Devojcice...da vas cujem

DESILO MI SE DA SKROZ POGRESNO PROCENIM MUSKARCA

  • DA, REDOVNO MI SE DESAVA

    glasova: 7 10,8%
  • DA, DESI MI SE PONEKAD

    glasova: 27 41,5%
  • DA, ALI SAM UBRZO SHVATILA DA GRESIM

    glasova: 23 35,4%
  • NIJE NIKADA

    glasova: 3 4,6%
  • NISAM SIGURNA

    glasova: 5 7,7%

  • Ukupno glasova
    65
  • Anketa je zatvorena .

Pirate

Obećava
Poruka
53
ZASTO, KADA VAM POROĐE PRVI PERIOD ZALJUBLJENOSTI U VEZI, STALNO POKUSAVATE PRONACI MANE MUSKARCU KOJI JE ZA VAS DONEDAVNO BIO MR. PERFECT? DA LI SE I VAMA OVO DESAVA?...ISKRENO MOLIM...ILI SE OVO MOZE SMATRATI RETKOM POJAVOM?
 
Znas kako,ima i vas raznih.U pocetku ste slatki,dragi,uredni,pristojni,lepe reci i maniri a kad osvojite mace onda se malo zaboravite.Nije pravilo ali ima istine.Kad se zaljubim obicno sam "slepa kod ociju"sto kaze narod pa losije vidim,a kad malo prodje vreme pa se vid popravi onda ups!Ma salim se,samo hocu da ti kazem da je vazno zadrzati "ono nesto"cime si privukao devojku a ne posle izvesnog vremena sve apa-drapa.Ne kazem da ni mi nismo takve,znas ono manje sminke,nema parfema,ni stikllica i minica vec trenerka i papuce ali svakako treba reci nekome s kim si da ti nesto smeta ali suptilno,bez zvocanja.
 
Pirate:
ZASTO, KADA VAM POROĐE PRVI PERIOD ZALJUBLJENOSTI U VEZI, STALNO POKUSAVATE PRONACI MANE MUSKARCU KOJI JE ZA VAS DONEDAVNO BIO MR. PERFECT I ZASTO MU TE MANE STALNO NABIJATE NA NOS?

RETKO Kad to radim
ne spadam u te osobe niti ih volim

svaka moja ljubav mi je uvek draga i rado ih se secam (pa bili su moja ljubav)
i nikada ih ne gledam tako kako si ti napisao :-D niti im bilo sta prigovaram
 
Pirate:
ZASTO, KADA VAM POROĐE PRVI PERIOD ZALJUBLJENOSTI U VEZI, STALNO POKUSAVATE PRONACI MANE MUSKARCU KOJI JE ZA VAS DONEDAVNO BIO MR. PERFECT? DA LI SE I VAMA OVO DESAVA?...ISKRENO MOLIM...ILI SE OVO MOZE SMATRATI RETKOM POJAVOM?

Па то о чему причаш је нормална појава и код жена и код мушкараца. У фази заљубљености особа у коју смо заљубљени је дивна, налепша, најбоља, идеална.... Када заљубљеност почне да попушта онда почињемо да увиђамо мане и слабости те особе... Ако их прихватимо, онда има шансе да се заљубљеност развије у љубав, ако нам јако сметају-веза пуца!
Неке особе можда инсистирају да што пре пронађу мане партнера баш зато да би га што пре упознале у потпуности и да би што пре знале да ли је ''прави'' или није.
 
Pirate:
ZASTO, KADA VAM POROĐE PRVI PERIOD ZALJUBLJENOSTI U VEZI, STALNO POKUSAVATE PRONACI MANE MUSKARCU KOJI JE ZA VAS DONEDAVNO BIO MR. PERFECT? DA LI SE I VAMA OVO DESAVA?...ISKRENO MOLIM...ILI SE OVO MOZE SMATRATI RETKOM POJAVOM?

Ja ne nalazim nikada mane kod nekoga,...nije mi to cilj,...jednostavno mane se same pojave,....posle nekog duzeg perioda....Ja sam se uglavnom razocarala kada mi se desilo da upoznam nekoga stavrno super lika i zaljubim se u njega i tokom veze on se pretvori u nesto sasvim drugacije nego sto je bio na pocetku. ALi uglavnom ako vidim da ne mogu da zivim sa tim njegovim promenama...onda jbg ...sledi raskid,...
Nadam se da me razumes :D:D:D:D
 
ah sva sam rastimovana, ali tipkacu malo da se ne raspadnem.
dakle, svi mi u prvom momentu vidimo samo one iskrice i ono sto zelimo da vidimo. ne bi se zvala zaljubljenost da je mnogo mislena.
posle dolazi period sagledavanja ne licnosti tog nekoga, nego samih nas u svemu tome. i kad kukamo da nam ne valja, nije nam zao zbog tog drugog nego zbog nas. i kada se razocaramo nikada se ne razocaramo u tog nekoga nego u sebe, samo lupamo i necemo da priznamo. svako od nas je takav kakav je, sustina je samo u dozivljaju. sami sebi smo krivi za sva sranja i greske koje napravimo. nemam problem sa procenom ljudi oko sebe, ali to uvek ne znaci da se necu upustiti iz nekog razloga u odredjenu vezu sa tom osobom. prvi osecaj me nikada nije prevario.
 
