Tesko za zaboravit

oja ne zudi za tim nekim nezaboravnim muskarcem i ne uporedjuje ostale sa njim[/B]. Takva zena bi delovala kao superpremija, imuna na frustracije i konfuziju, idealna partnerka kao seoska mlada, naivna, nevina, bez predistorije. :)

ovo se ne radi, bar ne kada predjes mladalacke zanose. jednostavno se ne radi.nisam imuna ni na frustracije ni na konfuziju, ali sam za njih odgovorna samo ja, ne neki tip koji me je ostetio,obelezio ili kakvi se vec termini koriste kada ljudi pricaju o tome.
ono, dobro posluze ta secanja, kada si singl, pa si s drustvom u kafani, pa cepnes casu o pod i onako meraklijski jauknes :D, ali su, po meni, to prazne price. pa obesila bih se o prvu precku da je taj neki jedini ili bolji od svih.vremenom se menjas, gradis, naucis sta ti treba, a sta je visak..ne znam ni sta bih uporedila, klub za koji navijaju, jela koja voli, nacin na koji se ponasa u krevetu?ma bezi.
i ako zavolis, stvarno zavolis, voleces svaki put kao da je prvi.a jednom ce neko biti poslednji.
dakle, ako te uporedjuju, bez odatle koliko te noge nose.



kad prezivis prvog nezaboravnog, i zaboravis ga..dalje je istorija.
zivot tece, ko ga trosi na secanja umesto na danas, on je mrtav pre smrti.
secenja, lepa secanja, o bliskosti, o lepoti, o ljubavi, najlepsa su secanja jednog zivota.
ali jedno je secati se, a drugo hodati kao senka nekog bivseg vremena.
danas je danas.

upravo.
ne pristajte bre ljudi na polovicne emocije i ostavite proslot tamo gde joj je mesto. u proslosti.
secanja su nas neodvojivi deo, ali nas ne determinisu kao licnosti.emotivna secanja.eventualno posluze kao notes u kojem zapises ne, nikako ili procitas ono rukom pisano pored margina. :)
 
Sunce sinu sa nebesa
Zanjiha se Krstin vresak
Perfi glasno zacvkuta
Stiže Kojin odgovor iz kuta:

To što ćutiš nije razlog
Da tevolim mila draga
Bude l' osećanje splaslo
Setiću se tebe vraga... pardon, s traga!
 
MV i Pivce su nenadmasni liricari. :) A eto i novih poeta. :D


Vejo brate, ljudi u zrelim godinama su itekako skloni preispitivanju i uporedjivanju ostalih partnera-partnerki sa idealnima koji zive u njihovim secanjima, mladalacki zanos je odavno prosao, ali ulazi se u fazu svodjenja racuna i tumaranja kako bi se pronasao neko adekvatan, bolje reci koliko toliko prihvatljiv. I bez obzira o kakvoj formi odnosa se radi, brak, veza, shema, to skoro uvek deluje kao opterecenje. Retki su oni koji brisu sve za sobom i koji ne traze uporiste u nekim starim dobrim vremenima kada su se nalazili u narucju idealnih.
 
surove srcelomke:cry:
eh mi fatalne tetkice! :sad2:

salu na stranu, nema to nikakve veze sa srcelomcima zavodnicima sta god vec, vec sa zdravim razumom. ko ima preko 20ak godina i dalje idealizuje ljude (bilo koga, od roditelja, partnera, nesudjenih partnera, prijatelja sta god vec), taj nije bas najzreliji emotivno. stvari koje se nisu desile su ubedljivo najnebitnije u celom nasem zivotu.....sta bi bilo da je bilo je prica koja je suvisna, jer kad je trebalo da bude ili nisi imao herca da uradis to nesto ili mogucnost jednostavno nije postojala iz razlicitih razloga ili nije ni trebalo da se desi na kraju krajeva. zal za necim nedosanjanim,a posebno kad se to nesto idealizuje, nicemu ne vodi.
 
