planete na Asc

Ametist,
To je vise generacijski polozaj Plutona (u Vagi), sto znaci da ga ima dosta ljudi, ali posto je u prvoj kuci moze doneti pojacanu bioenergiju, razvijeniju intuiciju. Posto je i Saturn tu, verovatno da ta osoba izgleda starije od svoje generacije ili se ponasa ozbiljnije...

Do kuckanja:D
 
Pluton na Asc? Kod mene je to i malo komplikovanije (conj.Saturn 90 Mars), ali me bas zanima kako to drugi prezivljavaju, ili mozda neko o meni zna i nesto sto jos ne znam? :rolleyes:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Luna la Strada:
Kod mene je to i malo komplikovanije (conj.Saturn 90 Mars), ali me bas zanima kako to drugi prezivljavaju, ili mozda neko o meni zna i nesto sto jos ne znam? :rolleyes:

Ja ga imam na ascendentu, u konjukciji sa mesecom, u prvoj kuci. Kako se prezivljava? Pa ok, sem kad su neki zesci tranziti. Onda je bas frka...
 
Luna la Strada:
Pa to moze da bude tesko,ali i mastovito...Recimo da se lako istripujes,ili da si sklon/a preterivanju,ili da previse razmisljas o sebi,ali znam da je TAJ pluton odlican za privlacnost uopste...

Pa ok, bas je prava rec upotrebljena. Istripovati se. No, pre neki dan, tj juce, smo sedeli nas 6-7 i ustanovilo se da cetvoro od nas ima Pluton na ascendentu. Sve cetvoro imamo jaku harizmu, ne sad da je to trip nego kzm po iskustvu, kod suprotnog pola i jako lako obracaju paznju na nas. Nisam o tome juce razmisljao, ali evo mozda je to to?
 
Pa naravno...nisam samo zelela da ja prva to kazem,ali istina je. Pluton je magnetican,a na ascedentu utice na pojavu,markantnost i upadljivost osobe (da ne preteram), ALI je uzasno naporan samom nosiocu ove nagalasene prve kuce. Moram da primetim i da je tebi,ipak lakse sa tim benignim mesecom,nego meni sa vec pomenutim malefikom. Doduse, bitno je i gde je taj plutonijumski ascedent...
 
Osobe sa Plutonom na asc imaju jaku harizmu,ostavljaju utisak,zapravo ljudi ih dozivljavaju ili krajnje negativno (sto je cest slucaj) ,ili extra poztivno ...
Imaju dosta plombiranih zuba.....
Imaju najvece sanse da u zivotu imaju bar jednu operaciju.
Razmisljanja o smrti im nisu strana.
Moguce je da se bave okultnim.
Naravno sve zavisi od znaka u kome se Pluton nalazi....i od aspekata.......dispozitora itd..
 
Luna la Strada:
Kod mene je to i malo komplikovanije (conj.Saturn 90 Mars), ali me bas zanima kako to drugi prezivljavaju, ili mozda neko o meni zna i nesto sto jos ne znam? :rolleyes:


Jedna zanimljivost: Kome je vreme rodjenja tacno , pa mu je Pluton tacno na ascedentu koliko sam ja do sada videla, uvek daje osobe cije su se majke jedva porodile sa njima i do slovce je nekome ( majci ili natusu ) zivot bio u toku porodjaja ugrozen. Vecina njih je smrt gledala u lice na samom pocetku zivota. Daje majci carski rez ili jako krvarenje na porodjaju a sve je to trauma sa kojom se novorodjence suocava sto ih podsvesno prati celoga zivota i daje strah od smrti. Operacija jedna najmanje sledi sigurno. Znam devojku kojoj su povredili kukove na rodjenju , jer joj se majka bas namucila , pa su je vukli iz majcine utrobe i povredili joj kukove , da bi je odmah kao bebu operisali par puta!
 
Neptunijanka:
Jedna zanimljivost: Kome je vreme rodjenja tacno , pa mu je Pluton tacno na ascedentu koliko sam ja do sada videla, uvek daje osobe cije su se majke jedva porodile sa njima i do slovce je nekome ( majci ili natusu ) zivot bio u toku porodjaja ugrozen. Vecina njih je smrt gledala u lice na samom pocetku zivota. Daje majci carski rez ili jako krvarenje na porodjaju a sve je to trauma sa kojom se novorodjence suocava sto ih podsvesno prati celoga zivota i daje strah od smrti. Operacija jedna najmanje sledi sigurno. Znam devojku kojoj su povredili kukove na rodjenju , jer joj se majka bas namucila , pa su je vukli iz majcine utrobe i povredili joj kukove , da bi je odmah kao bebu operisali par puta!
Vidis,ja to nisam imala prilike da cujem,ni da iskusim,kao ni mnogi drugi. Pa,pretpostavljam da se radi o lose aspektovanom ascedentu,tj.da je pluton samo zacinio celu pricu. :confused:
 
