Buve, krpelji i ostala gamad

:eek: Не верујем да сам ово прочитала ?????:eek:

Борна ( изузетно отровна) киселина у ма ком проценту за било какав контакт са ОЧИМА ??????:eek::eek:

За ову опасну дезинформацију и штету коју неко може да направи својим очима следи аутоматска тужба сајту који је теби дозволио да то овде напишеш и још као модератор .:dash:

Исто тако за вирбак - људи распитајте се код својих ветеринара или ветеринара у вет. Апотекама : може да буде погубан за ваше кућне љубимце.
Стока на пашњацима се разликује од малих кућних љубимаца ...то би требало свако да зна.:rtfm:

Acidi borici je tebi izuzetno otrovna kiselina?


Aj pokrij se usima...
 
:eek: Не верујем да сам ово прочитала ?????:eek:

Борна ( изузетно отровна) киселина у ма ком проценту за било какав контакт са ОЧИМА ??????:eek::eek:

За ову опасну дезинформацију и штету коју неко може да направи својим очима следи аутоматска тужба сајту који је теби дозволио да то овде напишеш и још као модератор .:dash:

Исто тако за вирбак - људи распитајте се код својих ветеринара или ветеринара у вет. Апотекама : може да буде погубан за ваше кућне љубимце.
Стока на пашњацима се разликује од малих кућних љубимаца ...то би требало свако да зна.:rtfm:

Za početak, idi do prve apoteke i pitaj zaposlene FARMACEUTE u kom obliku, kojoj koncentraciji i za koju namenu se u slobodnoj prodaji nalazi borna kiselina, a onda se pokrij ušima koliko si neupućena. I pročitaj temu još malo, niko ne spori da spot-on preparati mogu da budu opasni, samo su ako se primenjuju kako treba manje opasni od parazita koje prenose buve i krpelji.
 
:eek: Не верујем да сам ово прочитала ?????:eek:

Борна ( изузетно отровна) киселина у ма ком проценту за било какав контакт са ОЧИМА ??????:eek::eek:

За ову опасну дезинформацију и штету коју неко може да направи својим очима следи аутоматска тужба сајту који је теби дозволио да то овде напишеш и још као модератор .:dash:

Исто тако за вирбак - људи распитајте се код својих ветеринара или ветеринара у вет. Апотекама : може да буде погубан за ваше кућне љубимце.
Стока на пашњацима се разликује од малих кућних љубимаца ...то би требало свако да зна.:rtfm:

Ako je tako kako si napisala...onda ovo stvorenjce sto setam po Vrsackom parkicu nije kera...nego duh :lol:
pc060035.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
a oci mu spiramo upravo tim preparatom za koji trvrdis da je opasan..i to svaki put kad zakrmelja,sto za boksere nije retkost :)
 
:eek: Не верујем да сам ово прочитала ?????:eek:

Борна ( изузетно отровна) киселина у ма ком проценту за било какав контакт са ОЧИМА ??????:eek::eek:

За ову опасну дезинформацију и штету коју неко може да направи својим очима следи аутоматска тужба сајту који је теби дозволио да то овде напишеш и још као модератор .:dash:

Исто тако за вирбак - људи распитајте се код својих ветеринара или ветеринара у вет. Апотекама : може да буде погубан за ваше кућне љубимце.
Стока на пашњацима се разликује од малих кућних љубимаца ...то би требало свако да зна.:rtfm:
Pre nego sto nam sledeci put unistis oci fontom i bojama,proveri za sta se koristi acidi borici....:roll:
U apoteci,naravno,ako nisi bas sigurna gde.
 
:eek: Не верујем да сам ово прочитала ?????:eek:

Борна ( изузетно отровна) киселина у ма ком проценту за било какав контакт са ОЧИМА ??????:eek::eek:

За ову опасну дезинформацију и штету коју неко може да направи својим очима следи аутоматска тужба сајту који је теби дозволио да то овде напишеш и још као модератор .:dash:

Исто тако за вирбак - људи распитајте се код својих ветеринара или ветеринара у вет. Апотекама : може да буде погубан за ваше кућне љубимце.
Стока на пашњацима се разликује од малих кућних љубимаца ...то би требало свако да зна.:rtfm:
kapi soli acidi borici 3% imas u svakoj apoteci u maloj sterilnoj bocici za lecenje bakteriskih infekcija oka (kao pratilac antibiotiku)
a pakovanje od 330ml za dezinfekciju bilo kog dela tela takodje imas u svakoj apoteci :strika:
mozes da dezinfikujes povrede, intimne delove, ko ima problema sa aknama takodje se preporucuje ciscenje lica ovim "otrovom"

ne izigravaj tepsiju :neutral: svaki lek je i otrov ako se ne upotrebljava prema prilozenom uputstvu :roll:

po ovoj tvojoj logici ja bi sad bila dva metra pod zemljom jer koristim ovaj rastvor i za oci i za telo :lol:
 
pa sad...zena, tehnicki, nije u krivu...

http://bs.wikipedia.org/wiki/Boraks

Khm-khm...

