FIAT

Ma gde da vozis nivu po gradu. Teska je na volanu, ima dosta tipicnih nedostataka (oseca se auspuh u kabini i slicno), cak nije ni toliko jaka kao sto se prica(lo). Osvojio je jednu (1) zvezdicu na EURNCAP ili tako nesto se kaze. Test sudara vozila. Kazu, celik je dosta krt.
Uglavnom, ako si gladala starog punta, videla si da nije nesto unutra, a i taj dizel motor nije bas nesto. Ako je u pitanju novi tip (popularno "pandurski"), tu je situacija i sa enerijerom i sa motorom druga.
Nemoj da se brines ni sto se snega tice. Koliko sam zakljucio, ti sada dolazis da studiras ovde. E pa, jeste da je zima bila teska, ali putari dobro rade. Kupi 2 ili jos bolje 4 zimske gume (i Tigar ce biti ok) i neces imati problema.
E sad, obrati paznju, jer trgovci vole da malo prikrivaju neke stvari. Popularan je uvoz puntica iz italije koji su bili sluzbeni. Oni su nejcesce beli, crveni ili zuti i imaju troja vrata. Najlakse ces da ih razlikujes od standardnog po tome sto su zadnja bocna stakla zatamljena (kod pandurskog punta) ili zatamljena nekakvim tackicama kod punta 1. Oni su presli mnogo km, a najcesce ih prodaju kao normalne. Ta zatamljenost je posledica toga, sto je bio dostavno vozilo iliti puntoVan. Ja sam prosle godine gledao jednog koji je kostao oko 3500 evra sa tablicama na moje ime. Dizel 1999. godiste. A da je bio ulickan i zamazan, prodavali bi ga za 4000 sigurno. Ipak sam odustao od toga, jer su mi i u Delta M servisu rekli da punto1 dizel nije bas nesto...
Nadam se da sam ti pomogao, pozdrav!
 
page:
Sta mislite o BORG&BECK-DELPHI. Kosta 7050.
"Имаш у "Евро Ауто" у Војводе степе ДЕЛФИ, али ја нисам био задовољан са њиховим дисковима рецимо. Искривили су се после 4000 км."
Ставио сам дискове и после месец,два волан тресе када се кочи. Замисли то, као добри дискови. Наравно од рекламације ништа, јер мора њихов стручњак да погледа. Шта да гледа, скинуо сам дискове, ставио АТЕ и сад је ок. Криви су.
Е сад, не знам какви су им сетови квачила...
 
Hvala vam svima. Imacu sve savjete u vidu, razmislicu i javiti se ako mi opet nesto ne bude jasno.
Zakljucila sam da su na ovom forumu ljudi najprijatniji i najpredusretljiviji.
:wink:
 
Pozdrav svima!
Imam jedan problem. Naime, kada auto stoji u leru sa minimalnim obrtajima sve fungcionise kako treba odnosno motor radi mirno i isto se tako dobro ponasa kada postepeno dajem gas, ali kada naglo dam gas motor pocne da se gusi i od jednom povuce ko lud. Moje misljenje je da ventil za vazduh koji ide iz filtera neradi kako treba. Samo da naglasim da se to ranije nije desavalo, a i nevozim ga ludacki pa da je zbog toga. Molio bih za neki savet pre nego sto nesto pokvarim :)
 
Zozimo:
Pozdrav svima!
Imam jedan problem. Naime, kada auto stoji u leru sa minimalnim obrtajima sve fungcionise kako treba odnosno motor radi mirno i isto se tako dobro ponasa kada postepeno dajem gas, ali kada naglo dam gas motor pocne da se gusi i od jednom povuce ko lud. Moje misljenje je da ventil za vazduh koji ide iz filtera neradi kako treba. Samo da naglasim da se to ranije nije desavalo, a i nevozim ga ludacki pa da je zbog toga. Molio bih za neki savet pre nego sto nesto pokvarim :)
Kakva je potroshnja? kako pali posle dužeg stajanja? mislim da treba da posetish karburator servis. To shto se guši kada dodash gas je najverovatnije problem sa napajanjem ili prevelikom količinom goriva. Prljavština ''zalepi'' dizne i kada pod pritiskom pumpe gorivo probije onda auto počinje da divlja. Zato praktikujem da nabacim dva filtera za gorivo i to jedan odmah iza rezervoara a drugi ispred pumpe za gorivo (obavezno metalni i ako ima za višekratnu upotrebu). Dalje, nashi vozači često zaboravljaju promenu filtera za vazduh, a on predstavlja pluća automobila. Kao prvu pomoć možesh skinuti poklopac karburatora i zagrejan auto dobro isturirati. Ako bez poklopca za karburator ne divlja čak ni u vožnji onda nije u pitanju gorivo nego vazduh. Pozdrav!
 
Potrosnja je dobra ,a posle duzeg stajanja mu treba malo vise da upali. Motor je 1.1 benzinac sa ajnspricom.
Filter za vazduh je takoreci nov. Inace cela ta zezancija se desila kada sam hteo da ugradim drugi filter i kada sam skinuo poklopac od filtera, naravno nije imalo sta da prigusi dovod vazduha, turirao sam ga par puta ali nista strasno i od onda se gusi. Samo da napomenem da sam se postarao da se ni komad prljavstine ne uvuce u motor.
 
