Tachan broj stanovnika

Hvala bogu druze da se konacno u necemu slozimo jer bi u suprotnom slucaju jos ispalo da se Petrovaradinska tvrdjava ne nalazi u Novom Sadu samo zato sto je na drugoj obali Dunava:mrgreen:
I bitno je napomenuti da Dunav protiče kroz Novi Sad a ne pored Novog Sada ,a to je bitno naglasiti da nebi u buduće bilo zabune sta je najuze gradsko jezgro Novog Sada,a sta nije ;-)

Ne treba biti sarkastičan! Ja nikada nisam iz Novog Sada izdvajao Petrovaradin i Sremsku Kamenicu, već Kać, Rumenku, Futog, Stepanovo, i slična naselja!
 
Ja ni nisam rekao da si ti to rekao.Ja sam rekao hvala bogu da smo se ja i ti u necemu slozili i drago mi je ako se slazes samnom da Petrovaradin i Kamenica spadaju u najuze jezgro Novog Sada i da ih samim tim i treba gledati kao sastavni deo grada ;-)
Inace ja ni nisam replicirao tebi vec mom sugradjaninu " Renegade-Ns"koji je izneo suprotnu tvrdnju i razdvojio Kamenicu i Petrovaradin od ostatka grada i onda sam dokumentovao na konretnim primerima da ta njegova tvrdnja ne moze biti tacna ni logična ;-)
 
Poslednja izmena:
Evo neki podaci iz Informatike o broju stanovnika u Novom Sadu po njihovoj evidenciji.Malo su ga preterali u broju stanovnika i ne znam zašto računaju i Kovilj ali se može približno videti odnos u broju stanovnika po naseljima.

Број становника по насељима

Насеље Становника
БЕГЕЧ 3.556
БУДИСАВА 4.040
БУКОВАЦ 14.156
ВЕТЕРНИК 17.556
КАЋ 12.680
КИСАЧ 5.552
КОВИЉ 5.645
ЛЕДИНЦИ 1.943
НОВИ САД 264.061
ПЕТРОВАРАДИН 17.213
РУМЕНКА 6.733
СРЕМСКА КАМЕНИЦА 12.970
СТАРИ ЛЕДИНЦИ 994
СТЕПАНОВИЋЕВО 2.223
ФУТОГ 20.816
ЧЕНЕЈ 2.158

Ukupno:382.296
 
Poslednja izmena:
Mislim da ovi podaci nisu daleko od realnog stanja i vidim da u tabeli piše da Novi Sad(bez Kamenice i Petrovaradina) ima 264.061
To se onda slaze sa mojom tvrdnjom da Novi Sad bez Kamenice i Petrovaradina ima preko 250 000,
A vidim da Petrovaradin i Kamenica zajedno imaju oko 30 000,
znaci sa Petrovaradin i Kamenicom kad dodamo tih 30 000 na 264 061 dolazimo do cifre od 294 000 i to je onda vrlo malo ispod one moje procene da ce grad sa Petrovaradinom i Kamenicom(dakle najuze gradsko jezgro) imati minimum 300 000.

Zbog cega mislis da su njihove procene nerealne i preterane? Ako Novi Sad sad ima 135 000 domaćinstava(to ti doće u proseku po 2 osobe u svakom domaćinstvu).
To je upravo priblizno onako kako sam i ja procenio(razlika samo 6 000 na moju procenu) s tim da ja ipak mislim kad saopste konacne podatke 15 novembra da ce ta cifra tog najuzeg gradskog jezgra ipak biti okruglo 300 000 minimum.
A na proslom popisu je ceo grad Novi Sad sa svim okolnim udaljenim naseljima imao toliko.
Sve u svemu ceo grad Novi Sad je vrlo blizu cifre od 400 000 (što su mnogi od vas navodili kao nemoguće i preterivanje) :-)
 
Poslednja izmena:
Evo i po njihovoj evidenciji broj stanovnika po mesnim zajednicama ako nekog zanima.
http://www.nsinfo.co.rs/?q=node/54

