SOLARNI POVRATAK

Neptunijanka

Aktivan član
Poruka
1.731
Hajde malo da se pozabavimo ozbiljnim temama. Poziv astrolozima! Koju metodu koristite u solarnom horoskopu kada treba precizirati vreme desavanja nekog dogadjaja koji ocekujemo? Na primer znam za onu varijantu po Knjizi o solarnom sto su izdale decije novine, gde se solar deli na polusolar i cetvrt solare da bi se odredio kvartal godine kada ce se dogadjaj desiti. U jednoj drugoj knjizi se spominje pomeranje ose MC- a , sto mi nije bilo bas jasno. KAKO VI ODREDJUJETE KADA CE SE PRECIZNIJE DOGADJAJ KOJI SMO KONSTATOVALI, DESITI, JER JE IPAK PERIOD OD 12 MESECI SIROK POJAM ?
 
Ja iskreno receno nemam pojma, ali bih volela da mi ukratko objasnis tu metodu podele na polusolar ako te ne mrzi...posle toga cu, nadam se, sama ukapirati semu za cetvrtsolar...
Unapred hvala.
 
Metoda je takva da se sunce postavi tacno 180 stepeni od natalnog (solarnog), ali tacno stepen , minut i sekund. Vreme koje dobijes je opet ascedent. To je naj lakse da uradis uz pomoc programa, jednostavno dosetas sunce na poziciji preko puta, kao kada rektifikujes horoskop. Na primer sunce ti je na 12 step. rak , a u polu solaru je polu solaru je na 12 step Jarca. Cetvrt solar: dosetas Sunce na prvu kvadraturu sa solarnim, na 12 vage,tako da dodju na 90 stepeni. I zadnja cetvrt je kada Sunce dosetas na 90 stepeni od pocicije polu solara, znaci na 12 step ovna. Ovo je primer.
Tako vidis u kom kvartalu godine ce se desiti ono sto je prikazano u solaru. Svaki od ova 4 horoskopa govore o prvih tri meseca od tog perioda. S' tim da je solar i za celu godinu a uze za prva tri meseca ako se dogadjaj ne prikaze u narednim kvartalima. polu solar za drugu polovinu solarne godine a uze za prva 3 meseca od pocetka druge polovine.
 
jaca t:
Negde sam procitala da se solarnim horoskopom moze odrediti tacan dan nekog dogadjaja .Ako je neko raspolozen da mi objasni.......tnx


Koleginica kaze da funkcionise varijanta koja lici na primarne direkcije 1 stepen 1 god. S'tim da u solaru ona radi po varijanti 1 stepen 1 mesec od rodjendana!

Druga kleginica kaze da funkcionise da se svaka kuca podeli na dvanaest jednakih delova ( 12 meseci) I u koji deo polja - u koji mesec mesec pada doticna planeta u tom mesecu se radnja desava. Na primer Venera tacno na sredini nekog polja govori o 6 -om mesecu posle rodjendana ali moze se i preciznije izracunati ako imas zivaca da rasclanjujes delice polja solara!

Ja nisam narocito proverila ni jednu ni drrugu metodu ali mi se u proslom solaru kada sam Veneru ( koja je bila vladar X polja ) u solaru pomerila za 8 stepeni, zasla je u ugaonu kucu IV polje solara i tada sam se zaposlila, 8 meseci od mog rodjendana a sestra bliznakinja je zbog klasicnog znacenja venere u istom mesecu usla u vezu!

Pa istrazujte!
 
Neptunijanka:
Koleginica kaze da funkcionise varijanta koja lici na primarne direkcije 1 stepen 1 god. S'tim da u solaru ona radi po varijanti 1 stepen 1 mesec od rodjendana!

Druga kleginica kaze da funkcionise da se svaka kuca podeli na dvanaest jednakih delova ( 12 meseci) I u koji deo polja - u koji mesec mesec pada doticna planeta u tom mesecu se radnja desava. Na primer Venera tacno na sredini nekog polja govori o 6 -om mesecu posle rodjendana ali moze se i preciznije izracunati ako imas zivaca da rasclanjujes delice polja solara!

