофашистички аватар?!?

Бл:
А Екуменизам! Шта је то? То је измишљотина оне исте исконске Змије ( који је "ђаво и сатана", Откр. 12,9)
Тако је заробљеници су терет економији земље у рату

Можда си мислио на економизам ;)
А и што би се стидели Сребренице, леп градић у Републици Српској :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top