I'm not feeling sexy and I know it ili??

Prosto mentalno odlučuješ kako ćeš da se osećaš i izgledaš
Ono čovek ima svest koju ima i teško je menja
Čekaj šta si pitala? :)
Šta izdvaja? Uglavnom nesvest i prkos i bezobrazluk, mada može da bude i sasvim obrbuto samosvest i prihvatanje.

Inače se slažem skroz sa ovim postom...pitala bih šta je sa tim perfekcionizmom?
odnosno u kom momentu ste ga odbacili ili rešili da ignorišete?
..
čini mi se da on opasno opstruira osećaj sopstvenog poimanja seksualnosti i unutrašnjeg zadovoljstva.
 
Nasuprot mega Internet hitu "I'm sexy and I know it"
ovo je tema o nesigurnosti, odnosno o stavu "Ne osećam se sexy i znam to"
..
Moje pitanje je zašto je to tako?
.
U ovom svetu nesigurnosti kad svi nešto nadograđuju, pumpaju, zatežu, farbaju, ima ljudi, mora da ih ima, koji mogu da se distanciraju od toga kako izgledaju u odnosu na ono kako se osećaju. Odnosno, polazim od pretpostavke da postoje ljudi koji imaju tu sposobnost da se osećaju sexy nezavisno od toga kako izgledaju spolja. A, ako već postoje takvi ljudi, pitanje je kako su oni postigli da se osećaju dobro u vezi svoje seksualnosti?

Šta je to što njih izdvaja od onih što se ne osećaju seksipilno u svojoj koži?
..
A što se tiče vas.. kakvo je stanje kod vas?
Kad je kod vas započeo taj proces da se osećate sexy u svojoj koži ili?

Izvolite sad Vi :lol:

uuuu ja sam imala komplekse ko mala,prvo zubi,pa oziljci na kolenima(svako leto uglavnom nosila farmerke),pa salce(jer su oko mene svi bili i dalje su tip topXD)sad volim svoje zubice,ne smetaju mi ozljci ne kolenima uopste ih i ne primecujem,jedino salce i celulit tu i tamo zasmeta al zato se vezba:D
inace svakom smeta nesto,evo moja rodjaka savrena opet sebi nadje mane,uostalom to je normalno ljudi smo...

a ovo sto maher rece videla i ja,,a jos su bile one helanke koje kad se razvuku budu poluprovidne samo stoje ova imala gace na tufnice ispod:D

a inace najbolje bi bilo da se ne uporedjujemo sa drugima jer je svako drugacije gradjen,vec da se uporedjujemo sa svojom najboljom i najzdravijom verzijom i njoj da tezimo;)
 
uuuu ja sam imala komplekse ko mala,prvo zubi,pa oziljci na kolenima(svako leto uglavnom nosila farmerke),pa salce(jer su oko mene svi bili i dalje su tip topXD)sad volim svoje zubice,ne smetaju mi ozljci ne kolenima uopste ih i ne primecujem,jedino salce i celulit tu i tamo zasmeta al zato se vezba:D
inace svakom smeta nesto,evo moja rodjaka savrena opet sebi nadje mane,uostalom to je normalno ljudi smo...

a ovo sto maher rece videla i ja,,a jos su bile one helanke koje kad se razvuku budu poluprovidne samo stoje ova imala gace na tufnice ispod:D

a inace najbolje bi bilo da se ne uporedjujemo sa drugima jer je svako drugacije gradjen,vec da se uporedjujemo sa svojom najboljom i najzdravijom verzijom i njoj da tezimo;)

Weeee
:zag: i ja imam jedan ožiljak na kolenu i jedan na laktu, vijala nekog dečaka da ga prebijem :rumenko: i nisam uspela :lol:
..
lepa zadnja rečenica i upravo ovo mislim da je jako bitno ne porediti se...

inače to je jedna od stvari koje nisam organski podnosila u detinjstvu....a za to je bila kriva porodica...Rade na temi reče...bitna je porodica i izgleda da je bitna
 
Inače se slažem skroz sa ovim postom...pitala bih šta je sa tim perfekcionizmom?
odnosno u kom momentu ste ga odbacili ili rešili da ignorišete?
..
čini mi se da on opasno opstruira osećaj sopstvenog poimanja seksualnosti i unutrašnjeg zadovoljstva.
kakvi su ovo razgovori bokte jebbo :lol:
a što ne pišete jezikom koji i mi manje pametni razumemo ?
 
kakvi su ovo razgovori bokte jebbo :lol:
a što ne pišete jezikom koji i mi manje pametni razumemo ?

zabranjeno je zezati :p
..
jer i to daje osećaj moći i doprinosi podizanju seksualnosti :lol:
..
takođe verbalno nipodaštavanje sopstvenog autoriteta kroz plasiranje verbalnih konstrukcija poput fraze "muka mi" :zplez:
..
e baš hoću :zag:
jel' ti se javio neko na onim mojim pitanjima? :lol:
 
Weeee
:zag: i ja imam jedan ožiljak na kolenu i jedan na laktu, vijala nekog dečaka da ga prebijem :rumenko: i nisam uspela :lol:
..
lepa zadnja rečenica i upravo ovo mislim da je jako bitno ne porediti se...