Борна ( изузетно отровна) киселина у ма ком проценту за било какав контакт са ОЧИМА

:lol: Niko ne spori da je u većim koncentracijama i u suvom stanju izuzetno korozivna, da nije tako, ne bi isušivala buvlja jaja "na mrtvo" ali tvrditi da je otrovna za oči u koncentraciji u kojoj se u maloprodaji i nalazi kao kapi za oči, je ipak malo ishitreno.

Nego, Sandrina, draga, ne reče nam koji to britanski spot-on koristiš na svojoj precious pooch?
 
Khm-khm...



:lol: Niko ne spori da je u većim koncentracijama i u suvom stanju izuzetno korozivna, da nije tako, ne bi isušivala buvlja jaja "na mrtvo" ali tvrditi da je otrovna za oči u koncentraciji u kojoj se u maloprodaji i nalazi kao kapi za oči, je ipak malo ishitreno.

Nego, Sandrina, draga, ne reče nam koji to britanski spot-on koristiš na svojoj precious pooch?

zato i kazem da je...tehnicki u pravu : )))
medjutim, koliko vidim zadnjih godina je izbjegavaju npr. kao komponentu djecijih krema...

http://www.net.hr/bebe/page/2010/01/25/0446006.html
 
Da, logično je, bebina koža je osetljiva. Ali se u suvom stanju i dalje koristi protiv buvljih jaja a u 3% rastvoru za ispiranje očiju.

I ono što mene interesuje i dalje je-koji je to preparat, nabaviću opet psa jednog dana, pa bih da budem spremna, šta je to bolje od Duowin-a a iste cene... Mislim, uvek me nerviralo to "Znam, al' neću da ti kažem!" koje sam primetila još kod nekih članova foruma.
 
Ono crno? To su go.vanca. Jaja su po podu, prostirci, svuda gde se ona kreće. Neostomosan rastvori u manjoj koncentraciji (recimo 1,5-2l vode) i time naprskaj sve površine kuda se kretala a za nju će biti dovoljno, uz 48h nekvašenja posle, da joj staviš FL ili nešto drugo, ima sad više raznih spot-on, videh čak i Advantix ampule i to u KV u vet. apoteci!
 
Moja pudla ima buve i puna je jajasaca :besna:

E sad, imam ampulu Frontline-a koju redovno stavljam medjutim razmisljam da li bi bilo pametno da je za svaki slucaj prvo okupam u Neostomosanu pa tek sutradan stavim Frontline, sta mislite?

Ukoliko kupaš kupi šampon protiv buva....neostomosan ja koristim za prskanje prostorija..
Upravo sam danas to radio...jedno i drugo..

Ja bih koncetrovane preparate kao što je neosomosan povukao iz prodaje...jer se može dogoditi greška prilikom tretiranja....
Majka mog prijatelja je skoro potrovala mačiće neostomosanom jer je loše čula i rastvorila ampulu u 100ml vode umesto u 1000ml.....dakle deset puta jače.....jedva su preživeli.....
 
Ukoliko kupaš kupi šampon protiv buva....neostomosan ja koristim za prskanje prostorija..
Upravo sam danas to radio...jedno i drugo..

Ja bih koncetrovane preparate kao što je neosomosan povukao iz prodaje...jer se može dogoditi greška prilikom tretiranja....
Majka mog prijatelja je skoro potrovala mačiće neostomosanom jer je loše čula i rastvorila ampulu u 100ml vode umesto u 1000ml.....dakle deset puta jače.....jedva su preživeli.....

Ma idi bre, u 1l sam ga rastvarala i opet mi je Gizmu bilo loše posle tretmana a bio je miran samo dok ne pokisne.

I još nešto: sinoć sam pričala sa jednom rođakom, njoj je sestra od ujaka, inače vet, čini mi se da je čak radila na fakultetu, na prvoj internoj, preporučila Bayerov Adwantix.
 

Back
Top