Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Glupo je omalovažavati rezultate hrvatske reprezentacije. Poslednjih 10 godina oni su primer kako se od ne naročitih pojedinaca sastavlja čvrst tim koji ima rezultate u kontinuitetu.

Lično ne bih bio srećan ako bi Srbija ličila na reprezentaciju Hrvatske, ali sa igračima koje imaju, oni verovatno izvlače maksimum. To je pre za poštovanje nego za potcenjivanje.
 
Glupo je omalovažavati rezultate hrvatske reprezentacije. Poslednjih 10 godina oni su primer kako se od ne naročitih pojedinaca sastavlja čvrst tim koji ima rezultate u kontinuitetu.

Lično ne bih bio srećan ako bi Srbija ličila na reprezentaciju Hrvatske, ali sa igračima koje imaju, oni verovatno izvlače maksimum. To je pre za poštovanje nego za potcenjivanje.

Ne bi rekao baš 10 godina. Krizni period je bio od 2000-2006. Brončani su se opraštali, a generacija koja ih je nasljedila je bila baš loša. Zato Barića smatram najboljim hrvatskim izbornikom. Imao je drek od ekipe, a plasirao se na Euro 2004.(Jozić je bio u Japanu, ali to nije ličilo na ništa. Momčad praktički bez veznog reda) i da nije bilo sudačke krađe, bio bi blizu prolasku skupine.
Ali svakako se slažem sa zaključkom da su jedino mjerilo rezultati.
 
Poslednja izmena:
Glupo je omalovažavati rezultate hrvatske reprezentacije. Poslednjih 10 godina oni su primer kako se od ne naročitih pojedinaca sastavlja čvrst tim koji ima rezultate u kontinuitetu.

Lično ne bih bio srećan ako bi Srbija ličila na reprezentaciju Hrvatske, ali sa igračima koje imaju, oni verovatno izvlače maksimum. To je pre za poštovanje nego za potcenjivanje.

Nikad ne bi voleo da je Srbija kao Hrvatska

Hrvatska je imala neke rezultate samo pod Bilicem, i to ne ceo mandat

Dobro kazes, oni su sa igracima koje su imali izvukli maksimum, ali ne zaboravi da su igrali na euforiju

Tako se desi da odigraju dobro protiv neke jake selekcije, pa onda lose protiv neke slabije

To isto i mi radimo a ja to ne zelim, vec zelim konstantnost
 
Hrvatska ima konstantnost , konstantno igraju na velikim takmicenjima , od kako igraju kao samostalna drzava proslo je zaista mnogo kvalifikacionih ciklusa i velikih takmicenja i oni su dosad propustili samo jedno EP i jedno SP, znaci od svih ekipa ne samo iz bivse SFRJ vec i sa citavog Balkana oni su najkonstantniji.
Sad mozda nisu konstantno dobri na tim zavrsnim turnirima , ali na velikim turnirima nije maltene niko konstantan (pa ni mnogo vece zemlje i sa vecom fudbalskom tradicijom od Hrvatske) jer ipak fudbal je daleko najpopularniji i najrasprostranjeniji sport na svetu , konkurencija je i vise nego ogromna..........recimo "konstantan" se moze biti u vaterpolu ili mozda u rukometu, odbojci ili donekle u kosarci a u fidbalu je to maltene nemoguce.

Evo i pored lose igre pobedili su ne bas naivne Bugare u Sofiji, a opet odlika samo kvalitetnih timova je da pobedjuju i kad ne igraju dobro , a opet sa druge strane mi (kad igramo lose gubimo od Azerbejdzana, Estonije, Kazahstana i slicnih) , evo i protiv slabije Jermenije jedva i uz dosta srece izvlacimo bod u 90-om minutu.

Da smo mi imali rezultate kao Hrvatska sad bi to bila potpuno druga pesma i sve bi izgledalo drugacije.


E nego sve cestitke Poljskoj za pobedu nad Nemackom , zaista svaka im cast : )
No sto se tice Nemacke svakako se i mogao ocekivati neki manji pad.
 
Poslednja izmena:
Pa jbga , u zivotu je pozeljno imati srece , ali ta statistika ne umanjuje trijumf Poljaka , uostalom i Nemci su imali dosta srece na SP kada su izbegli poraz protiv Gane , pa onda i protiv Alzira u 1/8 finala , pa i u finalu setimo se samo kakve su sve sanse Argentinci promasili..........itd.

Uostalom nije to samo ova utakmica , vec i ona protiv Skotske u proslom kolu kao i ona prijateljska protiv Argentine 2:4 pokazuju da su Nemci ipak u nekom ocekivanom manjem padu.
 
Katastrofalna greska golmana Begovica i poklonjen gol Belgijancima , steta za Bosance.

Island - Holandija 2:0 , ja igrao 1X a na drugom tiketu 0-2 , po meni i nije toliko neocekivano , islandski fudbal je zaista u velikom usponu (takodje i njihove mladje selekcije su redovne na zavrsnicama u poslednje vreme) , u prva 2 kola dobili su Turke 3:0 i ne bas naivne Letonce u gostima 3:0 i ocigledno su u naletu , evo sad i Holandjane 2:0 i sa ovih 9 bodova iz 3 kola ( i 8:0 gol razliku) maltene vec su jednom nogom u Francuskoj na EP, dok sa druge strane nakon odlicnih igara na SP u Brazilu mogao se ocekivati jedan manji pad (slican slucaj kao i sa Nemackom)
 
Pratim 4 utakmice kvalifikacija istovremeno a ponajvise BiH - Belgija. Prvih pola sata Bosna ocitala lekciju Belgijancima u fudbalu. Da ne poverujes kako Belgijanci nisu pola presli za to vreme a ovi uspeli i gol da im uvale. Posle toga klasicna balkanska prica odmah se prepusta inicijativa gostima.

