POMOC!!!!!!!!!!!

Vozd1

Obećava
Poruka
60
Ljudi ako moze neko da mi pomogne imam problem, neznam da li je u pitanju RAM ili GRAFICKA. Cesto mi se koci racunar, pada sistem, sporiji je nego sto je bio kao da polako umire....................Imam 2.4 Ghz celeron, geforce4, 256 RAM. Sumnjam na ram, ali nisam siguran, reinstalirao sam nekoliko puta softwer i opet isto, prvo je sve ok. pa onda pocenji sve ispocetka.
Ako neko stvarno moze da mi pomogne unapred HVALA. :razz:
 
Pa sad da ne lupim, ali moram da priznam da nisi pogledao nove drajvere i da li ih ima novih za GForce 4.. To je da pocnes prije nego li sumnjas u graficku, a da pogledas malo kako lezi graficka i venitlatore.. Ne mora biti odamh da umire..
 
Sucur:
Kako rece GZ, moze ti biti do milion razloga, pregrijavanje procesora, lose napajanje, maliciozni programi itd itd. Daj vise simptoma, kad ti padne itd
Kad padne sistem onda se pojavi `` isert sistem disk and pres ``r`` to repair.....`` i pise da fali fajl C:Windows\System32\Ntfs.sys...........ubacio sam instalaciju posto je trazio da popravi vec instaliran softwer, ali nije hteo opet izbacuje to isto. Posle sam morao kao i uvek sa Particion magic-om. Prvi put je pocelo tako sto ucita softwer dodje do onog ``crva`` tj. pokretne trake Windows XP. i ukoci se..........
 
Vozd1:
Kad padne sistem onda se pojavi `` isert sistem disk and pres ``r`` to repair.....`` i pise da fali fajl C:Windows\System32\Ntfs.sys...........ubacio sam instalaciju posto je trazio da popravi vec instaliran softwer, ali nije hteo opet izbacuje to isto. Posle sam morao kao i uvek sa Particion magic-om. Prvi put je pocelo tako sto ucita softwer dodje do onog ``crva`` tj. pokretne trake Windows XP. i ukoci se..........

Ja ti preporucujem instaliranje Linux operativnog sistema. Ako je do sistema problem, Linux toga nema a i dosta je usavrsen i pojednostavljen za rad, brzi je a o stabilnosti nema potrebe ni govoriti... Ja sam na Linuxu vec dugo i ne pada mi na pamet da se vracam na budjavu Vindozu koja je suplja kao djevdjir... Probaj i videces o cemu ti pricam.

A ako je problem u hardveru, pisi, izaci cemo ti u susret!!!
 
Eh, meni je stari 256 DDR na 266MHz Hynih crkavao punih dvije i po godine, stalnim resetovanjem i izlijetanjem u igrama. I još nije bio crkao kad sam ga zamijenio. Sad taj modul koristim kao privezak :)
 
Nadji na internetu program za testiranje memorije, npr. GoldMemory ili neki drugi i isprobaj memoriju da vidiš da li je O.K. Ako ti je Maxtor hard disk probaj sa Maxtor sajta da skineš power max program za zerovanje diska i da ga vratiš na fabričko stanje, može i drugi disk sem maxtora! Onda uzmi win xp i instaliraj, pa ako oper pukne, onda probaj i grafičku od nekog prijatelja da vidiš kako se ponaša, a ako i to ne uspe odnesi u neki dobar servis da ti utvrde kvar, jer to može sem gore navedenog da bude i do procesora i do kućišta, a ne retko i do napajanja! Pozdrav!
 
miroslav_joksimovic:
Ja ti preporucujem instaliranje Linux operativnog sistema. Ako je do sistema problem, Linux toga nema a i dosta je usavrsen i pojednostavljen za rad, brzi je a o stabilnosti nema potrebe ni govoriti... Ja sam na Linuxu vec dugo i ne pada mi na pamet da se vracam na budjavu Vindozu koja je suplja kao djevdjir... Probaj i videces o cemu ti pricam.