MV i Pivce su nenadmasni liricari. :) A eto i novih poeta. :D


Vejo brate, ljudi u zrelim godinama su itekako skloni preispitivanju i uporedjivanju ostalih partnera-partnerki sa idealnima koji zive u njihovim secanjima, mladalacki zanos je odavno prosao, ali ulazi se u fazu svodjenja racuna i tumaranja kako bi se pronasao neko adekvatan, bolje reci koliko toliko prihvatljiv. I bez obzira o kakvoj formi odnosa se radi, brak, veza, shema, to skoro uvek deluje kao opterecenje. Retki su oni koji brisu sve za sobom i koji ne traze uporiste u nekim starim dobrim vremenima kada su se nalazili u narucju idealnih.

Dačo brate, ovaj sadašnji je resetovao ceo sistem i svi su se osuli ko Matrix.
Ne sećam se više nikog!
 
a ja se ustezala da kuckam erotske stihove...
eek1.gif


u smislu, bivsi je vuk'o ulevo dok penetrira, sadasnji centrira k'o Darko Pancev ili tako nesto provokativno, a upakovano, s masnicom.

Vas Vito volim, Vaše usne

Vaše sise, Vaše uši

Jedno drugom smo u duši.
 
MV i Pivce su nenadmasni liricari. :) A eto i novih poeta. :D


Vejo brate, ljudi u zrelim godinama su itekako skloni preispitivanju i uporedjivanju ostalih partnera-partnerki sa idealnima koji zive u njihovim secanjima, mladalacki zanos je odavno prosao, ali ulazi se u fazu svodjenja racuna i tumaranja kako bi se pronasao neko adekvatan, bolje reci koliko toliko prihvatljiv. I bez obzira o kakvoj formi odnosa se radi, brak, veza, shema, to skoro uvek deluje kao opterecenje. Retki su oni koji brisu sve za sobom i koji ne traze uporiste u nekim starim dobrim vremenima kada su se nalazili u narucju idealnih.

ne govorim o brisanju, nego o zdravom razumu i prihvatanju cinjenice da zivot nije ebeni americki film.
ali hajd sad da se ne unbedjujemo, nisam ni ja bila oduvek ovakva, samo psolednjih 10 godina. :)

eh mi fatalne tetkice! :sad2:

salu na stranu, nema to nikakve veze sa srcelomcima zavodnicima sta god vec, vec sa zdravim razumom. ko ima preko 20ak godina i dalje idealizuje ljude (bilo koga, od roditelja, partnera, nesudjenih partnera, prijatelja sta god vec), taj nije bas najzreliji emotivno. stvari koje se nisu desile su ubedljivo najnebitnije u celom nasem zivotu.....sta bi bilo da je bilo je prica koja je suvisna, jer kad je trebalo da bude ili nisi imao herca da uradis to nesto ili mogucnost jednostavno nije postojala iz razlicitih razloga ili nije ni trebalo da se desi na kraju krajeva. zal za necim nedosanjanim,a posebno kad se to nesto idealizuje, nicemu ne vodi.

ovo bih da potpisem, uz napomenu da i ono sto se jeste desilo, ma koliko divno bilo, proslo je, proslo je iz valjanih razloga.

Vas Vito volim, Vaše usne

Vaše sise, Vaše uši

Jedno drugom smo u duši.

ne kaze se sise nego dojke,
man'te se njih dok jurite sojke.

ca je zivot, vengo fantazija :mrgreen:

:)

edit:unbedjujemo. msm :neutral:
 
MV i Pivce su nenadmasni liricari. :) A eto i novih poeta. :D

:hvala:

Kad se setim njenog Venerinog brega,
opet bih se rado popeo na njega. :per: :mrgreen:

To je plagijat, znam, priznajem...evo nesto iz mog pera: :)

Zbog tebe se onomad penjah na terasu,
iako sam bio ja u zescem gasu,
keva tvoja zaprepasceno terala je me,
ja sam samo podrignuo i rekao joj "NE".