Месна заједница Становника
7. ЈУЛИ 13.385
ЈУГОВИЋЕВО 10.637
ЈУЖНИ ТЕЛЕП 6.801
АДИЦЕ 8.488
БЕГЕЧ 3.556
БИСТРИЦА 22.427
БОШКО БУХА 7.024
БРАТСТВО - ТЕЛЕП 6.392
БУДИСАВА 4.040
ВЕРА ПАВЛОВИЋ 10.167
ВЕТЕРНИК 17.556
ВИДОВДАНСКО НАСЕЉЕ 5.519
ГАВРИЛО ПРИНЦИП 15.038
ДЕТЕЛИНАРА 16.774
ДУНАВ 5.525
ЖИТНИ ТРГ 12.620
ИВО АНДРИЋ 4.008
КАЋ 12.680
КИСАЧ 5.552
КЛИСА 8.969
КОВИЉ5.645
ЛИМАН 4.474
ЛИМАН III 11.802
НАРОДНИ ХЕРОЈИ 15.256
НИКОЛА ТЕСЛА - ТЕЛЕП 6.456
ОМЛАДИНСКИ ПОКРЕТ 10.676
ОСТРВО 5.249
ПЕЈИЋЕВИ САЛАШИ - НЕМАНОВЦИ 277
ПОДБАРА 7.970
ПРВА ВОЈВОЂАНСКА БРИГАДА 7.725
РАДНИЧКИ 8.734
РУМЕНКА 6.733
САВА КОВАЧЕВИЋ 5.561
САЛАЈКА 6.394
СЛАНА БАРА 7.625
СОЊА МАРИНКОВИЋ 6.281
СТАРИ ГРАД 4.242
СТЕПАНОВИЋЕВО 2.223
ФУТОГ 20.816
ЧЕНЕЈ 1.881
ШАНГАЈ 1.834
БУКОВАЦ 4.156
ЛЕДИНЦИ 1.943
ПЕТРОВАРАДИН 17.213
СРЕМСКА КАМЕНИЦА12.970
СТАРИ ЛЕДИНЦИ 994

Ukupno 382.288
 
Ako su ovi podaci tačni,vidim da u tabeli piše da Novi Sad(bez Kamenice i Petrovaradina) ima 264.061
To se onda slaze sa mojom tvrdnjom da Novi Sad bez Kamenice i Petrovaradina ima preko 250 000,
A vidim da Petrovaradin i Kamenica zajedno imaju oko 30 000,
znaci sa Petrovaradin i Kamenicom kad dodamo tih 30 000 na 264 061 dolazimo do cifre od 294 000 i to je onda vrlo malo ispod one moje procene da ce grad sa Petrovaradinom i Kamenicom imati minimum 300 000.

Zbog cega mislis da su njihove procene nerealne i preterane? Ako Novi Sad sad ima 135 000 domaćinstava(to ti doće u proseku po 2 osobe u svakom domaćinstvu).
To je upravo priblizno onako kako sam i ja procenio(razlika samo 6 000 na moju procenu) s tim da ja ipak mislim kad saopste konacne podatke 15 novembra da ce ta cifra ipak biti okruglo 300 000 minimum.
Mislim da su nerealne pošto oni u ukupnom zbiru imaju 382000 a ukupno je popisano na popisu 355000.I još od tog broja treba da se odbije neki deo.Mislim da nisu dobro ažurirali iz nekog razloga svoje podatke.Ili su podaci zbog plaćanja računa na neki način lažirani od strane građana.Ili su neki građani duplo računati u dva naselja.Ili neko čak i nije iz Novog Sad i ima prazan stan u Novom Sadu a u informatici je prijavljen zbog plaćanja računa.Ali približan odnos po naseljima u broju stanovnika možemo videti iz tih informacija.
 
Poslednja izmena:
Evo sta kaze engleska verzija wikipedije za grad Novi Sad.

Novi Sad is the second largest city in Serbia, after Belgrade.[3][4] According to August 2011 data, the city has an urban population of 293,508, while its municipal population was 381,388

Ko ne veruje moze pogledati ovde :

http://en.wikipedia.org/wiki/Novi_Sad

Dakle njihovoj podatak je priblizan kao na sajtu informatike gde su naveli 1000 stanovnika više(odnosno 382 000),ali treba naglasiti da je njihova procena iz avgusta meseca,pa moguce da je od tada i doslo do uvecanja od 1000 stanovnika.
Jos 18 000 i 400 000 stanovnika okruglo, a to će se realno i sigurno dogoditi tokom naredne 2 godine,ako rast stanovnistva i dalje nastavi da bude 2 % na godisnjem nivou


Vidi druze tih 355 000 popunjenih obrazaca(to je podatak samo za najuze gradsko jezgro sa Petrovaradinom i Kamenicom) bez Futoga,Veternika,Rumenke i ostalih perifernih naselja.
Za ta periferna naselja nisam ni video da su uopste igde izneli podatke koliko je popunjenih obrazaca.Ali sa periferijom je sigurno popunjeno preko 400 000 obrazaca,
tako da kad se sve obradi oduzme doći će se na tu cifru od 382 000(ceo grad Novi Sad).
Tako da ne verujem da i informatika i wikipedia tek tako lupetaju podatke a da nisu potkrepljeni nekim pouzdanim informacijama iz republicke komisije.
To su ozbiljni zvanicni sajtovi i ne verujem da bi se gadjali nekim neozbiljnim ciframa tek tako da nisu osnovani na realnim procenama i pouzdanim podacima.
 
