Piraterija=DA ili NE

imam nesto originalnih diskova,i bas volim da ih kupujem kada imam para ali opet nije ni to malo.osim toga muzicki stub mi ne prihvata pirate posebno one losije narezane pa moram da ga povezujem kablovima sa mp3 playerom i samo sebi pravim haos.
inace muziku uglavnom narezujem sa tudjih kompjutera,a nekog pirata na ulici bas dugo nisam kupila.
 
vangelistexas:
Ali ne razumem zasto bih davao 20 eura za disk umesto 150 dinara, u tu cenu mogu da smestim 10 pirata. Iako sam protivnik domace piraterije, za stranu pirateriju me bas zabole, i ovako se to da skinuti sa p2p programa....jbg.
da,ali lepo je imati originalni disk.kada ga odtvoris a ono lep papir,imas i reci pesama,sve je nekako lepo na mestu.a i ne kostaju svi diskovi 20 eura.
ali ko sto rekoh,mnogo cesce se bavim piraterijom za sebe,odnosno nerezujem od drugih,a narezivanje za sebe se valjda i ne smatra piraterijom. :shock:
 
Za pirateriju sam svakako. Kada bi postojali samo originali verovatno bi bacili mnogo para ne znajuci da li ce nam se sadrzaj tog originala svideti ili ne bez obzira na nechije preporuke. Ovako kupish pirata pa ako ti se bash svidi uvek mozesh dodati u svoju kolekciju isti taj cd samo original, jer zna se shta je kvalitet i shta traje.
 
Pa hmm....u biti piraterija i da i ne.

Lep je osecaj imati original cd u rukama. Treba nagraditi i trud benda.
Medjutim originali su za nase uslove preskupi.
Piraterija ne jer sto rece ... bendovi nece dolaziti u Srbiju zbog malog broja prodatih diskova.


Hmm ovako...ako se smatrate fanom nekog benda, najvecim fanom, neoprostivo je da ne posedujete barem 3 original cd-a
 
da ne citiram.....oni prave mi qpujemo....krajnji rezultat amerika....hajmo svi u super markete da qpujemo....ma piraterija i nishta drugo.....ne zbog nemanja para vetj zbog grafita...da vidimo ko bi pravio muziq kad od nje ne bi zaradjivao molijarde miliona hiljada stotina....grafiti su jedina umetnost koja vredi....sve se vrti oko novca....volish bend - qpi original....volim ga ja i sa pirata...a oni ako hotje da prave muziq nek prave...a ako otje da se bogate....nek se bogate....ja im moj kesh ne dam....naravno cela ova moja pisanija je prepuna koje kakvih rupa kojima se mozhe protivrechiti....to je samo moj stav
 
Iskreno... mislim da se vecina onih koji su protiv piraterije malo folira, ne verujem da postoji osoba koja ce radije platiti nekoliko hiljada dinara nego 100-200din. Malo mi je to cudno, pa zbog toga i to misljenje koje upravo napisah, mislim da mi nemamo ni novca ni naviku da kupujemo originale...
 
Редовно узимам дискове које нађем на улици...једноставно гледам на то као на законе тржишта и ту нема милости. Ако пиратски диск кошта 2е, а оригинал 20е...увек се одлучујем на пиратски (мада...сваки други има грешку). Наравно постоји пар ретких изузетака када ми није жао да дам кинту зарад квалитета.

Ипак...са неке моралне тачке гледишта...треба поштовати људе који производе музику и остале видове уметности, забаве...
...што значи да пирати треба да одговарају за своје поступке...

Да постоји воља да се они искорене, они би давно били искорењени. Овако...сматрам да имам апсолутно право да купујем пирате...као на било ком отвореном тржишту.
 
Mozda cu ponoviti sto je neko ranije rakao jer nisam citao sve postove.......ali piraterija postoji i na Zapadu mada ne u takvom obliku i nije javna kao u Srbiji. Niko nikada nece spreciti ljude da preko P2P programa skidaju sta god pozele, evo ja redovno skidam preko LimeWire-a, u Kanadi sam i nisam cuo da su nekom upali u kucu i zaplenili bilo sta.