Ja nisam narocito proverila ni jednu ni drrugu metodu ali mi se u proslom solaru kada sam Veneru ( koja je bila vladar X polja ) u solaru pomerila za 8 stepeni, zasla je u ugaonu kucu IV polje solara i tada sam se zaposlila, 8 meseci od mog rodjendana a sestra bliznakinja je zbog klasicnog znacenja venere u istom mesecu usla u vezu!

Pa istrazujte!

jel to znaci da solarni horoskop treba tumaciti kao zaseban ili treba gledati samo aspekte izmedju polozaja natalnih planeta koji prave aspekte sa planetama u solaru
molim Vas objasnite malo
 
Odgovorno tvrdim da u horoskopu NEMA ŠANSE da se odredi tačan događaj, već samo mogućnosti, sklonosti, slabosti, talenti, predispozicije... Može pouzdano da znate kakvi ste, kakav vam je partner potreban, zašta ste predodređeni, sklonosti bolestima itd... Jedan horoskop se može tumačiti na milion načina (na milion pravaca-čitaj dalje), zato je veoma bitno da se astrolog ne pravi vidovit, već su neophodne informacije o vašoj prošlosti da bi se moglo znati u kom se pravcu koji aspekt razvija.
 
Pokazatelji braka

Aktivirane 3,7,9 i 11 kuca ,bilo zbog toga shto izlaze na ASC ili shto imaju u sebi SO ili vladara ASC.
Takodje VE,MA ,PL i SA / bilo natalni ili solarnog povratka/ ako su ugaoni.
Od mogucih 8 treba da bude najmanje tri-chetiri pokazatelja.
 
Pokazatelji rodjenja deteta ili trudnoce

Aktivirane 4,5 i 11 kuca.Lunarni Chvorovi/ natalni ili solarnog povratka/preko ose od 5 do 11 kuce,ili u padajucim kucama.
MO ili ASC i Zenit ugaoni ili u 5 ili 11 kuci.
Solarni ili natalni NE u 4 kuci.
 
Pokazatelji promene struke,posla ili zanimanja

Aktivirane 2,6 i 10 kuca.
UR u 6 ili 10 kuci moze ukazati na promenu posla.
U 6 kuci ukazuje na promenu unutar radne organizacije,u 10 kuci moze ukazivati na promenu pravca u karijeri.
MO i MA imaju slichno znachenje.
 
Promena doma

Ovo je najcheshce naznacheno aktiviranjem 3 i 4 kuce.
MO,MA ili UR u 4 kuci mogu biti u vezi sa promenama.
SA u ovoj poziciji ukazuje da je bolje ostati na istom mestu ili odloziti selidbu.
Ako su MO,MA ili UR u 3 kuci mozda cete osetiti potrebu da promenite okolinu ili prichati o tome ,ali nije sigurno da cete to i uraditi.
Sedma kuca je chesto u vezi sa promenom kuce u kojoj zivite poshto predstavlja novi dom /4 kuca iza 4 kuce/ .
Za selidbu u udaljena mesta pogledajte veze izmedju 4 i 9 kuce.
UR u 4 kuci ako je jedini pokazatelj ,ne oznachava nuzno selidbu.On moze oznachavati promene u kuci kao shto je preuredjenje ,ili dolazak josh nekog da zivi sa vama ,a odlazak onoga ko je do tada stanovao u vashoj kuci.
MA oznachava slichne mogucnosti.
 
Razvod

Aktivirane su 3,7,8 i 9 kuca .
3 kuca radi raskidanja ugovora;7 kuca znachi raskid sa partnerom;8 kuca pokazuje finansijsko stanje i promene na seksualnom planu;9 kuca ukazuje na neka pravna pitanja.
Takodje su PL,UR i MA obichno ugaoni.
Ove iste indikacije mogu znachiti i potrebu za originalnom i novom akcijom,posebno shto se tiche javnosti ili partnera /MA,UR/ ili oslobodjenje i potrebu za vishe moci /PL/.
 
Zdravlje

Pogledajte u 1,6 i 12 kucu.Za operaciju pogledajte 8 i 12 kucu /hospitalizacija/.
Ako je MA u 8 kuci ili na ASC ,ili MO u 8 kuci i ima izazovne aspekte ,proverite nije li moguca neka operacija.
Mnogo puta su ovakvi pokazatelji prisutni u sluchajevima carskog reza na porodjaju kao i kod plastichnih operacija i operacija zuba.
Zapamtite da jake 6 i 12 kuca takodje znache promenu posla,savetovanje,terapiju,dobrovoljni rad i slichno.

