Komplikovani problem I kako ga bresiti u DELPHI-u ili C++?

ravicon

Početnik
Poruka
11
Komplikovani problem I kako ga bresiti u DELPHI-u ili C++?
Ako imamo u dva magacina MAG1 I MAG2 imamo isti ARTIKAL, u prvom slucaju ART izlazi iz MAG1 a ulazi u MAG2 u kol. 100 I ceni 300,00 posle nekog vremena ART izlazi iz MAG2 a ulazi u MAG1 u kol. 20 I ceni 350,00 din.

BAZA1 sadrzi sl.: datum promene izlazni magacin ulazni magacin kolicina I cena.


BAZA1
Datum promene magacin-A magacin-B artika kolicina
10.10.2005 MAG1 MAG2 ART 300
Posle nekog vremena vracena je ista roba u MAG1
20.10.2005 MAG2 MAG1 ART 20

Ako su podaci sortirani po : izlazni magacin + datum promene


Sada zelim da prikazem sve promene po jednom artiklu u izlaznom magacinu poredjene hronoloski. Treba imati na umu da je MAG1 u prmom slicaju bio izlazni magacin a u drugom ulazni magacin za isti artikal, to znaci da se moraju da prikazu obe stavke jer se odnose na isti artikal.
To mogu da resim praveci dve stavke za jednu promenu kao sto je dole ali losa osobina je sto stvaram duplovecu bazu a samim tim I duplo sporiju.

BAZA1
Datum promene magacin-A magacin-B artikal kolicina
10.10.2005 MAG1 MAG2 ART 300
10.10.2005. MAG2 MAG1 ART 300

20.10.2005 MAG2 MAG1 ART 20
20.10.2005 MAG1 MAG2 ART 20
U ovome slucaju mogu da vidim sve promene u magacin-A tj sve promene u magacinu MAG1 ili MAG2 .

Kako bi se ovo resili u delphiju ili c++ ali da postoje samo 2 stavke a ne 4.
Hvala
Rade
 
Nije mi bas jasno zasto mora da bude takva struktura tabele, ja bih radije pravio posebnu tabelu za svaki magacin. Ako bas mora iz nekog razloga da bude ovakvo, dodao bih jos jedno polje tipa Boolean, koje bi mi bilo indikator smera. Recimo, ako ide iz mag1 u mag2 onda je 0, a obrnuto je 1. Pa onda imas 1 slog po transakciji. Ili jos bolje tipa smallint, pa da bude ovako:
0: mag1 > mag2
1: mag2 > mag1
2: mag1 > spoljni partner,
3: spoljni partner > mag1,
4: mag2 > spoljni partner,
5: spoljni partner > mag2,

A spoljni parner je tipa integer i on je link ka tabeli sa partnerima.

Posle odgovarajucim SQL upitima vadis sta ti treba.
 
u svakom slucaju hvala, jer ja jos nisam radio sa MySQL-om moracu pod hitno da nabavim neku literaturu za mysql i delphi2005. Mislis da za svaki magacin postoji posebna tabela u mysql-u ali kako programski kreirati savki put tabelu za jedan magacin kada korisnik otvori sifru/novi magacin. zato ne zelim da te gnjavim pocetnickim stvarima. kazem moram da nabavim literaturu. ja sada radim dijagram tok podataka i model objekata pa razmisljam, ali bi mi dobrodosao neki generator baza ili procedura kao sto postoji erwin koji ne podrzava mysql.
hvala
 

Back
Top