Poslednja izmena:
Ako i zvanicno komisija 15 novembra potvrdi da su ovi podaci sa wikipedije i informatike tacni
onda ce razlika izmedju Novog Sada i Niša biti čak preko 130 000 stanovnika.
ceo grad Niš sa periferijom oko 250 000
ceo Novi Sad sa periferijom oko 382 000

Ali ajde sacekaćemo i zvanične rezultate komisije,ali ne verujem da ce tu biti nekih vecih odstupanja u odnosu na ove podatke
 
Evo sta kaze engleska verzija wikipedije za grad Novi Sad.

Novi Sad is the second largest city in Serbia, after Belgrade.[3][4] According to August 2011 data, the city has an urban population of 293,508, while its municipal population was 381,388

Ko ne veruje moze pogledati ovde :

http://en.wikipedia.org/wiki/Novi_Sad

Dakle njihovoj podatak je priblizan kao na sajtu informatike gde su naveli 1000 stanovnika više(odnosno 382 000),ali treba naglasiti da je njihova procena iz avgusta meseca,pa moguce da je od tada i doslo do uvecanja od 1000 stanovnika.
Jos 18 000 i 400 000 stanovnika okruglo, a to će se realno i sigurno dogoditi tokom naredne 2 godine,ako rast stanovnistva i dalje nastavi da bude 2 % na godisnjem nivou


Vidi druze tih 355 000 popunjenih obrazaca(to je podatak samo za najuze gradsko jezgro sa Petrovaradinom i Kamenicom) bez Futoga,Veternika,Rumenke i ostalih perifernih naselja.
Za ta periferna naselja nisam ni video da su uopste igde izneli podatke koliko je popunjenih obrazaca.Ali sa periferijom je sigurno popunjeno preko 400 000 obrazaca,
tako da kad se sve obradi oduzme doći će se na tu cifru od 382 000(ceo grad Novi Sad).
Tako da ne verujem da i informatika i wikipedia tek tako lupetaju podatke a da nisu potkrepljeni nekim pouzdanim informacijama iz republicke komisije.
To su ozbiljni zvanicni sajtovi i ne verujem da bi se gadjali nekim neozbiljnim ciframa tek tako da nisu osnovani na realnim procenama i pouzdanim podacima.
Mislim da je popisano 355000 stanovnika sa Futogom Veternikom Rumenkom i ostalima.Wikipedia ne mora biti tačna.Wikipediu ažuriraju pojedinci koji uzimaju podatke gde mogu da ih nađu.U ovom slučaju su ih našli verovatno sa sajta Informatike koji po mom mišljenju ima podatke koji su malo preterani zbog raznoraznih slučajeva...kao što su slučajevi praznih stanova gde su vlasnici van Novog Sada.Oni su možda prijavljeni u informatici zbog plaćanja ali ne žive u Novom Sadu.Sličan je slučaj i dupliranja stanovnika koji poseduju dva ili više stanova.Ne znam metodologiju Informatike i koga sve oni smatraju za stanovnike Novog Sada ali mislim da im podaci nisu u skladu sa metodologijom repuličkog zavoda za statistiku.
 
355 000 obrazaca je bio prvi i jedini preliminarni podatak koji su mediji izneli za grad Novi Sad
(i jako je bitno napomenuti da je ta cifra bila zakljucno sa 15 oktobrom) na to dodaj jos dodatnih 5 dana jer je popis u Novom Sadu zavrsen tek 20 oktobra u 20 časova.
E sad zbog cega smo ostali uskraćeni od medija koliko je ukupno popisano obrazaca u Novom Sadu zakljucno do 20 oktobra u kompletno celoj opstini sa svim perifernim naseljima,to stvarno neznam,ali sam siguran da je zakljucno do kraja popisa 20 oktobra u kompletnoj celoj novosadskoj opstini sigurno popisano preko 400 000 obrazaca i kad se budu obradili svi podaci i oduzelo 15-20 000 duplo popisanih doćićemo do te cifre od 380-382 000 stanovnika(za celu opštinu Novi Sad).
Tako da po meni to je skroz realna cifra i nije nikakvo preterivanje.
Ako ne verujes sačekaćemo objavu zvaničnih rezultata pa ćes se konacno uveriti koliko se Novi Sad uvećao(iako si sad vidim prilicni skeptik)...
 
