Geografski fakultet?

Ja sam bila prvi dan oko 11 sati 130 mi je broj prijave,danas sam bila sa deckom da se on prijavi na hemijski i dobio je broj 228,profesor koji radi tamo mu je rekao da je prva dvojka sifra smera ili tako nesto. S obzirom da je geografija pod rednim brojem 1 na listi za prijavu kapiram da je 1 u stvari sifra za smer geografija na mom broju prijave...
 
može neko 520-570? pliiiiiiiiizzzzzzzzz :)

582. malo mi je nemoguće da su najveće luke na dunavu Beograd,Novi Sad,Smederevo,Bogojevo,Apatin i Prahovo... pored svih 10 država kroz koje protiče Dunav....
 
Poslednja izmena:
Ana je l' možeš da mi napišeš odgovor na 526 i 567? Hvala unapred. :)
526. Psenica-Backa, Srem, Banat, Posavina, Stig, Timocka krajina, Donje Pomoravlje i delovi Leskovacke, Niske, Kosovske i Metohijske kotline. Kukuruz-Srem, Backa, centralni i juzni Banat, Macva, Posavina, Stig, Pomoravlje i Timocka krajina.
567. Bela Palanka-525 mm i Prokuplje 529 mm.

- - - - - - - - - -

i ako moze neko 385 i 387 :)

385.1-fisovi, 2-porodicne zadruge.
387. Balkansku
 
može neko 520-570? pliiiiiiiiizzzzzzzzz :)

582. malo mi je nemoguće da su najveće luke na dunavu Beograd,Novi Sad,Smederevo,Bogojevo,Apatin i Prahovo... pored svih 10 država kroz koje protiče Dunav....
a S
520.Ibarski basen-Boljevac, Jarando, istocna Srbija-Vrska Cuka, Podvis, Rtanj, Krivi vir, Tresibaba.
521. Primarni i sekundarni sektor obuhvataju proizvodne, a trecijarni i kvartarni sektor neproizvodne delatnosti.
522. Pirot, Beograd, Nis i Kragujevac.
523. Iz Gornjeg lednickog jezera na Sar planini kroz Sredsku zupu i Prizrensko polje.
524. Koznjarska bistrica.
525. Palicko, Fruskogorsko, Vrsacko, Smederevo, Sumadijsko (Oplenacko), Krajinsko (Timocko), Zupsko, Krusevacko, Metohijsko.
526. Psenica- Backa, Srem , Banat, Posavina, Stig, Timocka krajina, Donje Pomoravlje i delovi Leskovacke, Niske, Kosovske i Metohijske kotline. Kukuruz- Srem, Backa, centralni i juzni Banat, Macva, Posavina, Stig, Pomoravlje i Timocka krajina.
527. Energetika, rudarstvo, metalurgija, metalo-preradjivacka, masinska, bazna hemijska i indusrija gradjevinskog materijala.
528. Prehrambena, tekstilna, industrija koze, gume, drvna industrija, laka hemijska i duvanska industrija.
529. Bor, Zvecan kod Kos. Mitrovice-Trepca, Sabac i Zajaca.
530. Studenica.
531. Kopaonik, Zlatibor, Tara, Zlatibor, Divcibare, Fruska gora, Vrsacke planine, Avala, Stara planina, Rudnik, Kosmaj.
532. U Beogradu 1849.
533. Izmedju Kolubare, Ljiga i Dicine na istoku i Drine na zapadu.
534. Kosovo polje, Nerodimlje, Kosovsko pomoravlje, Sirinicka zupa, Malo Kosovo, Pecki podgor, Prizrenski podgor, Reka, Has, Podrima, Rugovo, Hvosno, Sredska, Prekovode, Prekoruplje,Gora i Opolje.
535. Iz Rusije, Kine, Rumunije, Liberije i dr.
536. Pet hidroelektrana- Vrla I, II, III, IV,V i Lisina.
537. 1850 godine u Vrbasu.
538. 1900. u Beogradu.
539. U Pancevu 1722.
540. Kelti (Skordisci)
541. Kao prirodno mrestiliste riba i rezervat ptica.
542. Na prostoru Istocne Slavonije i zapadnog Srema. Obuhvata ravnicarski krajn izmedju usca Drave, Osjeka, Vukovara i Vinkovaca.
543. Karakteristicna je pojava salasa.
544. Fruska gora je nastala izdizanjem i nabiranje, a Vrsacke izdizan jem i radedanjem.
545. Pripada tipu zbijenih seoskih naselja. Rasprostranjena je od Dunava do Juznog Pomoravlja.
546. Pod urbanizmom se podrazumeva rast i razvoj gradova uopste.
547. Naseljavali su balkanske zemlje od Jadranskog mora do Morave i od Dunava do u Epira u Grckoj.
548. Na Dunavu, Mlavi, Nisavi, Belom Timoku i Visocici.
549. U Lepenskom viru, Lazarevoj pecini, kod Zlota, u okolini Bora, Rama, Golupca, Kladova, Svrljiga, Pirota.
550. Kotline- Vranjska, Leskovacka i Niska,. Klisure- Grdelicka, Pecenjevacko suzenje i Stalacka.

Ova ostala cu izbaciti sutra.
 
Poslednja izmena:

Back
Top