Oluja na Jadranu - Utisci iz Budve

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
A kad kazem oluja, mislim bukvalno oluja :cry: :cry: :cry: - celu noc je grmelo, pljustalo i duvao je olujni vetar i sad je hladno i ruzno vreme, ne mogu na plazu. :cry:

Pa sam zato svratila do vas, da vam pricam kako je ovde. :D

Sta da vam kazem, ovde svaku priliku koriste da vam oderu kozu s ledja. Do sada najekstremniji primer: parce pice je 1 evro, ali ako trazis kecap, onda je 1,5. :x Evo i ovaj ovde sto naplacuje Internet hteo je da mi mune 1 evro, kao nije video. :evil: :evil: :evil:

E sad plaze :arrow: "Najfensi" :roll: plaza ove godine je tzv. Ricardova glava :lol: , a to je inace najruznija plaza u Budvi, ne mozes se ni kupati kao covek, ali zato tresti muzika (haus-disko-latino-siti-folk) iz kafica, tako da se tu skupljaju "fenseri". Malo smijesne crnogorske istorije - plaza je dobila naziv po glumcu Ricardu Vidmarku koji je bio glavna zvezda americkog filma "Dugi brodovi" koji je valjda sezdesetih sniman ovde, a inace se zvala jednostavno Brijeg od Budve.

Mogren je isti kao svake godine, ulaz 1 evro, voda cista, a masa se skuplja tek popodne, kad se probude.

Slovenska je socijala kao i uvek, ali su ove godine definitivno preterali sa lezaljakama i suncobranima koji se naplacuju, tako da im oni zvrje prazni (bas volim :twisted: ), a narod se gura na ono malo prostora gde mozes slobodno da lezis. Voda je OK pre podne, a popodne prljava, ali to je uobicajeno.

Na Jaz, Pizanu i Trsteno nisam isla, a mislim da i necu.

E sad kupivina - sve je naravno precenjeno, Slovenska obala je i dalje vasar prepun kiceraja, da ne poverujes sta se sve prodaje. Naravno, radi i Jadranski sajam. Hit ovog leta - majice sa natpisom SFRJ. Moda po prodavnicama je u prenaglasenom dzipsi stilu, ali slabo se to ovde nosi i kupuje. I svi nose one naocare preko celog lica.

Nocni zivot - e o tome malo mogu da vam kazem, posto nisam luda za tim, ali i to je kao svake godine. Pice je 5 evra u proseku, danju je nesto jeftinije.
U Trokaderu je sinoc valjda pevala Karleusa :roll: (ako nije otkazala zbog nevremena), a sutra je tamo Sako Polumenta. :roll: Naravno, redovno se odrzavaju koncerti na Rondo bazenu (Goca Trzan, Tijana Dapcevic, Kemal Monteno), u toku je Grad-Teatar (SNP gostuje sa Tekelijom i Disko svinjama). U folkoteci Sajam svako vece pevaju zvezde Granda. Ima tu i neka kubanska muzika, ali jos nisam provalila gde. Na nekoliko mesta ima redovnih nastupa, recimo Sergej Cetkovic, Sasa Vasic, Srdjan M - oni imaju svako vece tezgu u istom kaficu. Uglavnom, narodnjaci treste na sve strane, uzas!

Ne znam sta vise da pisem, ako neko ima nesto da pita, neka pita, pa cu vam odgovoriti sledeci put.

Sve vas pozdravlja Storm! :P
 
storm cloud:
DOKONI UM:
Idi na plažu PLOČE

Geografski : Jaz-Trsteno-Ploče 8)

Ako mi organizujes dzaba prevoz, idem sigurno. :lol:

Ma kakvi, daleko je to za mene. :?

Hmmm imam neke drugare dole al' me strah da se ne pozaljubljujete jedni u druge... :?

A što mi je drago što si sama otišla da se uveriš da "niđe ljepšeg mora na cijeli svijet nema ka što je u Crnu Goru" :idea: :arrow: ... javi se na onu temu LJETOVANJE U H.NOVI od one pametnice "svetskog putnika" koja Vam sa Devičanskih ostrva na kojim troši pare od prošle sezone preporučuje da joj ostavite pare i ove godine i da nigde i ne pokušavate da idete kada su MELJINE i H.NOVI sjajna i bajna mesta za sve. :lol:
 
Eh, ti se čudiš što je oluja na Jadranu, a došla im Storm Cloud :wink: Čudno je što kod nas pada od sinoć, a ti otišla :? :P

Ne mogu da verujem to za pizzu; a ako tražiš i origano, jel' onda 2 evrića :shock:
A piće 5... Što je mnogo - mnogo je :?

Poljubac od mene i da ti se prolepša vreme :wink:
 
mackica ns:
Eh, ti se čudiš što je oluja na Jadranu, a došla im Storm Cloud :wink: Čudno je što kod nas pada od sinoć, a ti otišla :? :P

Ne mogu da verujem to za pizzu; a ako tražiš i origano, jel' onda 2 evrića :shock:
A piće 5... Što je mnogo - mnogo je :?

Poljubac od mene i da ti se prolepša vreme :wink:

Imas cmokic, maco! :D :wink:

Ja sam optimista, izgleda da se razvedrava! :D :D
 
storm cloud:
DOKONI UM:
storm cloud:
DOKONI UM:
Idi na plažu PLOČE

Geografski : Jaz-Trsteno-Ploče 8)

Ako mi organizujes dzaba prevoz, idem sigurno. :lol:

Ma kakvi, daleko je to za mene. :?