Jaka aktivnost 2 i 8 kuce moze znachiti nasledstvo / sa 4 kucom/,ugovor o osiguranju ili podizanje novca od osiguranja /sa 7 ili 9 kucom/ili odlazak u dug;2,5 i 8 mogu da ukazuju na srecu u kocki ili ulaganje.
Jaka aktivnost 3 i 9 kuce chesto je u vezi sa putovanjem ili prilikom za obrazovanje ;5 i 9 mogu znachiti unuchice ako je to verovatno.

Ako su aktivirane 5 i 7 kuca a VE je istaknuta,to obichno znachi ljubavnu vezu koja ce kulminirati romantichnom privrzenoshcu.
Ako je osoba vec u braku moze doci do povecanja porodice.
5 i 12 kuca mogu znachiti tajnu vezu sa nekim ko je vec u braku , a 7 i 12 partnera koji nije veran.
 
Planete u usponu/ u solarnom horoskopu/

Vazan faktor u chitanju horoskopa solarnog povratka jesu planete u usponu.
PLANETOM U USPONU se smatra svaka planeta koja se nalazi iza ASC ili u prvom kvadrantu horoskopa solarnog povratka;shto je planeta bliza ASC solarnog povratka to ce njene osobine biti uticajnije.
Izgleda da natalna planeta u usponu ima vishe uticaja nego planeta solarnog povratka ali treba imati obe u vidu.
Ako ima nekoliko planeta u 1 ili u 12 kuci u konjukciji sa ASC /unutar ne vishe od 5 stepeni/ treba razmatrati sve.
Ako u prvoj kuci nema planeta potrazite najblizu planetu u usponu chak i ako je u 3 kuci.Ono shto ta planeta zastupa okupirace datu osobu ,samo neshto malo kasnije u toku godine.

Iz knjige Proricanje bududucnosti -Marion March i Dzoan Mekevers
 
Kao i u natalnom horoskopu mora se sve uzeti u obzir po malo. Nema crno ili belo! Pravilo je da kada se u solaru pojave isti aspekti sa planetama koje imas i u natalu , te godine ce to zaziveti! Ako je nesto sto je dobro u natalu, dobro polozena venera ili neki njen dobar aspekt , pa se to ponovi u solaru, te godine mozes ocekivati pozitivne dogadjaje. Sa druge strane ako u solaru nema mnogo ugaonih planeta godina moze biti bezvezna. Ne narocito sa desavanjima!
 
Ako se kod Solara poklopi asc kao i kod natala...( dozvoljen orbis 2) ta godina ce biti izuzetno vazna za osobu...
Gledaj gde je sunce ,tj. u kojoj tvojoj natalnoj kuci...takodje vazno...i kao sto sam rekla gde su planete grupisane..takodje gledaj MC...u kojoj je natalnoj kuci....to ce isto kao Sunce pokazati sta ce obeleziti tu godinu....
najvaznije..pogledaj kakve aspekte i da li uopste pravi planeta iz solara sa nekom iz natala...
Eto toliko za pocetak...
Najvaznije su direkcije-progresije....tranziti...pa tek na kraju solar ,kao neka krajnja slika...;)
 
soljamoja:
Konkretno, sad mi je u solaru mesec u lavu u 11 kuci, a u natalu u skorpiji u 3 kuci ... sta to moze da donese? Ja sam inace vodolija/lav

Ako vec gledamo solar, konkretno - onda bi trebalo da ga gledamo celog uzimajuci u obzir sve faktore, kao i poredjenje sa natalnim ... Tako da se, nazalost, na osnovu ovog sto si napisala, nista ili gotovo nista konkretno ne moze reci.

Sustinu je vec rekla Djura M..., ako je solar u pitanju polazimo od polozaja Sunca u tom horoskopu, pa posle sve ostalo. Takodje je jako bitno u koju natalnu kucu pada Asc solara. Itd, itd ... kazem, ne moze sve u 3 recenice.
 

Back
Top