Poslednja izmena:
Druze ne razumem samo zbog cega je tebi nerealna cifra
da cela opstina grad Novi Sad sad ima 382 000 stanovnika (na 135 000 popisanih domaćinstava)
ako je na popisu 2002 opstina grad Novi Sad imao 299 000 (na 75 000 domaćinstava),a
za tu proteklu deceniju Novi Sad se enormno razvijao i izgradjivao.

I s obzirom da se broj domaćinstava skoro duplirao ja sam mislio da će ukupna cifra stanovnistva celog grada ići i preko 400 000,ali malo fali,tako da će tu cifru sigurno dostici u naredne 2-3 godine sa ovim tempom rasta.
 
Poslednja izmena:
355 000 obrazaca je bio prvi i jedini preliminarni podatak koji su mediji izneli za grad Novi Sad
(i jako je bitno napomenuti da je ta cifra bila zakljucno sa 15 oktobrom) na to dodaj jos dodatnih 5 dana jer je popis u Novom Sadu zavrsen tek 20 oktobra u 20 časova.
E sad zbog cega smo ostali uskraćeni od medija koliko je ukupno popisano obrazaca u Novom Sadu zakljucno do 20 oktobra u kompletno celoj opstini sa svim perifernim naseljima,to stvarno neznam,ali sam siguran da je zakljucno do kraja popisa 20 oktobra u kompletnoj celoj novosadskoj opstini sigurno popisano preko 400 000 obrazaca i kad se budu obradili svi podaci i oduzelo 15-20 000 duplo popisanih doćićemo do te cifre od 380-382 000 stanovnika(za celu opštinu Novi Sad).
Tako da po meni to je skroz realna cifra i nije nikakvo preterivanje.
Ako ne verujes sačekaćemo objavu zvaničnih rezultata pa ćes se konacno uveriti koliko se Novi Sad uvećao(iako si sad vidim prilicni skeptik)...
Nisam skeptik.Novi Sad se uvećao ali moje mišljenje je da će grad Novi Sad sa svim naseljima koji mu pripadaju imati oko 340000 stanovnika.To je uvećanje za oko 40000 stanovnika u odnosu na prošli popis.Taj podatak za domaćinstva je pod velikim znakom pitanja.Pošto se na istom obrascu pisalo i kada je prazan stan.Tako da sam sklon da poverujem da je tih obrazaca popunjeno 135000 a neko je od novinara razumeo da je toliko domaćinstava u Novom Sadu.Taj podatak od 135000 je po meni podatak o popunjenim obrascima za domaćinstvo i stan.U nekim slučajevima je bilo praznih stanova ali se isto morao popuniti taj obrazac sa podacima o stanu.Mislim da je tu zabuna.To znači da je ukupno popisano domaćinstava i praznih stanova 135000 a ne samo domaćinstava.Koliko je od tog broja domaćinstava a koliko praznih stanova to ćemo videti kad se obrasci iskontrolišu i prebroje.Uostalom sačekaćemo 15 novembar i videti prave podatke.Možda si u pravu.
 
Poslednja izmena:
U zvanicna gradska naselja i sastavni deo grada Novog sada ulaze sva naselja koja su u prvoj zoni gsp-a(gradskog autobuskog prevoza).
Dakle Veternik,Petrovaradin,S.Kamenica,Klisa su Novi Sad (fakticki i pravno gledano),sva ostala naselja koja su u drugoj zoni gradskog prevoza su njegova periferija i fizicki su odvojeni od grada.
Prema tome ova naselja koja sam naveo se racunaju u najuze gradsko jezgro i tako ce i biti racunati kad se budu saopstili zvanicni podaci i nadam se da je sad sve razjasnjeno;)
Da li ce biti saopsteni i podaci za uza gradska podrucja odvojeno od ukupnog broja stanovnika,to cemo videti.Mozda i saopste ali samo za tri najveca grada(Bg,NS i Niš),za ostale manje gradove ne verujem da ce javno
saopstiti selektivne podatke za uza naselja ali videcemo...ali na wikipediji ce sigurno biti izneti i ti podaci za svaki grad i opstinu pa koga to bude zanimalo lako ce pronaci podatke na netu.

