Faza ili?

sidarta

Obećava
Poruka
86
Imam sina od 27 meseci,u zadnja 2-3 meseca totalno je promenijo ponasanje.Od mirnog i poslusnog deteta postao je pravi mali 'zverko'.Kad neko dodje kod nas pocinje skakanje,vristanje,otimanje igracaka,udaranje.U stvari cim nije po njegovom nastaje ovaj haos.Dali treba da potrazimo strucnu pomoc ili je to faza koju treba da prezivimo.
 
И мој син то исто ради ... има 25 месеци ... био је фина, мала бебица, а сада ... покидао нам је живце. Но, срећом, имамо и старијег са којим смо већ прошли све то ... дефинитивно је то ФАЗА! Зато, не брини, све ће то проћи. Веома могуће да само жели пажњу или се прави важан. Само искулирај.
 
da se pridruzim "kolegicama"
to je samo faza...doslo je vrijeme da se ispituju granice i da bebica vidi dokle moze da "gura" sa vama...
navikni se
moj ima 7 godina i stalno prolazimo neke "FAZE"
 
sidarta:
Imam sina od 27 meseci,u zadnja 2-3 meseca totalno je promenijo ponasanje.Od mirnog i poslusnog deteta postao je pravi mali 'zverko'.Kad neko dodje kod nas pocinje skakanje,vristanje,otimanje igracaka,udaranje.U stvari cim nije po njegovom nastaje ovaj haos.Dali treba da potrazimo strucnu pomoc ili je to faza koju treba da prezivimo.
Naravno da je faza.
Ne bi zbog toga trebala tražiti stručnu pomoć. Toliko možeš i sama. Ne treba djecu tući, ali ne treba im ni popuštati.
Ne dozvoli da s tobom manipuliše, kasnije kad poraste, to će mu dosta lakše ići za rukom. Treba da se zna ko je roditelj i da roditelj treba da se poštuje.
Neka nastaje haos ali istraj!
 
Ne treba ti strucna pomoc. Ne popustaj i ne ispunjavaj njegove zelje ako se kose sa tvojim misljenjem i stavom bez obzira koliko on to naizgled drasticno prezivljavao.
Nekad ces sama sebi izgledati surovo i docices u iskusenje da mu popustis, ne popustaj i izdrzi . Sve ce to proci i doci na svoje mesto.
I jos nesto, ti i tvoj muz morate uvek imati isti stav u ocima deteta, niko ne sme da popusti.
 
znaš šta --- nedo bog da to nije samo faza ,,, kod mog sina ta faza traje već tri godine ,, malo nam se odužila faza ,,,ja sam trenutno u stanju faziranja ,,, to mu dodje izvedeno iz srpske reči --krizira zbog faze ,,, ali zato su devojčice divne ,,,
 
Ah,da,to je ta chuvena faza inata kod klinchica...Mnogo slatko...Pogotovo shto sam ja to gledala kod sestrina dva klinca,pa mi je i bilo simpatichno.Mogu misliti kako je bilo njoj...
 
Sad se setih...Na nekom sajtu(stranom) nadjoh slichno pitanje;oni su odmah preporuchili psihologa i uzimanje Ritalina.Takodje,moj profa je prichao da danas mnogo dece u Americi biva praktichno kljukano lekovima od 2.-3. godine zbog ADHDa,poremecaja nedostatka paznje(vishe kao da ne moze da bude mirno).Nadam se da to nece biti sluchaj i kod nas...
 
dankam:
Sad se setih...Na nekom sajtu(stranom) nadjoh slichno pitanje;oni su odmah preporuchili psihologa i uzimanje Ritalina.Takodje,moj profa je prichao da danas mnogo dece u Americi biva praktichno kljukano lekovima od 2.-3. godine zbog ADHDa,poremecaja nedostatka paznje(vishe kao da ne moze da bude mirno).Nadam se da to nece biti sluchaj i kod nas...
Па, зар пажњу да надокнађујемо лековима??????
Они нису нормални! Лакше им је да их накљукају "отровима" него да одвоје малкице времена да буду са својом децом! Страшно!
 
Svaka godina deteta je neka faza.
Te ovo te ono i tako celoga zivota :lol:
Moras biti spremna da dobro posmatras svoje dete.
Deca su uvek onakva kakva mi hocemo da budu :-P
Ako ti je nesto skrenulo paznju kad je nesto uradio onda ce to stalno raditi da bi bio primecen.Ako ti to vec smeta onda nisi reagovala na prvu loptu :)
Sad je u fazi kad moras da mu posvetis punu paznju.
Moji su vec veliki ali su i one imale ispade tipa dranja,mlataranja i td..
Uvek sam se postavljala strogo u tom trenutku a kad prestane istog momenta bih i ja menjala svoje raspolozenje :wink: Moja starija cera me je pitala videvsi takvu scenu zbog sladoleda gde je mama popustila"Da li smo i mi bile takve i sta si ti radila"
"Pa uvek bi se dogovarali ili sam vam kupvala slag u krnetu i tako vi zadovoljne a ja mirna"
"Ja mi ne bi dala!!!!" " :shock: "
"MOJE JE DA TRAZIM A TVOJE JE DA NE DAS"
Naucila me je sa svojih10 god. kako da se postavim dalje u njihovom zivotu :lol: :lol:
 
Koda dece stvarno postoji "kriza treće godine" koja se poistovećuje sa fazom puberteta. Sa prvim detetom to nisam znala pa sa otišla psihologu koji me je posavetovao da dete prvo upišem u vrtić kako bih smanjila tenziju i uspostavila red u kući, po sistemu "svako na svoj zadatak". Trenutno sam ga poslušala pa mi se kako tako vratio red u život. Ona je bila sa svojim vršnjacima, jela i spavala na vreme, a kad bi došla kući konflikti su bili daleko manji.
Inače, devojčice baš nisu takvo cveće kao što se misli. Imam dva cvetka, 5,5 i 3 godine, ali sa puno trnja!! Obe idu u vrtić i to veoma rado, jer sam ja vrlo fleksibilna i nisam imala predrasude po sistemu tamo će da otvaraju prozore da bi se deca razbolela pa da ih je manje u grupi, vaspitačica mrzi moje dete ne pridaje mu dovoljno pažnje itd., pa su i one prihvatile takav stav. Deci je mesto sa njihovim vršnjacima!
Ali, kad baš prevrše svaku meru i postanu nesnosne, a ja nervozna iz ko zna kojih razloga, progutam jedan "persen" koji mi poveća dozu tolerancije i tako ostanem istrajna u svojim vaspitnim metodama. Probajte, na biljnoj bazi je i ne stvara zavisnost.
 

Back
Top