Copa America Centenario 2016

Ali 7:0 , znaci ne verujem :s

Ja se slucajno probudih oko 6 jutros , pripisalo mi se , i onako upalim televizor usput jer je tekma vec bila pri kraju i vidim 0:6 , pa ono protrljam oci tripujem da nisam dobro video , kad ono odem da pisam i vratim kad ono 0:7..............rekao au brate pa sta je ovo.

Zaista ne znam sta se desilo Meksikancima nocas , bas misterija.
 
A koja to namestanja Meksika ?
Ajde dobro sad mozemo da pomenemo onu nepravdu protiv Kostarike na Gold Cupu prosle godine , ali opet setimo se i koliko su bili osteceni u osmini finala na SP u Brazilu protiv Holandije.

Mislim objektivno kad pricamo meksicki fudbal je sve bolji i bolji poslednjih godina a i decenija , recimo i liga im je sve bolja i bolja , sad je to jedna od najboljih liga na svetu.....Meksiko je uvek igrao dobar fudbal , uvek bez kalkulisanja i za gol vise , cak i kad je gubuo utakmice nikad nije bio inferioran u odnosu na protivnika a narocito ne ovako dotucen u ponizen , 7 komada je zaista previse, previse je pa i da su igrali i protiv reprezrentacije Juzne Amerike ili reprezrentacije Evrope.

Mada i Cileu se mora odati priznanje, iako su doziveli manji pad od kako je Sampaoli napustio klupu nema sumnje da su i dalje velesila i jedna od najboljih svetskih reprezrentacij, imaju zaista fantasticnu generaciju, verovatno i najbolju u istoriji.

Inace meni licno je najvece razocarenje Ekvador , jer ja zaista simpatisem tu reprezrentaciju, imaju zaista vrhunske igrace, po krilima Dzeferson Montero i Antonio Valensija , u sredini Noboa i Arojo , u napadu Ener Valensija, Valter Ajovi, Felipe Kaisedo, u odbrani iskusni Haime Ajovi, Frikson Erazo, Paredes, na golu veoma dobri Domingez...........zaista mocan tim, popunjen odlicno na svim pozicijama koji igra jako dobar fudbal i zaista je razocarenje da ispadnu od prosecnog SADa, jes da su i tu imali 18 udaraca u gol, gomilu sansi , nisu imali ni srece , a SAD je imao i prednost domaceg terena i to sve , ali mislim da su morali da prodju dalje.

Mada mora se odati priznanje Klinsmanu koji radi zaista dobar posao na klupi SAD , izvlaci od njih 200% , tim im je onako izmesan ima tu igraca koji igraju po Evropi, neki su iz njihove domace MLS lige a nekoliko njih igra u Meksiku gde se opet igra drugaciji fudbal i od Evrope i od SAD , tako da je napravio neki balans izmedju svih njih.

Mada ja iskreno ne vidim kako bi mogli protiv Argentine , pogotovo sto SADu nece igrati nekoliko veoma bitnih igraca , jedino ono nesto na "JURIIIIIIIIS !!!!! , mada tesko da protiv Argentine to moze da prodje , iako im je ovo jako lepa sansa da na svom terenu naprave neki rezultat, mislim da im je ovo polufinale ipak maksimum.

Meni sve vise mirise na reprizu proslogodisnjeg finala Argentina vs Cile , samo verovatno ovaj put sa drugacijim ishodom, mada kao sto videli Cile je luda ekipa , sad su sigurno na krilima te pobede, pucaju od samopouzdanja , Argentina ih je vec pobedila jednom u grupnoj fazi a svi znamo koliko je tesko pobediti jednu ekipu 2 puta na istom turniru , tako da bi sigurno to bilo jedno uzbudljivo i neizvesno finale.
 
Poslednja izmena:
A koja to namestanja Meksika ?
Ajde dobro sad mozemo da pomenemo onu nepravdu protiv Kostarike na Gold Cupu prosle godine , ali opet setimo se i koliko su bili osteceni u osmini finala na SP u Brazilu protiv Holandije.

Mislim objektivno kad pricamo meksicki fudbal je sve bolji i bolji poslednjih godina a i decenija , recimo i liga im je sve bolja i bolja , sad je to jedna od najboljih liga na svetu.....Meksiko je uvek igrao dobar fudbal , uvek bez kalkulisanja i za gol vise , cak i kad je gubuo utakmice nikad nije bio inferioran u odnosu na protivnika a narocito ne ovako dotucen u ponizen , 7 komada je zaista previse, previse je pa i da su igrali i protiv reprezrentacije Juzne Amerike ili reprezrentacije Evrope.

Mada i Cileu se mora odati priznanje, iako su doziveli manji pad od kako je Sampaoli napustio klupu nema sumnje da su i dalje velesila i jedna od najboljih svetskih reprezrentacij, imaju zaista fantasticnu generaciju, verovatno i najbolju u istoriji.