ne razumem opciju 3??? 1 - desava mi se redovno, 2 - ponekad a 3 -????? jednom se desilo je l

a polazi se od toga da je subjekat odnosno zhena svetica i nepromenljiva

ah svi smo dosli do istog zakljuchka
 
Zaljubljenost i racio nikada nisu i nikada nece ici zajedno-kad prodje onaj ludi (al' taaaaako dobar!) deo omamljenosti i opcinjenosti doticnom personom, gde nista ne vidis kako jeste i gde izmastas o tom nekom hiljade stvari koje ne stoje u realnom okviru, e onda pocnes da vidis (ne da ih pronalazis, samo da uocavas vec postojece) i neke stvari koje nisu bas tako sjajne, a jednostavno se mogu obuhvatiti terminom "mane". To nije samo specificno za ljubav, zar vam se to nekad nije desilo i sa novim prijateljem, ili cak sa nekom novom stvari koju ste kupili-kao "jao sto je super", a posle nekog vremena pitate sebe "sta mi bi"? Draz novog-to je opasnost koja svuda vrema :)
 
malavelika:
Zaljubljenost i racio nikada nisu i nikada nece ici zajedno-kad prodje onaj ludi (al' taaaaako dobar!) deo omamljenosti i opcinjenosti doticnom personom, gde nista ne vidis kako jeste i gde izmastas o tom nekom hiljade stvari koje ne stoje u realnom okviru, e onda pocnes da vidis (ne da ih pronalazis, samo da uocavas vec postojece) i neke stvari koje nisu bas tako sjajne, a jednostavno se mogu obuhvatiti terminom "mane". To nije samo specificno za ljubav, zar vam se to nekad nije desilo i sa novim prijateljem, ili cak sa nekom novom stvari koju ste kupili-kao "jao sto je super", a posle nekog vremena pitate sebe "sta mi bi"? Draz novog-to je opasnost koja svuda vrema :)
Da...draz novog....vrlo interesantna definicija
 
Pirate:
ZASTO, KADA VAM POROĐE PRVI PERIOD ZALJUBLJENOSTI U VEZI, STALNO POKUSAVATE PRONACI MANE MUSKARCU KOJI JE ZA VAS DONEDAVNO BIO MR. PERFECT? DA LI SE I VAMA OVO DESAVA?...ISKRENO MOLIM...ILI SE OVO MOZE SMATRATI RETKOM POJAVOM?
kad te neko povredi zhelish da opravdash sebe uvelichavajucji njegove greshe i mane koje tek tad prvi put primetish, koliko puta mi se to samo deshavalo, chisto da mi bude lakshee, jer verujem u ljubav i u iskrenost, kad neko nije takav, kad je to pogazio onda on postaje sve i svashta, samo da ja ne bih prestala da verujem
a mene zanima, zashto ga ja sada opravdavam, a ostavljena sam, ko zna koliko je on dugo bio sa tom devojkom dok je bio sa mnom :(
 
ja nisam razumela pitanje, znači pitanje nije onako procena, nego i veza i sve, i vreme, pa ondak kao zaHebala sam se...
ne, nikad mi se nije desilo da pogrešno procenim - rastajali smo se iz drugih razloga
sa akterima pogrešnih procena nije ni dolazilo do VEZE
 
Može.
Ne rastaju se ljudi zbog loše procene nakon par godina, nego zbog, možda - loše komunikacije (tako bilo kod mene, on se zakucao, ja nastavila, i nismo više mogli bitizajedno, a naročito ne kao partneri - ići ukorak..)
Ja pričam o VEZI, koja traje.
 
Ja najpre dobro ( manje ili vise ) procenim nekog , pa onda se upustam u vezu.
Zna se sta su mane ( svi ih imamo ), a sta karakterne i sustinske razlike ( nepomirljive :) )!
Nego, davno sam imala takvih *problema* ( slatkih :) )..
 
''razum vuche srce lancem
srce vuche razum koncem''
-Procjena je bitna, ali ako ne razmatramo sebe, pogledajmo spojeve u svom okruzenju...koliko puta bi se pitali, ''kako li se nadjoshe i ko je ovdje lud?''
-Svaka chast ko umije da procijeni odmah, pa da izbjegne takvu osobu, ali poshto se ta veza netje ni desiti, kako onda moze da zna''shta bi bilo,da je bilo''
-Kad se osvaja teritorija, sve je cvijece i proljece, iz hiljadu razloga.
Kad znash da je neshto''tvoje'', onda paznja popushta pa lako se krece u mijenjanje osobina druge osobe i zvocanje...medjutim, ako nas''oklepi''po ushima (da je mozemo izgubiti), opet slijedi povlachenje i tako iznova tamo-vamo(valjda da ne bude dosadno...) :roll:
A ako nas ne oklepi, onda slijedi akcija sprovodjenja svega onoga shto smo (uz hektolitre kafe-ochi u ochi i tokom vishegodishnjih telefonskih filozofskih razmatranja(a oni jadni misle da prichamo o kolachima i krpicama)) prichale drugaricama, jer njemu nismo smjele retji, da se ne naljuti ili da ne promijeni mishljenje o nashoj dobroti(smeta nam ili kako ne vidi to...shta mu\nam neko radi, chesto se desi da smo bar 70%u pravu, ne uvjek)pa mi znamo kako treba.
Onda umotati u celofan i servirati na pravi nachin( ko umije il' koga je mama nauchila, kako treba dresirati, blago njemu... ), jer u protivnom nastaju povremene oluje i grmljavine, koje bash ostave gorak ukus, bez obzira da li su bile neophodne... :-?
 

Back
Top