politika i religija

eremita:
хм...па брате Јабучило... запиње када читам напред цитирано саопштење СПЦ... све ми се причињава (тј."јавља ми се") да смо га НАЈЕБАЛИ... а опет не могу себи то да ПРИЗНАМ... јер, ако ја добро читам то што читам... (поготово имена званичних представника) ... по свој прилици... на крају ћу да будем неки ОТПАДНИК или ЈЕРЕТИК... а то би ме дефинитивно дотукло... то је то... :confused:

mani se. od cega otpadnik? od samog sebe? pusti ti njih. oni rade svoj posao i radice ga do kraja. otpadnik je taj ko ode, ne taj ko ostane.
 
Ziki, jos te zulja ona kostret? a? Bolji si bre bio na zenskom kutku... Htele su devojcice da te malo zlostavljaju... Sto si se povukao? Ajde, kako ces pred Velikog sudiju, kad ne mozes pred 10 tak devojcica na kutku? Mislim stvarno... ziki...
 
eremita:
хм...па брате Јабучило... запиње када читам напред цитирано саопштење СПЦ... све ми се причињава (тј."јавља ми се") да смо га НАЈЕБАЛИ... а опет не могу себи то да ПРИЗНАМ... јер, ако ја добро читам то што читам... (поготово имена званичних представника) ... по свој прилици... на крају ћу да будем неки ОТПАДНИК или ЈЕРЕТИК... а то би ме дефинитивно дотукло... то је то... :confused:

A sve je više takvih saopćenja, zar ne... I to sa svih strana Srbije i svijeta...Boli tebe Eremita suradnja SPC sa Rimokatoličkom kao živa rana,ne? :roll: :roll:
A o tome da li ćeš postati otpadnik-jeretik o tome nemoj ni da te brine....Sa takvim stavim ti već JESI jeretik... :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll:
 
Цитат:
Оригинал поставио eremita
хм...па брате Јабучило... запиње када читам напред цитирано саопштење СПЦ... све ми се причињава (тј."јавља ми се") да смо га НАЈЕБАЛИ... а опет не могу себи то да ПРИЗНАМ... јер, ако ја добро читам то што читам... (поготово имена званичних представника) ... по свој прилици... на крају ћу да будем неки ОТПАДНИК или ЈЕРЕТИК... а то би ме дефинитивно дотукло... то је то...


analiticar:
A sve je više takvih saopćenja, zar ne... I to sa svih strana Srbije i svijeta...Boli tebe Eremita suradnja SPC sa Rimokatoličkom kao živa rana,ne? :roll: :roll:
A o tome da li ćeš postati otpadnik-jeretik o tome nemoj ni da te brine....Sa takvim stavim ti već JESI jeretik... :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll:


Мани се човече проучавања и квалификовања мојих ставова у погледу "сурадње"... Ти си најмање позван да мене проглашаваш "јеретиком"... ТИ ВРЛО ДОБРО ЗНАШ ДА ЋЕ СПЦ ЗАПАСТИ У РАСКОЛ И СУКОБЕ АКО СЕ ОБИСТИНЕ ТВОЈА ПРЕДВИЂАЊА - питам се само чему се радујеш ???
 
eremita:
Цитат:
Оригинал поставио eremita
хм...па брате Јабучило... запиње када читам напред цитирано саопштење СПЦ... све ми се причињава (тј."јавља ми се") да смо га НАЈЕБАЛИ... а опет не могу себи то да ПРИЗНАМ... јер, ако ја добро читам то што читам... (поготово имена званичних представника) ... по свој прилици... на крају ћу да будем неки ОТПАДНИК или ЈЕРЕТИК... а то би ме дефинитивно дотукло... то је то...





Мани се човече проучавања и квалификовања мојих ставова у погледу "сурадње"... Ти си најмање позван да мене проглашаваш "јеретиком"... ТИ ВРЛО ДОБРО ЗНАШ ДА ЋЕ СПЦ ЗАПАСТИ У РАСКОЛ И СУКОБЕ АКО СЕ ОБИСТИНЕ ТВОЈА ПРЕДВИЂАЊА - питам се само чему се радујеш ???


Nikakvih raskola neće biti...bit će možda nekih negodovanja, ali će narod ostati vjeran Crkvi koju je i ranije posjećivao, u čijem posjedu su groblja njihovih predaka i najmilijih...
Sigurno će postojat i beznačajna grupa fanatika, poput tebe i BL, ali će oni bit marginalizovani i završit će kao otpadnici-sektaši....
Doista se nadam da ćeš se iz ovog zilotizma i fanatizma u koji upadaš izvući i pogledati realnosti u oči... :grin:
 
analiticar:
Nedaj Bože, nisam prorok, ali i sam uviđaš da će bit baš ovako kako sam naveo...I sam si svestan toga..
bdw, nisi dao komentar jučerašnjeg događaja u Ljubljani... :wink:

Ниси читао... али то је био део расправе са зилотом-стефаном... по мени СПЦ СЕ У СТРАНОЈ ДРЖАВИ ПОНАШАЛА ОНАКО КАКО ТРЕБА тј. ПОЗВАЛА ЈЕ ПРЕДСТАВНИКЕ СВИХ ЦРКАВА НА СВЕЧАНОСТ ... али, немам још све информације у вези "наводног заједничког Богослужења" јер :confused: не знам детаљно сва правила... нисам поп...
 
eremita:
Ниси читао... али то је био део расправе са зилотом-стефаном... по мени СПЦ СЕ У СТРАНОЈ ДРЖАВИ ПОНАШАЛА ОНАКО КАКО ТРЕБА тј. ПОЗВАЛА ЈЕ ПРЕДСТАВНИКЕ СВИХ ЦРКАВА НА СВЕЧАНОСТ ... али, немам још све информације у вези "наводног заједничког Богослужења" јер :confused: не знам детаљно сва правила... нисам поп...

Nije pozvala predstavnike svih Crkava jer je U Sloveniji 20% stanovništva nekatolici (protestanti, muslimani), već je POZVALA samo predstavnike SESTRINSKE KATOLIČKE CRKVE, i tom prilikom od Pape Benedikta XVI dobila na dar mošti SV. Mučenika Teodosija ili Atanasija (tačno ime nisam upamtio).... 8-)
 
serb_pagan:
covece, pa vi pravoslavci se poklaste ovde izmedju sebe!!!!!!!!!

eeeee,da vas vide sad vas patrijarh i sve vladike,cccccccc

:-P :-P :-P :-P :-P

1. не разумем зашто се секираш... па Теби ја важно да су СВИ ПАГАНИ СЛОЖНИ :wink:

2. зар већ нисмо апсолвирали да после разбуцавања Војске СЦГ... сада по "плану" треба да буде разбуцана СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА... то је управо на делу...
 

Back
Top