Inace meni licno je najvece razocarenje Ekvador , jer ja zaista simpatisem tu reprezrentaciju, imaju zaista vrhunske igrace, po krilima Dzeferson Montero i Antonio Valensija , u sredini Noboa i Arojo , u napadu Ener Valensija, Valter Ajovi, Felipe Kaisedo, u odbrani iskusni Haime Ajovi, Frikson Erazo, Paredes, na golu veoma dobri Domingez...........zaista mocan tim, popunjen odlicno na svim pozicijama koji igra jako dobar fudbal i zaista je razocarenje da ispadnu od prosecnog SADa, jes da su i tu imali 18 udaraca u gol, gomilu sansi , nisu imali ni srece , a SAD je imao i prednost domaceg terena i to sve , ali mislim da su morali da prodju dalje.

Mada mora se odati priznanje Klinsmanu koji radi zaista dobar posao na klupi SAD , izvlaci od njih 200% , tim im je onako izmesan ima tu igraca koji igraju po Evropi, neki su iz njihove domace MLS lige a nekoliko njih igra u Meksiku gde se opet igra drugaciji fudbal i od Evrope i od SAD , tako da je napravio neki balans izmedju svih njih.

Mada ja iskreno ne vidim kako bi mogli protiv Argentine , pogotovo sto SADu nece igrati nekoliko veoma bitnih igraca , jedino ono nesto na "JURIIIIIIIIS !!!!! , mada tesko da protiv Argentine to moze da prodje , iako im je ovo jako lepa sansa da na svom terenu naprave neki rezultat, mislim da im je ovo polufinale ipak maksimum.

Meni sve vise mirise na reprizu proslogodisnjeg finala Argentina vs Cile , samo verovatno ovaj put sa drugacijim ishodom, mada kao sto videli Cile je luda ekipa , sad su sigurno na krilima te pobede, pucaju od samopouzdanja , Argentina ih je vec pobedila jednom u grupnoj fazi a svi znamo koliko je tesko pobediti jednu ekipu 2 puta na istom turniru , tako da bi sigurno to bilo jedno uzbudljivo i neizvesno finale.

koja nameštaljka? hahaha pa jel si gledao prošlogodišnji concacaf gold kup (prvenstvo severne amerike)??? četvrtfinale sa kostarikom i polufinale sa panamom, pogledaj pa se javi lol
 
Pa dobro , jeste da je americki fudbal napredovao i da i dalje napreduje, imau solidan tim, solidno igraju.......itd, ali ipak one jake juznoamericke ekipe su i dalje prejake za njih, mozda mogu nekog da iznenade (kao recimo sada Ekvador) ali tesko da mogu u kontinuitetu da igraju protiv njih.
 
Pa dobro Kostarika ima vec malo ozbiljniju ekipu , a Jamajka i Panama itekako pokazuju znake napretka, ne radi se uopste losim ekipama.
Recimo od tih Karpiskih ekipa pomenuo bi i Trinidad i Tobago koji je isto onako u usponu i odigrali su veoma dobro na Gold Cupu prosle godine.
 
Sudac je bio očajan i ošetio je Argentinu. Dao je crveni Roju za start koji je možda, ali samo možda bio za žuti. Dao je Messiju žuti za simuliranje u situaciji kada nikako nje mogao izbjeć pad u 16. Ne znam di su ga iskopali. Čitam dosta je ljudi navijalo za Chile, meni su odvratni. Totalna suptotnost generaciji Salasa i Zamorana kada su mi bili ok.
Inače, Argentina je izgubila 6 zadnjih finala koja su igrali. 5 Copa i 1 SP.
 
Poslednja izmena:
hahaha Messi napusta reprezentaciju poslje poraza u finalu

Verujem da predomislice se on kad malo ohladi glavu posle ovog finala ;)

Inace Argentina bas malerozna bas ih nece, pa nece, mada treba odati priznanje i Cileu , igraju odlicno poslednjih godina a i na ovom turniru su iz utakmice u utakmicu podizali formu, onaj mec protiv Paname (4:2) bio je prekretnica za njih, ipak dali su 16 golova na turniru sto je svojevrstan podvig , a da ne pominjem onih 7 komada dati jednom Meksiku.
 
Cile je ekipa koja poslednjih par godina mozda i igra najbolji fudbal na svetu, igraju slicno kao Barselona, imaju slicnu fizionomiju ekipe (uglavnom su svi omaleni, brzi i stameni) , odlicni su tehnicari, odlicno se krecu kako sa , tako i bez lopte i za razliku od Barse cak mi se cini da su nekako konkretniji, da igraju jos brze i da manje "dave" loptu, ono ne idu na posed lopte da bi umrtvili igruprotivnika vec idu da brze bolje daju gol.
 
Ma koja Nemacka, bolje igraju Cileanci od Nemacke , pre svega imaju talentovanije igrace, uz onu igru kao protiv Meksika recimo ubili bi Nemce ko Bata Zivojinovic, jedino gde bi Nemci bili u prednosti je skok igra i igra glavom zato sto su Cileanci svi uglavnom niski.

Nemacka je pre svega jedna industrijska ekipa , oni imaju disciplinu, pobednicki mentalitet, fenomenalnu organizaciju, fizicku pripremljenost , ono sve tip top, ali generalno nemaju taj sarm, tu "drskost", tu leprsavost i taj talenat kao juznoamerikanci.
 

Back
Top