psihologija ili komunikacije-informacije

Loo

Zainteresovan član
Poruka
341
Dvoumim se, psihologiju volim,ali cini mi se da ce mi posle biti lakse sa komunikacijama (radi posla) koje ukljucuju - medije, zurnalizam, marketing, public relations... Volim takodje pisanje, jezike... (Inace oba fakulteta nisu u SCG i necu dakle, studirati na srpskom.)

Dakle, sta vi mislite koji vec imate iskustva sa fakultetom? Vec sam pokusavala da kontaktiram neke studente,ali mislim da je najlakse otvoriti temu. Sta uraditi, misliti na zadovoljstvo ili na ono sto je perspektivnije?

Hvala unapred za svako misljenje!
 
najbolje ti je da upises nesto sto stvarno volis,a ne samo da bi nasla lakse posao!!!!
npr,mene roditelji nagovaraju da upisem pravo,zato sto mogu da se zaposlim lako,al ja cu da upisem socijalni rad na fpn,to me stvarno zanima,bolje je da upisem nesto sto volim pa i sa nadom da cu nac posao nego nesto sto ne volim,tako necu nikad zavrsit!!!
a i ti ces da studiras u inostranstvu,tako da,sta god da upises od ta 2,imas vise sanse da se zaposlis,nego da to zavrsis u SCG!!!
Pooz!!!
 
I ja se slazem da treba da upises to sto volis!!!Ja sam prosle godine zavrsila skolu i htela sam da upisem psihologiju iako su mi govorili da to ne radim. Ja sam istrajala, ali to nije bilo dovoljno, posto nisam imala dovoljno bodova, ali sam polozila prijemni ( U bg - u je velika navala na ovaj smer) i tako sam upisala megatrend, kulturu i medije. Zadovoljna sam i lepo mi je s obzirom na to da ja kulturu obozavam , a i kazu mi da cu s ovim naci pre posao.
Tesko je provesti najmanje cetiri godine na faksu koji ne volis, jos gore ako nisi hteo da ga upises!!!
Tako da ti dobro razmisli i upisi ono sto volis i zelis. Jer faks, ma koji to bio je samo odskocna daska za dalje, posle je najbitnije kako se snadjes.
Sreca da se meni ovo svidelo sto sam upisala, jer znam, da mi se nije svidelo, ne bih ga zavrsila!!!
Druge slusaj, samo sebe cuj (konkretno za faks, ne za sve u zivotu)
 

Back
Top