Kad je tvoja noga nezna na balkon krocila,
video sam da ti je za malo sisa iskocila,
okliznuh se, padoh, ali ostadoh ziv,
od tada mi samo drugar malo kriv.

:mrgreen:
 
Dačo brate, ovaj sadašnji je resetovao ceo sistem i svi su se osuli ko Matrix.
Ne sećam se više nikog!

Ti si kanda imala srece da je sadasnji taj idealni, medjutim vecina ljudi nije toliko srecna, citam sta se pise o emotivnoj zrelosti i tako tome, sve je to lepo i stoji, ali pod uslovom da nema gresaka, da se uvek pronalaze odgovarajuca resenja, samo sto to tako u zivotu ne biva, vise je zajeba nego uspeha, pa i na tom emotivnom planu. Sta hocu da kazem - ne, nisu svi srecni, zadovoljni, ispunjeni, i pored zrelosti postoje neuspesni kojima su reper prosli dani.
 
:hvala:

Kad se setim njenog Venerinog brega,
opet bih se rado popeo na njega. :per: :mrgreen:

To je plagijat, znam, priznajem...evo nesto iz mog pera: :)

Zbog tebe se onomad penjah na terasu,
iako sam bio ja u zescem gasu,
keva tvoja zaprepasceno terala je me,
ja sam samo podrignuo i rekao joj "NE".

Kad je tvoja noga nezna na balkon krocila,
video sam da ti je za malo sisa iskocila,
okliznuh se, padoh, ali ostadoh ziv,
od tada mi samo drugar malo kriv.

:mrgreen:

Kad se budes opet peo na terasu
sakupi ispod obozavalaca masu,
da te na rukama ponesu u transu
ako teskim padom okoncas romansu. :malav:
 
Ti si kanda imala srece da je sadasnji taj idealni, medjutim vecina ljudi nije toliko srecna, citam sta se pise o emotivnoj zrelosti i tako tome, sve je to lepo i stoji, ali pod uslovom da nema gresaka, da se uvek pronalaze odgovarajuca resenja, samo sto to tako u zivotu ne biva, vise je zajeba nego uspeha, pa i na tom emotivnom planu. Sta hocu da kazem - ne, nisu svi srecni, zadovoljni, ispunjeni, i pored zrelosti postoje neuspesni kojima su reper prosli dani.

Da li je to moja sreća ili bezuslovna ljubav koju osećam prema njemu nije više ni važno. Tek idealnih nema. Niti sam ja ideal niti bilo koje ljudsko biće, ali s ove kilometraže mogu da potvrdim da su svi arhivirani jer kao što reče Vitsi nije život američki film da nam muzika svira iznad dok nas šibaju unutrašnji demoni tamnog vilajeta.
Zato, sahraniš ih sa zrelošću i racionalizuješ svoje potrebe.
Emocije, pesme, buketi ruža, nežni dodiri i zagrljaji u haustoru dok košava vitla gradom...su samo povod za đavolijadu u duši.

Билив ми!
 
Ti si kanda imala srece da je sadasnji taj idealni, medjutim vecina ljudi nije toliko srecna, citam sta se pise o emotivnoj zrelosti i tako tome, sve je to lepo i stoji, ali pod uslovom da nema gresaka, da se uvek pronalaze odgovarajuca resenja, samo sto to tako u zivotu ne biva, vise je zajeba nego uspeha, pa i na tom emotivnom planu. Sta hocu da kazem - ne, nisu svi srecni, zadovoljni, ispunjeni, i pored zrelosti postoje neuspesni kojima su reper prosli dani.