хтео бих да уградим нови касетофон у ауту али морам да скинем фабрички прво.Где да нађем део који се ставља на место фабричког како би могао да се угради нови?
 
Sun Cu Vu:
хтео бих да уградим нови касетофон у ауту али морам да скинем фабрички прво.Где да нађем део који се ставља на место фабричког како би могао да се угради нови?
Tema je univerzalna i nema veze sa tipom vozila. Pravo mesto je pod HOBI, HI FI...
 
Uložio sam priličan trud da prelistam 35 strana i našao razbacane teme na sve strane. Zato sam rešio da ih grupišem po tipovima vozila. Ovde će svi zainteresovani za FIAT naći šta im treba. Pozdrav!
 
brera:
niko nista ne prica o puntu iz zastave ?
Juče razgovarao sa direktorom marketinga Vladetom Kostićem. Plaši se da sve neće ići baš tako brzo i lako kako štampa piše...Italijani još zatežu oko duga, vlada se ne trudi da ispovrti pare a Zastava nije baš tehnološki spremna da brzo krene u sklapanje od gotovih delova. Praktično, na prve modele će samo stavljati znak Zastava 10.
 
Espanol:
Juče razgovarao sa direktorom marketinga Vladetom Kostićem. Plaši se da sve neće ići baš tako brzo i lako kako štampa piše...Italijani još zatežu oko duga, vlada se ne trudi da ispovrti pare a Zastava nije baš tehnološki spremna da brzo krene u sklapanje od gotovih delova. Praktično, na prve modele će samo stavljati znak Zastava 10.


to sam i cuo da ce se samo lepiti nas znak godinu dana a da bi posle trebalo da pocne u zastavi da se sklapa. a jel istina da im je cena 8000 evra tj koji evro manje od 8000 ?
 
Espanol:
Juče razgovarao sa direktorom marketinga Vladetom Kostićem. Plaši se da sve neće ići baš tako brzo i lako kako štampa piše...Italijani još zatežu oko duga, vlada se ne trudi da ispovrti pare a Zastava nije baš tehnološki spremna da brzo krene u sklapanje od gotovih delova. Praktično, na prve modele će samo stavljati znak Zastava 10.
Na sajmu u NS izložena Zastava 10. Jel' to nalepljen samo naziv ili je proizvod iz Kragujevca?
Čujem da je unutrašnjost (naročito plastika) primetno slabog kvaliteta, neki čak idu i na ''gore od Floride''?
 
jomini:
Na sajmu u NS izložena Zastava 10. Jel' to nalepljen samo naziv ili je proizvod iz Kragujevca?
Čujem da je unutrašnjost (naročito plastika) primetno slabog kvaliteta, neki čak idu i na ''gore od Floride''?
Po informacijama iz Zastave samo je nalepljen znak. Inače nisam video auto i ne mogu da komentarišem plastiku...
 
jomini:
Na sajmu u NS izložena Zastava 10. Jel' to nalepljen samo naziv ili je proizvod iz Kragujevca?
Čujem da je unutrašnjost (naročito plastika) primetno slabog kvaliteta, neki čak idu i na ''gore od Floride''?
To na sajmu je Fiat Punto sa nalepljenim zastavinim znakom, znaci plastika je ista kao i u svakom Puntu. Zanima me kako su ti "neki" mogli da procene kvalitet plastike kad u automobil ne moze da se udje???
 
Drugar mi radi na sajmu, za ASTU, dilera za Audi i Daewoo (Chevrolet). Kontam da je imao prilike da vidi.... Ne bi me lagao, nema zašto... Opet kažem, možda je i ona klasična pljuvačina po domaćem, pa je i konstatacija malo subjektivna...
 
jomini:
Drugar mi radi na sajmu, za ASTU, dilera za Audi i Daewoo (Chevrolet). Kontam da je imao prilike da vidi.... Ne bi me lagao, nema zašto... Opet kažem, možda je i ona klasična pljuvačina po domaćem, pa je i konstatacija malo subjektivna...
Jomini veruj mi video sam auto u ponedeljak dok su ga dovozili na stand, to je italijanski punto sa Z znackama a sto se tice kvaliteta plastike od Floridine je sigurno bolji (sto i nije tako tesko).
 
Espanol:
Znači jednostavno i simbolično da je to 10- ti model koji se proizvodi u Zastavi!

Espanol, pokusavao sam da se prisetim i nisam uspeo da nabrojim 10 modela u zastavi.
Idemo ovako:
1, Fica
2. Tristac
3. Kec
4. Osmica
5. Jugo
6. Florida
7. Jugo-Uno
8. Punto
i gde da nadjemo jos dva? Ajde pomoc...jer cak i ako su po motorima razlikovali modele, opet ne bi bio taj broj!
(sem ako nisu racunali i onaj Ficin kombi iz fabrike u Somboru, 101 Poli i Yugo Poli ali opet nije cifra 10 :) )
 

Back
Top