Veternik je u drugoj zoni i cena karte je 90 dinara dakle duplo veca nego za prvu .Petrovaradin i Kamenica se ne racunaju kao NS u uzem smislu jer su istorijski gledano posebna naselja ali se administrativno racunaju kao gradsko jezgro medjutim ne spadaju u KO Novi Sad .Klisa je druga prica jer ona nije posebno naselje vec gradski kvart .
 
I dalje se ne slazem sa tobom da se Petrovaradin i Kamenica ne racunaju u Novi Sad, jer su fizicki spojeni sa gradom i razdvaja ih samo most i Dunav.
A ako ćemo bas o istoriji,Petrovaradin je stari grad(odnosno staro jezgro grada Novog Sada),naselje iz koga je Novi Sad i krenuo da se razvija na suprotnu levu obalu Dunava.On je srce grada i nebulozno je pricati kako Petrovaradin nije najuze jezgro Novog Sada,prema tome oko toga nemam više šta da polemišem sa tobom oko toga.
To je isto kao razdvojiti Budimpeštu na Budim i Peštu i Novi Beograd od Beograda,a sastavni su delovi jednog istog grada.
Inace Novi Sad je do pre nekih 15 godina bio kao i Beograd podeljen na nekih 15-20 opština i svaka mesna zajednica je predstavljala zasebnu opštinu(Liman,Detelinara,Grbavica,Bistrica,Telep,Petrovaradin,Kamenica itd.) ali to ne znači da ta naselja iako su bila zasebne opštine nisu činila jednu istu celinu koja se zove grad Novi Sad.
E sad što je neko nakon toga nekom političkom odlukom ukinuo sve te opštine na levoj obali Dunava i objedinio ih u jednu celinu pod nazivom opština Novi Sad,a samo je Petrovaradin pošto je naselje na desnoj obali Dunava ostao kao zasebna opština to je već priča za sebe.To je stvar političke odluke tadasnjeg gradskog rukovodstva i tako je ostalo do današnjeg dana,ali to ne znači ako je Petrovaradin sačuvao status zasebne opštine da on ne spada u uze gradsko jezgro grada Novog Sada...
 
Poslednja izmena:
Evo neki podaci iz Informatike o broju stanovnika u Novom Sadu po njihovoj evidenciji.Malo su ga preterali u broju stanovnika i ne znam zašto računaju i Kovilj ali se može približno videti odnos u broju stanovnika po naseljima.

Број становника по насељима

Насеље Становника
БЕГЕЧ 3.556
БУДИСАВА 4.040
БУКОВАЦ 14.156
ВЕТЕРНИК 17.556
КАЋ 12.680
КИСАЧ 5.552
КОВИЉ 5.645
ЛЕДИНЦИ 1.943
НОВИ САД 264.061
ПЕТРОВАРАДИН 17.213
РУМЕНКА 6.733
СРЕМСКА КАМЕНИЦА 12.970
СТАРИ ЛЕДИНЦИ 994
СТЕПАНОВИЋЕВО 2.223
ФУТОГ 20.816
ЧЕНЕЈ 2.158

Ukupno:382.296

Na ove podatke se ne mozes oslanjati i nepouzdani su , npr Veternik po tome je ispao manji za 2 000 stanovnika u odnosu na 2002 godinu kada je zvanican broj bio 19 000 . Rec je o tome da su jedan deo Veternika uracunali za svoje potrebe u NS ,tu mislim na Veternicku Rampu,Lipov Gaj i delove oko sportskog centra inace te delove su administrativno priljucili gradu jer su na granici dok ostale nisu zbog GSP-a ali oni spadaju u KO Veternik i racunace se kao broj stanovnika Veternika na ovom popisu .
 
I dalje se ne slazem sa tobom da se Petrovaradin i Kamenica ne racunaju u Novi Sad, jer su fizicki spojeni sa gradom i razdvaja ih samo most i Dunav.
A ako ćemo bas o istoriji,Petrovaradin je stari grad(odnosno staro jezgro grada Novog Sada),naselje iz koga je Novi Sad i krenuo da se razvija na suprotnu levu obalu Dunava.On je srce grada i nebulozno je pricati kako Petrovaradin nije najuze jezgro Novog Sada,prema tome oko toga nemam više šta da polemišem sa tobom oko toga.
To je isto kao razdvojiti Budimpeštu na Budim i Peštu i Novi Beograd od Beograda,a sastavni du delovi jednog istog grada.