Njen idealni Zeldi-spicasti-tatin sincic-Polutan.Abnormalne strasne stvari se danas dogadjaju,zlo i naopako vreme,evo bizzaran primer, da postoji vremeplov i da mogu da odem kroz vreme recimo u 1985 godinu,Beograd i da kazem odabranom broju ljudi,da ce za 10 godina,20 i 30 godina,najveci smekeri i najpozeljniji muskarci zenama-devojkama ovde u Srbiji i na Balkanu biti ruzni,spicasti,bahati,nesarmantni,nekulturni,nezanimljivi,priglupi,imucni tatini sinovi Zeldi-Polutani,svi ti ljudi verovatno od reda do reda bi mi rekli da sam totalno prso i da treba da idem u F-odelenje u psihijatrijskoj ustanovi doktora Laze Lazarevica.Strasno je to,koliko su se medju-ljudski odnosi u drustvu a pogotovo musko-zenski odnosi ovde transformisali za 360 stepeni u nazadnom-dekadentnom smeru u roku od samo 30 godina.Takva brza i nesvakidasnja transformacija u jednom drustvu-narodu kao sto je ovaj, ova nasa planeta ne pamti i ovaj narod je nacinio nesvakidasnji presedan i izbrukao se za sva vremena nazalost,ne moza ga oprati ni Dunav ni Sava.
 
Poslednja izmena:
Kad se budes opet peo na terasu
sakupi ispod obozavalaca masu,
da te na rukama ponesu u transu
ako teskim padom okoncas romansu. :malav:

Nema brate vise, gotovo je za mene,
sad smem samo da padam zbog sisa jedne zene,
ali secanja su tu, kao na SOS kanalu,
bile je tu svega, k´o na maskenbalu. :lol:

Jednom jedan tata,
lupao na njena vrata,
kao na vrata konzulata,
hteo da mi zavrce vrat,
pitao sam je "jel ti ovo brat?"
Rece: "nije, ali je peti sprat." :eek:
 
I bas bih voleo da upoznam bar jednu zenu koja nema umemorisanog svog gospodina specijalnog, koja ne zudi za tim nekim nezaboravnim muskarcem i ne uporedjuje ostale sa njim. Takva zena bi delovala kao superpremija, imuna na frustracije i konfuziju, idealna partnerka kao seoska mlada, naivna, nevina, bez predistorije. :)
Odrasle žene nemaju zamišljenu sliku iznad kreveta tog nekog nezaboravnog idealizovanog muškarca, sa kojom slikom bi upoređivale sve ostale muškarce.

Ljudi se, ma koliko ih mi pamtili, suštinski zaboravljaju. I u tom zaboravu postanu suštinski nebitni, jer je bitno ono što je danas i ono što ispunjava, voli i pruža danas.
I tako i treba da bude - sve suprotno od toga je životarenje u prošlosti koje sabotira sadašnjost i budućnost.
 
Sa Mediteranom se slazem, svasta se izdesavalo i to se odrazilo na nase drustvo u celini.

A vama cure moram da verujem, mada sam ubedjen da izvestan broj zena ima nezaboravnog "specijalnog bivseg" za kojim cezne, prvenstveno zene u zrelim godinama, sa bogatim iskustvom, a koje se nisu snasle na emotivnom planu, i mislim da neko srecno vreme koje im ostane u secanju, neki upecatljiv period koji se nazalost okoncao, moze postati uzrok permanentnog nezadovoljstva, potonjih lomova, menjanja partnera... sto je i razumljivo, jer svako trazi najbolje sve dok ne pronadje to sto zeli.

Nema brate vise, gotovo je za mene,
sad smem samo da padam zbog sisa jedne zene,
ali secanja su tu, kao na SOS kanalu,
bile je tu svega, k'o na maskenbalu.

Jednom jedan tata,
lupao na njena vrata,
kao na vrata konzulata,
hteo da mi zavrce vrat,
pitao sam je "jel ti ovo brat?"
Rece: "nije, ali je peti sprat." :eek:
Zbog supruge ne sme da se svalerise,
memoriju cuva, nece da je brise,
nek' ostanu ipak svi tajni podaci,
mozda nekad zatreba, nece da se baci.

:lol:
 

Back
Top