Vojna akademija?

Da li drzava sve placa kada se dobri studenti skoluju na trosku drzave ja mislim ne a kada nemaju tvoji da ti daju ni dinara za kartu do faksa pa ti vidi.:sad2: Ima na VA i dobrih momaka ali takva je cela drzava daleko smo mi od sorbone. Odakle ti znas ove elektro termine?
 
A sto se skolovanja tice... Znas kako se kaze... Ko hoce on nadje nacin... ko nece, igovor ;)

Moj drug je celo studiranje radio fizicke poslove da bi imao od cega da zivi... jer je siroce... a eno ga sad hirurg u Klinickom centru Srbije... Sve se moze kad se hoce... ;)
 
Nesto mi govori da se mozda nas dvoje znamo ali mozda proslo je kroz VA dosta ljudi. Ovi termini se ne uce u srednjoj mozda si na VA bio takav smer ili na civilnom ali su dosta strucni mozda su pomenuti na civilnom ja mislim.
 
Nesto mi govori da se mozda nas dvoje znamo ali mozda proslo je kroz VA dosta ljudi. Ovi termini se ne uce u srednjoj mozda si na VA bio takav smer ili na civilnom ali su dosta strucni mozda su pomenuti na civilnom ja mislim.

Ma to nije ni bitno... ovde smo samo avatari sa imenom... i stavom... Forum je beg od stavrnosti... Upravo je anonimnost njegov najveci kvalitet... Da je srece ove stvari bi se mogle procitati u Odbrani... ali njima jos nisu javili a je Tito umro :ovca:
 
ispricasmo se ti i ja ovde za sve pare... a deca se smorila i pobegla... moracemo da promenimo ime teme u "Dorian&Panta Inc."

odoh da spavam... nema leba od mlacenja prazne slame... treba raditi sutra :)

pozdravljam te pa se vidimo u narednim obracunima ;)
 
Mozda smo im pomogli ima ovde materijala ko cita shvatice, dobri su momci. Mozda neko od njih bude general pa nesto promeni na bolje. Vidis za 20 godina sig general a ti i ja panto rezerva i komanda noz na oruzije i juris:per: odo da vidim sta rade Rusi samo sto nisu stigli eno ih u Moskvi:hahaha:
 
Da li drzava sve placa kada se dobri studenti skoluju na trosku drzave ja mislim ne a kada nemaju tvoji da ti daju ni dinara za kartu do faksa pa ti vidi.:sad2: Ima na VA i dobrih momaka ali takva je cela drzava daleko smo mi od sorbone. Odakle ti znas ove elektro termine?
realno, uvek ti treba para za studiranje. ja sam bio na budzetu, pa opet su mi istresli bar 1000e iz dzepa. jer je fakultet lopovska institucija gde se naplacuje sve zivo i mrtvo. a budzetskim studentima samo je skolarina regulisana, nista drugo nije.

npr overa semestra (najobicniji produkt birokratije koja je izjavila potrebu za njime, da bi ga ista prodavala) je na mom fakultetu kostala: 1500 (hiljadu i nesto u svakom slucaju), a ako prenosis neki predmet odnosno imas nepolozenih iz prethodne godine onda skoro 3000, a ako si obnovio godinu onda 6000. i sad je tebe fakultet olaksao za par hiljada - jesi dobio nesto za te pare? ne. isto ti je kao da si ih pocepao na ulici i bacio iza sebe.
pa plus knjige i ostale zaebancije... a troskove zivota jos nisam ni dotakao...
 
da, on.
ne, ne bih se baktao sa puskicama, prevelik rizik je to. mislim nece me obezglaviti zbog njih, ali zaista bih trebao da budem u ocajnom polozaju da bih pribegao puskicama.
ja uzmem pa naucim. a ovde nazalost klinci su u stanju da provedu 3-4 sata praveci puskice, umesto da uce. i naravno da ne poloze nista... a prepisivanja ima ko i svugde - dok te ne uhvate. i neverovatno koliko se trude oko puskica, distribucijom istih i slicno. :roll:
a sto je najtuznije, iste te vojna obuka najmanje interesuje. ne znam zbog cega su ovde zaista. taj ce sutra da komanduje nekim ljudima, a i sam za sebe je izgubljen slucaj. vojska ih ne interesuje, a nauka jos manje.
a mi koje vojska interesuje, dobijamo epitet "paljevina" :roll:

Meni se baš sviđa kako ti razmišljaš i hvala je bogu da se takvi kao ti javljaju na ovakav forum. Sve najbolje.
 
Racunaj pocetkom aprila... svake godine je razlicito...
ne

Moze neko da mi kaze, kada se otprilike poziva na polaganje testova, prijemnog i na zdravstvene preglede....? Naravno pre toga predamo sva potrebna dokumenta :D

to u sustini zavisi od toga u kojem mestu konkurises odnosno odakle si. oni to teritorijalno podele, pocinje se prvih dana maja, pa traje do sredine juna. ja sam bio za titov rodjendan:lol:, 25. maja, a npr iz Pirota su dolazili u junu.
 
VA je leglo neznanja u kome dobra deca pate i propadaju, a sljam dobija svoju priliku... Kako sada stvari stoje...

Svoje dete nikada ne bih poslao tamo... Priznajem da je sada malo bolje... ali niko ne pokusava da ispravi greske nanete Akademiji u proslosti... Zidamo sistem na trulom temelju... Zna se od cega se pravi pita, a od cega nikako... Ako neko hoce da baci par godina zivota, da nauci beskorisne stvari i dobije cir na zelucu... Welcome to MA :)

Ne znam zašto si tako negativan. Da li imaš neko lično iskustvo koje te je toliko porazilo pa sad gledaš iz crnog ugla? Po meni, za one koji žele spoj fizičkog i duhovnog, nema bolje škole od akademije. Polako se stiču uslovi da jaka konkurencija eliminiše one koji nisu ni za nauku ni za vojsku. I ne zaboravi, akademiju upisuju građani Srbije, a ne prestolonaslednici britanskog prestola.
 
Sta da im radim... Da je lose, lose je... Da ima gorih, ima... Nismo najgori... ali sto kaze patrijarh Pavle... "Bog od nas ne ocekuje vise nego sto mozemo... ali ni manje!"

Tako da... :pop:
 
Poslednja izmena:
ne



to u sustini zavisi od toga u kojem mestu konkurises odnosno odakle si. oni to teritorijalno podele, pocinje se prvih dana maja, pa traje do sredine juna. ja sam bio za titov rodjendan:lol:, 25. maja, a npr iz Pirota su dolazili u junu.

Cime garantujes da nece biti u aprilu...?!:zcepanje:

Ne mogu se izvoditi zakljucci na osnovu ogromnog iskustva od celih godinu dana... ili manje :ovca:
 

Back
Top