Kosa

. . .

Poznat
Poruka
8.586
Zanima me koji je sanpon najbolji protiv peruti. Svojevremeno (2000-te) sam imao neki iz Nemacke koji je radio posao, bukvalno kao rukom odneseno, ali kod nas on nema da se kupi nigde. Koristio sam Head'n'Shoulders i nista mi nije pomoglo, cak sta vise bi jos gore. Onda sam probao PantenPro ve i Dove i nije bilo nista posebno. . . Ono radili su posao na par dana (kosu perem jednom nedeljno), ali krajem nedelje se perut opet pojavljivala. . . Zanima me da li znate neki sanpon koji uklanja perut sigurno! Ne zanima me koliko kosta i sl. ali da radi posao!
Hvala!
 
Mogu samo da ti kazem da je moja sestra od istih tih sampona dobila perut , koju pre nije imala. Prvo te navuku da uzmes obican sampon, pa te zaraze , pa onda kupujes taj protiv peruti.
Mislim da ce ti pomoci ako uzmes Pantenol ali vodicu, imas u apotekama, nije skupo, a trebalo bi da ti pomogne. To se koristi i za seboreu. Znam da ima visestruku namenu, pa se preporucuje i onima " zdravima ".
E, sad ima jos i jedan medicinski recept, ali ti ga mogu reci tek kad mi se mama vrati sa posla! :D
Iskreno se nadam da ces se resiti te napasti!
 
ANTI PERUTIN ! Bela flasica, zelena etiketa i zeleni poklopac. Imas ga u Maxiju u poslednje vreme mada se tesko nalazi pa mi kuci cim naletimo kupimo po 5-6, i po nekim prodavnicicama gde ne bi verovao da u opste drze bilo sta. Domaci proizvodjac, mislim Merima al nemoj me drzati za rec. Nije skup, veca boca oko 250,00. Ali to je SAVRSEN sampon. Godinama ga koristim i svi zivi kojima sam rekla i ubedila ih da peru kosu tim sambonom bar 3 x da probaju (znas, mnogi su skepticni kao domace je fuj..) vise nista drugo ne koriste.Niko od nas nema ni P od peruti ali ga i dalje koristimo jer je zaista najbolji. Ja se farbam , satiram, maltretiram kosu najgore na svetu a ona i dalje ima gustinu i sjaj, sad ce da zvuci kao reklama al probaj neces se pokajati !
p.s. Ja svaki drugi dan perem kosu i feniram se, tako da kad cijem da neko pere jednom nedeljno....malo je retko?? Daj probaj da peres bar 2x !
 
stvarno kako ti uspeva da peresh kosu jednom nedeljno ? :shock: no offence... ja jedva izdrzim dva dana...mislim, nije ni to bash zdravo, valjda, ali jednostavno moram...a za perut...pa nemam (srecom) problema sa tim pa ne mogu bash da ti pomognem ali chula sam i ja da taj ANTI PERUTIN radi posao...
 
mislim da je tvoj problem u retkom pranju kose,a ne u šamponima :!:
pri češće kosu.i to ti je to,što bi čola rekao
 
xpajamacax:
mislim da je tvoj problem u retkom pranju kose,a ne u šamponima :!:
pri češće kosu.i to ti je to,što bi čola rekao
Ispravi me ako gresim, ali kosu ne treba cesto prati, bas zbog lucenja zlezda. Tim pranjem samo se intenzivira njihov rad i dolazi do preteranog mascenja kose. Naravno, perut je problem suvog temena, ali masna kosa nije resenje!
 
Neva:
xpajamacax:
mislim da je tvoj problem u retkom pranju kose,a ne u šamponima :!:
pri češće kosu.i to ti je to,što bi čola rekao
Ispravi me ako gresim, ali kosu ne treba cesto prati, bas zbog lucenja zlezda. Tim pranjem samo se intenzivira njihov rad i dolazi do preteranog mascenja kose. Naravno, perut je problem suvog temena, ali masna kosa nije resenje!
sa te tačke gledišta si u pravu!
ali on pere kosu jednom nedeljno,a optimalno je na 3 dana.
ili sada ja grešim?
 