Neptunijanka:
Jedna zanimljivost: Kome je vreme rodjenja tacno , pa mu je Pluton tacno na ascedentu koliko sam ja do sada videla, uvek daje osobe cije su se majke jedva porodile sa njima i do slovce je nekome ( majci ili natusu ) zivot bio u toku porodjaja ugrozen. Vecina njih je smrt gledala u lice na samom pocetku zivota. Daje majci carski rez ili jako krvarenje na porodjaju a sve je to trauma sa kojom se novorodjence suocava sto ih podsvesno prati celoga zivota i daje strah od smrti. Operacija jedna najmanje sledi sigurno. Znam devojku kojoj su povredili kukove na rodjenju , jer joj se majka bas namucila , pa su je vukli iz majcine utrobe i povredili joj kukove , da bi je odmah kao bebu operisali par puta!
Doduse,mojoj majci je zivot bio ugrozen citavih 22 godine nakon porodjaja. :twisted: he-he!
 
Evo jedan primer....
Moj mali ima podznak u skorpijonu, sa Plutonom.Taj Pluton u sekstilu sa Uran-Neptunom i 120 od Marsa.

Ja u natalu imam Marsa, sa juznim cvorom u 5, u skorpionu.Mesec-Pluton-Uran konjukcija.


Na porodjaju tri puta padala u klinicku.Ivukli me.
Nemam posledica.
Sve pod kontrolom.
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Evo jedan primer....
Moj mali ima podznak u skorpijonu, sa Plutonom.Taj Pluton u sekstilu sa Uran-Neptunom i 120 od Marsa.

Ja u natalu imam Marsa, sa juznim cvorom u 5, u skorpionu.Mesec-Pluton-Uran konjukcija.


Na porodjaju tri puta padala u klinicku.Ivukli me.
Nemam posledica.
Sve pod kontrolom.

Mislim da je ovde bitniji tvoj Rx. Pogledaj 8.kucu,kako ti je aspektovana 4.kuca,mozda i 12.(bolnice...),ili njihovi vladaoci. 8)
 
Evo nekih zanimljivih lichnosti sa Asc 0 PL...
Rasputjin, ubica Manson, kolega mu Landrou, Fon Braun(mislim da je on iz Hitlerove ekipe)
Jeste li se uplashili? Naravno tu su se umeshali i drugi teshki aspekti, a postoji i mishljenje da navedeni aspekt, ukoliko se ne ispolji kao agresivan, ima tendenciju da privlachi manijakalne tipove, posebno za vreme nekog losheg tranzita.
 
Mislim da su to ljudi magneticnog pogleda, jake harizme, ljudi kojih se drugi "boje"....
Mozda neki ratnici, vojnici? Ljudi koji izgledaju opasno.... :)

Čitajući sve komentare na ovu temu reći ću vam i ovo: moj sinčić ima 20 mjeseci i Pluton u 1. kući u Strelcu ( inače je Lav sa podznakom Strelca).

Zaista ima manetičan pogled, i nevjerovatnu harizmu za ljude oko sebe. Njega jednostavno svi obožavaju jer im je neopisivo sladak sa andjeoskim licem i okicama. A samo ja znam koliko je mali svjestan, prepreden i svakome se na pravi način podvuče pod kožu! :evil:

Vjerovantno je još uvijek mali da se sudi, ali njemu bi taj Pluton možda mogao da donese jako puno lijepog!
 
E sad mene interesuje jedna stvar...5, kuca treba da predstavlja 1 dete:think:..i one planete koje se tu, i na asc. nadju su izrazene kod prvog deteta...
E pa mojoj mami je Pluton na samom vrhu 5.,bas sam gledao i Pluton i Uran,a ima me u oba...a caletu na samom podznaku u devici isto,i to bi trebalo da znaci da kod mene Pluton deluje...ili bi bar trebalo?zato sto retko kod koga deluje

A samo ja znam koliko je mali svjestan, prepreden i svakome se na pravi nacin podvuce pod kozu!
:lol: a to su i meni pricali kad sam bio mali....

Donece sto posto....samo gledaj aspekte:)
 
Poslednja izmena:
Sestra mi ima pluton u 1.i sve sto mogu da kazem je - zena zmija:) Hipnotisusici i prodoran pogled.....

upINtheSKY: ti ono bese imas pluton u 5., nasledio ga od mame...:) Mali offtopic,primetila sam da deca nasledjuju polozaje planeta (po znaku,kuci i aspektima ) od svojih roditelja. Bila je neka tema o tome,al' ne mogu da se setim kako se zvase....:) :Poz
 

Back
Top