Druga je prica sa prodajom muzike, filmova i kojecega. Dokle god se piratski materijal ne izbaci na trziste radi finansijske dobiti niko te nece dirati ni ovde, skini za sebe i cuti. Imam prijatelje po Evropi koji takodje skidaju piratski materijal sa Interneta i to se svuda desava i ne verjume da se moze iskoreniti.
 
Kao i uvek zasto bi kod nas bilo ko uradio nesto sasvim normalno kao sto je kupiti originalan CD!
Mislim svi vi tronjate tu pirati i nist avise a bas mi je da vas vidim da radite nesto i onda svakog meseca umesto plate dobijete jedno veliko nista dokle biste tako govorili.
 
AntunTun:
da ne citiram.....oni prave mi qpujemo....krajnji rezultat amerika....hajmo svi u super markete da qpujemo....ma piraterija i nishta drugo.....ne zbog nemanja para vetj zbog grafita...da vidimo ko bi pravio muziq kad od nje ne bi zaradjivao molijarde miliona hiljada stotina....grafiti su jedina umetnost koja vredi....sve se vrti oko novca....volish bend - qpi original....volim ga ja i sa pirata...a oni ako hotje da prave muziq nek prave...a ako otje da se bogate....nek se bogate....ja im moj kesh ne dam....naravno cela ova moja pisanija je prepuna koje kakvih rupa kojima se mozhe protivrechiti....to je samo moj stav
Grafiti nisu nista drugo do unistavanje tudje imovine.
 
. . .:
Grafiti nisu nista drugo do unistavanje tudje imovine.

A sta fali grafitima. Naravno ne mislim na ono kad nekjo jeftinim sprejom ispise Cigani na lomacu ili tako nesto vec na prava mala remek dela . Ne znam jesi li ikada bio u Zagrebu. pa kad ides od Z.stanice ima jedan dugaaacki zid koji je od pocetka do kraja u slikama....milina za gledati. Pa ako je za tebe lepsi sivi zid onda bas i nemas smisla za umetnost.
 
. . .:
Grafiti nisu nista drugo do unistavanje tudje imovine.

Grafiti su hteo to ili ne, vrsta umetnosti... Koriste se cak i za reklamiranje kojecega... porazlisli malo o ovome sto si napisao, jer je poprilicno nepromisljano. Ako vec forisras neku ideju, daje malo je potkrpi cinjenicama iz stvarnog, a ne iz nekog "sanjanog" zivota. To se, naravno, odnosi i na muziku. tj. onaj deo koji si posvetio pirateriji...
 
Pa naravno da bih volela da su mi svi diskovi original, ali... naravno da nemam kinte za to!
Imam Druga koji svakih 15-ak dana kupuje original disk... Ludak...
p.s. Znate li zasto R.H.C.P. nece da dodju U BGD? Zato sto misle da ih ljudi u Srbiji ne slusaju, jer je prosle godine ovde prodato samo 20 njihovih diskova...
 
ArtiFact:
Pa naravno da bih volela da su mi svi diskovi original, ali... naravno da nemam kinte za to!
Imam Druga koji svakih 15-ak dana kupuje original disk... Ludak...
p.s. Znate li zasto R.H.C.P. nece da dodju U BGD? Zato sto misle da ih ljudi u Srbiji ne slusaju, jer je prosle godine ovde prodato samo 20 njihovih diskova...

Kada bi cena tih diskova bila niza verovatno bi prodali vise od 20, ovako svi hoce da zarade, izdavac, prodavac, autor... a ti izvadi toliko para da bi svima udovojio... tesko. Prvo bih sebe da zadovoljim, a ako mi sistem to ne dozvoljava cemu onda ta prica koju ovde neko forsira da je piraterija pogresna... Sto je pogresnije to sto neko nema posao pa se smrzava na ulici prodajuci diskove a onaj ko nema novca a zeli sebi da priusti nesto, kupuje takve???
 