Nema tu sta da se prica , jedno je zelja a drugo je pravno stanje na terenu a to je bez obzira sto su i Petrovaradin ,Kamenica,Veternik spojeni sa gradom tj prve deli Dunav oni se tretiraju kao posebna naselja , imaju svoj katastar ,teritoriju i uvek se vode posebno .Grad NS je administrativno prva dva naselja zbog blizine uracunao kao deo uzeg gradskog jezgra ali se oni vode kao posebna naselja i to se uvek istice dok je u slucaju Veternika to ucinio samo sa delom naselja koji je na samoj granici
 
Ja sam rekao da ce bez Petrovaradina i Kamenice biti 250 000,a sa Petrovaradinom i Kamenicom( sto i logicno treba povezati kao gradsku celinu) da će ta cifra biti minimim 300 000 i da neće biti ispod te cifre.
A sa komplet svim perifernim naseljima minimalno 330 000.
To mogu 99 % da budem siguran u tu svoju tvrdnju,ako uzmem poredjenje da se broj domaćinstva u samom gradu duplirao od proslog popisa (135 000 naspram samo 75 000 na proslom).
Samim tim i broj stanovnika se morao znatno uvećati s obzirom da se i broj domaćinstava skoro duplirao.
Što se tiče razlike od 40 000 izmedju Niša i Novog Sad neznam na sta si tacno mislio?Na razliku izmedju najuzeg gradskog jezgra jednog i drugog grada ili na razliku izmedju kompletnog stanovnistva oba grada?
Znam samo da je na proslom popisu zvanicna razlika kompletnog stanovnistva izmedju oba grada bila 49 000 jer je Niš imao 250 000,a NS 299 000.
Tako da ta razlika sada moze biti jos samo veća(jer se Novi Sad dodatno uvećao),a ne moze nikako biti manja,tako da je tvoja tvrdnja od samo 40 000 razlike nelogična...

Razlika između Niša bez satelitskih naselja i Novog Sada nije bila tolika nego 26.000 stanovnika! Razlika koju navodiš je između Niša sa okolinom i Novog Sada sa okolinom! Neznam šta ste se uhvatili za tu ukupnu brojku kad to nije grad sam već i okolna naselja! Mene ne interesuje koliko koji grad ima okolo stanovnika, već u samom gradu bez tih sela i palanaka okolo! Svuda u svetu se pod gradom i njegovim stanovništvom navodi uži smisao, a drugo je nešto metropolitansko područje! Kad bi se to tako gledalo npr. Bačka Palanka može da izglasa pripajanje Gradu Novom Sadu i da Vi i nju računate u stanovništvo grada! To je apsurdno! Može grad da bude mali a da ima veliku teritoriju i da na toj teritoriji ima više stanovnika nego neki mnogo veći grad, a koji ima malu teritoriju i mali broj naselja okolo!
 
Poslednja izmena:
Razlika između Niša bez satelitskih naselja i Novog Sada nije bila tolika nego 26.000 stanovnika! Razlika koju navodiš je između Niša sa okolinom i Novog Sada sa okolinom! Neznam šta ste se uhvatili za tu ukupnu brojku kad to nije grad sam već i okolna naselja! Mene ne interesuje koliko koji grad ima okolo stanovnika, već u samom gradu bez tih sela i palanaka okolo!

To je zato sto se brojka za uzi deo grada NS izbacuje bez ovih spojenih naselja i to mnogi ljudi smatraju kao nepravdu i nelogicnost kao i forumas draganvl ali objasnio sam zasto je to tako . Okolina NS raste samo zato sto ta okolina je okolina na papiru a u praksi su to delovi grada po svim obelezjima .''Prava'' okolina ne raste vec opada ili stagnira i tu inace i ne zivi veliki broj ljudi posto se masovnije ljudi doseljavaju samo u ova naselja koja su zapravo predgradja .
 
Mislim da ovi podaci nisu daleko od realnog stanja i vidim da u tabeli piše da Novi Sad(bez Kamenice i Petrovaradina) ima 264.061
To se onda slaze sa mojom tvrdnjom da Novi Sad bez Kamenice i Petrovaradina ima preko 250 000,
A vidim da Petrovaradin i Kamenica zajedno imaju oko 30 000,
znaci sa Petrovaradin i Kamenicom kad dodamo tih 30 000 na 264 061 dolazimo do cifre od 294 000 i to je onda vrlo malo ispod one moje procene da ce grad sa Petrovaradinom i Kamenicom(dakle najuze gradsko jezgro) imati minimum 300 000.

