KLOT-FRKET

esperanca137

Iskusan
Poruka
6.368
Pre neki dan otvorim ja kevin orman - naravno htela sam da joj maznem jednu rolku:lol: i tako polako pocnem da preturam po njenim stvarima i boc u prst.:shock:
Pogledam ja malo bolje,kad ono kesa sa iglama za pletenje,vunica i moj rad od pre par godina.Covece,nikad nisa naucila da pletem.Sve su zene u mojoj porodicu znale,a ja.....:? Gledam ja ono pletivo - ispleteno stisnuto ko tapiserija:roll:na kraju nisam mogla ni iglu da provucem,jer sam plela tvrdo-kako kaze moja mama.A bas bih volela da naucim da pletem.

Sta kazete devojke,jer ume neka da plete i da li ima uopste zelju da to nauci:D
Npr da isplete sebi sal,dzemper..........:D
 
pa znam ja, onako, al bez neke tendencije da sama sebi neshto pletem
mashinsko uvek izgleda bolje
al mi recimo zhao shto ne znam da heklam, to je skroz cool, navatala sam baku par puta da mi umesto standardnih miljea, zavesa i stoljnjaka (za miraz :lol: ) ishekla par perverzija, i onda mi super kad me neko pita gde sam to kupila, a ja sva ponosna na svoj unikat :D
 
Meni je keva,dok je jos mogla plela fantasticne rupicaste dzempere koje sam bas iznosala:D Ma volela bih da naucim i da heklam.Videla sam fantasticne isheklane bluzice.
Mozda na leto ipak nadjem neku komsinicu koja zna da hekla i naucim.Verovatno i nije toliko tesko,al sad nemam vremena,a i previse sam umorna kad dodjem s posla:roll:
 
eh, pa bila sam naucila..da dokazem da mogu:mrgreen:

al dosadno, bre...u srednjoj skoli sam vezla vilerove goblene..moja keva ih je obozavala, pa sam joj uradila valjda jesen..il bese leto?ne mogu da se setim...vez me je smirivao, i imam za to strpljenja..vidis, mogla bih tim da se zanimam..jedini problem je stio mrzim goblen na zidu..jezim se..uzas..bolje je strikati...
evo da pohvalim gigu..svojerucno izradjen sal-unikat...super je ispao:wink:
 
Jao ja sam totalni anti-talenat! :(
A baka mi je veeeeeliki majstor za pletenje i heklanje! :D Stalno ima nesto u rukama i sve stvarno bude predivno kada zavrsi. :) Nedavno me je obavestila da mi je isheklala stolnjak za veridbu! :lol: A od veridbe jos ni traga ni glasa! :lol: Fali joj jos samo damast pa da zavrsi. :) Moracu da joj kupim. :p
A i druga baka lepo ume i mama i tetka (dobro njih dve i nisu neki majstori ali znaju :roll: ), a ja nista. :-( Probala sam pre, ali ne ide mi bas. :roll:
 
...K'o i sve staramajke zdravo volemo da se zanimamo sa necim za 'u ruke'...:D...Poodavno bese kako smo ucili i malko praksirali, al' osim goblencica, znamo i malko sa strikacim iglama br. 6 (klot, frket i pirinac :lol: ), a s' 'eklicom niske i visoke stubice s' navijutkom i bez...A u Kreativnoj radionici u Domu pionira i omladine naucili smo i tkanje na razboju, tapiserije i makrame...:lol:...Oplicemo s' iglama - po potrebi...:p
 
Znam da pletem, ali sam to zadnji put radila u 2.r.osnovne :) ( nije tesko da se nauci! )

Imali smo ( u moje vreme :razz: ) predmet Domacinstvo , pa smo tkali na razboju (malom) -> i bilo je interesantno.

{ Ipak sam najvise volela da slikam, pa to radim i danas..i znam da to nema veze sa temom :razz: }
 
ja znam samo sal:pravo bez mesanja boja.
tako je jedna moja bivsa ljubav dobio sal za novu godinu al posto sam se na pola posla uveliko smorila sal je bio taman jednom da stavi oko vrata i da gurne pod jaknu ne bi li ostao na mestu :lol:
 
Učili smo to nekad na časovima domaćinstva .... ja znam osnove klot i frket ... ali nikad nisam imala volju da od toga nešto napravim .... nezanimljivo mi to štrikanje, heklanje i ostali ručni radovi.
 
esperanca137:
Pre neki dan otvorim ja kevin orman - naravno htela sam da joj maznem jednu rolku:lol: i tako polako pocnem da preturam po njenim stvarima i boc u prst.:shock:
Pogledam ja malo bolje,kad ono kesa sa iglama za pletenje,vunica i moj rad od pre par godina.Covece,nikad nisa naucila da pletem.Sve su zene u mojoj porodicu znale,a ja.....:? Gledam ja ono pletivo - ispleteno stisnuto ko tapiserija:roll:na kraju nisam mogla ni iglu da provucem,jer sam plela tvrdo-kako kaze moja mama.A bas bih volela da naucim da pletem.

Sta kazete devojke,jer ume neka da plete i da li ima uopste zelju da to nauci:D
Npr da isplete sebi sal,dzemper..........:D


Niti umem niti imam bas neku zelju da naucim :?
 
esperanca137:
Pre neki dan otvorim ja kevin orman - naravno htela sam da joj maznem jednu rolku:lol: i tako polako pocnem da preturam po njenim stvarima i boc u prst.:shock:
Pogledam ja malo bolje,kad ono kesa sa iglama za pletenje,vunica i moj rad od pre par godina.Covece,nikad nisa naucila da pletem.Sve su zene u mojoj porodicu znale,a ja.....:? Gledam ja ono pletivo - ispleteno stisnuto ko tapiserija:roll:na kraju nisam mogla ni iglu da provucem,jer sam plela tvrdo-kako kaze moja mama.A bas bih volela da naucim da pletem.

