Problemi na poslu

Konrad-19

Buduća legenda
Poruka
33.314
Radi se o sledecem:
Tamo gde radim,zli gazda zeli da otpusti jednog od radnika koji je navodno visak (a u stvari ne da nije visak,nego nam treba jos jedan!).E sad,kakav je sada zakon,vise nisu 90-sete godine pa das otkaz kako hoces i kome hoces,vec je sad zakon drugaciji pa moras da dobijes otpremninu.Sem toga on nas cima na razne nacine,tipa obracunava nam platu u evrima a za njega je evro i dalje 80 din!!!,stalno izmislja neke trice i kucine,a najveci razlog je to sto je zakup mesta gde radim do pre 5 meseci bio oko 150.000 din a sada je oko 400.000 din i on sada pizdi zbog toga preko nasih ledja?!ALO MAJSTORE?Kako mi mozemo da se zastitimo i koja su nasa prava,hvala.
 
Nikakava! Ovo je Srbija i mozete da zaboravite na bilo kakvu odstetu, parnicne sporove i sl.

Kada ti oduzmu sva sredstva zakonske borbe jedini nacin da zastitis svoja prava je da se boris fizicki.
Organizujte se i umlatite govedo.

Znam da zvucim kao neizivljeni manijak koji bi da prebijanjem resi problem ali jeebiga, nisam siguran da ce ti neko dati bilo kakvo resenje. Ma sta radio nemoj da tracis vreme po sudovima.

A koji poso je u pitanju.
 
Kroasan:
Radi se o sledecem:
Tamo gde radim,zli gazda zeli da otpusti jednog od radnika koji je navodno visak (a u stvari ne da nije visak,nego nam treba jos jedan!).E sad,kakav je sada zakon,vise nisu 90-sete godine pa das otkaz kako hoces i kome hoces,vec je sad zakon drugaciji pa moras da dobijes otpremninu.Sem toga on nas cima na razne nacine,tipa obracunava nam platu u evrima a za njega je evro i dalje 80 din!!!,stalno izmislja neke trice i kucine,a najveci razlog je to sto je zakup mesta gde radim do pre 5 meseci bio oko 150.000 din a sada je oko 400.000 din i on sada pizdi zbog toga preko nasih ledja?!ALO MAJSTORE?Kako mi mozemo da se zastitimo i koja su nasa prava,hvala.

Ako imaš problema na poslu, pokušaj da se organizuješ sa ostalim zaposlenima.

Evo jednog primera:
http://inicijativa.org/tiki/tiki-read_article.php?articleId=1259
http://inicijativa.org/tiki/tiki-read_article.php?articleId=1263
http://inicijativa.org/tiki/tiki-read_article.php?articleId=1326

Ako si ti treba pomoć da se organizuješ, javi se - ASI

Takodje mozes da pogledas Sta je i kako funkcionise ASI
 
probajte nekakakv sindikat da osnujete...msilim, nemam pojma, ja bih na tvom mestu tražila drugi posao :idea: Najpre zbog toga što pristajanjem na gluposti sam sebe navikavaš na to da si - gubitnik.
Ako ostaneš - lagano ćeš se miriti sa sudbinom i ...i ko zna ...stvarno ko zna šta biva, razaraš svoje snage...
Ti i sada možeš da daš otkaz kome hoćeš i kako hoćeš (poštuj rok od minimalno 3 nedelje), kakve veze ima što nisu devedesete...a otpremnina se dobija samo kad tebi daju otkaz u slučaju da si tehn, višak a u grupi od 30 ljudi u kom slučaju je poslodavac dužan da obezbedi PLAN za vašu amortizaciju.

Šta te koči da menjaš posao? To je tvoj problem, a ne "zli gazda" i jedan radnik što treba da dobije otkaz.
 

Back
Top