Zbog cega mislis da su njihove procene nerealne i preterane? Ako Novi Sad sad ima 135 000 domaćinstava(to ti doće u proseku po 2 osobe u svakom domaćinstvu).
To je upravo priblizno onako kako sam i ja procenio(razlika samo 6 000 na moju procenu) s tim da ja ipak mislim kad saopste konacne podatke 15 novembra da ce ta cifra tog najuzeg gradskog jezgra ipak biti okruglo 300 000 minimum.
A na proslom popisu je ceo grad Novi Sad sa svim okolnim udaljenim naseljima imao toliko.
Sve u svemu ceo grad Novi Sad je vrlo blizu cifre od 400 000 (što su mnogi od vas navodili kao nemoguće i preterivanje) :-)

Jedva čekam da te podaci 15. novembra pokopaju u brojkama! Ovde piše samo naselje Novi Sad 264.000 stanovnika! Odakle ti ovi podaci!
 
To je zato sto se brojka za uzi deo grada NS izbacuje bez ovih spojenih naselja i to mnogi ljudi smatraju kao nepravdu i nelogicnost kao i forumas draganvl ali objasnio sam zasto je to tako . Okolina NS raste samo zato sto ta okolina je okolina na papiru a u praksi su to delovi grada po svim obelezjima .''Prava'' okolina ne raste vec opada ili stagnira i tu inace i ne zivi veliki broj ljudi posto se masovnije ljudi doseljavaju samo u ova naselja koja su zapravo predgradja .

Ali i stanovništvo Niša se iskazuje bez naselja po periferiji koja su fizički spojena! Zato ipak merodavna su poređenja jedino po istom kriterijumu! Ako nisi upoznat Niš ima u okolini dve opštine srasle sa gradom, a koje ne pripadaju ni gradu u širem smislu jer su status opština ta naselja imala još pre nego li je Niš dobio status grada i podelio se na gradske opštine! Njihova teritorija je posebna u odnosu na teritoriju grada iako grad Niš nemajući više lokacija za industrijske zone zauzima njihovu teritoriju samo fizički, a administrativno je to i dalje druga opština!
 
Poslednja izmena:
Evo sta kaze engleska verzija wikipedije za grad Novi Sad.

Novi Sad is the second largest city in Serbia, after Belgrade.[3][4] According to August 2011 data, the city has an urban population of 293,508, while its municipal population was 381,388

Ko ne veruje moze pogledati ovde :

http://en.wikipedia.org/wiki/Novi_Sad

Dakle njihovoj podatak je priblizan kao na sajtu informatike gde su naveli 1000 stanovnika više(odnosno 382 000),ali treba naglasiti da je njihova procena iz avgusta meseca,pa moguce da je od tada i doslo do uvecanja od 1000 stanovnika.
Jos 18 000 i 400 000 stanovnika okruglo, a to će se realno i sigurno dogoditi tokom naredne 2 godine,ako rast stanovnistva i dalje nastavi da bude 2 % na godisnjem nivou


Vidi druze tih 355 000 popunjenih obrazaca(to je podatak samo za najuze gradsko jezgro sa Petrovaradinom i Kamenicom) bez Futoga,Veternika,Rumenke i ostalih perifernih naselja.
Za ta periferna naselja nisam ni video da su uopste igde izneli podatke koliko je popunjenih obrazaca.Ali sa periferijom je sigurno popunjeno preko 400 000 obrazaca,
tako da kad se sve obradi oduzme doći će se na tu cifru od 382 000(ceo grad Novi Sad).
Tako da ne verujem da i informatika i wikipedia tek tako lupetaju podatke a da nisu potkrepljeni nekim pouzdanim informacijama iz republicke komisije.
To su ozbiljni zvanicni sajtovi i ne verujem da bi se gadjali nekim neozbiljnim ciframa tek tako da nisu osnovani na realnim procenama i pouzdanim podacima.

Glupost je gledati Vikipediju, tu mogu ja sada da napišem tekst i on ne mora biti istinit! Tu je samo tačno da je grad Novi Sad drugi po veličini, a broj stanovnika je smešan!
 
Druze ne razumem samo zbog cega je tebi nerealna cifra
da cela opstina grad Novi Sad sad ima 382 000 stanovnika (na 135 000 popisanih domaćinstava)
ako je na popisu 2002 opstina grad Novi Sad imao 299 000 (na 75 000 domaćinstava),a
za tu proteklu deceniju Novi Sad se enormno razvijao i izgradjivao.