inače to je jedna od stvari koje nisam organski podnosila u detinjstvu....a za to je bila kriva porodica...Rade na temi reče...bitna je porodica i izgleda da je bitna

uu ja nema gde nemam oziljak:lol:na levom kolenu 3 na desnom 4,al dobro..jer sam ko mala bila specijlna genijalna fantasticna pa sam skakala i bacala se ko majmunceXDi jos sesecam recimo ubijem se na rolerima krvari mi koleno a ja polako gospodski kuci kao nije mi nista(onu u fazonu jaca sam od subine:rotf:):lol:
imam i nalaktovima al i to je staro pa se ne vidi..
imam i na ramenu kad sam pre neku godinu kod tetke krenula da bacim smece u kantu,e sad posto sam specijalno lenja i smotana,a gornji deo vrata(do kante) je bio staklen samo sam izgubila balans i bummm:lol:imam i drugde al to su sitni...
al ono kooliko mi je ranije to smetalo toliko me sad zabole cose..
 
jel' ti to Dee spamuješ na mojoj temi? i to zajedno sa mnom :lol:
..
kako ti je dosadno izgleda :lol:
...
ajd' pitanje Da li vam se desilo da baš onako kad niste nikakvi, kad vam nije dan, neko kaže kako ste super i sexi? :eek:

A vi ostali onako iskreno u čudu? :lol:

Otkud to? :zper:
malo krivudam temu ali mene nervira posto sam po prirodi tralala kad mi nekad dodje da sam normalna(msm ne potistena ali ne ni ono wiii puna elana),odma me pitaju kao sta ti je jesi dobro,msm sto mora nesto da mi fali...:roll:
 
Nasuprot mega Internet hitu "I'm sexy and I know it"
ovo je tema o nesigurnosti, odnosno o stavu "Ne osećam se sexy i znam to"
..
Moje pitanje je zašto je to tako?
.
U ovom svetu nesigurnosti kad svi nešto nadograđuju, pumpaju, zatežu, farbaju, ima ljudi, mora da ih ima, koji mogu da se distanciraju od toga kako izgledaju u odnosu na ono kako se osećaju. Odnosno, polazim od pretpostavke da postoje ljudi koji imaju tu sposobnost da se osećaju sexy nezavisno od toga kako izgledaju spolja. A, ako već postoje takvi ljudi, pitanje je kako su oni postigli da se osećaju dobro u vezi svoje seksualnosti?

Šta je to što njih izdvaja od onih što se ne osećaju seksipilno u svojoj koži?
..
A što se tiče vas.. kakvo je stanje kod vas?
Kad je kod vas započeo taj proces da se osećate sexy u svojoj koži ili?

Izvolite sad Vi :lol:

Neki su svesni svog izgleda tj da jednostavno nisu sexy. Neki nemaju bas puno mozga pa uvek nadju neki razlog da se osecaju lose zbog nekog svog izmisljenog nedostatka.

Biti sexy je podjednako mentalno stanje koliko i sam izgled. Neko moze da izgleda odlicno ali nema samopouzdanja da to iznese. Neko izgleda prosecno ali jednostavno zraci. Ponasanje, drzanje tela, odeca... sve je to seksipil.
 
malo krivudam temu ali mene nervira posto sam po prirodi tralala kad mi nekad dodje da sam normalna(msm ne potistena ali neka ni ono wiii puna elana),odma me pitaju kao sta ti je jesi dobro,msm sto mora nesto da mi fali...:roll:

e pa to je draga za neke luksuz, a i ja sam to doživela, pošto sam inače kao što ti kažeš tralala, kad se uozbiljim, onda bude obično iščuđavanje i problem...nisu ljudi navikli jbg :lol:
..
kad si pretežno tralala, onda ljudi naviknu na to i stalno to očekuju :lol:
 
zašto lepa osoba ne vidi sebe recimo u najboljem svetlu, nego čeka validaciju drugih, a ni to joj nekad nije dovoljno.
..
Koliko perfekcionizam ruši autentični osećaj seksualnosti?
..
ima li toga?

ja jos nisam naisla na lepu devojku sa pogresnom slikom o sebi,
jesam na onu koja je svesna svojih kvaliteta ali se folira i trazi potvrdu od ostalih da je jos lepsa, atraktivnija itd.
to vec ne razumem ni ja..
 
i ova se tema svodi na tome da poetesa pita a drugi odvovaraju, ko da smo na zene pitaju muskarci odgovaraju

Ma Dee me zeza dosadno mu :lol:
..
samo ti odgovori na temu a ja neću da te ništa pitam...valjda

- - - - - - - - - -

Neki su svesni svog izgleda tj da jednostavno nisu sexy. Neki nemaju bas puno mozga pa uvek nadju neki razlog da se osecaju lose zbog nekog svog izmisljenog nedostatka.

Biti sexy je podjednako mentalno stanje koliko i sam izgled. Neko moze da izgleda odlicno ali nema samopouzdanja da to iznese. Neko izgleda prosecno ali jednostavno zraci. Ponasanje, drzanje tela, odeca... sve je to seksipil.

i reputacija..ako je imam još :lol:
..
nemam Petre kasnije :sad2:
 
ja jos nisam naisla na lepu devojku sa pogresnom slikom o sebi,
jesam na onu koja je svesna svojih kvaliteta ali se folira i trazi potvrdu od ostalih da je jos lepsa, atraktivnija itd.
to vec ne razumem ni ja..

ja vala jesam...devojka prelepa, trbušnjaci zategnuti, a ona se hvata za onu kožu i kaže debela sam :fdlan:
..
i traži potvrdu, ali ne pomaže ništa kad ne može da usvoji
..
zato pitam za taj perfekcionizam
 

Back
Top