wild_child:
A sta fali grafitima. Naravno ne mislim na ono kad nekjo jeftinim sprejom ispise Cigani na lomacu ili tako nesto vec na prava mala remek dela . Ne znam jesi li ikada bio u Zagrebu. pa kad ides od Z.stanice ima jedan dugaaacki zid koji je od pocetka do kraja u slikama....milina za gledati. Pa ako je za tebe lepsi sivi zid onda bas i nemas smisla za umetnost.
A da su se vlasnici tog zida malo potrudili mozda on ne bi bio siv.
Slazem se da tu i tamo "ulepsaju" kraj, ali ipak to je unistavanje tudje imovine.
 
nikodim:
Grafiti su hteo to ili ne, vrsta umetnosti... Koriste se cak i za reklamiranje kojecega... porazlisli malo o ovome sto si napisao, jer je poprilicno nepromisljano. Ako vec forisras neku ideju, daje malo je potkrpi cinjenicama iz stvarnog, a ne iz nekog "sanjanog" zivota. To se, naravno, odnosi i na muziku. tj. onaj deo koji si posvetio pirateriji...
Mozemo se sloziti da je neka vrsta umetnosti bez problema, ali nacin na koji se ta umetnost izrazava jeste unistavanje tudje imovine! Kako bi se ti osecao da dodje neki lik i da ti "ukrasi" zgradi/kucu sa nekim grafitom koji ti mozda ne odobravas? Sta onda? Zar to onda nije unistavanje tudje imovine?
 
. . .:
Mozemo se sloziti da je neka vrsta umetnosti bez problema, ali nacin na koji se ta umetnost izrazava jeste unistavanje tudje imovine! Kako bi se ti osecao da dodje neki lik i da ti "ukrasi" zgradi/kucu sa nekim grafitom koji ti mozda ne odobravas? Sta onda? Zar to onda nije unistavanje tudje imovine?

Slazem se, samo da se grafiti slikaju na platnu ili fasadama koje su specijalno namenjene tome, u cemu bi onda bila njihova draz, to vise definitivno ne bi bili grafiti. ;)
 
grafiti samo unishtavanje tudje imovine????

maaaa daaaaaaaj.....ne zaludjuj se.....mora da imash 65god i u tvoje vreme stvari su bile drugachije....il si jedan od onih ultra dobrih likova koji qpuju original diskove i ne pishu po zidu.....ne slazhemo se apsolutno....but....lets all join hands and sing
 
AntunTun:
grafiti samo unishtavanje tudje imovine????

maaaa daaaaaaaj.....ne zaludjuj se.....mora da imash 65god i u tvoje vreme stvari su bile drugachije....il si jedan od onih ultra dobrih likova koji qpuju original diskove i ne pishu po zidu.....ne slazhemo se apsolutno....but....lets all join hands and sing
Da, da ima 65 godina, u penziji sam i u moje vreme je sve bilo drugacije. . . :roll:
 
Naravno da pirateriju treba zabraniti i uvesti autorska prava, kako bi bendovi mogli da zaradjuju i zive od muzike. Ovo je zapravo i razlog zasto kod nas sve manje i manje ima dobrih bendova...Takodje, zakon o radio difuziji i autorskim pravima bi trebao da predvidja uredno evidentiranje pustanja muzike svakog dana i dostavljanje liste izdavackim kucama. U skladu sa tim, bendovima bi se isplacivao kes....I jos nesto. Radio stanice ne bi smele da pustaju piratska izdanja, niti albume download-ovane sa Net-a koji jos nisu objavljeni, kao sto radi 202. Covece, Stratovarius-ove nove pesme su se vrtele na top listi jos proletos, a album je izasao pre nepune dve nedelje...I to jos drzavni radio!
 
Jedna od stvari koje se preskace kada se prica o domacim bendovima je njihova nemastovitost. Nemaju nikakve ideje i sviraju sve ono sto se svuda vec sviralo, prodaju neke gluposti pa nije ni cudo sto im lose ide. Znam samo par domacih bendova koji necemu vrede, ostalo su samo blede kopije nekih stranih bendova, pa zasto onda kupovati njihove albume, samo zato sto su domaci?
 

Back
Top