Sta kazete devojke,jer ume neka da plete i da li ima uopste zelju da to nauci:D
Npr da isplete sebi sal,dzemper..........:D
Nije teško, vjeruj! Kad su mogle naše bake, mahom nepismene žene, da toliko "bodova" savladaju i pletu kao singerice zašto bi to tebi bio problem? :wink:
Iz zezanja sam probala i naučila čak plesti i čarape! Bilo mi interesantno, samo da je što komplikovanije. Tako je bilo i sa kukičanjem. Kada sam savladala prestalo me je zanimati.
Goblene sam vezla kao predškolsko dijete. Sjećam se nekih crtanih goblena dok mi je majka tada radila goblene sa šemom.
 
-Eva-:
Nije teško, vjeruj! Kad su mogle naše bake, mahom nepismene žene, da toliko "bodova" savladaju i pletu kao singerice zašto bi to tebi bio problem? :wink:
Iz zezanja sam probala i naučila čak plesti i čarape! Bilo mi interesantno, samo da je što komplikovanije. Tako je bilo i sa kukičanjem. Kada sam savladala prestalo me je zanimati.
Goblene sam vezla kao predškolsko dijete. Sjećam se nekih crtanih goblena dok mi je majka tada radila goblene sa šemom.

ma ja vise volim da majstorisem po kuci nego da pletem:roll:
znas,nekima ili ide ili ne ide:-? kad budem imala vise vremena pokusacu,pa kom obojci kom opanci:lol: :lol: :lol:
 
gigule:
@ čokoladice
ako sam ja naučila svi mogu, veruj mi ;) :lol:
Ma nemam neku zelju da naucim ali lepo bi bilo znati!
A stvarno sam antitalenat, secam se da sam kao plela nesto, ispalo je tvrdo kao kamen, uzas jedan! :lol: I sve nekako nejednako! :lol:
A jednom sam radila i goblen! :roll: To je tek trebalo videti, kakvi cvorovi, kakav haos iza! :shock: :lol: Nesto sam zestoko sjebala, pa nisam mogla vise ni iglu provuci! :lol:
I da umem, cisto sumnjam da bi plela jer se brzo smorim sa takvim stvarima. :roll:
 
esperanca, kad vidim tvoju temu odmah me asocira na onu emisiju što vodi ona bundevarka i bljak mi je...
Inače - znam da heklam ali ne znam da štrikam, to mi nikada nije bilo jasno.
Heklica ima onu kuku gore koja brani koncu da se svuče a sa igle sve spada i mrsi se :(
 
Ja sam kao dete imala zelju da naucim da strikam , i ucile su me mama i baka. I moj rad je bio tvrd kao djavo. Ubrzo sam batalila. Sad nema sanse da bi me neko naterao da to radim. A bas bi bilo dobro ištrikati kapu i šal za beogradsku košavu. ;)
Moju dobru drugaricu je mama terala (bile smo u Osnovnoj školi) da uči štrikanje, heklanje i tako to, jer kad se uda mora to da zna. Kad se udavala ne verujem da je muž pitao da l zna to da radi... :D
 
Ma ja sam kao nešto učila sa jednom iglom, učila me baba.
I to s jednom iglom je išlo ok ali me je smorilo što kad se ,,ono'' nešto napravi do kraja jedne igle, onda ova ispara sve to pa mi kaže - ajd sad opet.
Posle dva, tri puta sam je opsovala.
Ja se tu mučim da uradim nešto kako valja a ona ispara i kaže - ajd opet.
E fora im do mojega.

Kad je mama htela da me uči - nisam htela ni da čujem.
Jeste, opet da se trudim pa da mi sve oparaju - neću.

S heklicom je ok. Bilo mi je zanimljivo što mi je konac namotan oko prstića :roll:
Napravila sam par malih stonjaka za lutke a redovno sam s vunicom heklala cipelice za lutke - bebe i neke čemperiće za mačka Cicka.
Baš sam bila mala kad sam to savladala - nije neka mudrost, treba samo da ti je dosadno.
 
u skoli sam jos naucila plesti....nista komplikovano, al napravio se sal....pa tamo oko puberteta oplela momku kapu....pa u trudnoci savladala heklaricu...e, sad, da to upraznjavam u slobodno vrijeme-ne upraznjavam...ali, znam.
 
chokolada:
Ma nemam neku zelju da naucim ali lepo bi bilo znati!
A stvarno sam antitalenat, secam se da sam kao plela nesto, ispalo je tvrdo kao kamen, uzas jedan! :lol: I sve nekako nejednako! :lol:
A jednom sam radila i goblen! :roll: To je tek trebalo videti, kakvi cvorovi, kakav haos iza! :shock: :lol: Nesto sam zestoko sjebala, pa nisam mogla vise ni iglu provuci! :lol:
I da umem, cisto sumnjam da bi plela jer se brzo smorim sa takvim stvarima. :roll:
:lol: slatka si ...ma samo treba hteti ..ja nikada nisam naučila da šijem...moja baka ima čelične živce ali već više nije mogla da me izdrži... a ja levoruka, nespretna ... pletenje sam nekako savladala ali ostalo već ne. ..bilo je to suviše za obe :lol: :lol: :lol:


@ hahaha buki hvala 8-)

ej bre ljudi ispašće da pletem ko zmaj... ne dajte se zavarati... ja se pravim samo važna
moja drugarica mira koja je ekspert u pletenju, umre od smeha kad vidi moje rukotovrine
:lol: :lol: ne zezam se stvarno se uvek nasmeje od srca
 

Back
Top