tasicka:
ANTI PERUTIN ! Bela flasica, zelena etiketa i zeleni poklopac. Imas ga u Maxiju u poslednje vreme mada se tesko nalazi pa mi kuci cim naletimo kupimo po 5-6, i po nekim prodavnicicama gde ne bi verovao da u opste drze bilo sta. Domaci proizvodjac, mislim Merima al nemoj me drzati za rec. Nije skup, veca boca oko 250,00. Ali to je SAVRSEN sampon. Godinama ga koristim i svi zivi kojima sam rekla i ubedila ih da peru kosu tim sambonom bar 3 x da probaju (znas, mnogi su skepticni kao domace je fuj..) vise nista drugo ne koriste.Niko od nas nema ni P od peruti ali ga i dalje koristimo jer je zaista najbolji. Ja se farbam , satiram, maltretiram kosu najgore na svetu a ona i dalje ima gustinu i sjaj, sad ce da zvuci kao reklama al probaj neces se pokajati !
p.s. Ja svaki drugi dan perem kosu i feniram se, tako da kad cijem da neko pere jednom nedeljno....malo je retko?? Daj probaj da peres bar 2x !
Hvala! Probacu da ga nadjem :D
Kosu perem jednom nedeljno jer nemam potrebe za cescim pranjem, sa jedne strane. A sa druge posto imam dugu kovrdzavu kosu (do pola ledja) dosta vremena (zivaca) izgubim dok je rascesljam i onda se bas nesto puno i neradujem pranju iste. . . Ali jednom nedeljno mi je sasvim uredu kad je perem, uvek mi bude cista, uopste nije masna. . . I eto kako izdrzim :)
 
xpajamacax:
Neva:
xpajamacax:
mislim da je tvoj problem u retkom pranju kose,a ne u šamponima :!:
pri češće kosu.i to ti je to,što bi čola rekao
Ispravi me ako gresim, ali kosu ne treba cesto prati, bas zbog lucenja zlezda. Tim pranjem samo se intenzivira njihov rad i dolazi do preteranog mascenja kose. Naravno, perut je problem suvog temena, ali masna kosa nije resenje!
sa te tačke gledišta si u pravu!
ali on pere kosu jednom nedeljno,a optimalno je na 3 dana.
ili sada ja grešim?
Da , sad si i ti u pravu! Mislim da razumem zasto pere jednom nedeljno, a ne deluje masna. Tako i moja drugarica, a i ona ima talasastu kosu i malo je drugacijeg " kvaliteta " i nikad ne mozes skontati da li joj je masna ili ne!
 
Probaj Lavera intenziv, takodje nemacki sampon, odlican je. Moj smesni otac ima obicaj zakljucavati ga u kupatilski ormaric. :wink:
A sto se pranja kose tice, zaista primecujem da sto redje perem kosu sve mi je bolja. :D
poz
 
. . .:
tasicka:
ANTI PERUTIN ! Bela flasica, zelena etiketa i zeleni poklopac. Imas ga u Maxiju u poslednje vreme mada se tesko nalazi pa mi kuci cim naletimo kupimo po 5-6, i po nekim prodavnicicama gde ne bi verovao da u opste drze bilo sta. Domaci proizvodjac, mislim Merima al nemoj me drzati za rec. Nije skup, veca boca oko 250,00. Ali to je SAVRSEN sampon. Godinama ga koristim i svi zivi kojima sam rekla i ubedila ih da peru kosu tim sambonom bar 3 x da probaju (znas, mnogi su skepticni kao domace je fuj..) vise nista drugo ne koriste.Niko od nas nema ni P od peruti ali ga i dalje koristimo jer je zaista najbolji. Ja se farbam , satiram, maltretiram kosu najgore na svetu a ona i dalje ima gustinu i sjaj, sad ce da zvuci kao reklama al probaj neces se pokajati !
p.s. Ja svaki drugi dan perem kosu i feniram se, tako da kad cijem da neko pere jednom nedeljno....malo je retko?? Daj probaj da peres bar 2x !
Hvala! Probacu da ga nadjem :D
Kosu perem jednom nedeljno jer nemam potrebe za cescim pranjem, sa jedne strane. A sa druge posto imam dugu kovrdzavu kosu (do pola ledja) dosta vremena (zivaca) izgubim dok je rascesljam i onda se bas nesto puno i neradujem pranju iste. . . Ali jednom nedeljno mi je sasvim uredu kad je perem, uvek mi bude cista, uopste nije masna. . . I eto kako izdrzim :)

Stvarno ne razumem zasto ne skratis kosu, vec je pustas da bude duga i kovrdzava. Ako sam dobro razumela, ti si musko, ne vidim problem u tome da se osisas i da uvek budes kratko osisan. Nije potrebno da se maltretiras sa raspetljavanjem kose kada mozes da resis problem.
 
MvS:
Stvarno ne razumem zasto ne skratis kosu, vec je pustas da bude duga i kovrdzava. Ako sam dobro razumela, ti si musko, ne vidim problem u tome da se osisas i da uvek budes kratko osisan. Nije potrebno da se maltretiras sa raspetljavanjem kose kada mozes da resis problem.
Hocu da mi naraste celom duzinom do dupeta, opet :oops:
 
Moja drugarica je sipala Pantenol u naobicniji decji sampon... neko vreme tako i kaze da joj je pomoglo. Sto se tice ovih iskomercijalizovanih sampona tipa H&S i W&Go, ne znam kome pomazu :?
E da- a i nervoza utice! Nadam se da nemas naviku da cackas kosu kad ucis i sl.
 