I s obzirom da se broj domaćinstava skoro duplirao ja sam mislio da će ukupna cifra stanovnistva celog grada ići i preko 400 000,ali malo fali,tako da će tu cifru sigurno dostici u naredne 2-3 godine sa ovim tempom rasta.

Ne škrtari, daj da bi se smirio da svi ovde priznamo da Novi Sad ima 400.000 stanovnika ili još bolje 500.000 he,he,he,he, a ako ti nije dovoljno da dodamo još koju nulu!
 
Poslednja izmena:
Glupost je gledati Vikipediju, tu mogu ja sada da napišem tekst i on ne mora biti istinit! Tu je samo tačno da je grad Novi Sad drugi po veličini, a broj stanovnika je smešan!

To je zato sto onaj ko je pisao ocigledno pod urban ukljucio zapravo sve ono sto je ukljuceno popisom dakle naselje NS + prigradska naselja a pod metro i okolne opstine Temerin,Karlovci ,Beocin jer oni zapravo i cine metropolitensko podrucje NS .Engleske verzije uvek razlikuju city,urban i metro area .
 
Poslednja izmena:
Jedva čekam da te podaci 15. novembra pokopaju u brojkama! Ovde piše samo naselje Novi Sad 264.000 stanovnika! Odakle ti ovi podaci!

Ti podaci nisu samo sa engleske wikipedije već i sa zvanicnog sajta novosadske informatike www.nsinfo.co.rs (koja salje racune na adrese svih domaćinstava na teritoriji grada Novog Sada i oni imaju najbolju bazu podataka koja je sigurno validna),a ti si ocigledno prespavao postove koje je slao
forumas toz972 koji je lepo crno na belo dokumentovao listu sa svim mesnim zajednicama grada Novog Sada i broj stanovnistva za svaku mesnu zajednicu i ukupan zbir od 382 000.
Ako te bas mrzi da prelistavas postove unazad evo ja cu ti ponovo staviti spisak:


Месна заједница Становника
7. ЈУЛИ 13.385
ЈУГОВИЋЕВО 10.637
ЈУЖНИ ТЕЛЕП 6.801
АДИЦЕ 8.488
БЕГЕЧ 3.556
БИСТРИЦА 22.427
БОШКО БУХА 7.024
БРАТСТВО - ТЕЛЕП 6.392
БУДИСАВА 4.040
ВЕРА ПАВЛОВИЋ 10.167
ВЕТЕРНИК 17.556
ВИДОВДАНСКО НАСЕЉЕ 5.519
ГАВРИЛО ПРИНЦИП 15.038
ДЕТЕЛИНАРА 16.774
ДУНАВ 5.525
ЖИТНИ ТРГ 12.620
ИВО АНДРИЋ 4.008
КАЋ 12.680
КИСАЧ 5.552
КЛИСА 8.969
КОВИЉ5.645
ЛИМАН 4.474
ЛИМАН III 11.802
НАРОДНИ ХЕРОЈИ 15.256
НИКОЛА ТЕСЛА - ТЕЛЕП 6.456
ОМЛАДИНСКИ ПОКРЕТ 10.676
ОСТРВО 5.249
ПЕЈИЋЕВИ САЛАШИ - НЕМАНОВЦИ 277
ПОДБАРА 7.970
ПРВА ВОЈВОЂАНСКА БРИГАДА 7.725
РАДНИЧКИ 8.734
РУМЕНКА 6.733
САВА КОВАЧЕВИЋ 5.561
САЛАЈКА 6.394
СЛАНА БАРА 7.625
СОЊА МАРИНКОВИЋ 6.281
СТАРИ ГРАД 4.242
СТЕПАНОВИЋЕВО 2.223
ФУТОГ 20.816
ЧЕНЕЈ 1.881
ШАНГАЈ 1.834
БУКОВАЦ 4.156
ЛЕДИНЦИ 1.943
ПЕТРОВАРАДИН 17.213
СРЕМСКА КАМЕНИЦА12.970
СТАРИ ЛЕДИНЦИ 994

Ukupno 382.288




A ti nišlija lepo digitron u ruke pa lepo sve saberi korak po korak ako mislis da cifra nije validna ;)
Dakle nema lazi,nema prevare sve ti tu pise crno na belo i sve te mesne zajednice spadaju pod administrativnu celinu teritorije grada Novog Sada i ući će zvanično u ukupno stanovnistvo Novog Sada
 
Poslednja izmena:

Back
Top