I mi smo ih odrali igrom samo sto nismo imali Dzeka da zabije koji gol :mrgreen:
 
Pa jbga , u zivotu je pozeljno imati srece , ali ta statistika ne umanjuje trijumf Poljaka , uostalom i Nemci su imali dosta srece na SP kada su izbegli poraz protiv Gane , pa onda i protiv Alzira u 1/8 finala , pa i u finalu setimo se samo kakve su sve sanse Argentinci promasili..........itd.

Uostalom nije to samo ova utakmica , vec i ona protiv Skotske u proslom kolu kao i ona prijateljska protiv Argentine 2:4 pokazuju da su Nemci ipak u nekom ocekivanom manjem padu.

Naravno da ne umanjuje pobjedu Poljaka. Htio sam reć da nisu Nijemci igrali loše, čak štoviše. Ne znam da li se radi o nekom padu, I ako da, nije nešto pretjerano bitno. Kvalificirat ce se sigurno, tek na EURU ćemo vidjet da li su u stanju ponovit uspjegh Španjolske i ujedinit naslove. Makar znam što želiš reć, u usporedbi sa npr. Španjolcima se može reć da su u padu, jer oni na vrhuncu nisu gubili utakmice.
Btw, svaka čast Islandu i Slovačkoj. Ogroman posao su napravili u ova prva 3 kola. Izgleda da Island ipak nije raspala trećerazredna ekipa :kafa:
 
Naravno da ne umanjuje pobjedu Poljaka. Htio sam reć da nisu Nijemci igrali loše, čak štoviše. Ne znam da li se radi o nekom padu, I ako da, nije nešto pretjerano bitno. Kvalificirat ce se sigurno, tek na EURU ćemo vidjet da li su u stanju ponovit uspjegh Španjolske i ujedinit naslove. Makar znam što želiš reć, u usporedbi sa npr. Španjolcima se može reć da su u padu, jer oni na vrhuncu nisu gubili utakmice.
Btw, svaka čast Islandu i Slovačkoj. Ogroman posao su napravili u ova prva 3 kola. Izgleda da Island ipak nije raspala trećerazredna ekipa :kafa:

A Cesku si zaboravio.U prethodnim godinama su gubili gotovo sve meceve, a gledaj ih sada,imaju 9 bodova iz 3 kola.
Imali su jednu generaciju mladih,do 21,prvaka Evrope,skoro,a mozda i 2ih.Sada im ta generacija nadolazi.
 
Agram14:

A pa daleko je Island sada od trecerazredne ekipe , jos u proslim kvalifikacijama kada su stigli do baraza pokazali su da su ozbiljna ekipa , u ovim kvalifikacijama su otisli jos jedan korak dalje i jos unapredili svojuigru i kvalitet , Svedjanin Lagerbek radi odlican posao sa njima , takodje imali su i dosta uspeha i sa raznim mladjim selekcijama koje su u poslednje vreme redovno na zavrsnicama velikih takmicenja, a to sve pokazuje da je islandski fudbal u jednom velikom usponu.

kristiansand :

Sto se tice Ceha , oni su jedna veoma prosecna ekipa , doduse igraju tradicionalno dobro na Evropskim prvenstvima.
Mnogi se jos secaju sta su uradili 96-e i one cuvene generacije sa Nedvedom, Poborskim, Smicerom, Bejblom, Bergerom i ostalima i sad ravnaju Cehe po tome ali kvalitet Ceha se zaista mnogo srozao od tog perioda , nemaju vise ni priblizno taj kvalitet i sad spadajuu u red prosecnih ekipa.
 
Agram14:

A pa daleko je Island sada od trecerazredne ekipe , jos u proslim kvalifikacijama kada su stigli do baraza pokazali su da su ozbiljna ekipa , u ovim kvalifikacijama su otisli jos jedan korak dalje i jos unapredili svojuigru i kvalitet , Svedjanin Lagerbek radi odlican posao sa njima , takodje imali su i dosta uspeha i sa raznim mladjim selekcijama koje su u poslednje vreme redovno na zavrsnicama velikih takmicenja, a to sve pokazuje da je islandski fudbal u jednom velikom usponu.

Naravno da je Island daleko od trećerazredne ekipe. Ali ga se takvom proglašavalo nakon što su izvučeni parovi playoffa za Brazil. Nisam pratio ovaj forum u to vrijeme, al dam se kladit da je i ovdje bio taj zaključak.
 
Danska 0 - 1 Portugal
Posrećilo se Portugalcima u 96.minutu! Šteta, više bi nam odgovaralo nerešeno

Poljska 2 - 2 Škotska
Iznenađen sam, nakon Poljske pobede protiv svetskog prvaka Nemačke, teško da je iko očekivao da će Škotska kao gost izvući bod

Njemačka 1 - 1 Irska
Izjednačiše Irci u 94.minutu :D Nemačka definitivno u padu forme. Ipak, svaka čast Ircima
 
A Cesku si zaboravio.U prethodnim godinama su gubili gotovo sve meceve, a gledaj ih sada,imaju 9 bodova iz 3 kola.
Imali su jednu generaciju mladih,do 21,prvaka Evrope,skoro,a mozda i 2ih.Sada im ta generacija nadolazi.

Gubili jesu kada nisu imali adekvatnu zamjenu za onu zlatnu Češku generaciju koju su sačinjavali Nedved i kompanija.


Island je bogata država koja je počela da ulaže u sport, ovakvo nešto je očekivano...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top