Najbolji TAXI u gradu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dosta su me navozali u zivotu. Shto se tiche taksista, kad sam doshao u Beograd pre nekih pet godina, beogradski taksi je opaljivao kao lud. Valjda su 70% bili divljaci u to vreme. Neshto me ni pink ne drzi u boljem secanju. Secam se da je tad zuti bio ok.
Nego.. to je bilo pre pet godina. Jedno vreme, ja kontam oko pre 3 godina samo sam uzimao zuti. I brate.. ne da oni imaju psihopata. Shta mi sve nisu naprichali, mada je uvek, ali uvek, sednem pozadi, jer ne volim mnogo da se socijalizujem sa strancima ako bash ne moram.

Trenutno, sada i u poslednje dve godina svuda idem beo taksijem. Na poziv su super, skroz ok cifre. Pa chak i kad ih pokupim na ulicu, cena je normalna. Vozachi uglavnom ne smaraju, i to mi je primarni izbor trentuno.

maxis i plavi su uvek bili jeftini, ali ih je teshko naci, a plavi je jedno vreme bio pun divljaka.

otp. tako nekako.

Nego, dosta se izmenili, beo taksi je od najgoreg postao jedan od najboljih. I vecina drugih (pink) su se normalizovali, i vishe mi nije iznenadjenje da udjem u njih, mada neke traume se teshko skidaju, hah.

Po meni, taksisti moraju opasno da suzbiju divljake, oni lako iskopiraju vash logo i navuku ljude, iako obichno nemaju broj ispod logo-a.
 
Beotaxi je zaista zadnjih godina vratio poverenje. Mislim da se vise nekrade. Dali im se promenio vlasnik ili nesta drugo-neznam. Ipak vise poverenja imam u Maksis i Pink. Vozim se stalno na istoj relaciji i uvek me isto kosta bilo koga od njih kad zovem a daju i popust. Nije to nesto ali zasto da mi ne poklone kutiju cigareta ? Svako dan po kutiju pa ti sad vidi. Cak mi se cini da Pink ima bolja i urednija vozila. Kad njih nemogu da dobijem a to je vrlo vrlo retko onda zovem Beotaxi koji ama bas uvek imaju vozilo a popust nista. Znaci 9803, 9804 ili 970. O ostalima nerazmisljam a neznam im ni brojeve telefona i nezelim da ih znam.
 
Ima nas 7.300 a tokom sledece godine trebace da nas bude 4.500. Neki idu u penziju, neke ce da otkace zbog poreza, neke zbog kola.......Uskoro tj u najskorije vreme se zatvaraju Alfa, Gold i Pepsi. Tako se prica u nasim krugovima. Ostace samo najbolji i naravno, popusta vise nikada nece biti. Takav je dogovor. Nece biti ni pravca osim ako je periferija grada u pitanju jer recimo neko ko npr stanuje u Bolecu ili Ripnju ako nekaze dokle ide nikada u zivotu nece dobiti taxi. Posao nam je malo stao ali se nadamo da ce se svi privici na ovo bez popusta. Pozdrav svima !
 
Dobro ne moze za dz, ali znam kako kod vas mogu da variraju cene, od jedne iste lokacije do druge iste u vise razlicitih dana su takvi rasponi cena da ne verujem, pa valjda taximetar broji isto, racunaj na to da su ulice bile prazne...cas 400 din, cas 300, cas 500, 550,...ako ce se to popraviti i da znam koliko ce me jedna voznja kostati, nece mi biti zao dati kesh, a ne da pitam taksistu koliko ce me kostati dotle, da bi mi on odgovorio koliko taksimetar otkuca....pa otkud ja znam koliko ce on otkucati jbt!
 
Kod postenog taximetra voznja moze da varira max 10-20 din i ni dinar vise. Nemogu 2 taximetra da se bazdare na nulu. Dovoljno je da kupis nove gume i vec je druga prica. Mozda ti ovo izgleda smesno ali tako je. To sto te nekad kosta 300 nekad 500-550 din je tvoja naivnost. Gledaj u koji taxi ulazis i uvek zahtevaj istu relaciju. Nikada nesedaj u Beo-kvake tj Beotaxi bez stanice i tkz samostalce. To ti je onaj taxi gde mu na krovu pise samo taxi. Takodje ni u Alfa taxi ni u Gold. To su firme gde nema discipline i gde nemozes nikome da se zalis. I kad se zalis oni ce te ljubazno saslusati, zacudice se dali je to moguce i obercace ti ta ce taj i taj taxista imati sankcije a u stvari kad zavrsis vezu oterace te u p.m. Uvek biraj Taxibel, Pink i Maxis. Ima ih toliko po gradu da nemozes da ne nabasas na nekoga. Nekazem da su ni oni neznam kako posteni jer u svakom zitu ima kukolja ali ako ti se ucini sumnjiva cena trazi racun na kome ce izricito pisati odakle je voznja-dokle, kojim pitem i koliko kosta. Sve ovo je taxista duzan da ti izda inace od para nema nista. Slobodno se svadjaj za svoje pare jer takve dripce koji klepecu po turbini niko ni od kolega ne stiti budi uveren. Za ove gore navedene firme uvek mozes da se zalis i znaj da neces biti pogresno shvacen i da ce svaka prijava morati da prodje rigoroznu kontrolu. Konkretno, ja sam u Pinku i veruj mi da se ovde za sitnicu gubi posao mada ima alucajeva i da stranka laze. U principu zna se ko je sklon kojim radnjama. Svaki dan smo na ulici i svi se mnogo dobro znamo. Nadam se da sam ti neke stvari pojasnio. Imas pozdrav !
 
napokon!!!
mamicu im taksističku neće da voze ako im relacija ne odgovara, kao ne ide mu se na novi bgd sa čukarice.
smradovi .
i treba tako.
još da ih okupaju i očiste im kola..biće nade.
i još da ja uspem sa uklanjanjem stanice ispod kuće...daleko im lepa kuća.
 
pajamaca:
napokon!!!
mamicu im taksističku neće da voze ako im relacija ne odgovara, kao ne ide mu se na novi bgd sa čukarice.
smradovi .
i treba tako.
još da ih okupaju i očiste im kola..biće nade.
i još da ja uspem sa uklanjanjem stanice ispod kuće...daleko im lepa kuća.
Sigurno te je kresnuo neki tadza pa ostavio pa ih zato nazivas smradovima. Verujem u to jer sam u tom poslu pa sam i ja mnoge odjebao. A to da ce da ti se ukloni taxi stanica ispred kuce..........tesko. Mislim da ce ih biti jos vise u gradu. Tako je najavljeno za ovu godinu-rece sadasnji gradonacelnik Bogdanovic. Pozz
 
e, baš si nepristojan.
navozala sam sam se taksijem, te imam debelo iskustvo sa taksi vozačima.
veće smradove i ološe, nisam ni u jednom drugom poslu srela,
a vidiš i sam kako si mi odgovorio. šta reći.
a hoće ukloniće se;)
podigla sam pola grada na noge.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top