Hmmm imam neke drugare dole al' me strah da se ne pozaljubljujete jedni u druge... :?

:lol:

Sad će se javiti Pera Metronom da kaže da je ovo krunski dokaz kako nastavljam svoju teoriju "mala bara i ja jedini krokodil u njoj" ... mada sam u tvom odsustvu evoluirao u Petla ( :lol: ). Strašnog petla... Na kiši i na vetru uvek sam stajao pravo... :lol:
 
A sta je sa Blue caffe , ima li karaOKA ?

A za neprijatnosti u Budvi ...
Prosle godine prvi put u zivotu sam video da pored pizzerije stoji vlasnica ( za stolom u basti ), kojoj placas pizzu , a preuzimas u pizzeriji !!
Bez kase , racuna ,...
( radnice ne uzimaju pare ni zasta )
 
GoldenLady:
nesons:
A sta je sa Blue caffe , ima li karaOKA ?

A za neprijatnosti u Budvi ...
Prosle godine prvi put u zivotu sam video da pored pizzerije stoji vlasnica ( za stolom u basti ), kojoj placas pizzu , a preuzimas u pizzeriji !!Bez kase , racuna ,...
( radnice ne uzimaju pare ni zasta )

nesons da li ti imas nekih drugih uspomena osim onih u kojima se radi o hrani???

Imam , bolje da ne znas ! Od bisera grana ...( Vanja Bulic ) :lol:
 
nesons:
GoldenLady:
nesons:
A sta je sa Blue caffe , ima li karaOKA ?

A za neprijatnosti u Budvi ...
Prosle godine prvi put u zivotu sam video da pored pizzerije stoji vlasnica ( za stolom u basti ), kojoj placas pizzu , a preuzimas u pizzeriji !!Bez kase , racuna ,...
( radnice ne uzimaju pare ni zasta )

nesons da li ti imas nekih drugih uspomena osim onih u kojima se radi o hrani???

Imam , bolje da ne znas ! Od bisera grana ...( Vanja Bulic ) :lol:


nisi se kupao 2 meseca???? :shock:
uzasi promiskuiteta!
 
Pucao posle svađe i tuče u redu za hamburger
BUDVA - Obračunu u kojem je pretprošlog jutra u Budvi ranjen Beograđanin Uroš Avramović (24), prethodila je svađa i tuča dve grupe mladića iz Beograda i Podgorice oko kupovine hamburgera.

Avramović je, naime, s dvojicom drugova pokušao da preko reda kupi hranu na kiosku na glavnom gradskom šetalištu u blizini hotela „Budva“. To je iritiralo dvojicu mladića iz Podgorice Vladimira Martinovića i Zlatka Šanjevića, koji su takođe stajali u redu za kupovinu. Izbila je svađa, a zatim i tuča suprostavljenih mladića, u kojoj su Beograđani, kako navodi crnogorska policija, pesnicama teško povredili mladiće iz Podgorice. U jednom momentu, Martinović je izvadio pištolj i pucao u Avramovića, nakon čega je s drugom Šanjevićem pokušao da pobegne. Patrola policije, koja je bila u blizini, odmah je reagovala i uhapsila ih, a privedena su i dvojica Avramovićevih drugara. Avramović je ranjen u stomak, a zrno mu se zadržalo u predelu kuka. On je odmah prebačen u risansku bolnicu, odakle je, na lični zahtev, prevezen u beogradsku kliniku „Anlave“.

Protiv Martinovića biće podneta krivična prijava zbog pokušaja ubistva, dok će ostali biti privedeni zbog nasilničkog ponašanja.

"Blic"
 
nesons:
Pucao posle svađe i tuče u redu za hamburger
BUDVA - Obračunu u kojem je pretprošlog jutra u Budvi ranjen Beograđanin Uroš Avramović (24), prethodila je svađa i tuča dve grupe mladića iz Beograda i Podgorice oko kupovine hamburgera.

Avramović je, naime, s dvojicom drugova pokušao da preko reda kupi hranu na kiosku na glavnom gradskom šetalištu u blizini hotela „Budva“. To je iritiralo dvojicu mladića iz Podgorice Vladimira Martinovića i Zlatka Šanjevića, koji su takođe stajali u redu za kupovinu. Izbila je svađa, a zatim i tuča suprostavljenih mladića, u kojoj su Beograđani, kako navodi crnogorska policija, pesnicama teško povredili mladiće iz Podgorice. U jednom momentu, Martinović je izvadio pištolj i pucao u Avramovića, nakon čega je s drugom Šanjevićem pokušao da pobegne. Patrola policije, koja je bila u blizini, odmah je reagovala i uhapsila ih, a privedena su i dvojica Avramovićevih drugara. Avramović je ranjen u stomak, a zrno mu se zadržalo u predelu kuka. On je odmah prebačen u risansku bolnicu, odakle je, na lični zahtev, prevezen u beogradsku kliniku „Anlave“.

Protiv Martinovića biće podneta krivična prijava zbog pokušaja ubistva, dok će ostali biti privedeni zbog nasilničkog ponašanja.

"Blic"
E, sad pamet u glavu, Nenose, jer kad te obuzme divlja glad, stani u red i nemoj se gurati, jer će u tebe, tako DEBELOG, pucati iz kalašnjikova !!! :lol:
 

Back
Top