Ako sam u prilici koristim (naravno) poznate strane proizvođače - ali originale! Ako već ne, onda uzmem naše domaće, od hemijskih laboratorija provjerene i odobrene proizvode.
 
joj ... isti ja :D
ebala nas kosa do dupeta...

i ja sam pre imao frku sa perutanjem...strasno je to bilo...onda sam poceo da perem kosu malo cesce, preziveo pubertet (onaj prvi) i poceo malo zdravije da zivim (prestao da jedem cipseve, cokoladu i slicna sranja) i mogu reci da se stanje poprilicno poboljsalo...
naravno i dalje ima podosta, ali je to u sasvim normalnim kolicinama ako uzmem u obzir da kosu perem jednom u 4-5 dana i da je poprilicno gusta i kovrdzava...

cuo sam negde neku semu sa limunom i jajima, i ima valjda i neki caj koji pomaze za to...nemam pojma
 
Peruzzi:
joj ... isti ja :D
* nas kosa do dupeta...

i ja sam pre imao frku sa perutanjem...strasno je to bilo...onda sam poceo da perem kosu malo cesce, preziveo pubertet (onaj prvi) i poceo malo zdravije da zivim (prestao da jedem cipseve, cokoladu i slicna *) i mogu reci da se stanje poprilicno poboljsalo...
naravno i dalje ima podosta, ali je to u sasvim normalnim kolicinama ako uzmem u obzir da kosu perem jednom u 4-5 dana i da je poprilicno gusta i kovrdzava...

cuo sam negde neku semu sa limunom i jajima, i ima valjda i neki caj koji pomaze za to...nemam pojma
:shock: Da se odreknem cokoladica i cipseva?! I bre. . . Puno. . . A ne, ne odricem se toga. . . Bar ne jos :D
@ nsbee
Ja nisam nervozan, ali imam obicaj da ceskam glavu :oops: Onako malo iz dosade, kad stojim, legnem da spavam. . . :D
 
... i time doprinosis mascenju koze glave! :evil: Nemoj to da radis :!: :!: :!: reci nekome da te opauci svaki put kad to uradis... delovace :wink: I kontam da bi bilo pozeljno nekim blagim samponom da peres kosu, i naravno, cesce! :wink:
 
preporucila sam vec nekome sampone marke "rene furterer" koji se ne mogu naci u jugi ali ih ima po evropi a i u bugarskoj.perut leci garantovano.i taj clan mi se javio posle da mi kaze da je nasao,kupio i "izlecio" perut.ako mozes da dodjes do njih tretman traje 3 meseca(1 tuba je dovoljna),1-2 puta nedeljno.2 pranja, prvo da operes necistocu a drugi put ostaviti da stoji nekoliko minuta jer je to tretman.
a protiv cestog pranja kose:ja sam prala svaki drugi dan ali je problem sto mi je koren mastan a krajevi suvi pa su cesta pranja jos vise susila krajeve.sada koristim sampon za suvo pranje koji mi je pomogao da perem 2 puta nedeljno.to je zapravo neki talk koji upije sve lose mirise(ullja i cigareta) kao i sebum iz skalpa tako da na taj nacin mozemo sacuvati vrhove od cvetanja,naprska se lokalno po potrebi
 
nsbee:
... i time doprinosis mascenju koze glave! :evil: Nemoj to da radis :!: :!: :!: reci nekome da te opauci svaki put kad to uradis... delovace :wink: I kontam da bi bilo pozeljno nekim blagim samponom da peres kosu, i naravno, cesce! :wink:
Znaci onda bi trebalo da perem kosu svaki 3-4 dan :shock: A joj. . . Ima da odlepim od kose. . .
 
c c c c c tufnice, s tobom samo problemi! ne znam, meni pranje kose nikada ne predstvalja problem, a ponekad se desi da je operem i kada mi nije nuzno, i posle toga se osecam mnogo bolje, bas zna da mi podigne raspolozenje... zvuci sasavo ali pomaze! :lol: Herball Essences je cudo! uostalom, trpi za lepotu, sta da ti kazem! :D
 
nsbee:
c c c c c tufnice, s tobom samo problemi! ne znam, meni pranje kose nikada ne predstvalja problem, a ponekad se desi da je operem i kada mi nije nuzno, i posle toga se osecam mnogo bolje, bas zna da mi podigne raspolozenje... zvuci sasavo ali pomaze! :lol: Herball Essences je cudo! uostalom, trpi za lepotu, sta da ti kazem! :D
E pcelice, pcelice. . . Da je meni kosa ravna ne bi ni meni bio problem, ali kad je kovrdzava. . . Ubi me! Ali zato imam najlepse loknice na svetu :D
 

Back
Top