A ako je problem u hardveru, pisi, izaci cemo ti u susret!!!
Kaži mi molim te koji Linux (distribuciju) preoručuješ, jer ja već duže vreme želim da predjem na Linux, ali nikako! Ima li neki koji podržava bez problema ATi grafičke?
 
Ako ti fale neki fajlovi, vrlo je moguce da je u pitanju virus...
Nisam video u prethodnom tekstu da si ga proverio...
Skini nod i kaspersky i update-uj ih pa lepo skeniraj ceo komp.

A sto se tice Linux-a mislim da ce on raditi na svim grafickim...
Jos uvek nema igrica za Linux, koje ce toliko da crpe graf...
Mozes pored linuxa da ostavis win, pa da biras pri paljenju izmedju 2 sys.
 
mslav:
Ako ti fale neki fajlovi, vrlo je moguce da je u pitanju virus...
Nisam video u prethodnom tekstu da si ga proverio...
Skini nod i kaspersky i update-uj ih pa lepo skeniraj ceo komp.

Proverio sam sa Kaspersky, Spybot i ADAdwere i sve sam ih updejtovao i nista................. sad kada pokrenem bilo koji dokument u word-u ili int. explorer-u on koci kada pomeras stranicu nanize ona se talasa........................ neznam zasto??? :confused:
 
fjakov:
KAD SAM IMAO ISTI KVAR ODNIO SAM KOMP NA SERVIS (srećom bio je još pod garancijom)zamijenjali su mu novu matičnu ram tvrdi disk procesor i sad radi u rdu

Da, ali sta ja sad treba da uradim da kupim novi komp. posto u servisu neznaju da rade, ja im kazem da pogledaju hardwer, a oni instaliraju novi softwer i nista nisu mogli da naprave, ubacili su mi koji virus pa sam morao da obrisem njihov softwer....... :confused:
 
Evo sta mi se desava malo detaljno pored gore navedenog, ali ako neko stvarno može da mi pomogne..........Komp. se koči na svako: otvaranje, prelistavanje i pomeranje programa kao i dokumenata. Ponekad se ukoči totalno prestane sa radom i počne da pucketa,
CD-RW i DVD - slabo učitavaju, CD-RW - više ne reže.
Ako neko može stvarno da mi pomogne unapred HVALA!!!!!
 
Kad pocne da ti se koci idi desnim klikom na taskbar pa na Task Manager. Na kartici Performance ces videti trenutnu iskoriscenost procesora i memorije CPU usage i PF usage.
Proveri koje su vrednosti u pitanju. Takodje na kartici Processes pritiskom na Mem usage Dobijas padajucu listu procesak po koriscenju sistemske memorije.
 
stanoje:
Kad pocne da ti se koci idi desnim klikom na taskbar pa na Task Manager. Na kartici Performance ces videti trenutnu iskoriscenost procesora i memorije CPU usage i PF usage.
Proveri koje su vrednosti u pitanju. Takodje na kartici Processes pritiskom na Mem usage Dobijas padajucu listu procesak po koriscenju sistemske memorije.

PF mi se krece od 180 do 225 MB imam oko 33 procesa, ali me muci zasto se hard greje....
 
Vozd1:
Evo sta mi se desava malo detaljno pored gore navedenog, ali ako neko stvarno može da mi pomogne..........Komp. se koči na svako: otvaranje, prelistavanje i pomeranje programa kao i dokumenata. Ponekad se ukoči totalno prestane sa radom i počne da pucketa,
CD-RW i DVD - slabo učitavaju, CD-RW - više ne reže.
Ako neko može stvarno da mi pomogne unapred HVALA!!!!!
100% ti je u pitanju virus ili slično.Ja sam imala prošle godine sličan problem iako sam imala Nortona,pa sam komp ponijela na čišćenje i riješila problem!
Neka ti neko reinstalira XP i obavezno na čistu instalaciju ugradi SP2 + NOD32 (super je),A možeš dodati i KAV ili neki drugi uz NOD.Zatim Adaware,Spybot,i Spywarw Blaster.
To ja imam sve u kompu.
Srećno!
 

Back
Top